FF1+2 Dawn of souls HELP!!

Szukasz pomocy przy FFach starej generacji (NES SNES)? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Mam problem co do FF2 na NESa, a ponieważ nie można zakładać nowych tematów w "HELP! Nie mogę przejść!" piszę tutaj. Utknąłem w miejscu, gdzie trzeba do drużyny przyłączyć Josepha. Nie wiem kogo trzeba zapytać o Ice Sled, a o Goddes Bell tym bardziej. :? W "Say" mam:

Sun Flame
Airship
Warship
Mithril
Wild Rose
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
misiopuchatek

Post autor: misiopuchatek »

Mam pytanko do zainteresowanych (i adminów, ale to na końcu ;) ).
Byłby ktoś zainteresowany mapkami miast(z opisami co i za ile kupić) i podziemi(z opisem co jest w skrzynkach) z FF1 na gba? Mam zamiar takowe zrobić na własny użytek. Ale jeśli będziecie chcieli to dam tutaj. Miasta w sumie są prawie zrobione, pozostaje tylko opisanie ich i dopieszczenie. Na podziemia będzie trzeba poczekać (random battles sucks przy takiej robocie, więc dopiero zrobiłem 3 poziomy Mount Gulg :P ).
Załączam mały sampel z Cornelii.
Obrazek
Kompresja na poziomie 50% oryginał ma 555kb i jest bardzo wyraźny ;)

Metoda robienia to screeny z emulatora więc pytanie do adminów czy pozwolą na takie :) Jeśli pozwolą i będzie Im się podobało to z chęcią zobaczę je w poradniku do tej części na stronie ;)
A jeśli nie, to uznajmy że nie było tego posta ;)

Pozdrawiam wszystkich bo mnie chyba jakaś paskuda łapie :cry:
Jezyk

Post autor: Jezyk »

a czy grał ktoś w FF2 na gba?? Utknołem w bofsk bo nie wiem gdzie jest wejście do kanałów
misiopuchatek

Post autor: misiopuchatek »

Pogadaj z rycerzem w południowo-zachodnim rogu. Powiedz mu hasło (Wild Rose). Pogadaj o Dreadnaught a on powi ci o tajnym wejściu. Odejdzie i odkryje wejscie do kanałów. Voila :)
Jezyk

Post autor: Jezyk »

Wielkie dzięki :D a od kogo moge się nauczyc Dreadnaught
misiopuchatek

Post autor: misiopuchatek »

Altair od Hildy...ale nie jestem pewien...
Saturos

Post autor: Saturos »

Ludzie...mam juz Mystic Key... przeszukalem cala mapke ...znalazlem jakas wysepke z krasnalkami..jeden mowi zebym mu dal Mithril a drugi jakis Proch....gdzie jest ten proch...prosze o dokladny opis:) bylem juz wszedzie HELP ME :D
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Saturos pisze:gdzie jest ten proch...prosze o dokladny opis:)
W pierwszym mieście - Cornelia. Tam w prawym górnym rogu są 3 pary drzwi i tam znajdziesz nitro.
Malcom :

Post autor: Malcom : »

w3iecie co gram teraz w FF1 i mam pytanko :

kiedy mi się zamienią warrior's w knightów itd. ??
:573:
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Glacial Hero

Post autor: Glacial Hero »

Final Fantasy 2 [oryginał]
Zaczołem grać w tę grę i niedawno doświadczyłem pewnego buga który męczy mnie przez cały czas. Walczyłem z magiem (tym który zazwyczaj jest w towarzystwie z takimi wojownikami) i on zucił na mnie czar blind czyli ślepoty. Gdy zrobił to moje max hp zamieniło sie w wyraz dark. I nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że ja już z tym darkiem latam conajmneij dwa dni. Umierałem, odradzałem się, leczyłem się, chodzilem spac, ale moi bohaterowie nadal mają dark, w walce siedzą skuleni i mają "czarne okulary" na oczach.

Co zobić, żeby to znikneło?
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Użyj Eye Drops, albo czaru Esuna. Powinno pomóc.
Turek

Post autor: Turek »

Wiecie może jak w FF2 wstawić kogoś do drugiegi rzedu :?: :?:
Awatar użytkownika
Ascalon
Kupo!
Kupo!
Posty: 93
Rejestracja: ndz 28 sie, 2005 13:56
Lokalizacja: Chaos Sphere
Kontakt:

Post autor: Ascalon »

Startem wchodzisz do menu wybierasz "Formation" klikasz na postać którą chcesz przesunać i naciskasz A i obrazek postaci przesuwa się w lewo (postać jest na przodzie ) lub w prawo ( postać jest z tyłu).
Jesteśmy otoczeni? Wspaniale ! Możemy atakować we wszystkich kierunkach!
Turek

Post autor: Turek »

Aha thx wielkiie miałem z tym problemy
ODPOWIEDZ

Wróć do „HELP - fabuła, przejście, techniczne”