FF1+2 Dawn of souls HELP!!

Szukasz pomocy przy FFach starej generacji (NES SNES)? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Rofo

Post autor: Rofo »

elo mam pytanko , zaczełem grac w FF 1 z waszym poradnikiem ,
i male łatwe pytanko : bo np. Warrior awansuje na Knighta , Thief na Ninję...
kiedy oni mogą sie nimi stac ?
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Spróbuje odpowiedzieć miło (djnnkljnbknbkjn...):

Solucja, przeczytaj punkty 16 i 17
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Yoshiyuki

Post autor: Yoshiyuki »

Mam problem w ff 1 dawn of souls
Nie moge znalezc roseta stone ;/
W solucji napisane jest ze powinno byc w waterffal cavern ale tam nie ma.
Przeszukalem juz chyba wszystkie dostepne lokacje i nic
mozecie pomoc jakos ??
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

W waterfall cavern jest tylko robot, który daje warp cube. Rosetta Stone znajduje się w Sunken Shrine, ale nie pamiętam gdzie dokładnie..... szukaj w skrzynkach ;)
Mortalo

Post autor: Mortalo »

Przeszedłem Final Fantasy 1 w wersji na GBA i pojawia się opcja "Save game Clear Data". Nie wiem co zrobić, żeby jeszcze grać starą drużyną w Finalu.
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Jeżeli zapisałeś 'game clear data' na swoim poprzednim save'ie i nie masz innego, to już lipa. Nie zagrasz już "starą ekipą"
Glacial

Post autor: Glacial »

Pytanie odnoścnie ff 2. W solucji pisze idz do chocobo forest i złab chocobo. Więc ja tam polazlem, chocobo lata, ja na niego use i nic. W oknie górnym pisze Chocobo !! I mam menu :ask note item. czy potrzebuje jakiegoś specjalnego itemu, żeby g ozłapac ?? Prubowałem wszystkim co mam w item list i nic. Jak mam go złapac ?! POMOCY !
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

(próbuje się nie roześmiać)

Jak ci się pokaże ten komunikat, to znaczy że JUŻ go złapałeś. Będzie czekać na zewnątrz lasu. :P
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Glacial

Post autor: Glacial »

HEHE Fakt.
Gdzie znajduje się silnik war ship ?
Poszedłem do takiego pomieszczenia, gdzie stali (nie ruszali sie) ci capitanowie, pokonałem jednego i myslałem, że ten ruszy sie i dojde do drzwi i gdzies tam bedzie silnik, ale nic, pokonałem jednego a ten się nie ruszył tylko stoi jak stał.
Moren

Post autor: Moren »

Pytanie co do FFII: Gdzie można znaleźć Blood Sword?
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

W mieście Fynn (Phin) w domu Paula (lewy dolny róg). Jakoś pod koniec gry, jak użyjesz hasła 'cyclone' (ponoć trzeba to zrobić przed pokonaniem cyklony, ale nie pamiętam :P ) Paul powie Ci o tajemnym pokoju w jego domu. Idź na prawo od łóżka, przejdź przez ściane i tam w którejś skrzynce jest Blood Sword.
Moren

Post autor: Moren »

Już nie działa :? , ale dzięki. Następnym razem będę pamiętał.
Aeris

Post autor: Aeris »

A jaki jest waszym zdaniem najlepszy skład do [glow=red]FF1 Orgins?[/glow]
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Ja gram:

2x Knight
1x Black Mage
1x White Mage

IMO skład optymalny i przyjemnie nim się gra ;) Można by rzec, że niemal klasyczny dla serii FF :D

http://www.k-ff.com/Final1/index.php?n=9 <- garść porad i wniosków, które pomogą Ci w wyborze :]
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Taki kładem grałem w FF1:DoS, ale wersje na GBa można nawet samymi White Magami przejść :P (czyt. prosta jest). W wersji Origins miałem tak:
Warrior
Thief
Black Mage
White Mage

W opisie na Krypcie Krakers strasznie narzeka na Monka, ale ponoć bez broni Monk zadaje sporo obrazeń. W sumie też bym Ci radził zagrać dwoma Knightami, bo to znacznie ułatwia rozgrywkę. Thief dopiero przy zmianie w Ninje jest dobry, ale to dopiero mniej więcej w połowie gry.
ODPOWIEDZ

Wróć do „HELP - fabuła, przejście, techniczne”