Valkyrie Profile

Mówi Ci coś Chrono Cross, Chrono Trigger? Wszystko o klasyce SE

Moderator: Moderatorzy

Ultima Weapon

Post autor: Ultima Weapon »

Dzięki, tak właśnie przypuszczałem.
A filmik z RS widziałem, właśnie walkę z Lenneth Valkyrią. Sama gra mi się szczerze nie podoba :/
Swoją drogą, muszę niebawem skończyć VP na psx'a i zacząć grać na hard mode (na razie gram an normal - będzie dużo trudniej?).
pozdro:)
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Ultima Weapon pisze:Swoją drogą, muszę niebawem skończyć VP na psx'a i zacząć grać na hard mode (na razie gram an normal - będzie dużo trudniej?).
Już od wieków nie grałam na innym poziomie niż hard. ;) Nah, nie jest trudno. Mniej pt. doświadczenia sprawia, że trzeba trochę lepiej zarządzać bohaterami, ale periodów w grze jest wystarczająco dużo, żeby w razie czego level-upować do skutku.
Jedyna rzecz, która naprawdę może sprawić trudność na hard mode, to elementy zręcznościowe w dodatkowych lochach. _^_ Czasami przejście jednej planszy zajmowało mi co najmniej kilkadziesiąt prób - ze dwie, trzy godziny czasu realnego, z licznymi przerwami na przekleństwa, odprężający spacer, etc. Najgorsze jest skakanie po elastycznych naczyniach krwionośnych w Dark Tower of Xervah :/ i wieeeelki grobowiec faraona, gdzie na jedną z półek trzeba wskoczyć co do piksela... masakra...
Do tego dochodzą jeszcze łamigłówki, które trzeba w tych lochach rozwiązać, żeby przesunąć się z jakiegoś punktu A do B.
Ale mimo wszystko hard mode warto przechodzić dla samego Seraphic Gate. ;)
Awatar użytkownika
white raven
Kupo!
Kupo!
Posty: 130
Rejestracja: pt 14 kwie, 2006 23:59
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: white raven »

No i amerykanie już oficjalnie i legalnie popylają w VP2:S w zrozumiałym dla każdego amerykanina języku... zazdroszcze
Maybe I'm a Lion...
Ultima Weapon

Post autor: Ultima Weapon »

Sru-tu-tututu, ukończyłem nareszcie VP na poziomie Normal. W sumie nie było tak trudno (choć bez comba auto item - union plume + guts, ew. guts + ekwipunek wskrzeszający rady bym nie dał:P).
Zdecydowałem się nareszcie na zakup VP:Lenneth na PSP. Fajnie będzie tłuc DragonBane'a podczas jazdy autobusem (I'll crush you... Feel my FLAME>>>) xD
Po zakupie od razu zaczynam grać na Hard, muszę mieć w końcu Brahmsa w ekipie (jego PWS rządzi).
Tak poza tym, mam dość czekania, aż walka wczyta się na moim psx'ie (konsola 50% czasu musi stać ukosem, inaczej nie idzie xD)....
Po 1, konsola nieźle zajechana (ledwo zipie), po 2, jak wiadomo, minimalna ryska na oryginalnej grze VP może równać się z rozdoopieniem całej gry, a co za tym idzie, ciężko jest znaleźć na necie idealny obraz płyty, który wczytywałby się bez żadnych kłopotów itd.
Kupno oryginału NOWEGO na psx'a to kwestia tylko dla kasiastych - cena na ebayu to ponad 200$... No comment.
Co tu jeszcze by napisać...
Dobra, kończę, jest prawie 24:00, a jutro mam ciężki test... Trz zasiąść w końcu nad książkami :P
Awatar użytkownika
Kermi
Cactuar
Cactuar
Posty: 378
Rejestracja: pt 24 cze, 2005 11:10
Lokalizacja: Midgar

Post autor: Kermi »

A ja mam Valkyrie Profile 2 od... 1,5 tygodnia i gram od soboty :D Cudowna gra.... Ta muzyka... Fabula... chociaz troche nudzaca momentami [jak sie idzie do upragnionego celu, a tu 4 raz z rzedu mowia, ze trzeba isc tam, albo tam, bo to-tamto... :/], ale tak to super... Podoba mi sie opcja materializowania roznych przedmiotow, ktore "swieca" :] i system walki... i Sealstone'y... Wszystko! Nie gralam w 1 czesc, wiec nie wiem czy bylo tak samo jak tutaj... ;P A moze mi ktos powiedziec skad ja moge znac ta cala Alicie? Bo skads mi sie kojarzy... O_o
"A friend in need's a friend indeed..."
"Pure Morning" PLACEBO
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

tez mam juz VP2:S od jakiegos miesiaca (a moze nawet wiecej) w wersji japonskiej. zanim zaczalem tu przebywac, moze raz albo dwa odpalilem gre i na tym sie zawiesilem. jakos nie specjalnie mi sie spodobal system (to moj pierwszy VP) i wlasciwie oprocz grafiki nie znalazlem nic ciekawetgo dla siebie.
czytam wlasnie wasze posty i chyba zmienie zdanie i wyciagne plytke spod materaca...
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
Kermi
Cactuar
Cactuar
Posty: 378
Rejestracja: pt 24 cze, 2005 11:10
Lokalizacja: Midgar

Post autor: Kermi »

Japonska wersje? Daj spokoj! Juz dawno amerykan wyszedl ;] Ja nie wiem jak mozna miec VP2 od listopada i miec japonska wersje ;P
"A friend in need's a friend indeed..."
"Pure Morning" PLACEBO
seraphit

Post autor: seraphit »

ja tam VP2:S juz przeszłem tak jak całe serapic gate został ostatni boss ale gierka jest w porzadku :D
jak dla mne pierwsza część była lepsza ale ta tez nie jest zła :smile:
Awatar użytkownika
Kopek
Kupo!
Kupo!
Posty: 89
Rejestracja: śr 10 maja, 2006 11:10
Lokalizacja: Rogoźno

Post autor: Kopek »

może ktoś zapodać optymalny skład drużyny w VP 2?
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

nah..w koncu ruszylam cos w tej kwestii..tzn kiedys zabralam sie za VP1, ale tak,ze nawet 1 chaptera nie skonczylam XD niedawno pogralam troche w Silmerie i postanowilam najpierw przejsc <w koncu> VP1:]
na dodatek, nie moge pozbyc sie z glowy piosenki Kaya'i "Walküre" XD

no,jestem na razie w chapterze 4 i musze przyznac,ze gra ma bardzo fajny >orginalny< klimat :) temat smierci, wampiry XD w ogole mitologia ciekawym tematem byc:)
rozgrywka-elementy zrecznosciowe i dosyc schematyczne dungeony moze nie sa zadnym mistrzostwem, ale scenki fabularne to wynagradzaja :)

probuje zdobyc zakonczenie A, zobaczymy czy sie uda;P
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Przechodź, przechodź... trzymam kciuki. :] Tak się składa, że Silmeria' jest oddzielną, w pełni zrozumiałą grą nawet dla tych, którzy części pierwszej nie widzieli na oczy, ale mimo wszystko aż roi się tam od smaczków i odniesień, a zakończenie (mam na myśli ostatnie kilka godzin gry) to jeden wielki fanservice i uczta dla miłośników jedynki. Dlatego naprawdę warto znać 'Lenneth', żeby móc stuptocentowo cieszyć się sequelem... a właściwie prequelem. :]

Skończyłam 'Silmerię' jakiś miesiąc temu, gra (mimo wad) mnie zachwyciła i doprowadziła miejscami do orgazmu ^^ (tak, tak, jestem fangirl), a mimo to nie chce mi się ruszyć tyłka i napisać recenzji albo chociaż zredagować ankiety. Nadrobię to może jeszcze w tym tygodniu.
Garnet pisze:temat smierci, wampiry XD w ogole mitologia ciekawym tematem byc:)
Mitologię skandynawską przeczytałam dopiero po przejściu VP, gra kompletnie masakruje wierzenia Wikingów (tak jak 'Xeno' robi sieczkę z Chrześcijaństwa XD), ale I couldn't care less, bo tak też jest ciekawie. :]
Wampiry... hm... doszłaś już po raz pierwszy do Brahmsa? ^^ To jedna z moich ukochanych postaci męskich zarówno w 'Lenneth', jak i 'Silmerii' - nie jakiś wymoczkowaty, ssący krew laluś, tylko prawdziwa bestia co się zowie. XD Miesiąc temu musiałam wręcz walczyć ze sobą, żeby mi na awa nie wskoczył i nie wyparł z niego Juniora. XD
Kopek pisze:może ktoś zapodać optymalny skład drużyny w VP 2?
Alicia + mag + ciężkozbrojny + <ktokolwiek, najlepiej łucznik, żeby dobijał z trzeciego miejsca do setki w kombosach>
A jeśli chodzi o konretne imiona, to nadaje się absolutnie każdy.

Tak się składa, że do Einherjarów z VP2 mam akurat ogromne zastrzeżenia, ale o tym innym razem. ;)
Awatar użytkownika
Eiko
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1498
Rejestracja: pn 10 sty, 2005 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Eiko »

Hmmmm tak się właśnie zastanawiałam nad tą grą... Tylko czy ona wyjdzie w ogóle w Polsce?? Bo ostatnio jak słyszałąm to mi mówili, ze tylko w Japoni wyszła :( A skoro tak zachwalacie ją to może być fajna :P
"Na Boga, udawajmy normalnych, skoro nie możemy być normalni, bo inaczej nie wydobędziemy się stąd."
Awatar użytkownika
Cierń
Cactuar
Cactuar
Posty: 419
Rejestracja: pn 18 lip, 2005 22:25

Post autor: Cierń »

Eiko pisze:o ostatnio jak słyszałąm to mi mówili, ze tylko w Japoni wyszła
Wyszła w Japonii, Ameryce jak i Europie... jednak nie ma polskiego (niby Polska to Europa ale... :lol: ) dystrybutora :( Wielka szkoda...
"We carry death out of the village!"
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Cierń pisze:Wyszła w Japonii, Ameryce jak i Europie
z tego co wiem, w Europie w ogóle nie wyszla (mowie o VP1..zreszta Silmeria tez nie wyszla w Europie i chyba nie wyjdzie)..a Lenneth nawet w USA gra jest bialym krukiem i ludzie daja nawet 100$ za nia na ebayu...chociaz wersje na psp mogli by kupic taniej, heh:)

wlasnie po skonczeniu gry, musze obejrzec na youtube, nowe filmiki do Lenneth :D
Lenneth pisze:Wampiry... hm... doszłaś już po raz pierwszy do Brahmsa? ^^
ano, doszlam^^ ..mam nadzieje,ze jeszcze sie pojawi...^^"
/btw. mogli urozmaicic inne wampiry-tzn ten typek z czerwonymi wlosami zawsze taki sam :wink: /
Lenneth pisze:Mitologię skandynawską przeczytałam dopiero po przejściu VP, gra kompletnie masakruje wierzenia Wikingów (tak jak 'Xeno' robi sieczkę z Chrześcijaństwa XD), ale I couldn't care less, bo tak też jest ciekawie. :]
w sumie ja z takim czyms zapoznalam sie przy FF7^^" bylam ciekawa nazw Odin, Midgar(bez d na koncu,no ale;P)Leviahan i inne tam...ale z przyjemnoscia zapoznam sie w najblizszym czasie z cala mitologia:) (chyba jest skandynawska w tej serii czarnych,malych mitologii^^")

[ Dodano: Sro 31 Sty, 2007 12:19 ]
ide zaraz dalej grac-uwielbiam dni poswiecone na granie :lol:
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Eiko
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1498
Rejestracja: pn 10 sty, 2005 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Eiko »

Cierń pisze:Wyszła w Japonii, Ameryce jak i Europie... jednak nie ma polskiego (niby Polska to Europa ale... ) dystrybutora Wielka szkoda...
Tak myślałam to kurde se w nią nie pogram, a szkoda, bo troszkę smaczku se narobiłam :P
"Na Boga, udawajmy normalnych, skoro nie możemy być normalni, bo inaczej nie wydobędziemy się stąd."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne tytuły S-E”