Chrono Trigger i Cross

Mówi Ci coś Chrono Cross, Chrono Trigger? Wszystko o klasyce SE

Moderator: Moderatorzy

Która lepsza...(wiem ze trudny wybor ^_^)

Trigger
76
58%
Cross
54
42%
 
Liczba głosów: 130

odex

Post autor: odex »

Koki pisze:
odex pisze:gra jest bardzo poważna i traktuje i kilku ważnych sprawach, takich jak zycie i inne takie :-)
Best. Text. Evar. :mrgreen:
chyba ever ;-)

radziłbym spojlery zaznaczyć
za wiele fabuły to tam nie ma ale jak chcecie.
eee raczej bardziej skomplikowane fabularnie jest Xenogears
według mnie pod tym względem wygrywa CC ale to kwestia interpretracji. Jednak jakby nie patrzeć, CC [ w tym tez CT bo ciezko te gry ze sobą nie łączyć ] opisuje historie 65002400 lat :)
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

65002400 lat :)
i chciało ci się liczyć :D nom ale w xeno jest podobnie bo wędrujesz po miejscach które były tworzone w różnych epokach i zostały nie zmienione a wszystko jest na jedenej mapie ;)
glamorous vamp
Madtrax

Post autor: Madtrax »

Koki nie badz swinia tylko podaj - nie kazdego zyciem sa gry i nie musze wszystkiego znac :]
Madtrax

Post autor: Madtrax »

Ja mialem kilkuletnia przerwe w swiatku gier i nie wiem co sie wtedy stalo - i nawet nie mam ochoty wiedziec. Dobra moze kiedys zalookam na to :]
Awatar użytkownika
TomajS
Cactuar
Cactuar
Posty: 587
Rejestracja: ndz 14 gru, 2003 17:07
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: TomajS »

Chrono Cross,chodziasz w Triggera jeszcze nie grałem tzn.jeszcze nie przeszedłem.
FF XII W trakcie katowania
Bardock

Post autor: Bardock »

ja mam takie malutkie pytanko... moze glupie ale czy CC to kontynuacja CT? bo dzisiaj po raz pierwszy zagralem w CC i kilka znajomych postaci tam jest :)

[ Dodano: Nie 15 Sie, 2004 ]
a i moglby mi ktos powiedziec jak najlepiej skonfigurowac emulator Epsxe zeby CC dobrze chodzil bo u mnie jest lekko spowolniony...
Mati-San

Post autor: Mati-San »

a i moglby mi ktos powiedziec jak najlepiej skonfigurowac emulator Epsxe zeby CC dobrze chodzil bo u mnie jest lekko spowolniony...
proszę bardzo:
Emulator: ePSXe 1.5.2


BIOS: SCPH 7502


Wideo: Petes OpenGL z następującymi ustawieniami >

- Resolution/Color:
- 640x480 Fullscreen / 32 Bit
- Keep psx aspect ratio: on

Textures:
- R8G8B8A8
- Filtering: 6
- Hi-Res textures: 0
- VRam size: 0

Framerate:
- FPS limitation: on
- Frame skipping: off
- FPS limit: Auto

Compatibility:
- Offscreen drawing: 2
- Framebuffer texture: 2
- Framebuffer access: 3
- Alpha multipass: on
- Mask bit: on
- Advanced blending: on

Misc:
- Scanlines: off
- Line mode: off
- Unfiltered FB: off
- 15 bit FB: off
- Dithering: off
- Screen smoothing: off
- Screen cushion: off
- Game fixes: on

Special game fixes:
- Odd/even bit hack: on

[UWAGI]


Jeśli nie posiadasz kart nVidia GeForce lub ATI Radeon skorzystaj z wtyczki Pete`s DX6(D3D) i ustaw ją analogicznie do OpenGL pomijając nieobsługiwane opcje.

W przypadku gdy w ustawieniach k.graficznej masz włączone opcje „AntyAliasowania” oraz „Filtrowania Anizotropowego” (w przypadku kart firmy ATI nazwy noszą nazwę SmoothVision) należy zamienić następujące opcje:
- Framebuffer textures: 0
- Famebuffer access: 4

Jeśli ktoś musi ;) zwiększyć rozdzielczość to polecam tryb 1280x960

Dla zwiększenia prędkości emulacji zaleca się zmianę niektórych parametrów na następujące:
- Filtering: 4
- W menu „Special game fixes” można włączyć opcje:
„Use old frameskipping” oraz „Direct framebuffer updates”
[/UWAGI]

Dźwięk: Eternal SPU z następującymi ustawieniami >

Audio Device: DirectSound
Sound Buffer Size: 16
Audio out method: Thread
Show realtime config window: wyłączone
Wait for XA buffer is free: wyłączone
Fine Tune: 0
Reverb: TiMidity
Update before accesing...: włączone
2x SPU IRQ - wyłączone

CDRom > Zaleca się utworzenie i grę z obrazu ISO.
Bardock

Post autor: Bardock »

dzieki Mati-San teraz chodzi cudnie :)
Mati-San

Post autor: Mati-San »

No problem :D
Bardock

Post autor: Bardock »

qrna! cos mi sie chrzani w CC i chyba sobie nie pogram :( :( :( jak Razzly dolacza do druzyny to ekran sie robi czarny i nie da sie dalej grac :(
Browar

Post autor: Browar »

Dałem głos na Chrono tiger bo szczerze w Chrono Cross grałem tylko chwilke u kumpla. Ale Chrono Tiger bardoz mi się podobał, wciągnoł mnie nie samowicie. A i sytem wlaki był ciekawy. Bardoz fajny rpg, ale u mnie dalej na pierwszy jest Final Fantasy(seria).
Awatar użytkownika
Dante
Cactuar
Cactuar
Posty: 433
Rejestracja: wt 25 maja, 2004 20:17
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Dante »

Zagłosuje na Chrono Trigger, a to dlatego że w Cross'a nie grałem :P . Gra jest conajmniej nieprzeciętna. Odpaliłem to tak od niechcenia a wyszło na to że trzy razy z rzędu skończyłem. Przedewszystkim oprawa dzwiekowa to dla mnie fenomen. Przecież te dzwięki ze snes'a są żałosne a tymczasem okazuje się że odpowiednio wykorzystane bipnięcia i blinknięcia mogą brzmieć całkiem ciekawie. Spodobał mi się też pomysł z technikami łączonymi, nie widziałem tego dotychczas w innych grach i muszę przyznać że zrobiło to na mnie pozytywne wrażenie.
"Beneath this mask there is more then a flesh... beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof!"

V.
Madtrax

Post autor: Madtrax »

Widze, ze apel Kokiego jest o kant dupy rozbic... - echhh ludzie i ludziska.
Awatar użytkownika
Dante
Cactuar
Cactuar
Posty: 433
Rejestracja: wt 25 maja, 2004 20:17
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Dante »

No i po co ten komentarz? Tylko po to żeby sobie wstrzelić na swoje konto kolejnego offtop'a? Skoro Koki nie chce oglądać niektórych komentarzy to dlaczego ja nie miałbym pominąć pewnych jego wypowiedzi? Ludzie wyluzujcie - po to są te tematy żeby się człowiek mógł wypowiedzieć, a skoro znam chociarz po części zagadnienie jakie zostało przedstawione w temacie to dlaczego nie miałbym zabrać głosu w dyskusji ...
"Beneath this mask there is more then a flesh... beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof!"

V.
Madtrax

Post autor: Madtrax »

Nie musisz wszedzie oddawac swojego glosu... nic sie nie stanie jak nie zaglosujesz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne tytuły S-E”