Chrono Trigger i Cross

Mówi Ci coś Chrono Cross, Chrono Trigger? Wszystko o klasyce SE

Moderator: Moderatorzy

Która lepsza...(wiem ze trudny wybor ^_^)

Trigger
76
58%
Cross
54
42%
 
Liczba głosów: 130

Jecht

Post autor: Jecht »

Lavos połaczył się z Schalą skoro Crono i s-ka go zniszczyli
eh w cc sie nie leje z Lavosem... tylko z lavos spawnem... ktory jako jeden musial jakos przezyc.... i polaczyc sie z schala...i w ten sposob powstal time devourer[/hide]
Awatar użytkownika
CoD
Kupo!
Kupo!
Posty: 108
Rejestracja: czw 30 cze, 2005 17:45

Post autor: CoD »

Da sie w jakis sposob miec jednoczesnie Gleena i Razzly ?
Awatar użytkownika
I am Vincent
Kupo!
Kupo!
Posty: 89
Rejestracja: pn 30 maja, 2005 18:27
Lokalizacja: Środa Wlkp

Post autor: I am Vincent »

Tak, ale najpierw musisz przejść grę z jedną z tych postaci, a potem zacząć od nowa i będziesz miał taki przedmiot, który przywraca twoją ekipę z tamtej gry, czy jakoś tak. Po prostu za pierwszym razem zdobywasz Glenna, za drugim Razzly, i to nie tylko tych dwóch, ale jeszcze wiele innych postaci!!!
Basista szuka kapeli, może to właśnie Buźka będzie ze mną grał!!!
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

I am Vincent pisze:taki przedmiot, który przywraca twoją ekipę z tamtej gry,
Chrono Cross jest potrzebny. Idziesz do Hydra Marshes [home] i wchodzisz w portal prowadzący do domu Sprigg. Tam trzeba uzyć CC.

A ja sobie ostatnio pogrywam w CC :] Tak mnie wzięło. Już pokonałem smoki :D Dlaczego SE nie zrobi kolejnej części???? Dlaczego :( ...
Black

Post autor: Black »

Trigger-
bo byl 1-szy
bo jest Magus
bo postacie rysowal chyba Torijama ;p
maly OT
ponoc na podstawie ChT powstalo anime... ma ktos jakies wieksze info?
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Powstalo anime, ale podobno bardzo kiepskie.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Black pisze:ponoc na podstawie ChT powstalo anime... ma ktos jakies wieksze info?
temat ten byl poruszany w 'manga,anime' i tam skieruj swe kroki...
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
M@rio_16

Post autor: M@rio_16 »

Obydwie gry uważam za świetne.Trudno powiedzieć,która z nich jest lepsza ale moim zdaniem CC.Ciekawa fabuła i klimat wymiatają.Jedyną wadą jest to,że przez zbyt dużą część gry (ponad 1/3) chodzi się postacią Lynxa
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Black pisze:ponoc na podstawie ChT powstalo anime... ma ktos jakies wieksze info?
Anime nazywa się 'Time and Space Adventures - Nuumamonjaa' i z tego co wiem była puszczana jako reklama CT na jednym z Tokyo Game Show. Akcja dzieje się w noc przed millenial fair, w miejscu festynu, z tym że bawią sie na nim rożne potwory z CT. Jak ktoś grał w CT, to będzie miał zabawę z rozpoznawaniem postaci i motywów muzycznych (Gonzales/Gato śpiewa!).
Awatar użytkownika
Ashramus
Cactuar
Cactuar
Posty: 449
Rejestracja: pn 09 maja, 2005 21:06
Lokalizacja: Kaedwen 3C.

Post autor: Ashramus »

Dobra, glupie pytanie.. ale jak sie savuje gre w Chrono Triggerze?
Odpalam z ePSX, wszystko fajnie.. ale zapisalem gre (na obu slotach, na wszelki wypadek).
Po wylaczeniu gry i ponownym wlaczeniu, sava oczywiscie nie ma.. jakis hint?;/
~~~<< piesek preriowy >>~~~
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Ashramus pisze:Dobra, glupie pytanie.. ale jak sie savuje gre w Chrono Triggerze?
Na mapie świata albo w specjalnych miejscach do tego wyznaczonych. Wchodzisz do menu i tam saveujesz.
Ashramus pisze:Odpalam z ePSX, wszystko fajnie.. ale zapisalem gre (na obu slotach, na wszelki wypadek).
Po wylaczeniu gry i ponownym wlaczeniu, sava oczywiscie nie ma.. jakis hint?;/
Albo w międzyczasie zmieniłeś nazwę pliku, który robi za kartę pamięci(standardowo jest 'epsxe000.mcr' i kolejne numerki, w katalogu "memcards"), albo wybrałeś inną kartę, albo je gdzieś skopiowałeś. Jest też możliwe, że jak wyłączyłes emulator w jakiś drastyczny sposób, np. wystrzeliły Ci korki w domu, to ten save po prostu się nie zapisał. Jeszcze jest możliwe, że to wina emulatora, który moze mieć problem z zapisywaniem w tej grze (nie grałem w CT na epsxe, wiec nie mogę tego potwierdzić). Zawsze pozostaje Ci quick save i quick load albo inny emulator ;]
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Jaco pisze:Jest też możliwe, że jak wyłączyłes emulator w jakiś drastyczny sposób, np. wystrzeliły Ci korki w domu, to ten save po prostu się nie zapisał.
Standard - nie należy wylaczać emu przez "twardy reset" kompa/samego emu - wciśnij Esc -> File -> Exit - w ten sposób emu zapamięta savy (zarówno ten na k. pamięci jak i te z pluginu).
Awatar użytkownika
Ashramus
Cactuar
Cactuar
Posty: 449
Rejestracja: pn 09 maja, 2005 21:06
Lokalizacja: Kaedwen 3C.

Post autor: Ashramus »

Hmm.. sprawdze przy wylaczaniu emulatora tak jak mowisz, bo chyba rzeczywiscie to bylo brutalne zamkniecie emu:)

edit: dobra, kolejny problem.. wtedy bylo ok, otwieralo mi sie save.. saveowalo tylko nie zapisalo.
Wlazlem sobie wtedy w opcjach epsx w memocards
W "select memcards" mam pod 1 -C:\ePSX\memcards\epsxe000.mcr
pod 2 C:\ePSX\memcards\epsxe001.mcr
(nie pamietam czy to byo, czy sam to ustawilem wtedy)

i teraz jest problem.. ze jak chce savowac, to mi daje. ze flopy saveowe sa pelne.

Mam zrobic nowe jakies? epsx003.mcr? how/what? ><
A mzoe mam tamte jakos oproznic z zawartosci? Przyznaje, jestem emu lam3:)
~~~<< piesek preriowy >>~~~
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Ashramus pisze:Mam zrobic nowe jakies? how/what? ><
ePSXeCutor czasem jest dodawany w zestawie z ePSXe. Tam się tworzy memorki.
Ashramus pisze:A mzoe mam tamte jakos oproznic z zawartosci?
Też możesz. Wybierasz w ePSXe 'config'-> 'memory card' i wybierasz tą która Cię interesuje. Potem wybierasz 'File' -> 'Run Bios' i tam mozesz usuwać czy kopiować save'y z memorek.
Awatar użytkownika
Ashramus
Cactuar
Cactuar
Posty: 449
Rejestracja: pn 09 maja, 2005 21:06
Lokalizacja: Kaedwen 3C.

Post autor: Ashramus »

To czyszczenie w biosie bardzo sie przydalo:) thx

teraz utknalem niestety w grze.. w przyszlosci trzeba bylo zlapac szczura co ucieka po rurach w kanale.. udalo sie.. i podal definicje do otwierania drzwi. Push and hold L1 & R1, press X..
wydawalo mi sie, ze oznacza to trzymanie left i right arrow a potem spacja.. ale nie zaskakuje mimo pol godziny prob, wsciec sie mozna ><
~~~<< piesek preriowy >>~~~
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne tytuły S-E”