FF6 Pomoc: problemy z przechodzeniem gry

Szukasz pomocy przy FFach starej generacji (NES SNES)? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

hehe Garnet to kaganek wiedzy na tym forum. Tak sobie chodzi i oswietla wszystkich po kolei
trzeba uwazac aby nie zostac opazonym ;) <joke>
ach Coat ta Twoja wiedza...edit: umiejetnosc wklejania...

no ale nareszcie przekonaliscie sie do mojej kwestii mitologii :razz:
Awatar użytkownika
coat
Kupo!
Kupo!
Posty: 149
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:42
Lokalizacja: Piła

Post autor: coat »

Garnet - tym razem wiedzialem, ze Quezacotl to bog Aztekow - jakis tydzien temu mialem sprawdzian z histori o Aztekach, Majach i Inkach :P
narwaniec

Post autor: narwaniec »

:shock: DZieki Coat wyczerpująca odpowiedz :D:D:D Ja w gazecie czytałem ze Quezacotl to był pradawny ptak zyjący w erze dinozaurów ... Miał cholernie ogromną rozpietość skrzydeł ...
dopi

Post autor: dopi »

ale lama chyba w Bravogirl to czytałeś.

Ekhm... :roll:
dobra sori :)
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

oo..Coat...heh jednak szkola uczy :P
Madtrax

Post autor: Madtrax »

heh a ja o Quazetacotl'u dowiedzialem sie przechodzac caly Broken Sword2 hehe. Tam to byl bardzo zly Bog :twisted:
Awatar użytkownika
Olek
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 20:20
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Olek »

Zagrywałem sięswojego czasu w BS2 i nic go nie pamiętam :shock: widocznie nie zwruciłem uwagi bo o finalach jeszcze wtedy nie mażyłem ;)
Madtrax

Post autor: Madtrax »

Bs kozacki mam orginal na chacie a w jedynke bym sobie jeszcze zagral. Te gierki sa kozackie grafa moze byc slaba ale i tak gra sie super :D
Marklord

Post autor: Marklord »

Kazdy BLITZ idzie wykonac na dwa sposoby:
-jeden ze skosami tj. normalny taki jak podany w menu
-drugi ukryty (bez skosow!)
Oto lista ukrytych sposobów na BLITZ:
Pummel - lewo, prawo, lewo (inaczej sie nie da)
Aura Bolt - dól, dól, lewo
Suplex - X, Y, dól, góra
Fire Dance - lewo, lewo, dól, dól, prawo
Mantra - R, L, R, L, X, Y
Airblade - góra, góra, prawo, prawo, dól, dól, lewo
Spiraler - R, L, X, Y, prawo, lewo
Bum Rush - lewo, lewo, góra, góra, prawo, prawo, dól, dól, lewo (inaczej tego sie chyba nie da wykonac)
Po każdej kombinacji trzeba chyba nacisnac A ale nie jestem pewien bo dawno w ta gierke nie gralem.
Madtrax

Post autor: Madtrax »

heh Marklord pierwszy twoj post i jaki pomocny...
Jezeli to prawda to wielkie dzieki :D
dopi

Post autor: dopi »

Marklord wow nie mów ......
Marklord

Post autor: Marklord »

Jak ktos ma jeszcze jakies pytania dot. szóstki to niech pisze na tym topicu.
Mam szczególowe dane o kazdym z bosow z gry + taktyki na nich i troche innego stuffu...
Te kombinacje na BLITZ dzialaja na 100% (chyba ze zle wpisalem) bo sam ich uzywalem podczas gry.
A i jeszcze dzieki za cieple przyjecie na forum :D
black

Post autor: black »

Marklord: wiesz moze gdzie mozna nawalić najwięcej Exp w World of Balance :)
i powiedz mi jaki jest twój ulubiony Skład w ff6:p
Madtrax

Post autor: Madtrax »

Moge ci powiedziec choc sam sie nad tym zastanawialem. Jest taka wyspa w prawym gornym rogu ekranu gdzie mozna nadziac sie na wypakowanego potworka ale ja walczylem na latajacej wyspie tuz przed rozwaleniem swiata rownowagi i po czesci w jaskini z wrotami do swiata esperow(tuz za baza wojskowa)
Marklord

Post autor: Marklord »

Jesli chodzi o World of balance to zgadzam sie z Madtraxem - najlepiej expkujace potwory sa na latajacym kontynencie (koncowka 1 swiata) i w jaskini gdzie zostaly uwolnione espery. W swiecie rownowagi nie oplaca sie powaznie trenowac - wystarczy wygrywac kazda walke ,,po drodze" bez zbednego ,,chodzenia w kolko" i trenowania jak to bylo trzeba robic m.in w FF4 i FF5. Prawdziwe trenowanie zaczalem w world of ruin gdy mialem okolo 40 levelu i wykonane wszystkie questy (40 lv. bardzo latwo zdobyc po drodze bez specjalnego treningu. Dopiero w swiecie ruiny na polnocnym zachodzie mapy jest dosc duza wyspa a na niej las gdzie spotyka sie Tyrranossaurusa i Brachiozaura (co do nazw nie jestem pewien ale są to dinozaury) - sa piekielnie trudne do pokonania (zadaja niezly dmg fizyczny i potrafia rzucac meteor) ale daja 16 tys. exp na glowe.
Moj ulubiony sklad przedstawia sie tak:
Locke - moja ulubiona postac w FF6 (Illumina + paladin shield robia z niego prawdziwego terminatora)
Terra - ma dosc przydatna zdolnosc morph
Edgar - mial u mnie najwieksza moc magiczna tak wiec gem box + ultima = ok. 18 tys dmg na ture.
Sabin - jego bum rush to gwarancja 9999 dmg na ruch.

Znam jeszcze jeden sposob na nabicie 99 lv. w swiecie równowagi ale jest on troche oszukanczy mianowicie:
Przed wejscie na tratwe na Lete River w (gdy uczieka sie z kryjowki rebeliantow) wejdz do menu Config i przestaw ustawienie CURSOR ze standart (czy co tam jest domyslnie ustawione bo juz nie pamietam) na memory. Spowoduje to ze gra zapamieta na czym byl utawiony kursor w czasie walki. Gdy juz to zrobisz wejdz na tratwe i plyn doplyniesz do 1 save pointu - zapisz gre i plyn dalej az do 1 skrzyzowania - tam gdzie masz wybor drogi: wybierz droge do gory czyli UP. Po drodze bedzie za pewne kilka walk. I tu zaczyna sie podstep: w czasie walki ustaw swoim postacia nastepujace rozkazy:
Terra - FIGHT
Banon - HEAL
Sabin - FIght
Edgar - TOOLS > Autocrossbow
Teraz zepnij gumka, przytrzesnij czyms, wlacz autofire lub wynajmij kogos na pare godzin (niepotrzebne skreslic) po prostu zrob cos aby klawisz A (ten w grze nie na klawiaturze - sprawdzcie ustawienia emulatora) byl caly czas nacisniety. Teraz idz gdzies na caly dzien, no moze wystarczy pare godzin i jesli wszystko sie udalo to twoje postacie beda mialy max level - pod warunkiem ze przycisk A byl caly czas wcisniety
ODPOWIEDZ

Wróć do „HELP - fabuła, przejście, techniczne”