FF1+2 Dawn of souls HELP!!

Szukasz pomocy przy FFach starej generacji (NES SNES)? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Rzydek

FF1+2 Dawn of souls HELP!!

Post autor: Rzydek »

Gram w FF1 i utknąłem w pewnym miejscu. Pokonałem króla mrocznych elfów i nie wiem co dalej!! odwiedziłem jeszcze raz wszystkie dostępne miejsca. Nie wiem co zrobić aby ruszyć fabułe dalej PLEASE HELP ME
Ostatnio zmieniony ndz 04 lis, 2007 17:43 przez Rzydek, łącznie zmieniany 1 raz.
White SeeD

Post autor: White SeeD »

Rzydek, a wróciłeś potem do Elfheim? Jeśli odwiedziłeś też jaskinię na południe od Elfheim, weź statek i poszukaj lądu na północny- zachód- gdzieś tam powinieneś znaleźć jaskinię krasnoludów.
Aha, istnieje jeszcze możliwość, że zdobyłeś klucz do zamkniętych skrzyń (Mystic Key czy coś w ten deseń). Jeśli tak, to odwiedź wszystkie lokacje i pootwieraj zamknięte skrzynki- nie zapominaj o Cornelia Castle i innych zamkach.
Tyle pamiętam z wersji "Origins".
Rzydek

Post autor: Rzydek »

DZIEKI!! wziąłem nitro powder z zamku i poszedłem do kopalni krasnoludów już jest ok jeszcze raz THX
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Dobra. Ja w tę część nie gram, ale mój kumpel ma kłopot (a wstydzi się spytać, nie wiem czego przecież nie gryziecie, prawda? hej, z dala z tymi zębami ode mnie :D ). Oto kłopot:
"Opis według krypty"
Gdy udasz się do Altea i opowiesz o tym Hildzie, ona w odpowiedzi powie, że Sun Flame znajduje się w Kashuon. Jednak aby móc je podnieść trzeba mieć GilThorch, pochodnię która znajduje się w środku zamku Kashuon. Ale jest problem... Żeby otworzyć bramy zamku potrzebujesz Godness Bell. Dowiesz się również że Godness Bell jest w Snow Cave (tego dowiesz się od Joseph’a lub Cid’a). Aby jednak móc dostać się do Snow Cave, trzeba mieć Ice Sled. I tutaj potrzebny jest Joseph. Udaj się do Salmando i pogadaj z Joseph’em. On powie ci, że potrzebne są Ice Sled. Przyłączy się do ciebie i razem udajcie się do Semite Cave. Opis tej misji jest bardzo zagmatwany, ale w rzeczywistości jest bardzo proste to co mamy zrobić. Wystarczy po kolei chodzić po kolejnych lokacjach i zdobywać przedmioty, które są nam potrzebne teraz a później robią się bezużyteczne i nie można ich usunąć.
I jak się dowiedzieć o godness bell :?: Mam nadzieję, że nic nie przekręciłem :) Jakby co to mówta.
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Niech teraz sawlos wypowiada się za siebie. A tak przy okazji, czy stara wersja i ta odnowiona na gba bardzo się różnią?
sawlos

no fakt dobry link

Post autor: sawlos »

ale parafrazując do tego linku i mojego pomoc była na razie potrzebna tam gdzie stanołem a teraz według mojego linka z krypty jestem w 4 rozdziale
pho3n1x

Post autor: pho3n1x »

FF Origins to FF 1 i FF2, a nie Dawn of Souls. Jakby było to samo to nazwa by była ta sama.
Generalnie to to samo. Troche poszeżyli ilość potworów i itemów, dodali pare motywów ale nie różni się to zbytonio od zwykłej jedynki. Opis do origins wystarczy aby prześć DoS.
Awatar użytkownika
Mischi
Cactuar
Cactuar
Posty: 264
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 23:11
Lokalizacja: Eggmanland

Post autor: Mischi »

Dawn of Souls nieznacznie różni się od Final Fantasy Origins. Chodzi tu głownie o HP bossów (zostało troche podwyżone) i obecność dwóch dodatkowych epizodów: Soul of Chaos dla FF1 i Soul of Rebirth dla FF2.
Tseng

Post autor: Tseng »

ja chciałbym się spytać o pewna rzecz

a mianowicie jestem w Mirage Towe i jestem na trzecim piętrze w miejscu gdzie walczy sie z Blue Dragonem i niewiem co dalej zrobić
Awatar użytkownika
Mischi
Cactuar
Cactuar
Posty: 264
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 23:11
Lokalizacja: Eggmanland

Post autor: Mischi »

Na trzecim piętrze powinieneś znaleźć teleport do Flying Fortress. Jeśli stajesz na nim, nie nic sie nie dzieje (tzn. nie zostajesz przeteleportowany) to znaczy, że nie posiadasz Warp Cube. Przedmiot ten dostaniesz o robota kryjącego się w Waterfall Cavern (jaskinia za wodospadem w okolicach miasta z którego dostałeś się do Sunken Shrine)
Xellos

Post autor: Xellos »

Ja mam pytanie wysadiłem se przejście Nitro i totalnie nie wiem gdzie się udać pomocy :!: Zwiedziłem takie miasto na początku co tam dużo grobów jest i cośtam Lake czy jakoś tak takie miasto przy rzece... powiedzcie co mam dalej robić :?:

[ Dodano: Czw 10 Mar, 2005 21:14 ]
Dobra odwołuje to już sobie poradziłem :D
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

W FF1 zaliczyłem 4 nowe jaskinie z potworkami, pokonałem 16 nowych bossów i ..... jest coś jeszcze do zrobienia??? Ten quest Soul of Chaos to gdzie to jest :?:
Awatar użytkownika
Mischi
Cactuar
Cactuar
Posty: 264
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 23:11
Lokalizacja: Eggmanland

Post autor: Mischi »

Soul of Chaos to właśnie te cztery jaskinie (Earthgift Shrine, Hellfire Chasm, Lifespring Grotto i Whisperwind Cove)
Xellos

Post autor: Xellos »

Czy coś za ten Quest sie dostaje i czy można jakoś "oduczyć się czaru? Bo zrobiłem wielką głupote i nie zostawiłem sobie miejsca na Flare i nie moge go mieć :( .
ODPOWIEDZ

Wróć do „HELP - fabuła, przejście, techniczne”