Kingdom Hearts

Mówi Ci coś Chrono Cross, Chrono Trigger? Wszystko o klasyce SE

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Ivy pisze: Hmm, SE podobno nie planuje w najbliższym czasie wydania KH3, więc pewnie swoim zwyczajem wypuszczą cos na komórki albo małe konsolki.
planują planują, obecnie jednak musza zrobic FF xiii z tym kolesiem (versus?).

[ Dodano: Sob 10 Lis, 2007 10:12 ]
Ivy pisze:O ile sam pomysł głupi nie jest ( bo to logiczne, że w takiej sytuacji trudno o skupienie i poprawne rzucenie czaru) to w walce sprawdza się nienajlepiej. Sora ginął czasem w bardzo przypadkowy sposób- wrog szybko atakowal, a on stal jak pierdoła i czekał aż go zabiją _^_ W KHII na szczęście to poprawiono i leczenie jest znacznie przyjemniejsze :]
lol.......... trzeba leczyc wtedy kiedy przeciwnik daje szansę... w reszcie przypadkow - uniki, ja tam z leczeniem, skakaniem i innymi rzeczami nie mialem takich dziwnych problemow. Nietrafianie kluczem? ee... klinowanie w ścianie? lol :lol:

[ Dodano: Sob 10 Lis, 2007 10:18 ]
Sogetsu pisze:trochę się nałaziłem zanim znalazłem tę cholerną rybę na początku
to chyba oczywiste ze ryby sa w wodzie? :]

[ Dodano: Sob 10 Lis, 2007 10:21 ]
co do KH2 fm+...... ostatni sekretny boss na tym najwyzszym nowymmode, omg xD
glamorous vamp
Awatar użytkownika
lolish
Kupo!
Kupo!
Posty: 45
Rejestracja: pn 12 lut, 2007 16:35
Lokalizacja: Mama

Post autor: lolish »

mam jeszcze jedno pytanie - czy jakieś heartless / nobody dropują zwykłe Orichalcum? jeśli tak to gdzie?
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
HAHAHAHAHA
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
HAHAHAHAHA
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Poczytaj o Bulky Vendors- to specjalne potworki pojawiajace sie w niektorych lokacjach. Przy odrobinie szczescia dostaniesz od nich orihalcum.

[ Dodano: Sro 14 Lis, 2007 09:20 ]
lol.......... trzeba leczyc wtedy kiedy przeciwnik daje szansę... w reszcie przypadkow - uniki, ja tam z leczeniem, skakaniem i innymi rzeczami nie mialem takich dziwnych problemow. Nietrafianie kluczem? ee... klinowanie w ścianie? lol
Nie do konca o to chodzilo: Sora w KH1 kiepsko reaguje na polecenia, dlatego czesto zdarzalo mi sie rzucac czar albo wykonywac akcje, a on nadal stal i czekal na zaproszenie xD W KH2 tego problemu juz nie ma, bo i skakanie i walka wydawaly mi sie bardziej plynne i dynamiczne.
Boni pisze:co do KH2 fm+...... ostatni sekretny boss na tym najwyzszym nowymmode, omg xD
Utknelam przed koncowa walka w KH2+ i boss nadal czeka na rozwalke. Na razie potrafilam tylko skosic cala organizacje XIII, co nie jest wielkim wyczynem xD
Awatar użytkownika
Hideo@Japan
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: wt 22 kwie, 2008 19:01
Lokalizacja: Tokio:D

Post autor: Hideo@Japan »

Dobra dostałem warna za napisanie tematu to może tutaj to napisze :
Czy wg, was ta gra jest dziecinna ???
Ohayou, Arigatou, Gomenasai, Sayonara
żywiec
Kupo!
Kupo!
Posty: 38
Rejestracja: pt 16 lis, 2007 22:18
Lokalizacja: Korboniec

Post autor: żywiec »

Hideo@Japan pisze:Czy wg, was ta gra jest dziecinna ???
tylko pod względem wyglądu.

Ale nie ważne jak wygląda ważne to co ma w środku :D
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Żywiec, jeśli nie masz niczego konkretnego do napisania (co zwykle cechuje Twoje posty i w końcu mnie to wpieni), to sobie daruj pisanie z łaski swojej.

Tak, KH jest grą dziecinną, co nie znaczy, ze nie może się podobać. Dorośli oglądają filmy Disneya w sumie... Dziecinna jest grafika, kolorystyka (w 90% lokacji), a i fabuła nie jest zbytnio skomplikowana. Nie zmienia to faktu, iż gra się dość przyjemnie. Mniej mnie irytują kolory w KH, gdzie to pasuje do klimatu, niż w WoW, gdzie po prostu nie wyrabiam.

Osobiście wolę KH2. Kolory bardziej znośne, ciekawsza fabuła i postacie. No i chyba ciut mniej dziecinna część. KH3 zapowiada się za to ciekawiej i mam nadzieję, że będzie mroczniejsza od poprzedniczek.

Ewolucja mroczności i dojrzałości Kingdom Hearts, przypomina trochę ewolucję Pottera.
Awatar użytkownika
Hideo@Japan
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: wt 22 kwie, 2008 19:01
Lokalizacja: Tokio:D

Post autor: Hideo@Japan »

Go Go Yubari pisze:Ewolucja mroczności i dojrzałości Kingdom Hearts, przypomina trochę ewolucję Pottera.
O to samo zauważyłem bo choć jeszcze nie grałem nawet w KH1 (czekam na przesyłkę ) to kiedyś na Hyperze widziałem sekretny ending z KH2:FM+ "Birth By Sleep" i powiem że naprawdę przejmujące zakończenie z cudowną smutną muzyką w tle <cry> W porównaniu z KH I i II, trójka bardziej przypomina mi serie FF ( prócz 9-tki ) niż wcześniejsze części.
Możliwe że, kiedyś seria stanie się tak sławna jak Final Fantasy i Square niczego nie skiepści
bo zazwyczaj takich wpadek nie robią no chyba że, chodzi o zrobienie gry na podstawie anime ale swoich tworów które oni sami wymyślili nigdy nie zmarnowali ;)

PS. Troszkę mnie rozwalił Miki na końcu sekretnego endingu :lol:
Ohayou, Arigatou, Gomenasai, Sayonara
Awatar użytkownika
Norek
Kupo!
Kupo!
Posty: 19
Rejestracja: ndz 06 kwie, 2008 13:31
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Norek »

Hideo@Japan pisze:Możliwe że, kiedyś seria stanie się tak sławna jak Final Fantasy i Square niczego nie skiepści
Pozwolę sobie zaznaczyć, że każdy FF (pomijając "dodatki" w postaci np. FFX-2) jest w innym systemie, przedstawia inne postaci, często odmienny od poprzedniczek system i nową fabułę w innych realiach.
Nie wiem, czy fajnie by było grać w KH10 z tymi samymi postaciami i rozwlekanymi wątkami... Zakończenie serii powiedzmy na trzech częściach może przyczynić się tylko do dobrego - jeśli będą to 3 dobre tytuły (całościowo na nie patrząc) i seria zostanie zamknięta, każdy ją dobrze zapamięta i nie będzie problemu "znowu-to-samo". Druga kwestia - twórcy za KH odpowiedzialni będą mogli ruszyć z całkowicie nowym projektem, wrzucając nowe realia, postaci, system, itd. Co jak co, ale nowych tytułów (a nie kontynuacji) nigdy za wiele .

Nie powiedziałbym że gra jest dziecinna (KH1 - w dwójkę grałem za mało żeby się wypowiadać:). Z wierzchu może sprawiać takie wrażenie, jednak fabularnie w kilku miejscach prezentuje dojrzałe motywy, ciekawie pokazuje historię. Grając w jedynkę nie nudziłem się i do głowy nie przyszło mi że biorę udział w czymś dziecinnym.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Nie ma rzeczy dziecinnych, płytkich bądź "nie-na-mój-poziom". Wszystko zależy od inteligencji odbiorcy; jego umiejętności kojarzenia i wysnuwania błyskotliwych wniosków. Nawet sam fakt występowania elementu związanego z lekką frywolnością nasuwa pytanie: dlaczego tak a nie inaczej? :) I to jest właśnie nasz punkt wyjścia :]
Żywiec, jeśli nie masz niczego konkretnego do napisania (co zwykle cechuje Twoje posty i w końcu mnie to wpieni), to sobie daruj pisanie z łaski swojej.
Być może jest Spartiatą z Lakonii i lakoniczność nie jest mu obca, hę? :>

Dla mnie KH jest po prostu fajną odskocznią. Za sprawą ciekawej realizacji wizualnej, jak i nachodzącymi na siebie płaszczyznami akcji (FF-Disney-XIII) otrzymujemy oryginalny produkt, którego grupą docelową może być właściwie każdy. :D

Nie każdemu jednak mix przeróżnych bohaterów przypadnie do gustu. W tym punkcie odsyłam do początku mego postu :] :wink:
glamorous vamp
żywiec
Kupo!
Kupo!
Posty: 38
Rejestracja: pt 16 lis, 2007 22:18
Lokalizacja: Korboniec

Post autor: żywiec »

Go Go Yubari pisze:Żywiec, jeśli nie masz niczego konkretnego do napisania (co zwykle cechuje Twoje posty i w końcu mnie to wpieni), to sobie daruj pisanie z łaski swojej.
Dobra, no postaram się przynajmniej.

Dobra wracając do tematu (żeby znowu nie było że pisze bez sensu), uważam że połączenie słodkich postaci disneja z walko, jest dość oryginalnym pomysłem który tylko pozorycznie wydaje sie dziecinny, bo jaki dzieciak chciałby zobaczyć jak Goo Fy dostaje po łbie? -Chyba żaden. Poza tym to ,że występują takie postacie wcale nie świadczy o niedojrzałości, tylko o nowoczesności gry i ciągłego szukania wrażeń przez gracza. Gdy zobaczyłem ją pierwszy raz, to wrażenie nie było za dobre, ale nic nie jest takie jak sie wydaje i dlatego gra ma swój nie powtarzalny klimat, dzięki któremu pozostanie na długo(morze i zawsze)w pamięci. :)
Awatar użytkownika
Konsola
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: pt 21 mar, 2008 17:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Konsola »

Nie wiem czy to dobre miejsce na to pytanie, ale zaryzykuję.

Chodzi mi mianowicie o spis gier z serii Kingdom Hearts na PS2, łącznie z datami premier i podtytułami.

Szukałem coś na necie, w grafice na google i czasami dziwne rzeczy znajdowałem.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

Znalazłem to na gry-online:

Kingdom Hearts
Data Premiery:
Europa (PAL): 20 listopada 2002
USA (NTSC): 16 września 2002

Kingdom Hearts II:
Data Premiery:
Europa (PAL): 29 września 2006
Polska: 13 października 2006
USA (NTSC): 28 marca 2006

Jeszcze są Final Mixy, ale tylko w Japoni. A po co ci to w ogóle?
Awatar użytkownika
Konsola
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: pt 21 mar, 2008 17:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Konsola »

Dla własnej informacji, nie byłem pewny niektórych danych, a najbardziej ciekawiła mnie sprawa tego KH:Mix'a.

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Wpierw wyszedł Kingdom Hearts. Potem Kingdom Hearts: Final Mix - dostępny tylko w Japonii. Potem Kingdom Hearts Chain of Memories (na GBA w Europie pojawiło się 6 maja 2005). Potem pojawił się Kingdom Hearts II na Ps2. Potem Kingdom Hearts Remake Chain of Memories na Ps2 (dostępny tylko w japonii), a potem Kingdom Hearts II: Final Mix+. Obecnie planowany jest KH Birth By Sleep na PsP (ma być wydany w przyszłym roku w Japonii) oraz Kingdom Hearts 358/2 Days (Nintendo DS; podobno grudzień jeszcze tego roku).
Ma się też pojawić Kingdom Hearts Coded (na komórki, zapowiedziany w 2007 roku podczas TGS). Powstał już Kingdom Hearts Mobile, ale jest on zarezerwowany na komórki, tylko w USA (VCAST).
Co do Kingdom Hearts III; na razie prace idą powoli (o ile w ogóle idą) z powodu FF Versus.

[ Dodano: Pią 08 Sie, 2008 19:25 ]
Pochwale się, że miałem przyjemność z KH II Final mix+ i z remakiem KH CoM na Ps2. Więcej przeszedł siostrzeniec niż ja głównie z racji tego, że menu jest po japońsku (dialogi w remaku zresztą też). Niemniej jednak same walki są miodne i o wiele trudniejsze niż te z normalnych Kingdomów (zwłaszcza na critical mode :lol: ).
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Eiko
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1498
Rejestracja: pn 10 sty, 2005 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Eiko »

http://gry.wp.pl/core.html?filtr=0,0&x= ... 13573,3984

Info ostatnio mi bardzo poprawiło humorek :D Tzn. jak przeczytałam :) Jeśli to na serio i może w jakiejś tam przyszłości dotrze jeszcze do Polski, a nie tylko do Europy to będę wniebowzięta xD Się doczekałam ^^
"Na Boga, udawajmy normalnych, skoro nie możemy być normalni, bo inaczej nie wydobędziemy się stąd."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne tytuły S-E”