FF6 Pomoc: problemy z przechodzeniem gry

Szukasz pomocy przy FFach starej generacji (NES SNES)? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

vincenty4

Post autor: vincenty4 »

Witam
Na początku chciałbym się z wszystkimi przywitać, bo jestem tu nowy. Otóż właśnie przechodzę Final Fantasy VI Advance i jestem w momencie w którym zabiłem już kefkę i teraz zastanawiam się do której z bonusowych jaskiń powinienem pójść? Czy do Soul Shrine czy może Dragon's Den? Proszę o odpowiedź kogoś kto przechodził tą część.

Pozdrawiam
komarone

Post autor: komarone »

Mam problem:jestem w momencie w ktrym ogladam opere i przejmuje kontrole nad locke.Wiem że mam znaleć garderobe ale jedno wyjście blokje strażnik a drugie dzrzwi nie otwierają sie.Prosze o pomoc
sorry już znalzzłem wyjście
Cait Sith

Post autor: Cait Sith »

no więc ja mam problem na Eboshi Rocks... Moja drużyna ma w sobie strago i Relm i kiedy wchodzę do jaskini to wcale nie ma jakiegoś obłoczku czy światełka i w ogóle nie widzę swoich postaci. \Biegam po omacku, czasem trafię na teleporter.... Czy trzeba miećjakiśitem czy coś? Po 2. (Fakt, że nie liczyłem walk) curse shield. Biegam z tą tarczą cały czas (a patrzcie gdzie jestem!) i wciąż ją mam. To COŚ nie chce mi się zamienić w Palladin Shield.
Być może nie było 255 walk czy coś, ale czy licznik się nie zeruje czy coś, albo czy walki na The Veldt się nie liczył, może kiedy używam Leap lub Gau wraca to nie dostaję punktu w licznik walk? Proszę o odpowiedź, chciałbym skończyć FF6 zanim miną ferie :P
KJG
Kupo!
Kupo!
Posty: 26
Rejestracja: czw 21 lut, 2008 15:08
Lokalizacja: Porąbka

Post autor: KJG »

Jeśli chodzi o Eboshi Rock,musisz chodzic po omacku a jeśli chodzi o Curse shield to zaówarz że na the veldt nie dotajesz exp więc walki tak jakby się nie liczyły.
Gandi

Post autor: Gandi »

Witam,tak czytam sobie te wszystkie pytanka i mi sie nasuneły własne,troszke odmienne,a mianowicie,w Nashel jeden z mieszkańców opowiada o Yeti mieszkającym w jaskiniach,na jednej z lokacji można go naet zobaczyc jak wygląda z własnej "norki"i zaraz sie chowa,moje pytanie jest następujące,czy to zwykła ozdoba,czy jest moze jakiss posób by sie do niego dostać?
I kolejne pytanie,w lochach Figaro's castle,w jednej z cel widać przejście gdzieś dalej,jak otworzyć ta cele by móc użyć tego przejścia?
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Gandi pisze:w Nashel jeden z mieszkańców opowiada o Yeti mieszkającym w jaskiniach,na jednej z lokacji można go naet zobaczyc jak wygląda z własnej "norki"i zaraz sie chowa,moje pytanie jest następujące,czy to zwykła ozdoba,czy jest moze jakiss posób by sie do niego dostać?
http://www.k-ff.com/Final6/index.php?n=27
http://www.k-ff.com/Final6/index.php?n=7
I kolejne pytanie,w lochach Figaro's castle,w jednej z cel widać przejście gdzieś dalej,jak otworzyć ta cele by móc użyć tego przejścia?
http://www.k-ff.com/Final6/index.php?n=7
CTRL+F
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Gandi

Post autor: Gandi »

ooo dzięki wielkie:)jestem znacznie wcześniej jesli chodzi o samą gre,więc nie chciałem psuć sobie zabawy czytając solucje dużo do przodu,a bałem sie,że moge coś znaczącego dla rozgrywki pominąć:)
michal9995

Post autor: michal9995 »

Witam mam pytanie. W WoR , kiedy po z kończeniu zadania w duszy Cyana mamy udać się do Figaro Castel , hmm ... ja go na pustyni nie widzę :( , a idąc przez Figaro Cave też przejścia nie ma albo co bardziej prawdopodobne go nie widzę ! Proszę o pomoc .. Dziękuje i Pozdrawiam;]
Awatar użytkownika
CoD
Kupo!
Kupo!
Posty: 108
Rejestracja: czw 30 cze, 2005 17:45

Post autor: CoD »

Spotkałeś się wpierw kilka razy z Geradem w miasteczku niedaleko jaskini? On i banda złodzieji muszą się tam (do Figaro Cave) wybrać przed tobą
Haū! Omochikaerī!

Gumon hyakushutsu...

Yuri est ars boni et aequi
michal9995

Post autor: michal9995 »

Tak , ale to nie ten fragment gry !
Chodzi o ten fragment opowieści po Byciu w Duszy Cyana. ..
W Opisie jest to pod punktem 30. Figaro Castle (7) ... :)
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

http://www.k-ff.com/Final6/Obrazy/mapa2.jpg Sprawdziłeś obydwie pustynie? I dla pewności zapytam - czy wykonałeś ten quest o którym CoD wspomniał?
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
michal9995

Post autor: michal9995 »

Quest związany z Gerardem tak ... kiedy to bandyci przeszli przez sadzawkę z żółwiem , tzn. przeskoczyli po nim . i potem takim przejściem , i tam gdzieś chyba powinno być przejście do piwnic zamku... tak mi się zdaje, tylko nie wiem gdzie . po "obmacaniu" ścian też nic nie znalazłem. Co do pustyń, to na tej największej na mapie znajdował się zamek. ale go nie ma, więc chodzi chyba o to przejście przez Figaro Cave ...
Awatar użytkownika
CoD
Kupo!
Kupo!
Posty: 108
Rejestracja: czw 30 cze, 2005 17:45

Post autor: CoD »

No i gdzie problem, wskakujesz za złodziejami i po sprawie
Haū! Omochikaerī!

Gumon hyakushutsu...

Yuri est ars boni et aequi
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Czyli jak rozumiem nie dokończyłeś:
Autor solucji pisze:7. Cave of Figaro (7)

Jak tylko wejdziesz do środka, to zobaczysz Sigfrieda. Powie ci, żebyś poczekał/a, ale nie słuchaj go. Idź przez jaskinie, aż dotrzesz do sadzawki z żółwiem, który posłuży jako most – niestety źródełko utraciło swoje właściwości lecznicze. Przejdź po żółwiku i wejdź do nieznanych ci wcześniej korytarzy. Wszystkie skrzynie będą otwarte i opróżnione, z wyjątkiem jednej, ale zobaczysz jak Sigfried ją opróżnia, po czym daje drapaka. Idź dalej, aż w końcu dotrzesz do zamkowych lochów Figaro.
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
michal9995

Post autor: michal9995 »

" 30. Figaro Castle (7)

Wejdź do zamku i udaj się na dół schodami po lewej stronie. Porozmawiaj z człowiekiem w Sterowni i każ mu wrócić do Figaro. W drodze, zamek zatrzyma się pod piaskami, natrafiając na coś dziwnego. Zejdź do lochów i idź do celi, która już raz posłużyła za tajemne przejście. Wkroczysz do jaskiń, które zaprowadzą cię do ruin Starożytnego Zamku. "

Chodzi mi o TEN kawałek gry ... nie ten z początku WoR.
W tym momencie mam udać się do Figaro Castel po pobycie w duszy Cyana. aby potem udać się do Starożytnego Zamku.
Tylko ja jestem najwidoczniej ślepy bo nie widze zamku na mapie... dokładniej na pustyni i zastanawiam się jak tam się dostać ? dlatego nawiązałem do Figaro Cave bo tam było przejście do Figaro... tylko że no nie moge go w tych korytarzach znaleźć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „HELP - fabuła, przejście, techniczne”