FF1+2 Dawn of souls HELP!!

Szukasz pomocy przy FFach starej generacji (NES SNES)? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

tymoniasty

Post autor: tymoniasty »

Wielkie dzieki za wczesniejsze rady teraz utknąlem w miejscu kiedy poiwnienem pojsc do lodowej krainy razem z josephem, mam juz go w druzynie ale kiedy chce przejsc do lodowej krainy ni emogę przejśc...z gory dziekuje za pomoc
Awatar użytkownika
Tiglatpilesar
Kupo!
Kupo!
Posty: 26
Rejestracja: wt 26 cze, 2007 16:43

Post autor: Tiglatpilesar »

Joseph przecież sam Ci mówi, czego potrzebujesz... Musisz mieć pojazd do poruszania się po śniegu. Jest schowany w Mithril Mines, wróć tam. Na samym początku idź w lewo, w jednej z odnóg jaskini jest taki duży, niebieski kryształ. Na prawo od niego jest tajne przejście (opukaj ściany, to Joseph zareaguje i otworzy przejście). Z poduszkowcem możesz już przejść śnieg.
Awatar użytkownika
Squall
Kupo!
Kupo!
Posty: 86
Rejestracja: pn 18 gru, 2006 15:31

Post autor: Squall »

Mam pytanko. Jestem dopiero co po Astos'ie i mam Warrior'em 50 LV. Kiedy stanie się Kinght'em? Proszę o odpowiedź.
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

http://www.k-ff.com/Final1/index.php?n=16 ->
Krypta pisze: 16. Dragon's Cave
To właściwie jedna jaskinia, ale różne jej fragmenty nie są ze sobą połączone. Wejścia do nich znajdują się na wyspach pomiędzy dwoma północnymi kontynentami. Statkiem powietrznym można wylądować na każdej z wysp. Pozwiedzaj wszystkie groty i gdy dotrzesz do tej z Bahamutem porozmawiaj z nim. Zażąda od ciebie dowodu męstwa. Z rozmów z innymi smokami niewiele wynika, ale jeden z nich wspomina o zamku, w którym można dowieść swojej odwagi.

(...)

17. Citadel of Trials
Król smoków uzna twe męstwo i w nagrodę twoim bohaterowie awansują do wyższych klas. Zwróć uwagę, że dzięki temu awansowi niektóre postaci mogą nauczyć się nowych czarów. Warto więc wybrać się do wszystkich odwiedzonych wcześniej miast i zakupić nowe zaklęcia. (Cornelia, Provoca, Elfheim, Melmond, Crescent Lake)
Awatar użytkownika
Squall
Kupo!
Kupo!
Posty: 86
Rejestracja: pn 18 gru, 2006 15:31

Post autor: Squall »

Czy mógłbym prosić o mapkę z połorzeniem potwora Heynadon. Chodzi o FF I.
Awatar użytkownika
Seifer
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: ndz 10 cze, 2007 12:40
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: Seifer »

Squall pisze:Czy mógłbym prosić o mapkę z połorzeniem potwora Heynadon
Potwor nazywa sie Hyenadon .

W wersji na gba wygląda tak :
http://img470.imageshack.us/img470/8828/hyenadongm9.jpg

co do miejsca znalezienia to poszukaj w okolicach Melmond bądź w terra cave ( cave of earth ) - na któryms z pieter jaskini był bodajże guardianem ...
miejsca te mozesz znalezc na mapce :

http://www.k-ff.com/Final1/Grafika/mapaswiata.png
Tapczan

Post autor: Tapczan »

Mam pytanie: "Czy można wymazać w jakiś sposób czar (w FF1) z pamięci bohatera na nes-a ?"
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

odpowiedź brzmi: nie.
Choli

Post autor: Choli »

Mam takie pytanie: nie mogę się nauczyć Black Magem (15) warpa. Dlaczego?

A i jeszcze kiedy i jak zmienić np. mage'a w wizarda? To sie razem z levelem zdobywa?
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Choli pisze:nie mogę się nauczyć Black Magem (15) warpa. Dlaczego?
albo masz już wszystkie sloty na magię zajęte, albo to zaklęcia może się nauczyć tylko Black Wizard.
Choli pisze:A i jeszcze kiedy i jak zmienić np. mage'a w wizarda? To sie razem z levelem zdobywa?
upgrade jobów dostajesz od Bahamuta - musisz mu przynieść Rat Tail z Citadel of Trials/Castle of Ordeals (to miejsce nosi inną nazwę, w zależności od wersji gry)
Choli

Post autor: Choli »

Aha, dzięki. Jaka wersja FF jest dostępna na tej stronce, bo ja właśnie taką mam i nazwy broni tudzież innych przedmiotów są troche inne niż opisywane w poradniku.
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

jest to wersja na NESa a opis został zrobiony na podstawie wersji z GBA. obie różnią się niektórymi nazwami i cenami niektórych przedmiotów i zaklęć.
Choli

Post autor: Choli »

Dzięki za info. Taka mała dygresja: że też wcześniej nie wpadłem na tą grę! :D
wiktor222

Post autor: wiktor222 »

Gram w FF1 na PC i nie wiem jak wywolac jakiekolwiek menu.
Prosze o pomoc. Z gory dzieki.
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Czy my wglądamy na wróżki, aby wiedzieć o jakiej wersji mówisz i jak masz skonfigurowany emulator? :roll:

NES, PSX czy GBA ?

Zresztą - sprawdź jak na klawiaturze masz rozłożone przyciski i przetestuj każdy z nich... To nie jest aż takie trudne i wydaje się być najbardziej logicznym wyjściem. Jeśli grasz na Emu NESa - to trzeba wdusić bodajże ten odpowiadający za "START" lub "SELECT"
ODPOWIEDZ

Wróć do „HELP - fabuła, przejście, techniczne”