Valkyrie Profile

Mówi Ci coś Chrono Cross, Chrono Trigger? Wszystko o klasyce SE

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
white raven
Kupo!
Kupo!
Posty: 130
Rejestracja: pt 14 kwie, 2006 23:59
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: white raven »

przepraszam baaaaardzo mocno :( mój błąd... zagadalem sie ze znajomym o VP2 na gg i z rozpedu wpisałem w poscie o VP2 a chodziło mi o VP1.... grafa z VP 2 nie może sie równać tej z La Pucelle to oczywiste. jeszcze raz najmocniej przepraszam.

[ Dodano: Wto 18 Lip, 2006 15:13 ]
Ukończyłem dzisiaj Valkyrie Profile na PSXa. PRZEGENIALNA GRA. wszystko w niej jest świetne :] zakończenie troche takie dziwne ale moze byc. pozostalo mi teraz tylko Seraphic Gate
Maybe I'm a Lion...
siN
Kupo!
Kupo!
Posty: 41
Rejestracja: wt 24 sty, 2006 23:35
Kontakt:

Post autor: siN »

http://www.youtube.com/watch?v=mzMi-CV_ ... %20profile

To jest z pierwszej części gry, jak się domyślam?

Mógłby ktoś podać pełną nazwę tej gry (nie jestem pewien czy to samo Valkyrie Profile, czy coś jeszcze)? Chodzi mi o tę wersję na PSX.
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

siN pisze:To jest z pierwszej części gry, jak się domyślam?
Tak.
siN pisze:Mógłby ktoś podać pełną nazwę tej gry (nie jestem pewien czy to samo Valkyrie Profile, czy coś jeszcze)? Chodzi mi o tę wersję na PSX.
Wersja na PSX -> 'Valkyrie Profile'.
Ta sama gra na PSP (remake) -> 'Valkyrie Profile: Lenneth'.
Sequel na PS2 -> 'Valkyrie Profile: Silmeria'.
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

SE potwierdzilo wyjscie Silmerii 26 wrzesnia
a to najprawdopodobniej okladka http://www.gamestop.com/product.asp?coo ... Fid=281559 ...taka amerykanska........zreszta jak zwykle u nich
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Tak tylko piszę posta, coby mi temat nie zdechł, albo żeby 'sam' się nie skasował. :> Amerykańska premiera VP: Silmeria tuż-tuż...

[severe fangirl mode back on]

Japoński opening 'Silmerii' - whoa, may I be damned! *_* Genialna rzecz. Naprawdę chyba się pochlastam, jeśli nie będę w to mogła zagrać. T_T

Może to 'wina' ulepszonej grafiki, ale Silmeria wydaje mi się milion razy ładniejsza/fajniejsza od Lenneth. Gorzej, jest taka śliczna, że na jej widok też drga moja pedofilska żyłka, mimo tej samej płci. >_< XD Ponieważ w pierwszej części VP poświęcono jej zero uwagi, wyobrażałam ją sobie zupełnie inaczej, trochę jako zahukaną dziewuszkę - a tu już nawet w intro widzę, że umie się postawić paskudnej starszej siostrze. :> Rozumiem, że z jakichś przyczyn nie chce wrócić do Valhalli, wonder why?

Btw, jeśli chodzi o Hrist, to ją też kocham. *_* Jest ZUA i cool nie do opisania, na dodatek ma taki seksowny głos. *_* (Oby nie skopali amerykańskiego dubbingu.) Damn, ja chcę 'VP3: Hrist' z tą panią w roli głównej (anty?)bohaterki! To by dopiero było coś ciekawego: wyrzynanie wiosek, mordowanie dzieci, palenie miast... (Przesadzam? XD)

A to dalsza część prologu po wybraniu New Game:
http://www.youtube.com/watch?v=eygi4EhVs0M
Ciekawa jestem, co za miasto odwiedza Alicia - sądząc po architekturze, to może być Crell Monferaigne. Podobała mi się wstawka z mijanym posągiem, też bym chciała, żeby za życia stawiano mi pomniki. :P
Plus dalej utwierdzam się w przekonaniu, że to będzie best game ever. XD
Garnet pisze:a to najprawdopodobniej okladka ...taka amerykanska........zreszta jak zwykle u nich
Mnie się wszystko bardzo podoba, ta okładka też. :lol:

Opening 'VP: Lenneth' na PSP - cieszy oko, a jednak brakuje mi starego filmiku anime. Remiks utworu 'Take Flight' jest ok, ale i tak wolałabym oglądać nowy opening ze starą muzyką. :wink:

PS: Scena na łące RLZ. ^^

[severe fangirl mode temporarily off]
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Nope, to nie jest Crell Monferaigne
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Duh! Powiedział co wiedział i poszedł. XD W takim razie co to jest?

[W ogóle to design tego miasta sprawia, że zaczynam kwestionować wyższość SF nad fantasy w moim prywatnym rankingu.]
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Miasto nazywa sie bodajze Solde w orginale.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

hehe:]] widze Luci, ze jestes optmistycznie nastawiona do perspektywy zagrania w Silmerie :))
Lenneth pisze:Naprawdę chyba się pochlastam, jeśli nie będę w to mogła zagrać. T_T
jak mowilam,egzaminy dopiero w lutym;P <remember that:]>

osobiscie mam nadzieje,ze gra bedzie udana.bo dobrych jrpg ostatnio jak na lekarstwo...
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Ja tyle co moge powiedziec to to, ze grafika powala :o Chyba najsliczniejszy jRPG na PS2.

W dungeonach mamy motyw ala SO3 - kompletowanie mapy - ktore tutaj z oczywistych powodow nie jest az tak mozolne :)
Walki pozostawily we mnie mieszane uczucia... Dalej mamy znany i lubiany motyw z Herosami pod przyciskami i kombosami. Roznica taka, ze teraz abu uzywac specjali trzeba miec odpowiednia bron jeszcze zalozona.

Troche slabo roziwazana sprawa Einherja - zwykle nie maja oni zadnej historii, sa tylko byle byc, a nawet wiecej - wiekszosc z nich jest losowa i przez gre wybierana z pewnej puli. Mamy teraz ograniczenia plciowe :lol: Np. Magowie to tylko faceci, mamy tylko luczniczki(nie liczac postaci zwiazanej z fabula) Nie ma tez juz tych wszystkich fajnych passive skillow i traitow :( Teraz aby "odeslac" (motyw tez troche inne z wiadomego powodu) postac nalezy poddtrenowac do odpowiedniego levelu poprostu. No i nie jest to zaden obowiazek - to co zyskujemy to potem pewne przedmioty tylko.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Ultima Weapon

Post autor: Ultima Weapon »

Wrypię się na bezczelnego - a co;)
Co takiego właściwie robi Lenneth Valkyrie w grach Radata Stories i Star Ocean 3? W gry te nie grałem i pewnie nigdy nie zagram (trzymam się zasady - gram we wszystkie części danego RPG albo nie gram wcale - dlatego wolę nie zaczynać z Suikodenami, Star Oceanami itd., bo i tak lista gier do przejścia jest zdecydowanie zbyt długa, a sam nie wiem, czy zdołałbym dostać wszystkie starsze części serii i czy by mi się wogóle spodobały).

Aktualnie przechodzę VP na psx'a po raz pierwszy. Po dość długiej przerwie w końcu udało mi się przejść Arkdain Ruins w 5 chapterze (nie mogłem doskoczyć do save pointu tuż przed bossem - wpierw kombinowałem z odłamkami rozbitych kryształów, ustawiając je na kupce - btw, fajnie to wyglądało - ale wciąż było mi "zbyt nisko", aby doskoczyć - potem dopiero skapowałem się, że mogę skorzystać z "kryszałowej chmury" - kto grał w VP ten pewnie wie, o co chodzi;). W 6 chapterze wlozłem do zamku "króla bez głowy" (jak mu tam było?), skorzystałem z "przenoski" w przeszłość (na początku myślałem, że machiną operował Lezard xD) i dalej mi się już dzisiaj nie chciało...

Odnośnie VP:Lenneth na PSP - konsolkę posiadam, rozmyślam nad kupnem gry, jednak z tego co czytałem nie wyszła im ta konwersja zbyt dobrze.
Na gamespot narzekali na długie loadingi i praktycznie brak jakichkolwiek zmian w porównaniu do wersji z psx'a.
Druga kwestia to cena gry w polsce... Na allegro około 180+ zł, w sklepach internetowych tak samo.
Czy mimo wszystko opłaca się kupować drugi raz tą samą grę? Z jednej strony nie, z drugiej strony tak - jak pomyślę sobie, jak fajnie byłoby usłyszeć po raz n-ty "Nibelung Valesti" podczas jazdy w autobusie, szczególnie w pobliżu noobków ze szkoły itd.
Jednak wciąż jestem niezdecydowany....
Mógłbym bawić się w importowanie z Wielkiej Brytanii lub z KKW, jednak boję się o paczkę.... Jakby miała zaginąć, to potem będzie problem ze zwrotem pieniędzy itd.
Help!!
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Radiata Stories to tylko jedna czesc wiec tutaj nie masz problemu ;)

Natomiast wystepowanie - to sa tak zwane cameo - "goscinne wystepy" postaci w innej grze, Enix(w tym wypadku) przeciez moze robic ze swoimi postaciami co chce :)
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Ultima Weapon

Post autor: Ultima Weapon »

Tyle to ja wiem, jednak chciałbym wiedzieć, jaką rolę / jaki epizod pełni Lenneth w tych rpg - czy ma to jakieś nawiązanie do VP, wyjaśnia pewne dodatkowe kwestie itd.

A co do Radiata Stories - patrząc po filmikach niezbyt mi to podeszło :/
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Enix jak juz umieszcze tych sub-bossow to oni o wiele wiecej nie wyjasniaja jesli o nich samych - jak juz mowilem to sa cameo i to takie cameo niezobowiazujace - wykorzystanie imion, atakow itp. natomiast dzadko kiedy cos zwiazanego z historia postaci.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Ultima, jeśli wyjaśnienie, że chodzi o zwykłe cameo appearance, ci nie wystarcza, to proszę:

W SO3 Lenneth pojawia się kilka razy, ale nie ma to nic wspólnego ani z fabułą VP, ani SO - możemy ją zobaczyć dopiero w dodatkowych dungeonach post-game. Najpierw parę razy stara się nas zawrócić z drogi, nasyłając na nas różnych przeciwników, a na końcu sama z nami walczy. Jest jednym z najsilniejszych bossów w grze obok Gabriela Celeste, Iserii (tutaj: Ethereal Queen) i Freyi - wszyscy występowali też w VP (...jest jeszcze jeden boss silniejszy od w/w, ale nie napiszę kto, bo to spojler, a poza tym z VP nie ma nic wspólnego).
To, co mówią ci przeciwnicy, nie ma większego znaczenia; jest to raczej ukłon twórców gry i poszczanie oka w stronę graczy. Zabawa polega na tym, że można zostać zmasakrowanym przez Ether Strike albo Nibelung Valestii w 3D. :lol:
Poza tym Lenneth i Freya są przedstawione w wersji chibi.

W RS nie grałam, widziałam tylko walkę z Lenneth; linka do niej można zresztą znaleźć w tym topicu. To tyle.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne tytuły S-E”