The Last Remnant

Mówi Ci coś Chrono Cross, Chrono Trigger? Wszystko o klasyce SE

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dante
Cactuar
Cactuar
Posty: 433
Rejestracja: wt 25 maja, 2004 20:17
Lokalizacja: Gdynia

The Last Remnant

Post autor: Dante »

Właśnie skończyłem i dziwi mnie, że nikt tematu jeszcze nie poruszył bo pomimo tego, że w grze występuje sporo cukierków i lukrowanych dialogów to całkiem przyjemnie spędza się z nią czas. I oczywiście w końcu na PC trafił kolejny jRPG, a jest ich tak mało na tę platformę, że każdego z nich trzeba przyjąć z otwartymi ramionami i uśmiechem na twarzy :)

Skoro jestem pierwszy, który trafił tu z nowym tematem to podam Wam podstawy z grą związane. Wcielamy się w niezbyt ciekawą postać jaką jest Rush Sikes, który w pogoni za swoją zaginioną siostrą pakuje się w serię mniej lub bardziej niefortunnych zdarzeń ukazujących mu, że rola jaką mu przyjdzie zagrać podczas swojego multimedialnego życia będzie być może nieco bardziej znacząca niż się spodziewał. Do pomocy w gotowości staje młody Markiz wraz ze swoją świtą oraz zastępy żołdaków o imionach niewartych wzmianki.

Historia być może nie poraża oryginalnością, ale mamy w grze parę ciekawych zwrotów akcji. Decyzje o tym, żeby zagrać sobie w The Last Remnant podjąłem po oględzinach systemu walki, który w moich oczach jest całkiem ciekawy i z pewnością oryginalny. Dowodzimy tutaj jednostkami złożonymi z kilku postaci (maksymalnie pięciu), których to w miarę upływu czasu możemy mieć coraz więcej. Budując taką jednostkę sami dobieramy w jakim kierunku chcemy ją szkolić - czy ma to być oddział magów, wojowników czy też fajnych lasek które będą nas leczyć. Każdą z postaci dopieramy osobno więc kombinacji jest całkiem sporo i sami możemy przetestować w jakim zestawieniu drużyny będą prezentować się najlepiej.

Eh starczy pisania zobaczcie sobie krótką video recenzję

http://www.youtube.com/watch?v=KoVfmpJKyd0


I jeżeli nie ma wśród Was osób, które w The Last Remnant grały to chociaż zachęcam do spróbowania.
"Beneath this mask there is more then a flesh... beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof!"

V.
Awatar użytkownika
Uleq_w_Sztyfcie
Kupo!
Kupo!
Posty: 56
Rejestracja: sob 25 kwie, 2009 11:52

Post autor: Uleq_w_Sztyfcie »

Ja należę do tych, którzy już w Last Remnant grali :D (Steam to świetna platforma, jeśli chodzi o demówki i komiks "Penny Arcade")
Włączam 1 raz i.... grzebię się w ustawieniach 5 godzin...
No dobra, 1 etap przebrnąłem (tak myślałem), a tu... 2 rodzaje sterowania.... i kolejne 2h grzebania (w opcjach oczywiście)
Uff... koniec, włączamy cholerstwo, jest od S-E to nie może być złe... <- takie było moje zdanie...

Nie zawiodłem się...
Gra przyciąga, nawet jeśli to demo. Można grać, grać i jeszcze raz grać! Gra się NIE nudzi, a system walki i rozwoju postaci - 1 słowo : MIODZIO... Trudno zrozumieć na początku, ale po ok. 10 walkach można ogarnąć.

Według mnie The Last Remnant zasługuje na miano J-RPG ze "stajni" SE. Kto się nie zgadza??
Nieważne, mam swoje zdanie! :D
Awatar użytkownika
mroczna sarna
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: ndz 31 maja, 2009 23:50

Post autor: mroczna sarna »

Uleq_w_Sztyfcie pisze:Ja należę do tych, którzy już w Last Remnant grali :D
Ja też.Nawet w pełną wersję ;)
Uleq_w_Sztyfcie pisze:Według mnie The Last Remnant zasługuje na miano J-RPG ze "stajni" SE. Kto się nie zgadza??
Każdy się zgadza-w końcu TO JEST jRPG ze stajni S-E.

Teraz kilka słów ode mnie:
Grałem,grałem,grałem i się tylko irytowałem.Po demku nie oceniaj całej gry,która nawiasem mówiąc jest poniżej przeciętnej - ani mi nie przypadł do gustu bohater,ani historia,która jakaś taka...płytka - no i najgorsze &#8211; gra strasznie niedopracowana,momentami wydawało mi się iż była robiona 'na odwal się'.Jedynym plusem tejże pozycji są wspomniane przez Ciebie walki.I o ile w demko można sobie pograć,obadać schemat bitewny,tak całościowo,gra nie zachwyca.Wytrzymałem z nią tydzień,po czym wymieniłem w sklepie na coś innego.
P.S. Mówię naturalnie o wersji x360,nie wiem jak z dopracowaniem wszystkich bugów w wersji PC,ale szczerze wątpie by zostały one wyeliminowane...

Yakuza 0 (PS4)
, World of Final Fantasy (PS4), Tales of Berseria (PC)&(PS4)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne tytuły S-E”