FF6 Pomoc: problemy z przechodzeniem gry

Szukasz pomocy przy FFach starej generacji (NES SNES)? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Madtrax

Post autor: Madtrax »

garnet pisze:heh Madtrax tylko pogratulowac ;) <joke>...no cuz wszystko w koncu trzeba odkryc po kolei ;)
no wiesz jak byl taki maly briefing odnosnie esperow to bylo to wytlumaczone ale zapomnialem o tym bo podobala mi sie funkcja esperow a dodatkowo bylo gdzies kolo 1.00 :wink:

Kurcze moze ktos mi powie kiedy powstaly (tzn w ktorej czesci) nazwy shiva ifrit itd. zawsze myslalem ze 7 dala wszystkiemu poczatek a tu takie buty :)

Neobala: Jestem teraz w grotach prowadzacych do bramy do swiata esper'ow(a wiec skonczylem na setzerzez czy jakos tak)
ale przeciez nie ma przypisanego klawisza do skosu wiec jak to zrobic(musze sprawdzic ale tak mi sie wydaje). Sam wpadlem na to wczesniej ale tam sa tylko gora dol lewo prawo nie ma skosu wiec jak przypisac?
dopi

Post autor: dopi »

lol ale macie big problem przykladowo blitz wyglada tak:
1) AuraBolt - dół, dolny skos lewo, lewo
Tłumaczenie: wciskamy płynnym ruchem 8) dół, lewo, lewo (Zarwierdz)
1m:
2) Bum Rush - Lewo, Górny skos lewo, góra, Górn skos prawo, prawo, Dolny skos prawo, dół, Dolny skos lewo
Tłumaczenie: wciskamy płynnym ruchem :lol: lewo, lewo, góra, góra, prawo, prawo, dół, lewo, lewo, (zatwierdz)
Dobra przyznaje że tłumaczenie nie jest dokładnym odwzorowaniem strzałek ale sami pokombinujcie napewno wam wyjdzie, wcisnijcie jak napisałem w bum rush Lewo lewo ....... a 100% że wyjdzie no chyba że tylko ja tak mam :P gl hf all
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Madtrax pisze: Kurcze moze ktos mi powie kiedy powstaly (tzn w ktorej czesci) nazwy shiva ifrit itd. zawsze myslalem ze 7 dala wszystkiemu poczatek a tu takie buty :)
no wiec zeby nie bylo niedomowien,tak jak kiedys pisalam to nie square wymyslilo te nazwy..shiva i ifrit pierwszy raz byli w 3
NeoBoala

Post autor: NeoBoala »

Coo :?: :?: :!:
Madtrax

Post autor: Madtrax »

jak widze nie tylko ja o tym nie weidzialem :D
Diablos

Post autor: Diablos »

ehem jak nie kwadratowi to kto ??
Awatar użytkownika
Olek
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 20:20
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Olek »

Shiva - jakaś tam bogini lodu i mrozu w wierzeniach jakistam lolków :D
Ifrit(eefret) tak samo :D
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

ach te Wasz zdziwione miny :D..jak ja kocham Was oswietlac :D
ehem jak nie kwadratowi to kto ??
square zapozyczylo te nazwy...

no tak jakis tam lolkow...madre slowa...;)
Madtrax

Post autor: Madtrax »

hehe Garnet to kaganek wiedzy na tym forum. Tak sobie chodzi i oswietla wszystkich po kolei :D
Awatar użytkownika
Olek
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 20:20
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Olek »

gdy by sie zastanowić to square wszystkie prawie nazwy zerżneło... poczynając od Odina a kończąc na Ragnaroku ;) bo raczej starożytni wierzyciele nie zakładali copyrightów :D
Madtrax

Post autor: Madtrax »

no moze i tak ale czy ma to jakies znaczenie skoro swietnie im wyszlo???
Co tam nazwy niektore gry sa zywcem przepisane z historii :P i nikt sie nie burzy. Wazne ze swietnie sie gra :grin:
Awatar użytkownika
coat
Kupo!
Kupo!
Posty: 149
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:42
Lokalizacja: Piła

Post autor: coat »

No a potem ludzie chwala sie jakie to pochodzenie nazw z finali znaja :) :
-Ja wiem kto to byl Sephiroth
-Zyd
-A wiesz kto to kiedys byl Red XIII
-Nie...
-A ja wiem... :)
aden

Post autor: aden »

A niech sie chwalą :> a zresztą poco to komu wiedziec co skąd było zaczerpnięte?
Grunt, że dobrze się sprawdza :D
narwaniec

Post autor: narwaniec »

loodzie wiecie moze skad sie wziela nazwa Quezacotl?????? Ja czytalem ale nie jestem pewien... Ktos cos wie na temat tego Gf'a ???????? :?:
Awatar użytkownika
coat
Kupo!
Kupo!
Posty: 149
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:42
Lokalizacja: Piła

Post autor: coat »

WIerzono w bozka o podobnej nazwie:

Quetzalcoatl, Kecalkoatl, Pierzasty Wąż, Yucano, pierwotnie bóstwo plemienne nahuańskich Tolteków. Bóstwo przyrody, podniesione później do rangi najwyższych bóstw staroamerykańskich.

Po powstaniu państwa tolteckiego Quetzalcoatl stał się bogiem wiatru, powietrza, dziennego nieba, urodzaju i dobrobytu, opiekunem rzemieślników, artystów-rzeźbiarzy i złotników. Uczył lud budować miasta, przynosił mu wiedzę, obdarzył kalendarzem. Jednocząc w sobie symbol ptaka i węża w jednej postaci, uosabiał w mitologiach wielu plemion indiańskich tajemnicę nieznanych sił przyrody i świata podziemnego.

Wg hiszpańskiego zakonnika B. de Sahaguna Quetzalcoatl wyświęcał młodszych bogów w tolteckim mieście Teotihuacán. Stąd też toltecki wódz, który sprawował równocześnie funkcję najwyższego kapłana, nazywany był imieniem boga Quetzalcoatl. W jednym z nielicznych źródeł staroamerykańskich, w tzw. Annałach z Quautitlan, znaleziono wzmiankę o śmierci w 895 najwyższego wodza (króla) Tolteków, Quetzalcoatla.

W mitach meksykańskich bóg Quetzalcoatl przybył do Meksyku z dalekiego kraju leżącego na Wschodzie, aby przekazać ludziom wiedzę o niebie i ziemi, głosić wyższość pokoju nad wojnami. Różnił się on od pozostałych bogów meksykańskiego Olimpu tym, że w mitycznej opowieści występował jako bóg o białej skórze, gdyż uosabiał światłość, był bogiem białej magii.

Indianie Meksyku oddawali mu cześć w mieście Cholula, gdzie znajdowała się jego świątynia, wzniesiona na olbrzymiej piramidzie, której podstawa była dwukrotnie większa od podstawy egipskiej piramidy Cheopsa. Miał także ołtarze i posągi w świątyniach Azteków i Tezkokanów. Plemiona Majów czciły Quetzalcoatla pod imieniem Kukulkan i Gukumatza. Mikstekowie mieszkający na południu Meksyku nazywali go Yucano (Jasne Światło).

:mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „HELP - fabuła, przejście, techniczne”