FF1+2 Dawn of souls HELP!!

Szukasz pomocy przy FFach starej generacji (NES SNES)? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

january

Post autor: january »

Jaco, oczywiście, że wyszła wersja na PSP
Odświeżone FF1 i FF2 powracają
VeGo; poniedziałek, 22 stycznia 2007

Niedawno do sieci trafiły screeny z szykowanej dla fanów serii Final Fantasy oraz posiadaczy PSP uczty. Dokładnie po 19stu i 20stu latach Square Enix postanowił odświeżyć pierwsze dwie części jednej z najlepszych jRPG wszech czasów.

Final Fantasy Anniversary Edition oraz Final Fantasy II Anniversary Edition cechuje przede wszystkim nowa, ulepszona grafika. Większość rzeczy po staremu, jednak w lepszej oprawie. Oczywiście nie będzie to wierna kopia FF1 oraz 2 z nowymi efektami. Autorzy wzbogacą nowe wersje o nowe przygody w świecie fantasy.

W ojczystej Japonii gra trafi do sprzedaży być może już w tym roku. Nie jest jednak znana oficjalna data japońskiej oraz światowej premiery. Jak narazie wiadomo, będzie to gra tylko na przenośną konsolę PSP. W galerii pierwsze 3 screeny pochądzą z drugiej serii, reszta z pierwszej.
Źródło: http://gry.wp.pl/filtr;18,0;x;nowinki,1 ... ;core.html
Ametyst

Post autor: Ametyst »

Witam serdecznie :] przeszedlem FF1 dos, wszystkie dodatkowe bossy zaliczone etc. teraz stoje sobie przed chaosem ale nie mam w bestiariuszu wszystkich "zwierzatek" ;) moje pytanie jest takie : Co da fakt pokonania wszystkich potworków i zapełnienie bestiariusza? Po prostu chce juz zaczac grac w 2 ;) I czy rzeczywiscie all skrzynie powinny byc odkryte bo szczerze powiedziawszy te dodatkowe dungeony mnie dobijaly swoim ogromem -.-' i napewno jakies skrzynki przegapilem ;P

Z gory dzieki za odpowiedz ^^
Yazoo_Gunner

Post autor: Yazoo_Gunner »

Mam pytanie odnoszące się do FF2 gdzie dokładnie znajduje się Blood sword..?!..

[ Dodano: Wto 29 Maj, 2007 10:17 ]
HELP!!! czy na prawde nikt nie chcę mi pomóc??
Awatar użytkownika
Seifer
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: ndz 10 cze, 2007 12:40
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: Seifer »

Ametyst pisze: Co da fakt pokonania wszystkich potworków i zapełnienie bestiariusza? Po prostu chce juz zaczac grac w 2 ;) I czy rzeczywiscie all skrzynie powinny byc odkryte bo szczerze powiedziawszy te dodatkowe dungeony mnie dobijaly swoim ogromem -.-' i napewno jakies skrzynki przegapilem ;P

Z gory dzieki za odpowiedz ^^
W mojej wersji Dawn of souls na gba nie dawalo to szczerze powiedziawszy nic ale przyznasz że sama chęć skolekcjonowania całego bestiariusza daje ogromną satysfakcję zwłaszcza dla zagorzałych fanów serii ff :grin: wszystkie skrzynie też nie muszą być odkrywane (bynajmniej tak było u mnie) ...pozdrawiam... ;)
pawelini1

Post autor: pawelini1 »

Ja natomiast mam maly problem z FF2 na konsole WSC. Mianowice jestem w Mysidia Tower na ostatnim pietrze i jedyne co mi pozostaje to wziasc ULTIMY scrool i po robocie ale jak do niego podchodze to wyswietlaja mi sie jakies "Krzaczki" i nic. Fabula stoi w miejscu. Nie wiem czy to jest wina emulatora bo to wyglada jak blad w grze czy ja cos pominalem ale to raczej malo prawdopodobne bo gram zgodnie z solucja, ktorta jest na waszej stronie:) Takze prosze o jakas pomoc... Z gory dziekuję :P

Emulator : Cygne 2.1
Ametyst

Post autor: Ametyst »

Seifer pisze:
Ametyst pisze: Co da fakt pokonania wszystkich potworków i zapełnienie bestiariusza? Po prostu chce juz zaczac grac w 2 ;) I czy rzeczywiscie all skrzynie powinny byc odkryte bo szczerze powiedziawszy te dodatkowe dungeony mnie dobijaly swoim ogromem -.-' i napewno jakies skrzynki przegapilem ;P

Z gory dzieki za odpowiedz ^^
W mojej wersji Dawn of souls na gba nie dawalo to szczerze powiedziawszy nic ale przyznasz że sama chęć skolekcjonowania całego bestiariusza daje ogromną satysfakcję zwłaszcza dla zagorzałych fanów serii ff :grin: wszystkie skrzynie też nie muszą być odkrywane (bynajmniej tak było u mnie) ...pozdrawiam... ;)
DZIEKUJE ^^
Awatar użytkownika
Seifer
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: ndz 10 cze, 2007 12:40
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: Seifer »

W solucji do FF2 podaliście trick odnośnie levelowania broni i czarów postaci ...
pisze:"VERY IMPORTANT TIP:
Jeśli chcesz szybciej uzyskać wyższy poziom broni, podczas walki 100 razy: Wybierz komendę [ATTACK]. Kiedy postać, którą chcesz trenować już wybierze cel i następna osoba będzie gotowa do walki cofnij do poprzedniej. I znowu atakuj i cofaj. Nie musisz zaatakować aby To się udało. Powtarzaj tę operację 100 razy, a następnie wygraj bitwę. Tak samo trenuje się czary."



Jednak mi ten trick nie bardzo chce wyjść i własnie z tego względu mam pytanie ...czy to musi być równo 100 razy czy też może być nieco więcej lub mniej ...i czy trick ten obowiązuje jedynie gdy levelujesz od pierwszego czy też dalszych leveli ??
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Seifer pisze:Jednak mi ten trick nie bardzo chce wyjść i własnie z tego względu mam pytanie ...czy to musi być równo 100 razy czy też może być nieco więcej lub mniej
Ale grasz w wersję na NES'a czy nowszą? Bo ten trik działa właśnie tylko w wersji na NESa... no może jeszcze na PSX'a, ale sam tego nie sprawdzałem. Na GBA już na 100% nie działa.
...i czy trick ten obowiązuje jedynie gdy levelujesz od pierwszego czy też dalszych leveli ??
Obojętnie od którego levela zaczynasz. No chyba, że masz już najwyższy (dla czarów 16, dla broni... w sumie nie wiem... może też :> ) to wtedy wiadomo, że nie zadziała :]
Awatar użytkownika
Seifer
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: ndz 10 cze, 2007 12:40
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: Seifer »

No to się nieco przejechałem bo gram w wersję na gba - Dawn of Souls ... zresztą to juz nieaktulane bo ręcznie wszyskie levele podwyższyłem ... ale dzięki ...przyda się na przyszłość ...pozdr...
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Jaco pisze:może jeszcze na PSX'a, ale sam tego nie sprawdzałem.
na PSXa działa. dziwne, że usunęli to z DoS...
Buba

Post autor: Buba »

Witam Jestem nowym użytkownikiem
Chcialem sobie znalesc zajecie na bez senne noce
I po przeczytaniu o FF na portalu Krypty postanowilem zagrac ...

Niestety siedze juz ok 2h w Sunken Shrine
niemoge znalesc przejscia na 1 pietro z 4 :(

Mozecie mi jakos pomuc?
Awatar użytkownika
Piotrek
Kupo!
Kupo!
Posty: 80
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007 16:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek »

Nie wiem czy to pytanie będzie tu pasować ale spróbuje. :P

Pytanie Dotyczy Final Fantasy 20th Anniversary, o ile to jest jakaś różnica odnośnie innych wersji tej części FF...

Pytanie jest proste i krótkie. :D
Więc tak, jaka jest szansa że Warmech zostawi po walce Genji Armor :?:
"Kto dba o pierwszą w historii, intuicyjną prawą gałkę analogową oraz realistyczne odczucia płynące z poruszania nią? Twój kciuk. Ponieważ twój kciuk je psuje."
tymoniasty

Post autor: tymoniasty »

mam pytanie gram w final fantasy 2 na psp i utknalem w pewnym miejscu otoz nie wiem co zrobic a poradnik karze isc do pubu w fynn a owego ni ewidze a praed wejsciem do miejsca gdzie sie spi zazwyczaj i odnawia zycie stoi kapitan...pytam sie dlatego co mam zrobic prosze o szybko pomoc i z gory dziekuje....
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Idź na samą górę miasta, tak zeby nie wyjść z niego, potem w prawo, do końca (i również tak, zeby go nie opuścić przypadkiem), a następnie w dół. Albo prościej: PUB jest po prawej stronie miasta, za jego murami... dałbym screena, ale nie mam w tej chwili takiej możliwości :P
Awatar użytkownika
Seifer
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: ndz 10 cze, 2007 12:40
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: Seifer »

Wiec ja wrzuce screena co prawda dawn of souls na gba ale wiele nie powinien się roznić ..zwlaszcza w tej kwestii... pub jest po prawej....

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „HELP - fabuła, przejście, techniczne”