Chrono Trigger i Cross

Mówi Ci coś Chrono Cross, Chrono Trigger? Wszystko o klasyce SE

Moderator: Moderatorzy

Która lepsza...(wiem ze trudny wybor ^_^)

Trigger
76
58%
Cross
54
42%
 
Liczba głosów: 130

Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Mischi, jakże genialną nowinę mi tu przynosisz!! :* Wiedziałem, że prędzej czy później S-E weźmie się za remake (pomijam tego z PSX'a) Chrono Triggera. I w końcu postawie sobie najgenialszą grę jaka kiedykolwiek powstała na mojej zakurzonej półeczce ^________^ Nawet jak obejdzie się bez zmian w grafice, chociaż remakiem na miarę FFIII i IV z DS'a na pewno bym nie pogardził. Definitely 8)


Który to już raz przyjdzie mi tą grę przechodzić nie sposób już zliczyć...


...a ze szczęścia chyba przejdę ja zaraz jeszcze raz XD

btw...
Mischi pisze:nowy duengon
<orgazm mode on!!>

[ Dodano: Pią 04 Lip, 2008 13:15 ]
do pełni szczescia brakuje już tylko jakiegoś sequela... ;]
logatus
Kupo!
Kupo!
Posty: 20
Rejestracja: ndz 29 cze, 2008 17:28
Lokalizacja: z Otchłani

Post autor: logatus »

Nie rozumiem zachwytu nad tymi grami.Dla mnie seria FF przewyrzsza ją pod każdym względem.Nie rozumiem równierz zachwytu nad muzyką która po prostu jest archaiczna , i po prostu zła.W porównaniu z muzyką fo FF ta muzyka nie ma szans.
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

logatus pisze:Nie rozumiem zachwytu nad tymi grami.
Ignorant fool :>
logatus pisze:Dla mnie seria FF przewyrzsza ją pod każdym względem.
Shit happens... A, i rozumiem, że przeszedłeś i CT, i CC, by wysuwać takie wnioski?
logatus pisze:Nie rozumiem równierz zachwytu nad muzyką która po prostu jest archaiczna
Masz na myśli muzyke z CT, która jest równie archaiczna co muzyka z czesci IV, V i VI FF, czy z CC, która jest tak samo archaiczna, co w czesciach VII - IX?
logatus pisze:W porównaniu z muzyką fo FF ta muzyka nie ma szans.
(jak juz mówimy o serii...) Tja, szczególnie ta z pierwszych 3 części FF XD

Muzyka to kwestia gustu, nie zapominaj jednak, że przy muzyce CT majstrował również niejaki Nobuo Uematsu :P Dla mnie Muzyka z serii Chrono > muzyka FF, tak samo jak Mitsuda > Uematsu ;]

Poza tym polecam lekturę słownika ortograficznego :P
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Chrono > muzyka FF, tak samo jak Mitsuda > Uematsu ;]
Agreed ;P Jak dla mnie muzyka w FF w porownaniu do tej z CC jest w wiekszosci wypadkow... blada ;p Poza paroma wyjatkami. Nie mowia, ze zla ale Mitsuda o wiele bardziej lapie mnie za serce.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Arxel
Kupo!
Kupo!
Posty: 109
Rejestracja: wt 17 cze, 2008 19:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arxel »

Fakt, coś w tym jest. Ja wprawdzie dopiero zaczynam grać w CC, ale obok takiego chociażby motywu nie można przejść obojętnie.
Hajże-ho!
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Moje favy osobiste to Star Stealing Girl, Omni Dragon Battle no i oczywiście Time's Scar :) Ale praktycznie cala sciezka jest boska 8)
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

A muzyka z Radical Dreamers? Nie należy o tym zapominać. Motyw z Frozen Flame (nie wiem jak dokładnie nazywa się ten utwór) jest niesamowity.
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

Chrono Trigger DS łączy się z pokemonem :lol:
http://videogamerx.gamedonga.co.kr/zbxe ... 989/18.jpg
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Vivi714
Kupo!
Kupo!
Posty: 122
Rejestracja: wt 22 kwie, 2008 15:50

Post autor: Vivi714 »

Chrono Trigger szczerze mówiąc bardzo przypomina całą serię FF. Te wszystkie itemki jak na przykład phoenix down (mam rację?) są żywcem wzięte z serii FF. Mimo, że CT może się wydawać do bólu liniowy, to jednak jest w nim coś takiego, co nie pozwala się od niego oderwać (np. ja z większością FF'ów tak nie miałem). Przeszedłem CT w pełni przy pomocy poradnika. Moim zdaniem lepiej pokonać dodatkowego bossa z poradnikiem, niż go zostawić w stanie nienaruszonym bez poradnika :D .

PS: Testowałem Amerykańską wersję CT na emulatorze, ale za często są błędy.
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Chrono Trigger wersja DSowa ujrzała światło dzienne, a tu nikt nawet o tym nie wspomniał. Shame on you.

My, Europejczycy... może lepiej bez "my"... zagramy sobie w nią 9 lutego najprawdopodobniej. Chyba, ze ktoś sobie se stanów sprowadzi.

Jakieś zmiany? Trochę jest. Sam nie chce sobie spojlerować gry więc nie sprawdzałem wszystkiego, a to co sam sprawdziłem to zachowam dla siebie ;] Jak ktoś chce się dowiedzieć to i tak znajdzie. Ale to, że sa 2 dodatkowe dungeony to już większość z Was powinna wiedzieć. No i, o czym wspomniał Szred, arena pokemonów też jest. Z tego co czytałem to te nowe dungeony są dość męczące i jednolite... boję się, że to może być coś w stylu tych wszystkich dodatkowych dungeonów dodawanych do FFów na GBA, czy w innych remake'ach. Ale co tam. Czytałem też gdzieś, że wszystkie dodatki z wersji z PSX również zostały uwzględnione... czyli zakładam, że bonusowe obrazki, muzyka etc. która się odkrywa wraz z odkrywaniem dodatkowych zakończeń tez jest. Wiadomo też, że CT DS doczekało się nowego tłumaczenia.
Sogetsu pisze:A muzyka z Radical Dreamers? Nie należy o tym zapominać. Motyw z Frozen Flame (nie wiem jak dokładnie nazywa się ten utwór) jest niesamowity.
Wiekszość dobrych kawałków trafiła do CC, między innymi Frozen Flame (jakże zresztą genialny!), ale fakt, to RD było pierwsze.
Vivi714
Kupo!
Kupo!
Posty: 122
Rejestracja: wt 22 kwie, 2008 15:50

Post autor: Vivi714 »

[quote="Jaco"]Chrono Trigger wersja DSowa ujrzała światło dzienne, a tu nikt nawet o tym nie wspomniał. Shame on you.

Sorki , że nie napisałem (zapomniałem), ale w tej emulacji chodziło mi właśnie o wersję DS.
Strasznie głupie bugi mi wyskakiwały np. wchodzę do namiotu strachu, płacę gościowi za minigierkę i nagle przenoszę się do domu Luci, tyle, że mnie tam nie ma!
Lord Sadler
Kupo!
Kupo!
Posty: 21
Rejestracja: ndz 14 cze, 2009 10:07

Post autor: Lord Sadler »

Po raz kolejny rozpocząłem Chrono Cross na PSX'a. Tyle już razy przechodziłem tę gierkę ale wciąż mi mało. Jest genialna po prostu. System walki czy werbowanie postaci stoją na wysokim poziomie nie pozwalając oderwać się od konsoli.
Awatar użytkownika
Uleq_w_Sztyfcie
Kupo!
Kupo!
Posty: 56
Rejestracja: sob 25 kwie, 2009 11:52

Post autor: Uleq_w_Sztyfcie »

Chrono Trigger: Grałem, gram i raczej będę grał. Gierka porządna, ma fajny klimat, dobrą ścieżkę dźwiękową i system walki. Grafika może i nie powala na kolana, ale rok wydania o czymś świadczy. Do tej gry mam jakiś taki "pociąg" i w czasie snu słyszę "GRAJ W CHRONO TRIGGER..."

Chrono Cross: Zagrałem raz i już grał nie będę... Radykalne rozwiązanie w kwestii broni :D... Patelnie i szafy do codziennego arsenału raczej NIE należą. Gubiłem się już na początku, więc przestałem grać. Do tej gry nie czuję już takiego "pociągu" (seksualnego :D)
jak do Triggera.
Awatar użytkownika
mnq
Kupo!
Kupo!
Posty: 20
Rejestracja: pn 28 lip, 2008 19:30
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: mnq »

Siemanko, gram właśnie w Chrono Trigger i mam pewien problem. Jestem w rozdziale "Beyond the Ruins" (przyszłość). Zaorałem robota przed wejściem do spiżarni, zdobyłem ziarenko i złapałem szczura, który zdradził mi kod. Kiedy próbuje go wprowadzić nie ma żadnej reakcji. Zajrzałem do solucji i według niej powinny się otworzyć się jakieś przejście.

JESTEM TUAJ

Gram na emulatorze. Dzięki za ewentualną pomoc.
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Ustaw przyciski L i R pod lewe Ctrl i Alt - powinno pomóc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne tytuły S-E”