FF6 Pomoc: problemy z przechodzeniem gry

Szukasz pomocy przy FFach starej generacji (NES SNES)? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Jeżeli użyjesz Morph podczas walki i zużyjesz cały pasek, to żeby ponownie użyć tej zdolności musisz troche powalczyć i pozdobywać magic points. Im więcej zdobywasz tych punktów po walkach, tym dłużej morph trwa. Morph nie zadziała, jeżeli liczba magic pointów jest mniejsza niż 8.
Srolmops

Post autor: Srolmops »

Witam, moj problem polega na tym, ze nie wiem jak dostac sie drugi raz na Lete River :/ A bardzo chcialbym tam jeszcze splynac ta rzeka bo dobrze tam sie expi i szybko przedewszystkim :)
Awatar użytkownika
Thomas
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: pt 25 sie, 2006 22:34

Post autor: Thomas »

Pytanie brzmi w którym momencie gry aktualnie jesteś. Nie będe sypał spoilerami, jeśli na początku to wystarczy się cofnąć w dowolny sposób do jaskini ruchu oporu i pójść nad rzekę, jeśli nie (poznasz dokładnie kiedy będzie to nie :) ) to nie ma już sposobu na powrót.
kiri

Post autor: kiri »

Mam pytanie. Chce nauczyć moga wszystkich tańców jestem przed latającym kontynentem(moge lecieć) na stronie pisze ze mam szukać w "śnieżne tereny nad miasteczkiem Narshe" przeszedłem już wszystko. Jeśli jeszcze jest możliwe w tym swiecie zdobyć ten taniec to prosze o screana
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Walczysz tam, gdzie była bitwa z Kefką.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

kiri pisze:Mam pytanie. Chce nauczyć moga wszystkich tańców jestem przed latającym kontynentem(moge lecieć) na stronie pisze ze mam szukać w "śnieżne tereny nad miasteczkiem Narshe" przeszedłem już wszystko. Jeśli jeszcze jest możliwe w tym swiecie zdobyć ten taniec to prosze o screana
Jeśli chodzi ci o umiejętność "Snowman Jazz" to idź z miasta Narshe przez jaskinie tak samo jak szedłeś spotkać Esper'a Tritoch a podczas drogi wyjdziesz na tereny śnieżne gdzie po stoczonej walce (mając Mog'a w drużynie oczywiście) nauczysz się tej umiejętności.

Jeśli chcesz nauczyć Mog'a wszystkich tańców to musisz już posiadać taniec "Water Rondo".
To jedyny taniec który można przegapić. Water Rondo dance można się nauczyć jedynie wybierając Moga (zamiast Gold Hairpin) w Narshe w World of Balance i zabranie go do Serpent Trench. Jeśli nie wybrałeś Mog'a i niemiałeś go w drużynie podczas wizyty w Serpent Trench to już nie nauczysz się tej umiejętności.
kiri

Post autor: kiri »

Cały czas tam chodze ale nie ma tam żadnych walk!!Nic zupełnie nic! Gdy ide do tego espera walki są tylko w jaskliniach.
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Ja mam Save przed walką z końcowym bossem i wróciłem do Narshe i są normalnie walki, Postaram się wstawić ci Screena tej lokacji ale do tego musze podłączyć konsole przez kartęTV do kompa, a do tego karta nie jest zainstalowana więc troszkę to potrwa.

Poszło szybciej niż myślałem:
Oto screeny:
Obrazek
Obrazek
kiri

Post autor: kiri »

No cały czas tam chodze ale nic nie ma! Stoje nawet dokładnie w tym miejscu co ty.Mam spolszczoną wersję. Widze że masz umaro czyli to swiat ruiny, a ja jestem w zwykłym jeszcze przed atma weapon
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Może w tym etapie gry nie pojawiają się tam przeciwnicy. Niestety nie mam Save'a by to sprawdzić. Sprubój przejść dalej i potem tu wrucić, ja miałem Mog'a rzadko w drużynie i większość tańców uczyłem się w świece ruiny.

Ja mam wersję na PSX'a, myśle że jak dotrzesz do świata ruiny to powinni ci się pojawić przeciwnicy, ja wgrałem grę z przed Finałowej walki i u mnie pojawiają się tu losowe walki.
kiri

Post autor: kiri »

Dobra dzięki. To teraz 2 głupie pytanie:D Więc chciałbym wiedzieć które z umiejętności gau(rage) można zdobyć w świecie równowagi, a które w świecie ruiny?? Chciałbym gre ukończyć na 100% więc się pytam. Wiem że sa nikłe szanse na znalezienie takiego spisu. andchaos grasz na konsoli w finala VI?
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Izrail
Malboro
Malboro
Posty: 757
Rejestracja: pt 02 lip, 2004 14:20
Lokalizacja: Tartaros

Post autor: Izrail »

Jedno małe pytanko: Jak wklepać w Blitz Sabina strzałkę ukośną w wersji na PS?
Foolish brother... If you wish to kill me, hate me, detest me and survive in some unsightly way...

Run and run and cling to life...
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

musisz kręcić kółka a nie wciskać każdy kierunek z osobna.
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

kiri pisze:Więc chciałbym wiedzieć które z umiejętności gau(rage) można zdobyć w świecie równowagi, a które w świecie ruiny??
Jeśli chodzi o zdobywanie Rage od Gau to dodam że oprócz opisu na krypcie powinieneś zwrócić uwagę na to, że na obszarze treningu Gau (Veldt) pojawiają się losowo wyłącznie ci przeciwnicy których już poprzednio gdzieś spotkałeś.
kiri pisze:andchaos grasz na konsoli w finala VI?
TAK
ODPOWIEDZ

Wróć do „HELP - fabuła, przejście, techniczne”