FF6 Pomoc: problemy z przechodzeniem gry

Szukasz pomocy przy FFach starej generacji (NES SNES)? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

michal9995 pisze:" 30. Figaro Castle (7)

Wejdź do zamku i udaj się na dół schodami po lewej stronie. Porozmawiaj z człowiekiem w Sterowni i każ mu wrócić do Figaro. W drodze, zamek zatrzyma się pod piaskami, natrafiając na coś dziwnego. Zejdź do lochów i idź do celi, która już raz posłużyła za tajemne przejście. Wkroczysz do jaskiń, które zaprowadzą cię do ruin Starożytnego Zamku. "
michal9995 pisze:Porozmawiaj z człowiekiem w Sterowni i każ mu wrócić do Figaro.
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
michal9995

Post autor: michal9995 »

Tak ... rozumiem i doczytałem Tylko Gdzie jest ten Zamek , skoro na mapie jest w miejscu z cyfrą 8 http://k-ff.com/Final6/Obrazy/mapa2.jpg , ale go tam Nie ma na tej pustyni... a Sterownia jest w Zamku . Możesz powiedzieć gdzie on jest ?
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Po wypełnieniu tego questu zamek powinien "pojechać" do pustynnego obszaru w pobliżu Kohlingen. To miałem na myśli mówiąc o "obydwu pustyniach".
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Awatar użytkownika
CoD
Kupo!
Kupo!
Posty: 108
Rejestracja: czw 30 cze, 2005 17:45

Post autor: CoD »

omg :roll: Zamek staje pod pustynią i człowiek w sterowni pyta czy kontynuować podróż, mówisz nie i przez dziurę w murze więzienia wchodzisz do zamku...
Haū! Omochikaerī!

Gumon hyakushutsu...

Yuri est ars boni et aequi
michal9995

Post autor: michal9995 »

O dzięki za Pomoc ! :)
Przepraszam za nie zrozumienie ... Pozdro
sco1993

Post autor: sco1993 »

witam gramy na emulatorze w ff6 wersja na gba i jestem w momęcie w którym walczę z vargasem i mam wykonać blizt sabinem jednak komendy nie działają
Awatar użytkownika
zbiku90
Kupo!
Kupo!
Posty: 65
Rejestracja: pn 25 lut, 2008 20:34

Post autor: zbiku90 »

Nie grałem w wersje GBA ale na snesowej trzeba było wybrać Blitz potem lewo,prawo,lewo i zatwierdzić.
"Fear leads to anger... anger leads to hate... hate leads to suffering..."
Thuraal
Kupo!
Kupo!
Posty: 11
Rejestracja: śr 16 lip, 2008 17:11

Post autor: Thuraal »

Witam
Jestem tutaj nowy jednak z FF jestem od dawna związany :)
Jakiś czas temu zacząłem grać w FF6 i radziłem sobie dobrze bez solucji aż do wczoraj. Niestety, ale bólu głowy już dostaje na myśl o tym: "Co ja mam dalej robić?"

Chodzi dokładnie o ten moment.

7. Cave of Figaro (7)

Jak tylko wejdziesz do środka, to zobaczysz Sigfrieda. Powie ci, żebyś poczekał/a, ale nie słuchaj go. Idź przez jaskinie, aż dotrzesz do sadzawki z żółwiem, który posłuży jako most – niestety źródełko utraciło swoje właściwości lecznicze. Przejdź po żółwiku i wejdź do nieznanych ci wcześniej korytarzy. Wszystkie skrzynie będą otwarte i opróżnione, z wyjątkiem jednej, ale zobaczysz jak Sigfried ją opróżnia, po czym daje drapaka. Idź dalej, aż w końcu dotrzesz do zamkowych lochów Figaro.

Wyczytałem z tego wątku, że powinienem pogadać z Edgarem (Geradem), który zabierze swoją bandę do South Figaro. Później powinienem udać się do jaskinii Figaro, w której spotkałem Sigfrieda, który ją "czyścił".
Problem w tym, że nie wiem gdzie się znajduje to przejście do dalszych korytarzy jaskinii kończąc na zamku Figaro.
Kiedy wracam do Nikeah to rozmawiając z ludźmi mówią mi, że piraci odeszli. W South Figaro także nie ma nikogo.
Kto wie może gdzie znajdyje się to przejście do kolejnych korytarzy.
Żeby nie zakręcać sytuacji powiem, że stoję właśnie w części jaskinii za żółwikiem, w miejscu gdzie Sigfried zabierał łup ze skrzyni.
Awatar użytkownika
Darth
Kupo!
Kupo!
Posty: 31
Rejestracja: ndz 01 lip, 2007 10:05
Lokalizacja: Kame House

Post autor: Darth »

Mam problem, doszedłem do walki z Vargasem z Sabinem (Mt. Kolts). Tam Sabin mówi, żeby użyć Blitz (lewo, prawo, lewo X) i tu zaczyna się mój problem, w którym momencie trzeba to wklepać? Próbowałem wiele sposobów, ale i tak nic nie wychodziło
Awatar użytkownika
CoD
Kupo!
Kupo!
Posty: 108
Rejestracja: czw 30 cze, 2005 17:45

Post autor: CoD »

Wybierasz Blitz, akceptujesz (Sabin używa go podnosząc ręce do góry + jakiś efekt specjalny) í wtedy szybko wklepujesz kombinację :roll:
Haū! Omochikaerī!

Gumon hyakushutsu...

Yuri est ars boni et aequi
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Strzałka na Blitz, X, wklepujesz kombinację <- -> <-, X (zatwierdzasz), Blitz wykonany.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Thuraal
Kupo!
Kupo!
Posty: 11
Rejestracja: śr 16 lip, 2008 17:11

Post autor: Thuraal »

Mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie znajde to przejście do Zamku Figaro ? :)
Ciągle nie mogę tego znaleźć ;/

Może coś źle zrobiłem ?
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Thuraal pisze:Żeby nie zakręcać sytuacji powiem, że stoję właśnie w części jaskinii za żółwikiem, w miejscu gdzie Sigfried zabierał łup ze skrzyni.
Po lewej jest korytarz (na rozwidleniu). Iść do końca i lewo skos dół w ścianie jest ukryte przejście.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Thuraal
Kupo!
Kupo!
Posty: 11
Rejestracja: śr 16 lip, 2008 17:11

Post autor: Thuraal »

Heh... wyłączyłem specjalnie tekstury, żeby zobaczyć, w którym to miejscu i znalazłem.
Ale problem teraz jest taki, że nie mogę wykonać kroku po skosie (SNES). Niby emulator obsługuje taką możliwość jednak kiedy próbuje wykonać ten "skos" to wtedy postać robi krok w lewo albo w prawo (zależnie co nacisne).

Macie może jakiś pomysł w jaki sposób mogę zrobić ten "skos" ?
żywiec
Kupo!
Kupo!
Posty: 38
Rejestracja: pt 16 lis, 2007 22:18
Lokalizacja: Korboniec

Post autor: żywiec »

Heh .. dość nietypowe pyanie ale czy można uciec z wali? I jak się ucieka?
Dokładnie to chodzi o walke z: Guradian
Jest w Vector , przy wejściu do bazy Imperium( wiem żę nie powinno się tam iść ale mimo tego tam poszedłem)

P.S. nie mam zadnych point save'ów, bo zapisywalem tylko na emulatorze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „HELP - fabuła, przejście, techniczne”