Chrono Trigger i Cross

Mówi Ci coś Chrono Cross, Chrono Trigger? Wszystko o klasyce SE

Moderator: Moderatorzy

Która lepsza...(wiem ze trudny wybor ^_^)

Trigger
76
58%
Cross
54
42%
 
Liczba głosów: 130

DarkHeart

Post autor: DarkHeart »

Szkoda że projekt sequela do CC padł... miałem nadzieję na kolejne rewelacje w Chrono Break'u. Niestety.
Co do CT i CC, wole CC ale w triggera zagrałem tylko dlatego ze byl prequelem do CC.
Gra mnie wciągła, na SNES'a jeszcze jedyne jrpg'i co mnie wciągły to FF V (mimo ze skonczyłem wszystkie dostępne FF na SNESie)
CC miał zarąbistą muzę : Mitsuda dał popis swych umiejętności choć w Xeno był najlepszy.
CC świetny pod względem fabularnym, świetny pomysł a muza podczas walki z Dragonami i ich zjednoczoną formą to majstersztyk.
Niestety SAVE mi wcieło na memorce i już nie sprismuje sobie sprzętu tak jak chciałem :(
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Dla tych, którzy, jak ja, nie mogą doczekać sie kolejnej gry spod znaku Chrono mam coś takiego -> Chrono Trigger: Prophet's Guile Znajdziecie tu patch'a do romu na SNESa, dzięki któremu będziecie mogli wcielić sie w role Magusa i zobaczyć z jego perspektywy historię, która działa sie w królestwie Zeal tuż po stoczonej z nim walce, a przed przybyciem tam Crona i jego ekipy. Zabawa na jakąś godzinę z groszami ;] Ale ogólnie ciekawy pomysł, dobre wykonanie...


To dobrze, ze są ludzie, którzy nie pozwolą umrzeć tej grze... nie to co ekipa S-E :P
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Jejku, jak ja bym sobie pograł w Chrono Trigger :neutral: ... szkoda, że nie zrobili re-edycji tej gry chociaż na GBA. Nigdy nie miałem okazji przejść jej w całości ze względu na język, ale to co zrozumiałem i tak niesamowicie mnie wciągało xD.
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Jaco pisze:nie to co ekipa S-E
...wolałbyś kontynuacje na komórke?:>
Haichi pisze:szkoda, że nie zrobili re-edycji tej gry
przecież jest remake na PSXa;]
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Garnet pisze:przecież jest remake na PSXa;]
który w Europie się nie ukazał :/
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Ano właśnie ... i nawet jeśli sama gra pójdzie na mojej czarnulce to granie w czarno-białych barwach mi się nie uśmiecha g:<
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Garnet pisze:...wolałbyś kontynuacje na komórke?:>
Wą >.< btw. Zrobili w końcu tą PE na komórki? :>

Ale wiesz, przynajmniej wiadomo, że S-E pamięta jeszcze o tej grze. Jak całe rzesze Japończyków będą się zagrywały w tą grę podczas przerw lekcyjnych, to rządni jenów działacze S-E w końcu zrobią kolejną część na PS3 :]
Haichi pisze:Ano właśnie ... i nawet jeśli sama gra pójdzie na mojej czarnulce to granie w czarno-białych barwach mi się nie uśmiecha g:<
Jezeli przerobionej nie masz to nie pójdzie... jeżeli masz, to od tego jest kabel RGB...


Poza tym *cough*, to chyba nic zuego odpalić *cough* roma z jakże już archaicznego systemu, jakim jest SNES :P Zawsze mozesz kupić kartridża na jakimś ebayu (o dziwo na razie niska cana... kartridże z ta grą nie schodzą poniżej 100$ _^_ )
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

Jaco pisze:o dziwo na razie niska cana... kartridże z ta grą nie schodzą poniżej 100$ _^_ )
Niska cena...? nie powiedizałbym :P są na świecie freaki... http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... otohosting
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Schrödinger pisze:Niska cena...? nie powiedizałbym
Ależ napisałem
o dziwo na razie
;]
Schrödinger pisze:są na świecie freaki...
Ten fakt jest mi dobrze znany. Zresztą... ta gra jest bezcenna... ;)
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Jaco pisze:Ale wiesz, przynajmniej wiadomo, że S-E pamięta jeszcze o tej grze. Jak całe rzesze Japończyków będą się zagrywały w tą grę podczas przerw lekcyjnych, to rządni jenów działacze S-E w końcu zrobią kolejną część na PS3 :]
...oby to rozumowanie cos przyniosło;]
Schrödinger pisze:są na świecie freaki... http://cgi.ebay.com/ws/eB...bayphotohosting
poważnie-nie uwierzyłabym dopóki bym nie zobaczyła o___O (qrde, moze by zaczac znowu bywac na gieldach komputerowych,a nuż by sie znalazło jakies cenne starocie...^^")
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
CoD
Kupo!
Kupo!
Posty: 108
Rejestracja: czw 30 cze, 2005 17:45

Post autor: CoD »

Schrödinger pisze:
Jaco pisze:o dziwo na razie niska cana... kartridże z ta grą nie schodzą poniżej 100$ _^_ )
Niska cena...? nie powiedizałbym :P są na świecie freaki... http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... otohosting

OłMajGad toż to było droższe od nowej VP I, która bywa ne ebayu po 200-300$$ :shock:
Ha&#363;! Omochikaer&#299;!

Gumon hyakushutsu...

Yuri est ars boni et aequi
Shiva

Post autor: Shiva »

Chrono Cross jest o wiele lepszy pod kilkoma względami
1.Ma więcej postaci grywalnych do wyboru niż trigger
2.Każda z postaci ma ciekawe techniki
3.Świetne animacje



Najbardziej ze wszystkich lokacji z całej gry podoba mi się Terra Tower
Garrett

Post autor: Garrett »

Ach Chrono Trigger. Wspaniała gra, z którą spędziłem mnóstwo czasu. W zasadzie to grałem nie dawno, bo niecały rok temu :D. Ale gra mnie niesamowicie wciągnęła. Znakomita fabuła, świetnie zrobione postacie i genialny system walki. Nie no, gra jest po prostu uber, koks i ciasteczka xD. To mój drugi ulubiony RPG.
Oczywiście po poznaniu CT dowiedziałem się o istnieniu CC, więc musiałem w niego zagrać. Niestety zawiodłem się. Postacie nie są złe, system walki jest dosyć oryginalny ale do złych też bym go nie zaliczył. Co do fabuły to szczerze mówiąc kompletnie już zapomniałem o co chodziło. Wiem tylko, że mnie nie wciągnęła.
Zobrazuje to tak:
Po 20h grania w FFVII, chciałem grać dalej. Po 20h grania w CT, chciałem grać dalej. Po 20h grania w CC, miałem dość.
Awatar użytkownika
Mischi
Cactuar
Cactuar
Posty: 264
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 23:11
Lokalizacja: Eggmanland

Post autor: Mischi »

Da osób które nie grały jeszcze w Chrono Trigger Square Enix zrobiło małą niespodziankę - otóż już wkrótce ma pojawić się remake CT na Nintendo DS. Podobnie jak remaki Final Fantasy III i IV, tak i ten będzie wykorzystywał touch screen DS'a (prawdopodobnie do nawigacji oraz mini-gierek). Ponadto ma zostać dodany nowy duengon.

http://biz.yahoo.com/prnews/080702/law041.html
You know what the say ... the more, the merrier!
(I'm back)
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Nareszcie coś co popchnie mnie do kupienia NDS'a xD. Jeszcze niech tylko zrobią na coś reedycję Chrono Cross'a i będę szczęśliwy <3.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne tytuły S-E”