Kingdom Hearts II

Mówi Ci coś Chrono Cross, Chrono Trigger? Wszystko o klasyce SE

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Kingdom Hearts II

Post autor: Go Go Yubari »

Dyskusja na temat drugiej odsłony serii. Tutaj też może porównywać obie części - ich zalety, wady, główne zmiany etc.
Awatar użytkownika
Nienormalny_PS2
Malboro
Malboro
Posty: 637
Rejestracja: śr 04 maja, 2005 03:16
Lokalizacja: Chronoles

Post autor: Nienormalny_PS2 »

Sterowanie *_* Nie wiem jak Wy, ale dla mnie I była okropnie sztywna, jeśli chodzi o sterowanie i w II to solidnie poprawili.
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

wcale bo nie :cry:
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Nienormalny_PS2 pisze:jeśli chodzi o sterowanie i w II to solidnie poprawili.
Yup. Nareszcie Sora nie poruszał się w walkach, jakby miał, za przeproszeniem, kija w tyłku _^_' Poza tym cieszy wprowadzenie glide'ów, high jumpów i innych cudów, które znacznie przyspieszają poruszanie się po danym terenie, no i czynią potyczki bardziej dynamicznymi.

W skrócie, mogłabym powiedziec, że wszystko zmieniło się na lepsze - ale to bardzo subiektywna opinia, podkreślam, że nie jestem wielką fanką jedynki. Nie wciągnęła mnie ona na tyle, by próbowac przechodzic po raz kolejny, zastanawiałam się nawet, czy warto się męczyc, by odblokowac sekretne zakończenie. A dwójkę męczę już trzeci raz, jedynie ostatnio mam lenia i konsoli nie ruszam. Ale w końcu przejdę, bo niektóre scenki mogłabym oglądac bez końca :]

Na plus zasługuje lepiej wymodelowana twarz Sory - w KH1 denerwował mnie wręcz niesłychanie, ta paskudna gęba i wyłupiaste oczy przyprawiały mnie o drgawki. Dwójka, naturalnie, ma lepszą grafikę, ale ogólnie zmienił się kształt twarzy, na 'bardziej przyjazny dla otoczenia'. XD I nie tyczy się to zupełnie wszystkich postaci - taki Riku podoba mi się w obu odsłonach. Jedynie dziwi mnie, jakim cudem przez rok przebył taką metamorfozę - z bachora w dorosłego w sumie.
Awatar użytkownika
Coco
Cactuar
Cactuar
Posty: 420
Rejestracja: wt 02 sie, 2005 15:31

Post autor: Coco »

Faris pisze:wszystko zmieniło się na lepsze
wszystko oprocz generalnie czarow. zeby za cure cale mp zuzywac...Oo""
ale poza tym, to wszystko ^_^ muzyka imo lepsza (ktos jeszcze wylaczal dzwiek w atlantice w I? xD"),grafika,twarze,postacie (rooooxas ^______^) i jakos tak....ubrania :"D moze to tylko mi sie tak wydaje,ale lepiej wypadly.duzo lepiej.
...i teraz zachcialo mi sie przejsc jeszcze raz,a nie mam czasu ;_; niech mnie ktos przytuli. >: :lol:
krzychu71

Post autor: krzychu71 »

Ummm...Taaa,sterowanie,czary (aero sux,reflect kicks ass!) czyli ogólnie tutaj wygrywa kh II.
A teraz mp,no to mała przesada,w kh I mam ok. 6 mp z ultima weapon i 100 lv,każdy cure zużywa 1 mp,mp się regeneruje b. szybko jak nawalam w heartless,które zazwyczaj padają po 2-4 ciosach,a teraz kh II...nooooo,hahaha!Mp zrobili takie jak cipsoft tibię po wersji 7.5,czyli...lipne.
No bo jak tu żyć jak cure zużywa całe mp,a mp się regeneruje na początku tak szybko,że...OMG...czyli... Kingdom Hearts I tutaj zwycięża.
A teraz podsumowanie innych rzeczy tak krótko, bo nie chcę posta przedłużać.
Grafika: KH II wins
Fabuła: Nie umiem ocenić,dla mnie po równo.
Muzyka: Zdecydowanie lepsza w KH II
Postacie: KH II wins again xD
Światy:Tarzan suxx,TWTNW rox
System walki: KH II wins for the third time...in a row! xD
Podsumowanie końcowe: Według mnie Kingdom Hearts I uzupełnia część drugą,zaś część druga uzupełnia część pierwszą,czyli w jedynce jest to czego zabrakło w dwójce,a w dwójce jest to czego zabrakło w jedynce.

BTW,to mój pierwszy post O_o
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

krzychu71 pisze:Mp zrobili takie jak cipsoft tibię po wersji 7.5,czyli...lipne.
No bo jak tu żyć jak cure zużywa całe mp,a mp się regeneruje na początku tak szybko,że...OMG...czyli... Kingdom Hearts I tutaj zwycięża.
?

To, że jest trudniej nie oznacza, że jest gorzej. Wydaje mi się, że twórcy gry mieli jednak powody, ażeby zmienić co nieco w związku z maną. O tyle o ile w KH2 cure masz rzadko, to w KH1 mogłeś non stop się leczyć -_- Pomyśl też o umiejętnościach, jakie zostały nam ofiarowane w drugiej części, a których próżno szukać w pierwszej części.
glamorous vamp
krzychu71

Post autor: krzychu71 »

To, że jest trudniej nie oznacza, że jest gorzej. Wydaje mi się, że twórcy gry mieli jednak powody, ażeby zmienić co nieco w związku z maną. O tyle o ile w KH2 cure masz rzadko, to w KH1 mogłeś non stop się leczyć -_- Pomyśl też o umiejętnościach, jakie zostały nam ofiarowane w drugiej części, a których próżno szukać w pierwszej części.
A czy ja napisałem,że trudniej (no nie wiem co myślą inni ale...)?
W KH II jedyne co jest trudne to Sephiroth za pierwszym razem.
W KH I Sephiroth jest takim bad assem,że po 3 porażkach i jednej celowej odechciało mi się w to grać.
Jak chodzi o to cure,to ja nie chcę się kłocić,ale mam po prostu inne zdanie.
W KH I jest mało hp,ale ja na 100 lv czuję się jak jakiś immortal,a w KH II to już nie ma przebacz.
OOOO,abilities,w KH I to takie rzeczy były dosłownie do...miejsca gdzie światło najprawdopodobniej nie dochodzi.Glide w jedynce było do kitu,ale tego chyba sterowanie wymagało bo:
Faris pisze:Nareszcie Sora nie poruszał się w walkach, jakby miał, za przeproszeniem, kija w tyłku
A w KH II mamy takie ładne zaskoczenie,płynny ruch i wogóle,walka miodzio,combos'y też niczego sobie ale...nie ma tego kija w tyłku i dzięki bogu.
Okej,ja tu się już rozkręcam i będę coś gadał bezsensu (czyt. ,,pieprzył") :P czyli w taki oto sposób kończę mojego...bodajże czwartego już posta.

PS.:Lubię pisać Post Scriptum

PS 2.:To pisanie Post Scriptum to jak nabijanie postów,tylko że za to nie dostaniesz warn'a (chyba,że coś be i fe napiszesz).
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

Mam pytanie. Czy Kingdom Hearts II: Final Mix wyszedł również w wersji angielskiej czy tylko po japońsku?
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

O ile mi wiadomo, tylko dialogi są po angielsku. Wszystkie napisy są w krzakach. Co gorsza, z tego co widziałem na TyTubie dialogi pomiędzy członkami Org XIII są prowadzone telepatycznie :roll:
Edit:
A może to był pierwszy Final Mix, a drugi jest całkiem po japońsku, nie pamiętam już.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Dialogi są po angielsku, a napisy japońskie (w pełni zangielszczonej wersji po prostu nie ma) - i tak jak powiedział d_r, przy dodatkowych scenach po prostu nie ma dźwięku, jedynie krzaczki, głosy pojawiają się dopiero po odblokowaniu funkcji oglądania scenek (ale najpierw trzeba przejśc całą grę /i bodaj że re:com/, spełnic dane wymagania, no i osobiście tego nie sprawdzałam, ale jestem prawie pewna :])
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Pamiętam jak kiedyś narzekałem, że Kingdom Hearts ssie. Cóż, KHII ssie aż po same kule. W jedynce lokacje były przynajmniej zaprojektowane z bajerkami - tu jakaś zagadka, tam trudno dostępne miejsce. A w dójce? Każdy "świat" to 3-4 niewielkie lokacje bez polotu. I jeszcze mapę do tego dają. Po co?
Walki? Lol, wystarczy naciskać X i nawet ruszać się nie trzeba - Sora sam rzuca się na wrogów. Poza tym, mam wrażenie, że są jeszcze bardziej chaotyczne niż w jedynce - wciskasz X i wszyscy zaczynają latać, tu coś się błyszczy, tam coś wybucha i level up :lol:
Fabularnie, jest tak sobie. Prolog był ciekawy (nawet walki były fajne) ale potem robi się słabo. Jestem dopiero po ok 20 h grania (właśnie mi się Twilight Town odblokowało) i może później się poprawia. A może nie. Ale i tak to przejdę:/
Awatar użytkownika
Caladbolg
Kupo!
Kupo!
Posty: 32
Rejestracja: pt 19 lut, 2010 16:58
Lokalizacja: Calm Lands

Post autor: Caladbolg »

Ciężko stwierdzić, która z części jest lepsza ... KH I zrobiony jeszcze przez Squaresoft, a KH II już przez Square-Enix ;d Stawiam chyba na KH II ze względu na lepszą grafikę i dynamiczne walki, czego w pierwszej części nieco brakowało ;) Kingdom hearts jest serią, która niektórych wzrusza, niektórych bawi, nudzi, a nie których wciąga i to już tak obsesyjnie ;pp tak czy siak, seria wymiata!
Celestial Weapon, to JA !
Awatar użytkownika
sora96
Kupo!
Kupo!
Posty: 2
Rejestracja: pt 05 mar, 2010 20:02
Lokalizacja: szczecin

Post autor: sora96 »

czy ktoś wie jak zdobyć ultima weapon w kh2?

[ Dodano: Sob 06 Mar, 2010 15:11 ]
Przeszedłem grę ale nie mogę pokonać Sephirotha. Jakie są potrzebne itemy do syntezy?
Soldier
bastek66
Kupo!
Kupo!
Posty: 16
Rejestracja: wt 09 cze, 2009 19:04

Post autor: bastek66 »

sora96 pisze:czy ktoś wie jak zdobyć ultima weapon w kh2?

[ Dodano: Sob 06 Mar, 2010 15:11 ]
Przeszedłem grę ale nie mogę pokonać Sephirotha. Jakie są potrzebne itemy do syntezy?
Ultimate Recipe znajdziesz w willi.

Musisz być co najmniej na 70 levelu i dobre mieć najlepsze bronie: Ultima Blade, Seve the King+, Queen+.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne tytuły S-E”