Chrono Trigger i Cross

Mówi Ci coś Chrono Cross, Chrono Trigger? Wszystko o klasyce SE

Moderator: Moderatorzy

Która lepsza...(wiem ze trudny wybor ^_^)

Trigger
76
58%
Cross
54
42%
 
Liczba głosów: 130

Rond
Kupo!
Kupo!
Posty: 3
Rejestracja: śr 17 mar, 2010 20:11

Post autor: Rond »

Chodziło mi tylko o wygodę. To super, że będzie ok. A z płytami to problemu już chyba od dawna nie ma ? :) Robi się jeden eboot...
Awatar użytkownika
Bajkopisarz
Kupo!
Kupo!
Posty: 17
Rejestracja: czw 24 sty, 2013 20:32

Post autor: Bajkopisarz »

Która lepsza, co za pytanie. Pff. :P Trigger jest bezwzględnie lepszą grą/opowieścią. Lepsza fabuła, postacie, klimat, muzyka, walki, lokacje, dialogi, bossowie... No po prostu wszystko. :D Teraz nie mam czasu się za bardzo rozpisać ale może kiedyś napiszę dokładnie dlaczego Cross przy Triggerze to jak upośledzone dziecko przy Leonardo Da Vinci. Trigger to w ogóle jedna z najlepszych gier jakie powstały. Cross jest gdzieś na dnie świata gier.
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Bajkopisarz pisze:Która lepsza, co za pytanie.
Prawda? Garnet, wstydź się!
Bajkopisarz pisze:Pff.
Pffffffffff bym nawet powiedział.
Bajkopisarz pisze:Trigger jest bezwzględnie lepszą grą/opowieścią.
Ba! Polać mu, dobrze prawi.
Bajkopisarz pisze:Lepsza fabuła, postacie, klimat,
Mhm, mhm
Bajkopisarz pisze:muzyka
oj nieeeee.... jakkolwiek genialna by nie była muzyka z CT, to jednak to co Mitsuda wykonał w CC... trochę też lepszy sprzęt miał do dyspozycji, no i muzyka z CT po dłuższym pobycie na winampie potrafi działać drażniąca na uszy, jednak. Tzn. tak, nic nie przebije Magus i Schala theme... no może jeszcze paru, ale ogólnie rzecz biorąc - CAŁA muzyka z CC bije tą z CT na łeb i szyję. I nie drażni wcale a wcale.
Bajkopisarz pisze:walki, lokacje, dialogi, bossowie...
Mhm, ale lokacje... pewnie jakbyśmy przenieśli CT w 3D to byłyby ładniejsze. A tak to jednak CC wygrywa.

Life's brutal.
Bajkopisarz pisze:Teraz nie mam czasu się za bardzo rozpisać ale może kiedyś napiszę dokładnie
No ja myślę...
Bajkopisarz pisze:dlaczego Cross przy Triggerze to jak upośledzone dziecko przy Leonardo Da Vinci.
!!! BANA MU
Bajkopisarz pisze:Trigger to w ogóle jedna z najlepszych gier jakie powstały.
Święta prawda. Dla mnie jest to i pewnie pozostanie do końca życia nr 1.
Bajkopisarz pisze:Cross jest gdzieś na dnie świata gier.
Oj przesadzasz, przesadzasz.


Nie wiem, skąd ta niechęć do CC. A grał kolega w Radical Dreamers? Też polecam - za klimat! A klimat w CC miażdży! Jest to niesamowicie klimatyczna gra. I dość mhroczna do tego. Nie można jej porównywać za bardzo do CT. Ba... ona była tworzona bardziej jako taki spin off, ale później bez sensu starano się na siłę połączyć fabuły tych gier. Pewnie, ma swoje minusy. Zwłaszcza 40+ postaci, ze średnio nakreślonymi osobowościami... Ale fabuła - jest dość <chyba zbyt bardzo> zagmatwana, ale to dodaje tej grze smaku jak nic! Dla dokładnego jej zrozumienia przechodziłem CC z 7-8 razy. I nigdy mi się nie nudziło (tutaj mamy też plus 40+ postaci - za każdym razem możemy grac kimś innym XD). A i tak najwięcej się chyba z Chronocompednium dowiedziałem _^_

Za pierwszym przejściem CC też jakoś miałem mieszane uczucia - ale to dlatego, że CT była perfekcyjna (no poza wątkiem Schali). Gdy ochłonąłem i dałem grze drugą szansę to się w niej zakochałem. CC jest też jak najbardziej w moim top 10. Ale chętnie poznam, czym sobie ów gra zasłużyła na tak negatywną ocenę spod Twej ręki. Tylko elaborat poproszę.


Aż mi się historia przypomniała. Około roku 2000-2001, jak byłem 14 letnim gimnazjalistą, kumpel przyniósł jakiś stary PSX Extreme do szkoły. Zacząłem oglądać go na przerwie w klasie jak zobaczyłem napis "Chrono Cross" + znajome logo-zegar to, po tym jak wrzasnąłem ze szczęścia, myślałem, że nauczyciel, który stał obok mnie, zabije mnie swoim wzrokiem i wyrzuci z klasy wprost do psychiatry _^_ Robię się sentymentalny... starość nie radość...
Ostatnio zmieniony sob 26 sty, 2013 00:19 przez Jaco, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Ocaj pisze:!!! BANA MU
Uprzejmie służę :twisted:
Ocaj pisze:Robię się sentymentalny... starość nie radość...
[patrzy na metrykę Ocaja] Co ty wiesz o starości :lol:
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

Ja jestem nieszczęśliwym nieszczęśliwcem, nigdy nie było mi dane skończyć Chrono Cross, za to Triggera kilkakrotnie. Jakoś żalu nie mam, CC nie potrafił mnie wciągnąć na dłużej, a kiedy już zawziąłem się, że grę skończę - wieszająca się gra skutecznie mi to uniemożliwiła.

W CC spodobał mi się klimat, taki wakacyjno-relaksacyjny (przynajmniej w tej części, którą widziałem). Ot, młody chłopaczek w kurorcie nadmorskim odstawia podchody niby hracerz w kierunku dziewoi. Później miącha nim od lewa na prawo, co przeżywa, to jego, jednak gra nie traci tego charakterystycznego "wczasowego" klimatu.

Co innego Trigger. Pomimo banalnego wstępu ciągnął mnie z siłą maelstromu, nie wypuszczając, aż do napisów końcowych. Całkowicie inne niż w pozostałych jRPG podejście do walki czy prowadzenia historii (proces Crono... pierwszym razem zmiażdżyło mnie to :D), fabuła, którą przeżywałem razem z bohaterami, ciekawa eksploracja... Długo by wymieniać. Miałem to szczęście, że jako pierwszą poznałem wersję na PSX, wzbogaconą o animacje autorstwa Toriyamy, które niesamowicie podkręcały całą opowieść. Jak DB nie lubię, tak tutuaj projekty postaci i sama animacja to coś, co można oglądać w kółko. Szkoda, ze CC odszedł od tego.
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
Awatar użytkownika
Bajkopisarz
Kupo!
Kupo!
Posty: 17
Rejestracja: czw 24 sty, 2013 20:32

Post autor: Bajkopisarz »

Jaco pisze:oj nieeeee.... jakkolwiek genialna by nie była muzyka z CT, to jednak to co Mitsuda wykonał w CC... trochę też lepszy sprzęt miał do dyspozycji, no i muzyka z CT po dłuższym pobycie na winampie potrafi działać drażniąca na uszy, jednak. Tzn. tak, nic nie przebije Magus i Schala theme... no może jeszcze paru, ale ogólnie rzecz biorąc - CAŁA muzyka z CC bije tą z CT na łeb i szyję. I nie drażni wcale a wcale.
Jak dla mnie muzyka z CT lepsza. :) Z CC nawet żaden utwór mi nie zapadł w pamięć po grze.
Jaco pisze:
Bajkopisarz pisze:walki, lokacje, dialogi, bossowie...
Mhm, ale lokacje... pewnie jakbyśmy przenieśli CT w 3D to byłyby ładniejsze. A tak to jednak CC wygrywa.
Eee nie interesuje mnie grafika. Kiedy piszę, że lokacje są lepsze mam coś innego na myśli niż 3d a 2d... Ciężko jest wyciągnąć to coś co one w sobie mają i wypisać, po prostu bardziej mi pasował klimat lokacji z CT. Byłem się w stanie bardziej wczuć w świat.
Jaco pisze:
Bajkopisarz pisze:dlaczego Cross przy Triggerze to jak upośledzone dziecko przy Leonardo Da Vinci.
!!! BANA MU
nie moja wina, że tak jest. :P
Jaco pisze:
Bajkopisarz pisze:Cross jest gdzieś na dnie świata gier.
Oj przesadzasz, przesadzasz.
Piszę tylko jak ja widzę tą grę. Jest daaaaaaleko za innymi i wątpie żebym jeszcze kiedyś w nią zagrał.

A w RD grałem. :)
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

qfas pisze:Jakoś żalu nie mam
A powinieneś. Jak będziesz miał okazję przenieść się ponownie do świata CC to zrób to.
qfas pisze:W CC spodobał mi się klimat, taki wakacyjno-relaksacyjny (przynajmniej w tej części, którą widziałem).
Nie pograłeś za długo, co? XD Nie no, co prawda to prawda - takowy klimat będzie nam często towarzyszyć, ale równie często - także dzięki cudownej muzyce Mitsudy, drogi Bajkopisarzu - otoczka ta kontrastuje z zupełnie innym, mhroczo-smutnym klimatem. Ta dwoistość świata... miodzio!
Bajkopisarz pisze: Z CC nawet żaden utwór mi nie zapadł w pamięć po grze.
O dziwo, bo przecież trochę utworków w CC to remiksy tych z CT :P Stanowczo za mało grałeś w CC. Co nie zmienia faktu, że muzyka może Ci się po prostu nie podobać. Wtedy po prostu stwierdzę, żeś dziwny ;]
Bajkopisarz pisze:Ciężko jest wyciągnąć to coś co one w sobie mają i wypisać
Oj nie, tak się nie wykręcisz! Jak dla mnie w CC mieliśmy chyba wszystko to co w CT, może poza śniegiem. Zarówno zamki, postapokaliptyczne miejscowości czy dzikie puszcze, po których biegają dinozaury.
Bajkopisarz pisze:nie moja wina, że tak jest.
Sephiria pisze:
Ocaj pisze:!!! BANA MU
Uprzejmie służę :twisted:
Jak to ciągle aktualne, to poproszę jednego. I frytki do tego.
Bajkopisarz pisze:Teraz nie mam czasu się za bardzo rozpisać ale może kiedyś napiszę dokładnie
Ciągle czekam ;)
Awatar użytkownika
Bajkopisarz
Kupo!
Kupo!
Posty: 17
Rejestracja: czw 24 sty, 2013 20:32

Post autor: Bajkopisarz »

Jaco pisze:Oj nie, tak się nie wykręcisz!
Wykręce się, po prostu lokacje dla mnie były bardziej klimatyczne.
Jaco pisze:Ciągle czekam ;)
No to poczekasz bardzo długo. A co do muzyki jeszcze to napisałem, że ta z CT jest lepsza a nie, że ta z CC to totalny badziew, który mi się w ogóle nie podoba. I co z tego, że coś jest remixem? Jeśli remix jest gorszy od oryginału to w pamięć nie zapadnie.
Awatar użytkownika
Masamune
Kupo!
Kupo!
Posty: 24
Rejestracja: pt 18 sty, 2013 03:24

Post autor: Masamune »

Dobra, bez kitu, sam jestem ciekaw dlaczego wg. Ciebie Cross aż tak bardzo posysa:).
:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne tytuły S-E”