Valkyrie Profile

Mówi Ci coś Chrono Cross, Chrono Trigger? Wszystko o klasyce SE

Moderator: Moderatorzy

Bartolus

Post autor: Bartolus »

No proszę nie było mnie tu dosyć spory kawał czasu,a tu taki ciekawy temat. Moja odpowiedź w sondzie: no oczywiście,że bardzo.... nie liczę sekund (gdyż dostępu do ps2 nie mam). Chociaż musze się przyznać ,że nie śledziłem jakoś specjalnie newsów związanych z Silmerią ani też remake'em VP. I zaczynam troszkę tego załować.

Fabularnie nie chce się wypowiadac, bo jednak trochę za wcześnie, ale graficznie to wygląda niebanalnie i dźwiękowo podobnie( chociaż ja się tam nie znam)- czekam na voice mix arrange (czy jak to się tam nazywa).

Jeśli zaś chodzi o VP:L ... to na serio zaczynam zastanawiać nad zakupem. I niech mi tylko ktoś powie ,iż Lenneth nie jest najpiękniejszą postacią kobiecą w historii gier.(wszystkie Rinoy i Aerisy mogą jej buty zbroję wylizywać.:D). Filmików z youtube jeszcze wszystkich nie obejrzałem ,ale jak tylko czas pozwoli to wiadomo jakie frazy będe wpisywał w tamtejszej wyszukiwarce.

Oceny widzę niższe niż nowy FF,ale jakoś mnie to nie dziwi....oceny przereklamowanych FF-ów są zwykle zbyt wysokie i to nie tylko w japońkich czasopismach...oczywiście jak na mój gust.

Gra jest boska i moze wg mnie konkurowac nawet z FF VII
Nie ma co konkurować , VP jest lepsze i tyle.... zresztą zgadzam się z Lenneth ,z tymże mi starczyło sił tylko na ukończenie gry dwukrotnie (Najlepsze zakończnie i to zwykłe).
VaanFromRO

Post autor: VaanFromRO »

Bartolus pisze:
Gra jest boska i moze wg mnie konkurowac nawet z FF VII
Nie ma co konkurować , VP jest lepsze i tyle.... zresztą zgadzam się z Lenneth ,z tymże mi starczyło sił tylko na ukończenie gry dwukrotnie (Najlepsze zakończnie i to zwykłe).
VP:S ma duzy potencjal i wielkie szanse^^ No ale stwierdzac odrazu, ze VP jest lepsze od FFVII :573: Szczerze "jedynka" mnie nie zaciekawila (tzn nie przyciagnela do zakupu, ale tylko dla CC:FFVII i VP:L kupie PSP :D)

[ Dodano: Wto 20 Cze, 2006 00:26 ]
Kurcze naciolem sie na odpowiedz w ankiecie!!! Kto to tak skonstruowal?! Zamiast wybrac "Bardziej niz bardzo" wybralem "bardzoe" :evil:
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Oceny jak oceny, może i nie same dziesiątki, ale bez przesady, przecież są wyżej niż przeciętne. Nie zmartwiły mnie, wręcz przeciwnie. :]
Lenneth pisze:Kiedyś czytałam jakieś zestawienie, z którego wynikało, że Suo ma drugi najgorszy PSW od końca, chyba zaraz przed Badrachem.
Cid pisze:Tutaj sie nie zgodze. W zestawieniu jak czytalem, drugim najgorszym PWSem jest Icicle Disaster Grey'a... Suo jest jakos po srodku...
Mogło mi się coś pochrzanić, ale nie mam ochoty tego sprawdzać. Grey rzeczywiście był cienki... ale tak na dobrą sprawę z każdą postacią da się przejść grę, choć bez odpowiednio 'współgrających' PWSów może być ciężko. Ostatnio rozwaliłam

Kod: Zaznacz cały

Lokiego
z Yumei na piątym levelu, bo się uparłam, żeby mieć ją w teamie. Żaden wyczyn. :roll:
Bartolus pisze:I niech mi tylko ktoś powie ,iż Lenneth nie jest najpiękniejszą postacią kobiecą w historii gier.
Dobrze mówisz! Piwo również dla tego pana! :D
A Lenneth na Miss Valhalli. Metalowy stanik i miseczki D rlz. XD
Bartolus pisze:graficznie to wygląda niebanalnie i dźwiękowo podobnie( chociaż ja się tam nie znam)- czekam na voice mix arrange (czy jak to się tam nazywa).
Huh? Co ma piernik do wiatraka? :P Album 'Voice Mix Arrange' to po prostu zmiksowane utwory z gry, na które nałożone są głosy po dwóch-trzech postaci, przede wszystkim ich battle quotes. Jednym słowem takie techno w niesztampowym wydaniu. :] (Polecam.) Dopóki nie przeszłam gry po japońsku i tak nie mogłam się połapać, która kwestia jest czyja; moje strzały okazały się kompletnie nietrafione. _^_

Btw, nabiłam już sobie 90% głosów w jap. wersji. Jeszcze tylko 5% i all your portraits are belong to me. :]
VaanFromRO pisze:VP:S ma duzy potencjal i wielkie szanse^^ No ale stwierdzac odrazu, ze VP jest lepsze od FFVII
Co kto lubi, prawda? Są różne gusta. Zresztą pisałam już, że obiektywnie Final jest lepszy... no ale co z tego, skoro to nie w FF gram na okrągło? *shrug*
VaanFromRO pisze:Kurcze naciolem sie na odpowiedz w ankiecie!!! Kto to tak skonstruowal?! Zamiast wybrac "Bardziej niz bardzo" wybralem "bardzoe" :evil:
Na przyszłość trzeba czytać uważnie, a nie klikać pierwsze kółko z brzegu. :twisted: :]
VaanFromRO

Post autor: VaanFromRO »

Lenneth pisze:
Bartolus pisze:I niech mi tylko ktoś powie ,iż Lenneth nie jest najpiękniejszą postacią kobiecą w historii gier.
Dobrze mówisz! Piwo również dla tego pana! :D
Nie w kazdej grze :D :
http://img263.imageshack.us/my.php?imag ... 0008lv.jpg

[ Dodano: Wto 20 Cze, 2006 18:34 ]
ups to temat Valkyrie Profile - sorka :oops:
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Hehe. Zdobyłam 100% japońskiej voice collection. Zajęło mi to pół wieczności (po pięć walk z każdym bossem, ładowanie sejwa i od nowa _^_), ale co tam. To się nazywa masochizm i poświęcenie. :D
Cid pisze:A tez czytalem, ze Badrach jest postacia dla "zaawansowanych" :shock:
Jego trzeci hit wyrzuca od groma krysztalow i skrzynek(tak jak 3-ci hit Luciana)
Sprawdziłam to wczoraj i rzeczywiście czasem wyrzuca, ale i tak jest gorszy od Luciana. Po pierwsze - zgrać uderzenia Badracha z resztą drużyny, żeby przeciwnik nas nie zblokował i żeby wszystko trafiło, to prawdziwa masakra. Kombinowałam z kolejnością ataków i prawie nigdy nie było dobrze. Po drugie, te ataki mają duży rozrzut, przez co trafiają głównie (tylko? -_-) w duże potwory, o wszystkim co mniejsze od smoka można zapomnieć. Po trzecie, o ile Lucian raz wytłucze z wroga kryształy exp, a raz 'kulki' od CT (tak w stosunku 1/1 mu się to zdarza), to Badrach z reguły produkuje właśnie te kulki zamiast doświadczenia. Przy dłuższej walce można coś na nim zarobić, ale przy krótkiej nie zawsze się opłaca.
Shit, przypomniało mi się nagle, że z przedmiotami jeszcze nie próbowałam. Jakieś 'akcesorio' zwiększa chyba produkcję crystals, z tego co kojarzę.
vagrant3

Post autor: vagrant3 »

yyyy mam pytanko... Jak robi się (o ile wogóle można) soft-reset w Valkyrie Profile na PSXie? Square'owskie L1+L2+R1+R2+start+select nie działa :P
Awatar użytkownika
white raven
Kupo!
Kupo!
Posty: 130
Rejestracja: pt 14 kwie, 2006 23:59
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: white raven »

vagrant3 pisze:Square'owskie L1+L2+R1+R2+start+select nie działa
moze niedziala bo VP pochodzi od Enix, a nie sqaresoft albo sqare-enix. pomyslales o tym?
Maybe I'm a Lion...
vagrant3

Post autor: vagrant3 »

white raven pisze:moze niedziala bo VP pochodzi od Enix, a nie sqaresoft albo sqare-enix. pomyslales o tym?
Wiem, i co z tego. Jakiś soft-reset chyba jest. W Chrono Trigger (choć też od Square) jest L1+R1+start+select.
Awatar użytkownika
white raven
Kupo!
Kupo!
Posty: 130
Rejestracja: pt 14 kwie, 2006 23:59
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: white raven »

czlowieku nie kazdy jRPG ma obowiazek miec soft reset.
Maybe I'm a Lion...
vagrant3

Post autor: vagrant3 »

LOL, a czytać umiesz?
"mam pytanko... Jak robi się (o ile wogóle można) soft-reset w Valkyrie Profile"
"Jakiś soft-reset chyba jest"
Gdzie napisałem, ze każdy jRPG ma obowiązek mieć soft-reset??
Nie odpowiadaj, jeżeli nie masz zamiaru udzielić odpowiedzi na moje pytanie ;]
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

http://www.gfdata.de/archiv06-2006-gamefront/1810.html zdjatka z premiery VP:S,czyli valkiriomania w japan:)
<przed jednym ze sklepow w Shinjuku,juz godzine przed otwarciem była ok. 100 osobowa kolejka>

[ Dodano: Pią 23 Cze, 2006 01:30 ]
Bartolus pisze:I niech mi tylko ktoś powie ,iż Lenneth nie jest najpiękniejszą postacią kobiecą w historii gier
wlasnie mowie:]
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Valkirii cosik się przytyło. :lol:
Ech, pewnie i tak bym tam stała w tej kolejce po jej autograf. XD

[ Dodano: Pią 23 Cze, 2006 01:31 ]
Garnie, ciiiicho. :]
Aeris

Post autor: Aeris »

Ostatnio zacząłem grać w VP1 i gra powaiła mnie na kolana! Wciaż zachwycająca choć już nie nowoczesna oprawa graficzna! A ta Fabuła po prostu cudo! O muzyce już nie wspomnie! Swietne to jest!
Awatar użytkownika
white raven
Kupo!
Kupo!
Posty: 130
Rejestracja: pt 14 kwie, 2006 23:59
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: white raven »

odpalilem dziaiaj po raz pierwszy Valkyrie Profile i jeste pozyetwnie zaskoczony :] jest lektor :) jak ja to lubie. grafa tez obleci kojaży mi się troche z La Pucelle Tactics na PS2 :P walke na razie stoczyłem jedna bo nie mialem dużo czasu i "doszedłem" tylko do pierwszego save'a ale zapowiada się całkeim ciekawie :]
Ostatnio zmieniony ndz 02 lip, 2006 23:52 przez white raven, łącznie zmieniany 1 raz.
Maybe I'm a Lion...
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Jakim cudem grafika VP2 moze sie z La Pucelle kojarzyc?
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne tytuły S-E”