Chrono Trigger i Cross

Mówi Ci coś Chrono Cross, Chrono Trigger? Wszystko o klasyce SE

Moderator: Moderatorzy

Która lepsza...(wiem ze trudny wybor ^_^)

Trigger
76
58%
Cross
54
42%
 
Liczba głosów: 130

Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Chrono Trigger i Cross

Post autor: Garnet »

nio winc..duzo o tej serii mowa o tematu odpwoiedniego nie ma..
jak dla mnie jedna z najlepszych serii rpg,nie raz pzrewyzszajacych ff..taka the best 3-ff,cc i xeno
piszcie co podoba Wam sie w serii
ct przez to swoja grafe z snesa ma taki swoj specyficzny urok ^_^ i mangowe filmiki..przy tym ciekawe zsatsosowanie technik podczas walki...i fabula zarowno ct jak i cc maja na najwazyszm poziomie...dobra gra o podrozach w czasie ;]..i przy tym opcja zdobycia kilku zakonczen nio i opcja new game + w cc...co wyroznialo tez to olbrzmie wrecz wybor pzreciwnikow ktorych smai musimy znalezc...to jest po prostu seria w ktora trzeba zagrac...masa zabawy na wypelnienie wolnego czasu :)
i jedna rzecz warta zauwazenia o ktorej tez pisal Koki-muzyka...

mzoe na koncu dam ankiete ktora Wam sie bardziej podobala...
dla mnei to trudny wybor...ale jednak minimalnie sklonna bede postawic na CC...jednak moglam mzoe dac na ct..sama nie umei sie zecydowac a slowo sie jzu rzeklo ;]

btw wie ktos czy bedze kiedys kolejna czesc chrono? (nie tam zadne reedycje)
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Vladio

Post autor: Vladio »

Ja postawiłem na Chrono Trigger bo w Crossa niestety nie miałem przyjemności zagrać :sad: . Bardzo podobał mi się w tej grze system walki - szczególnie kilkuosobowe techniki, dość duża liczba sub-questów wymagajacych "operowania" w różnych czasach i to że było kilka zakończeń.
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

chrono trigger i cross są grami bardzo dobrymi i do tego Ng+ i dużo postaci i podróże w czasie (chyba się powtarzam :D )

aa tak wogle to są to gry zaraz po finalach i gdzieś tak po xeno
polecam :]
[edit] ja nie zagłosuję bo obie części rox :)
Ostatnio zmieniony czw 29 lip, 2004 18:26 przez Boni, łącznie zmieniany 1 raz.
glamorous vamp
Mati-San

Post autor: Mati-San »

Zagłosowałem na Chrono Triggera bo tylko w niego grałem. W grze są ciekawe postacie, świetna fabułe, świetnie zrobiony system walki.
JohnnyB

Post autor: JohnnyB »

chrono cross rzadzi - skonczylbym go wreszcie ale jak pomysle ze calkowite zakonczenie gry mozna zobaczyc dopiero po drugim przejsciu to mi sie odechciewa :/
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

skonczylbym go wreszcie ale jak pomysle ze calkowite zakonczenie gry mozna zobaczyc dopiero po drugim przejsciu to mi sie odechciewa
lol a przecież za drugim razem gra chyba już się nie nudzi a zwłaszcza Chrono....

czuję tylko nieco żalu że w Chrono Crosie nie pisze jakie techniki mogą być w duble albo w triple przez co trzeba próbować w ciemno ;) a w Triggerze wybór był od razu tych podwójnych i porójnych technik...

Mam pytanie jak używać tych kamieni w Triggerze...hmm trzeba mieć odpowiednie osoby w drużynie żeby tych kamieni użyć??
glamorous vamp
Mati-San

Post autor: Mati-San »

Jedna z postaci musi mieć założony ten kamień np. jak masz Blue Rock to zakładasz go Magusowi, Lucce lub Robo i już mogą wykonać tę technikę
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

no ja wsadziłem ale w menu Tech nic tam nie było...sam nie wiem więc trzeba mieć odpowiednie postacie czy nie ? :D

[ Dodano: Sob 31 Lip, 2004 ]
Magusowi, Lucce lub Robo
już zrozumiałem że trzeba mieć odpowiednich w drużynie :D
glamorous vamp
Orion

Post autor: Orion »

Mi się bardziej podobał CT.
A tak swoją drogą kumpel ściągnął sobie CT w wersji polskiejAle to tłumaczenie wymiata :twisted: .
JohnnyB

Post autor: JohnnyB »

gdzies tam posiadam owo sławne tlumaczenie - faktycznie jest ono niezłe ;)
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

mzona wiedziec czy prztlumaczyli doslownie wszystko tj przemdioty,nazwy itd?
czy po prostu zalsuguje na uwage swoja 'wybitnoscia' ;]
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
JohnnyB

Post autor: JohnnyB »

przetlumaczyli niby WSZYSTKO ale niektore wyrazy zostały po angielsku
swoja drogą to ciezko sie przyzwyczaic do LEKÓW i PUNKTÓW ŻYCIA

czyli tlumaczenie jest do rzyci

fajne jedynie, bo "z jajem", jakos mi sie skojarzył "monty python i swiety graal" ale naprawde nie wiem czemu :]
Madtrax

Post autor: Madtrax »

Koki pisze: Nikt nie zginie jak nie zagłosujecie. A jak zginie to i tak mała strata.
:lol: Gheheheh bylo dobre nie powiem :619:

W ogole nie mam pojecia o tych gierkach - ooo Ty mi Koki podaj jakiegos linka zebym mogl sobie zobaczyc jak to wyglada :P :D
odex

Post autor: odex »

[UWAGA SPOILERY]
CT: przy pierwszym podejściu wydaje się genialny i niepowtarzalny. Jednak nie bardzo rozumiem dlaczego się tak chwali w tej grze fabułe. Przecież ona jest prosta jak przysłowiowa budowa cepa, wątków jest zaledwie pare. Główną zaletą CT jest wiec nie fabuła a... taki fajowy klimat. Gra nie jest jakoś super poważna, jest wręcz luźna i to najlepiej wyszło programistą. No i jeszcze oczywiście postać Lavosa którego za każdym razem gdy widze wydaje jeszcze bardziej milutką mastkotką :D

CC: tutaj jest inaczej niz z CC. Główne skrzypce gra fabuła, gra jest bardzo poważna i traktuje i kilku ważnych sprawach, takich jak zycie i inne takie :-). Oczywiście są sytuacje zabawne ale jest ich znacznie mniej niz w ct i stanowią raczej taki dodatek i przerywnik. Fajnie stworzona postać Lynxa [ który tak na prawde jest naszym głównym wrogiem ]. Jedyna wada to, że gra jest za krótka i ma mało pobocznych zadań. Jednak pod względem fabularnym ta gra rządzi i chyba tylko ff7 i xeno moze sie z nią równąć [ chociaż CC jest z nich wszystkich najbardziej skomplikowane ]
[/UWAGA SPOILERY]

BTW. mozna gdzieś w profilu wyłączyć te głupie uśmieszki bo jak ma zaznaczać za każdym razie przy poście to w 9 na 10 przypadkach zapomne ;]
Ostatnio zmieniony czw 05 sie, 2004 10:59 przez odex, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Trzeba mi było kupić PSOne, a nie PS2...
psone nie takie znowóż drogie ;)
CT: przy pierwszym podejściu wydaje się genialny i niepowtarzalny. Jednak nie bardzo rozumiem dlaczego się tak chwali w tej grze fabułe. Przecież ona jest prosta jak przysłowiowa budowa cepa, wątków jest zaledwie pare. Główną zaletą CT jest wiec nie fabuła a... taki fajowy klimat. Gra nie jest jakoś super poważna, jest wręcz luźna i to najlepiej wyszło programistą. No i jeszcze oczywiście postać Lavosa którego za każdym razem gdy widze wydaje jeszcze bardziej milutką mastkotką :D
nom fabuła wcale taka skomplikowana nie jest tylko może tak się wydawać :) ale klimacik spoko i ten zły jeżozwierz 8)
CC: tutaj jest inaczej niz z CC. Główne skrzypce gra fabuła, gra jest bardzo poważna i traktuje i kilku ważnych sprawach, takich jak zycie i inne takie :-). Oczywiście są sytuacje zabawne ale jest ich znacznie mniej niz w ct i stanowią raczej taki dodatek i przerywnik. Fajnie stworzona postać Lynxa [ który tak na prawde jest naszym głównym wrogiem ]. Jedyna wada to, że gra jest za krótka i ma mało pobocznych zadań. Jednak pod względem fabularnym ta gra rządzi i chyba tylko ff7 i xeno moze sie z nią równąć [ chociaż CC jest z nich wszystkich najbardziej skomplikowane ]
radziłbym spojlery zaznaczyć ;)
nom cc jest bardziej skomplikowane i uznałem że w końcu zagłosuję na cc :) i do tego ten Pupu :lol: (best ever :D ) hmm pupa czy pupu? nie wiem sam już
xeno moze sie z nią równąć [ chociaż CC jest z nich wszystkich najbardziej skomplikowane ]
eee raczej bardziej skomplikowane fabularnie jest Xenogears ;)
linka zebym mogl sobie zobaczyc jak to wyglada
jeżeli ubóstwiasz grafikę to ct ci może się nie spodobać ale można zagrać spoko jest
glamorous vamp
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne tytuły S-E”