Chrono Trigger i Cross

Mówi Ci coś Chrono Cross, Chrono Trigger? Wszystko o klasyce SE

Moderator: Moderatorzy

Która lepsza...(wiem ze trudny wybor ^_^)

Trigger
76
58%
Cross
54
42%
 
Liczba głosów: 130

Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Problem z zawieszką klawiatury pewno ;) Grając na emu SNESa wystarczyło skonfigurować owe PSXowe L1 i R1 jako jeden klawisz np. "O" - teraz aby wpisać kod wystarczy wdusić "O" + przycisk odpowiadający "X" - sproboj - może pomoże ;)
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Ashramus pisze:Push and hold L1 & R1, press X..
wydawalo mi sie, ze oznacza to trzymanie left i right arrow a potem spacja.. ale nie zaskakuje mimo pol godziny prob, wsciec sie mozna ><
L1 to L1. Nie żadna strzałka w lewo. Standardowo L1 to "E" (albo "W"), a R1 to "T" (albo "R") (z tego rysunku trudno jednoznaczne stwierdzić :P ), a X to "Z". Ustawienia przycisków masz w "Config"->"Game Pad"->np. Pad 1.
Awatar użytkownika
Ashramus
Cactuar
Cactuar
Posty: 449
Rejestracja: pn 09 maja, 2005 21:06
Lokalizacja: Kaedwen 3C.

Post autor: Ashramus »

No ale w moich ustawieniach defaltowych X to spacja :>
Gorzej, ze nie wiem co to te L1 R1 teraz.. bo takich oznaczen literowych jak podales to nie ma w tym padzie. Ktore to klawisze?

edit: ok, mam q,e,qspacja:)
~~~<< piesek preriowy >>~~~
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

Jaco pisze: ... Dlaczego SE nie zrobi kolejnej części???? Dlaczego :( ...
pewnie juz wiecie (a moze nie) ale Blue Dragon (Xbox360), ktory ukaze sie niebawem (12/7) z pod szyldu SE, w ktorym to muze robi Uematsu (FF), produced by Sakaguchi (FF) a malunki sprawil Toriyama (Crono), w poczatkowej fazie projektu powstal jako kontynuacja projektu z serii Crono.
chyba jest na co liczyc? :)
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Schrödinger pisze:z pod szyldu SE
A nie przypadkiem Mistwalker? :>
Schrödinger pisze:w poczatkowej fazie projektu powstal jako kontynuacja projektu z serii Crono.
o_O Pierwsze słyszę. Nie wspominali nigdzie o tym na chronocompendium, ani na wikipedii. Jedynie co te dwie gry łączy to panowie których wymieniłeś.
Schrödinger pisze:chyba jest na co liczyc?
No jak już się Sakaguchi do czegoś zabiera, to musi być to dobre ;) Niestety konsola, na którą ów gra ma wyjść, mnie kompletnie nie interesuje....
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

Jaco pisze:
Schrödinger pisze:z pod szyldu SE
A nie przypadkiem Mistwalker? :>
oczywiscie, masz racje. Mistwalker i Artoon. zapomnialem ze Sakaguchi juz dawno odszedl z Square. jednak od tej pory mija 6 lat a o nim slad zaginal. (pomijam wystepy typu excutive producer). teraz dopiero wchodzi owy Blue Dragon (no i moze kiedys Lost Odyssey (nawiasem mowiac tez na Xbox :P ), z firmy Mistwlaker (ktorego jest zalozycielem, tak jak Square Inc. niegdys zreszta) w kazdym razie stad moje zagalopowanie.
Jaco pisze:
Schrödinger pisze:w poczatkowej fazie projektu powstal jako kontynuacja projektu z serii Crono.
o_O Pierwsze słyszę. Nie wspominali nigdzie o tym na chronocompendium, ani na wikipedii. Jedynie co te dwie gry łączy to panowie których wymieniłeś.
nie watpie, ze obecny Blue Dragon ma inny scenariusz niz pierwsze treatmenty.
source (link)
a wikipedia klamie :P w angielskiej wersji jezykowej pisza tylko polowe tego co ver. jap
Jaco pisze:
Schrödinger pisze:chyba jest na co liczyc?
No jak już się Sakaguchi do czegoś zabiera, to musi być to dobre ;) Niestety konsola, na którą ów gra ma wyjść, mnie kompletnie nie interesuje....
a to dlaczego?
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Schrödinger pisze:source (link)
A coś w bardziej zrozumiałym języku? XD
Schrödinger pisze:a wikipedia klamie
No ale skoro na największej stronce (przynajmniej mi znanej) jaką jest chronocompendium nic o tym nie wspomnieli.. Zresztą, o ile się nie mylę, to licencję na serię Chrono posiada S-E, więc raczej Sakaguchi nie mogłby na własną ręke robić ewentualnej kontynuacji. Chyba ze wykupił licencję, czy cos... Ale ogólnie w obecnej chwili BD nie ma nic wspólnego z serią Chrono, tak?
Schrödinger pisze:a to dlaczego?
Primo: zamierzam kupić za pare latek jakiegoś next gena. Nie stać mnie na wiecej niż jedną konsolę, więc na 98% bedzie to PS3. Secundo: gram głównie w jRPGi, a tych pewnie będzie pełno na PS3 (jak to zwykle bywało). Poza tym seria Soul Calibur, która raczej będzie ekskluzywem na PS3. Nie ma gier, które by mnie interesowały na X360 ;] (a kupić konsolę dla samego BD, czy też kolejnych gier Mistwalkera mi się nie opłaca).

-------------------------

Z innej beczki. Znalazłem ostatnio ciekawą modyfikację do CT. Mianowicie 'Chrono Trigger Coliseum' XD Gdy spatchujemy roma, to w 2300 AD pojawi się koloseum, gdzie sobie będziemy mogli powalczyć. A walczymy tam albo jedną postacią, albo całą drużyną. Są 3 poziomy trudności i 7 przeciwników w każdym z nich (tacy sami, bez względy na to czy walczymy 1 czy 3 postaciami, ale różni w zależności od poziomu trudności). Działa to na podobnej zasadzie co Battle Arena w FFVII, czyli po kazdej walce dostajemy jakiegoś handicapa. Np. dostajemy najgorszą broń, zbroję, albo regeneruje nam się HP, MP. Po wygranej walce możemy wybrać, czy walczymy dalej, czy chcemy zakończyć. Za wygrane walki dostajemy BP, które możemy wymienić na rózne pierdoły ;] Jeżeli CT był dla Was za prosty to polecam zmierzyć się z koloseum. Nie ma to jak walka z dwoma czerownymi Nu ;) (jeszcze ich nie pokonałem 1 postacia.. ciekawe, czy się da XD ). Jest jeden minus - jak przegramy w koloseum, to game over :P

Stad mozecie ściagnąć ów modyfikator (z wiadomych przyczyn nie daje linka do romu :P )
Harima_Kenji

Post autor: Harima_Kenji »

Dla mnie Chrono cross jest najlepsza gra w jaka w zyciu grałem - we wszystkich kategoriach...to pierwsza i jak dotad jedyna gierka w której uronilem łze (co ja breze wylem jak bóbr :P) scena z sierocinca Kid..Lynx i scena z mała Kid i Sergem na tym wzgórzu...chlip..oglnie zadna gra mnei ejszcze tak nie wciagnela (no moze gothic 1 prawie) ... na prawde szkoda ze eni ma nastepnej czesci :9


GGY: dalej 13 punkt + brak argumentów.
EDIT: Nie bardzo kapuje..moze dla Ciebie to ze CC jest jedyna gra przy której się wzruszyłem nic nie znaczy ale dla mnie to jest argument i to dość solidny tak samo jak to , że nie wciagneła mnie żadna gra tak jak CC , To nie są według Ciebie argumenty ?? A co do twojego punktu 13 jak już pisałem wczesniej postaram się poprawić , ale trochę zrozumienia też by się przydało...
Ostatnio zmieniony pt 02 lut, 2007 08:32 przez Harima_Kenji, łącznie zmieniany 2 razy.
Fafen

Post autor: Fafen »

Zagłosowałem na CC. Choć miałem tylko pierwszą płytę (;/) to i tak cieszyłem się nim jak Afrykańczyk deszczem. Przeszedłem pierwszego CeDeka wzdłuż i wszerz, pokonałem Dario bez Blackplate'a (przypadkiem, chciałem tylko sprawdzić ile z nim wytrzymam :D) i Criosphinxa (tego już z yellowplate ;]) miałem dwa Einlanzery Glenna i ściskało mi gardło na myśl, że nie mam drugiej płytki. CT też jest kozackim szpilem, jednak to CC mnie oczarował do tego stopnia, że łaziłem z kijem po dworze i udawałem Karsh'a z toporem :wink:
tsabu

Post autor: tsabu »

niemam co do tego żadnych wątpliwości i oddaje głosa na triggera! - cross gra bardzo przyjemna, momentami śmieszna, niektóe zakończenia przezabawne :wink: ale do triggera daleko
Chrabia

Post autor: Chrabia »

Zawitał tu dziś maniak CT xD.
Zacznę może od tego, że CC to wspaniała gra, jedna lepszych w jaką grałem - ale jednak mimo wszystko najlepszą wg mnie grą jaka kiedkolwiek powstała to CT. Obydwie mają genialne ścieżki dzwiękowe, bardzo dobry system walki i niesamowitą fabułę, jednak ta z CT bardziej mi się podobała, poza tym w Chrono triggerze niezwykle przypadło mi do gustu to, że wszystko jest tam ładnie poukładane, nie ma żadnych niedomówień, co najwyżej parę spraw jest okryte tajemnicą ;).
Btw. szkoda, że w tym temacie nikt nie uwzględnił RD...

A co do powyższej rozmowy Jaco i gościa o jakimś niemieckim nicku (xD): kontynuacji nie ma, ponieważ twórcy bali się zepsuć genialność serii. Co do Blue Dragona to jest to oczywista bzdura. Po pierwsze: co jak co, ale na Chronocompendium zawsze są takie informacje. Po drugie: gra nie jest nawet stworzona przez Square. Po trzecie i najważniejsze: wśród twórców nie dość, że nie ma Mitsudy to nie ma nawet Masato Kato! W związku z tym ten pomysł jest conajmniej śmieszny.
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

Cóż. widocznie naczytałem się nie tych stron internetowych co trzeba. My bad.
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Aralka

Post autor: Aralka »

Chrono Cross...dawno w nią grałam, nie mam jej obecnie...Ale to jest wspaniała gra!
Uwielbiam ją.
Szukam teraz oryginału żebym sobie mogła ponownie zagrać na PS2.
A Chrono Trigger...też niezłe, ale Crossa wolę ;)


GGY: ARGUMENTY? Bo nas mało obchodzi, że miałaś, ale nie masz -_-'
Ostatnio zmieniony wt 17 kwie, 2007 21:14 przez Aralka, łącznie zmieniany 1 raz.
Rubinia

Post autor: Rubinia »

Pytanko do CT. Czy ktoś pokonał Magusa w jego zamku (pierwsza z nim walka) mając 350 HP?
Uwielbiam Chrono Trigger za muzyke, postacie i historie i wogole za całokształt :razz:
W Chrono Crossa nie mialam okazji grać niestety :sad:
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Rubinia pisze:Czy ktoś pokonał Magusa w jego zamku (pierwsza z nim walka) mając 350 HP?
erm... ale o co chodzi? Jeżeli pytasz czy się da, to tak, jak najbardziej. W sumie nie pamiętam już ile tego HP było, ale właśnie coś koło 350.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne tytuły S-E”