FF6 Pomoc: problemy z przechodzeniem gry

Szukasz pomocy przy FFach starej generacji (NES SNES)? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Junihio

Post autor: Junihio »

Dzieki za pomoc, udało sie ;)

@edit

Jeszcze takie pytanko. Walcze z Kefką, ale jak zmienić drużyne podczas walki? Jak zabijają mi wszytskich 4 bohaterów to jest game over :/
Ramasit

Post autor: Ramasit »

To takie pytanie..

Jak rozwinieta postac jest wymagana do wygrania Miecza za Ragnaroka? Bo 40 poziomowy Sabin pada po jednym spellu przeciwnika.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Jeszcze takie pytanko. Walcze z Kefką, ale jak zmienić drużyne podczas walki? Jak zabijają mi wszytskich 4 bohaterów to jest game over :/
Bo zamiana następuje po jakimś czasie i przynajmniej jedna postać musi Ci do tego czasu żyć. Najszybciej zmiana następuje przy przechodzeniu z jednej części bitwy do następnej.
Ramasit pisze:To takie pytanie..

Jak rozwinieta postac jest wymagana do wygrania Miecza za Ragnaroka? Bo 40 poziomowy Sabin pada po jednym spellu przeciwnika.
Wyposaż go w Genji Gloves i Offering oraz 2 szpony, podbij trochę Spirit i daj dobry Armor
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Ramasit

Post autor: Ramasit »

Dzieki juz zza wczasu pokonalem go.
Kolejne pytanie. Gdzie najskuteczniej nabijac exp? i czy zeby dojsc do Kefki bohaterowie wszystkich 3 druzyn musza byc dobrze wyszkoleni? denerwuje mnie wizja szkolenia nie uzywanych bohaterow.
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Ramasit pisze:Gdzie najskuteczniej nabijac exp?
w lesie w północno wschodniej części mapy - w tym, który wygląda jak odwrócony dinozaur. spotyka się tam właśnie tylko dinozaury. przy okazji można tam zdobyć jakieś ciekawe akcesorium dla postaci. nie pamiętam co to było, ale jedno z tych rzadkich i cennych.
Ramasit

Post autor: Ramasit »

Dzieki za info, sprawdzone.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Sogetsu pisze:rzy okazji można tam zdobyć jakieś ciekawe akcesorium dla postaci. nie pamiętam co to było, ale jedno z tych rzadkich i cennych.
Economizer od Brachosaura
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Yuna
Kupo!
Kupo!
Posty: 152
Rejestracja: pt 15 cze, 2007 12:29

Post autor: Yuna »

Ramasit pisze: czy zeby dojsc do Kefki bohaterowie wszystkich 3 druzyn musza byc dobrze wyszkoleni? denerwuje mnie wizja szkolenia nie uzywanych bohaterow.
Ja to podpakowałam Celes do 70 lvl (exp egg), nauczyłam wszystkich czarów i dałam jej gem box i flame shield. I cały czas life 3, metron(z flame shieldem ulecza), albo ultimą, ale wtedy już musiałam się leczyć, ale walka była krótka. Najgorzej dostać się na szczyt wieży z słabą drużyną.
żywiec
Kupo!
Kupo!
Posty: 38
Rejestracja: pt 16 lis, 2007 22:18
Lokalizacja: Korboniec

Post autor: żywiec »

Ramasit pisze:czy zeby dojsc do Kefki bohaterowie wszystkich 3 druzyn musza byc dobrze wyszkoleni?
przydało by się aby bohaterowie byli dobrze wyszkoleni(ale nie musisz ja nie nabijałem poziomów-jednak wtedy walka jest trudna i ciężka), ważne aby postacie miały wyuczone dobre czary uzdrawiające(mnie u jednej drużyny przypadkowe walki niszczyły :P GAME OVER :P ) więc bez leczenia za daleko nie zajdziesz zawłaszcz jeżeli nie chce się trenować postaci.(co nie znaczy że gry bez trenowania postaci jest nie do przejścia)
Choli

Post autor: Choli »

Mam takie pytanko:
Jak trzeba ustawić zegar w Zozo? Nie musicie podawać od razu odpowiedzi, ale jakąś wskazówką bym nie pogardził :)
żywiec
Kupo!
Kupo!
Posty: 38
Rejestracja: pt 16 lis, 2007 22:18
Lokalizacja: Korboniec

Post autor: żywiec »

Kod: Zaznacz cały

6:10:50
godziny : minuty : sekundy

[ Dodano: Pią 22 Lut, 2008 12:49 ]
Więcej info o opisie przejścia jest tu: http://k-ff.com/Final6/index.php?n=6
Ziomuś

Post autor: Ziomuś »

No to ja mam takie pytanie

Mam final fantasy VI Advance i przechodze sobie gre i w opisie przejścia jest napisane ,że można zdobyć ,, Atma weapon " czy to jest w Advance ,, Ultima Weapon " ??
bo mam Ultima Weapon a nie wiem czy mam iść do jaskini drugi raz
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Ziomuś pisze:można zdobyć ,, Atma weapon " czy to jest w Advance ,, Ultima Weapon " ??
Tak. Ultima = Atma
Ziomuś

Post autor: Ziomuś »

THX
Drugie pytanie (chyba najgłupsze :oops: ):
Mog, Taniec Snowmann jazz , jak zdobyć bo walk nad narshe nie ma żeby nauczyć tego tańca ?? Czy jest jakaś walka z bossem czy co ? a może bardzo rzadko walki ,,losowe"
Bardzo prosze o odpowiedź
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Dokładnie tak. To miejsce, gdzie w World of Balance rozgrywa się bitwa z Kefką i jego sługusami, a w world of Ruin jest tam Tritoch i Snow Dragon.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
ODPOWIEDZ

Wróć do „HELP - fabuła, przejście, techniczne”