FF1+2 Dawn of souls HELP!!

Szukasz pomocy przy FFach starej generacji (NES SNES)? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Mischi
Cactuar
Cactuar
Posty: 264
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 23:11
Lokalizacja: Eggmanland

Post autor: Mischi »

Przechodząc quest Soul of Chaos znajdziesz tony wyposażenia, w tym najlepsze bronie dla swoich postaci. Ponadto możesz powalczyć z nowymi bossami i od nich wygrać kilka nowych broni.

A jeśli chodzi o czary, to do usuwania tych niepotrzebnych / niechcianych służy opcja DISCARD znajdująca sie w menu magic (na górze ekranu)
Xellos

Post autor: Xellos »

Dzięki nie zauważyłem tej opcji. :D
kerad-master

Post autor: kerad-master »

Witam,
takie male pytanka
w FF I zdobylem juz 2 krysztaly (ziemi i ognia), niedawno zdobylem warp cube, nie moge wejsc do "lodzi podwodnej" (beczki) w Onrac oraz nie moge wiejsc do wiezy Mirage. prosze o pomoc
Awatar użytkownika
Mischi
Cactuar
Cactuar
Posty: 264
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 23:11
Lokalizacja: Eggmanland

Post autor: Mischi »

Co do beczki - prawdopodobnie nie posiadasz przedmiotu Oxyale. Aby go zdobyć musisz udać się do handlarza, kóry mieszka na pustyni (północno-wschodnia część mapy, niewielka odseparowana część obok lasu) i kupić od niego Bottled Faerie. Z tym musisz udać się do miasteczka Gaia i wypuścić wróżkę przy źródełku. W zamian dostaniesz Oxyale, dzięki któremu bedziesz mógł oddychać pod wodą i dostać się do Sunken Shrine.

A teraz Mirage Tower - najpierw musisz zdobyć kryształ wody. Owiedzając Sunken Shrine znajdziesz Rosseta Stone. Nastepnie musisz udać się do miasteczka Melmond i porozmawiać z Dr Unne, który nauczy Cię języka Lufenian. Kolejnym krokiem bedzie odwiedzenie Lufenii - tam rozmawiając z mieszkańcami dowiesz się do Mirage Tower, Flying Fortress i Tiamacie.
kerad-master

Post autor: kerad-master »

na wstepie wybacz, że nie odpowiadalem, ale mam za tydzien testy i nie mam prawie czasu. wielkie dzieki. moze dzis mi sie uda zagrac :)

[ Dodano: Pon 25 Kwi, 2005 ]
mam pytanko - kto w ff1 jest bosem dodatkowym, ktorego nie trzeba przechodzic, np. tak jak np. weapony ?
Gomez

Post autor: Gomez »

Mam problem zaciołem sie w podwodnym świecie nie moge znaleść SLABA. Tylko nie odsyłajcie mnie to solucji bo ona jest do dupy i wcale mi nie pomogła w znalezieniu tego przedmiotu
Awatar użytkownika
Mischi
Cactuar
Cactuar
Posty: 264
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 23:11
Lokalizacja: Eggmanland

Post autor: Mischi »

kerad-master pisze:mam pytanko - kto w ff1 jest bosem dodatkowym, ktorego nie trzeba przechodzic, np. tak jak np. weapony ?
Bossowie Soul of Chaos

Gomez podaj o kórą część Ci chodzi: FF1 czy FF2 i co to za lokacja oraz o jaki przedmiot ci dokładnie chodzi
kerad-master

Post autor: kerad-master »

dzieki :) juz wszystko w FF1 zrobilem, teraz czas na, hm..., moze Golden Sun :)
junkox

Post autor: junkox »

A teraz ja mam pytanko. Byłem juz w jaskini Marsh Cave i wracam do miasta elfow i mam w zamku wejsc do "centralnego pomieszczenia" i tam walczyc z Astos. Nie wiem o jakie pomieszczenie chodzi ale wchodze wszedzie i nic. :sad: Co mam robic? :?
Orion

Post autor: Orion »

Nie masz iść do miasta elfów tylko do ruin zamku na północ od Marsh Cave :].
junkox

Post autor: junkox »

Rzeczywiscie :razz: wielkie thx !!!!

[ Dodano: Sob 21 Maj, 2005 16:09 ]
Hej znowu ja :oops: Stanolem na momencie kiedy mam wypuscic jakas Bottled Fearie przed jakas sadzawka. CHodzi o to jakby jezioro na poludniu id Gaiy?
Bo jak tam ide to nie moge uzyc Bottled Fearie w itemach ale jak wchodze do Gaiy to od razu jak zrobie krok to "on" ja wypuszcza. O co chodzi i co mam robic ? :?
Awatar użytkownika
Mischi
Cactuar
Cactuar
Posty: 264
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 23:11
Lokalizacja: Eggmanland

Post autor: Mischi »

junkox pisze:Bo jak tam ide to nie moge uzyc Bottled Fearie w itemach ale jak wchodze do Gaiy to od razu jak zrobie krok to "on" ja wypuszcza. O co chodzi i co mam robic ?
Odszukaj to jeziorko (północna część miasteczka, o ile dobrze pamiętam to od sklepy z Itemami trzeba siść trochę w prawo, a później wzdłuż ścieżki), a wróżka da Ci Oxyale.
Xellos

Post autor: Xellos »

A z tym możesz lecieć do tej gościówy z lodzią podwodną, a dalej już łatwo :wink:
junkox

Post autor: junkox »

Super a teraz nie moge wejsc na srodek w laczniku miedzy niebem a ziemia w Mirage Tower. :x
Awatar użytkownika
Mischi
Cactuar
Cactuar
Posty: 264
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 23:11
Lokalizacja: Eggmanland

Post autor: Mischi »

Prawdopodobnie nie masz Warp Cube od robota z Waterfall Cavern, albo nie pokonałeś Krakena w Sunken Shrine.
ODPOWIEDZ

Wróć do „HELP - fabuła, przejście, techniczne”