FF6 Pomoc: problemy z przechodzeniem gry

Szukasz pomocy przy FFach starej generacji (NES SNES)? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

abrafar

Post autor: abrafar »

Przepraszam, że nie czytałem wcześniejszej części tematu, ale jakoś nie miałem ochoty...

Czy ktoś grał w FF6 na VisualBoy'u? Próbowałem kilku kombinacji i za Chiny ludowe nie wchodzi mi żaden Blitz podczas walki z Vargasem
ThE_eNd

Post autor: ThE_eNd »

abrafar pisze:Przepraszam, że nie czytałem wcześniejszej części tematu, ale jakoś nie miałem ochoty...

Czy ktoś grał w FF6 na VisualBoy'u? Próbowałem kilku kombinacji i za Chiny ludowe nie wchodzi mi żaden Blitz podczas walki z Vargasem
Robisz to tak wybierasz blitz i kiedy pokazuje sie reka nad glowa sabina wtedy wklepujesz <- -> <- (vhyba dobrze pamietam ...) i wtedy A (przyciisk odpowiedni za A ) i gotowe ... :D

I mam pytanie czy jeśli niezdobyłem tamtych dw óch esperó z aukcji w WoB to dostane je jakos w WoR ??
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

ThE_eNd pisze:I mam pytanie czy jeśli niezdobyłem tamtych dw óch esperó z aukcji w WoB to dostane je jakos w WoR ??
Teksty na Krypcie są przecież po to, żeby z nich korzystać: http://www.k-ff.com/Final6/index.php?n=8
Espery na aukcji (czyli Golem i ZoneSeek) można nabyć zarówno w świecie równowagi, jak i ruiny.
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
ThE_eNd

Post autor: ThE_eNd »

Dziękuwaza szybką odp. ababeb .
Jeszcze jedno nie mam zielonego pojećia jak odzyskać terre zdobyłem wszystkie (łacznie z Gogo i Umaro) oprócz niej. Pierwsza część odpaliła się czyli walczyłem raz z humbabą ale) gdy rozmawiam z Duanem (mówi że on martwi się co ma zrobić z tym że katarin jes w ciąży i nic nie ma nigdzie ani terry ani katarin dodam że gram na GBA a nie na SNES'ie
Awatar użytkownika
Yuna
Kupo!
Kupo!
Posty: 152
Rejestracja: pt 15 cze, 2007 12:29

Post autor: Yuna »

A skorzystałeś z pomocy pieska podobnego do pieska Shadowa, który przechodzi tajnym przejściem, którym także musisz przejść ?
MiStrzU7777
Kupo!
Kupo!
Posty: 52
Rejestracja: ndz 19 sie, 2007 08:06

Post autor: MiStrzU7777 »

A mój problem polega na tym -> gdzie w wersji na GBA znajduje się dodatkowy dungeon i co w nim można zdobyć ?
pawel

Post autor: pawel »

mam pewien problem...

właśnie wyszedłem z Corel Prison wróciłem na stary kontynent i teraz mam się udać do jakichś ruin "Tak czy inaczej skieruj Buggy do ruin otoczonych lasem" (tak pisze w poradniku).
ale ja za chiny tego znaleść nie mogę!!

czy był by tu ktoś tak miły i powiedział mi gdzie to jest?? :>
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

pawel pisze:mam pewien problem...

właśnie wyszedłem z Corel Prison wróciłem na stary kontynent i teraz mam się udać do jakichś ruin "Tak czy inaczej skieruj Buggy do ruin otoczonych lasem" (tak pisze w poradniku).
ale ja za chiny tego znaleść nie mogę!!

czy był by tu ktoś tak miły i powiedział mi gdzie to jest??
Zacznijmy od tego, że Corel Prison nie ma w Final Fantasy 6.

Secundo - rozumiem, że na pomysł sprawdzenia na MAPIE nie wpadłeś?

Tercio - już podsekcji poświęconej Yuffie jest wspomniane, że spotyka się ją w lasach, a okoliczne lasy znajdują się na południe od Gold Saucer i Corel Prison. Wystarczyło samemu trochę pomyśleć i pokręcić się buggym po okolicy. Logicznym chyba jest, że skoro na odcinku Midgar - Gold Saucer Gongagi nie było, to należy jechać przed siebie, co w tym przypadku oznacza "niezbadane rejony", czyli wszystko na południe i zachód od Gold Saucer.

Drugie i trzecie prawo Sephirii.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
woot

Post autor: woot »

Garnet, wiesz co trzeba zrobic zeby zdobyc skarb zygfryda w phantom train?? po pierwszej walce ucieka i nie moge go znalesc? oplaca sie wogole go szukac:)??
LiZaRd

Post autor: LiZaRd »

woot pisze:Garnet, wiesz co trzeba zrobic zeby zdobyc skarb zygfryda w phantom train?? po pierwszej walce ucieka i nie moge go znalesc? oplaca sie wogole go szukac:)??
otuz ten Ziegfried co kradnie i ucieka tak naprawde nim nie jest, tylko podszywa sie pod prawdziwego Siegfrieda w koloseum. Z prawdziwym Siegfriedem będziesz walczył/ła jak postawisz megaelixir. Ale jest bardzo ciężki do pokonania :) Skarbów raczej nie da się odzyskać :)
dziob

Post autor: dziob »

hej. jestem nowy i mam problem :(
Gram ff6 i jestem juz w krainie ruiny. (prawie sam poczatek) no wiec wyszedlem z south figaro do jaskini. no tam byl zygfryd ... skakalem przez zółwia etc. do piwnic nie doszedlem ... no i tu zaczyna sie problem. wyjechalem na pare dni i zapomnialem co juz zrobilem a co nie... ostatniego savea mam przy south figaro .... gdy teraz gram i wchodze do jaskini to zygfryda juz nie ma, a GDY DOCHODZE DO ŻÓŁWIA to on stoi w miejscu ( choc macha łapkami) no i nie moge przeskoczyc. Czy to bug? Prosze o szybka odpowiedz bo juz nie moge wytrzymac! :sad:
pozdrawiam.
lesioo

pomocy!

Post autor: lesioo »

mam problemik gram w ff6 od ... 5dni na playstation 1 ... otóż po przeplynieciu na tratfie mam wybór :sabin , złodziej albo 3 inne ludki 2 piewsze przeszedłem mam problem z tymi 3 ludkami gdy wchodze do NARCHE wyganiają mnie... a nigdzie indziej wejsc nie moge... gdzie isc??
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

lesioo pisze: mam problem z tymi 3 ludkami gdy wchodze do NARCHE wyganiają mnie
.....

Widać, że grasz z opisem, bo nawet o sekretnym przejściu nie pamiętasz, które Locke pokazywał na początku gry przy opuszczaniu Narshe. Co gorsza, solucji też nie potrafisz znaleźć i rozwiązania w nim zawartego. Jak ci Go Go Yubari nie wlepi warna, to możesz uznać się za szczęściarza.

Ponieważ mam dobry dzień to Ci pomogę. Wejdź do miasta i zatrzymaj się przy Beginner's Hall (ta pierwsza chata tuż przy wyjściu na mapę świata). Od tego domu idź na maksa w lewo i gdy nie będziesz mógł iść już dalej, obszukaj X-em ścianę przed sobą.

A na przyszłość szukaj TUTAJ , bo następnym razem możesz nie mieć tyle szczęścia.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Junihio

Post autor: Junihio »

Witam, mam problem z Final Fantasy VI. Otóż, jestem w Kefka Tower i jestem podzielony na 3 drużyny. Wg opisu wywnioskowałem, że 2 druzyny powinny stanąć tu:

Obrazek

a wtedy otworzy sie przejście tutaj:

Obrazek

Jednak żadne przejście sie nie otwiera. Prosze o pomoc :/
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Aby otworzyć przejście w lokacji widocznej na drugim obrazku to nalezy stanąć na zielonym przycisku po prawej, widocznym na obrazku, twoje dwie pozostałe drużyny są za daleko, niestety nie pamietam by ci powiedzieć którą masz się wrócić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „HELP - fabuła, przejście, techniczne”