Parasite Eve

Mówi Ci coś Chrono Cross, Chrono Trigger? Wszystko o klasyce SE

Moderator: Moderatorzy

Która część bardziej Ci podeszła?

1
24
71%
2
10
29%
 
Liczba głosów: 34

Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Dobry zwyczaj- nie pożyczaj. Ktos na forum mi to powiedział. (:lol: )
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Gokulo pisze:Aaaa! Ale spoilery >.< My eyes!!!! Zaznaczam, ze nadal nie przeszedlem tej gry
spokojnie to ze eve jest ostatnim bossem i ze istnieje dodatkowa lokacja po przejsciu chyba duzymi spojelrami nie jest,w koncu nijak to sie ma do fabuly:)

Boni pisze:Dobry zwyczaj- nie pożyczaj. Ktos na forum mi to powiedział.
:]]
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
koza

Post autor: koza »

No nieeee.... jak temat o PE to musze sie wypowiedziec :wink:

Jedynka, jedynka... w tej grze urzekl mnie przede wszystkim jej LKLIMAT i swietna fabula. Kiedy gralem w ta gre czulem sie jakbym dopiero co odkryl Residenta (ktory jest jedna z moich ulubionych gier). Zachwycilem sie stystemem walki - wtedy jeszcze czegos takiego nie widzialem :wink: . Tak sie teraz rozochocilem, ze chenie zagralbym jeszcze raz... ale coz, czasu brak troche :cry:

A co do dwojki to sie rozczarowalem troche... nie wiem, moze oczekiwalem poiwelania rozwiazan z jedynki? System walki jakos mi nie podszedl. Fabula takaO podobnie jak klimat. Jakos zabraklo tej tajemniczosci....
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

heh, jeśli chodzi o dwójkę to dziwnym dla mnie była

Kod: Zaznacz cały

kąpiel/prysznic
... Wszędzie demony grasują a ona sobie ablucje urządza XD
A system zgapiony, to i nie zachwycał ;)
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

:lol: :lol: Boni to ze Ty nie bierzesz kapieli codziennej to o niczym nie musi swiadczyc :lol: :lol: :wink: :wink:

heh ^^

chociaz faaktycznie przeciez mogl tu jakis nagle wyskoczyc Xd no ale wtedy nie mielismy jeszcze przechodzenia potworkow przez drzwi :]
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Garnet pisze:Boni to ze Ty nie bierzesz kapieli codziennej to o niczym nie musi swiadczyc
Ech, męscy szowiniści od zawsze byli brudasami :lol: No ale wiesz co? Tak prosto z mostu? Gdzie się podziało owijanie w bawełnę :lol: Anyway pomodlę się za Ciebie (za karę XD ).

Garnet pisze: chociaz faaktycznie przeciez mogl tu jakis nagle wyskoczyc Xd
Już to widzę... Pewno twórcy FMV zrobili by tak filmik, by jakaś plazma wyciekająca ze stwora zasłaniała co ustronniejsze miejsca kobiecego ciała :lol: Do tego jakiś wazon, albo klamka u drzwi :lol:

Garnet pisze:no ale wtedy nie mielismy jeszcze przechodzenia potworkow przez drzwi :]
Nom, ale okna otwarte były :lol: Tam chyba jakiś balkon był to mogły siem jakoś dostać... Zeby tylko wiedziały, żeby tylko... ^^ Anyway co ciekawe telewizor też tam działał jak ona się wylegiwała, chyba że to wcześniej w grze było... Albo Aya Brea poprostu znalazła jakąś familijną wideotekę, miłe oderwanie od rzeczywistości :lol:

Skoro już mowa o filmikach, bły one z pewnością klimatyczne, ale też nadinterpretowały pewne rzeczy... Odrzutowce latające między budynkami w NY o_o' lol
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Właśnie mam okazję pograć sobie w PE i nie muszę chyba pisać, że to jedna z lepszych gier, jakie znam, mimo archaicznej grafiki. Klimat i oprawa graficzna przypomina mi stare Residenty, fabuła świetna a wstawki filmowe do tej pory mogą zrobić na człowieku spore wrażenie. Jestem na 2CD, pozostała mi jeszcze walka z Eve i granie po raz drugi :] Teraz czas trochę expować, bo cieniutka jestem po 11 godzinach gry.


btw Ale zakurzony topic XD
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Ivy pisze:btw Ale zakurzony topic XD
sama się zastanawiałam,że to dziwne,iż temat nie podzielił losu Shadow Hearts&CO
:]

fajnie,że inni odkrywają ta gre i się podoba^^
Ivy pisze:archaicznej grafiki.
ktora na swoj spsob uderza swym pięknem^^ <bynajmniej mnie:)>
Ivy pisze:i granie po raz drugi
i chrysler buildingXD
Ivy pisze:Teraz czas trochę expować, bo cieniutka jestem po 11 godzinach gry.
warto trochę dłużej posiedzieć w muzeum:)

mówilam juz ile bym dala za PE3..chyba mowilam;P ale najwidoczniej SE ma to gdzieś :evil:
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Garnet pisze:warto trochę dłużej posiedzieć w muzeum:)
Tak sie właśnie zastanawiałam, gdzie najlepiej expować, ale nie znalazłam nowej lokacji. Mój ostatni sejw jest właśnie w muzeum, ale tam wrogowie są już zbyt prości i nudni :]

Jedyne, co mogę tej grze zarzucić, to jej długość- nim się spostrzegłam, Aya już się wybierała na ostatnią walkę. Ale rozumiem,że będzie jeszcze nowa lokacja w powtórnej grze, więc nie narzekam :]

I jak tu nie tęsknić za starymi PSX-owymi gierkami Square i nie bluzgać na FFX, czy X-2? :lol: Zupełnie inne podejście do akcji, fabuły, ahy i ochy mogłabym tak wypisywać, ale zostało to już przerobione w tym topicu...
Garnet pisze:fajnie,że inni odkrywają ta gre i się podoba^^
U mnie to następuje z kilkuletnim opóźnieniem- podobnie jest w przypadku Vagranta i starych FF-ów. Lepiej późno niż wcale :]
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Ivy pisze:Ale rozumiem,że będzie jeszcze nowa lokacja w powtórnej grze, więc nie narzekam :]
obyś sie nie... zdziwiła :D
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Yunie pisze:I jak tu nie tęsknić za starymi PSX-owymi gierkami Square i nie bluzgać na FFX, czy X-2? Laughing Zupełnie inne podejście do akcji, fabuły, ahy i ochy mogłabym tak wypisywać, ale zostało to już przerobione w tym topicu...
fakt:] chyba nie grałas jeszcze w najlepszego jrpg od square <oczywiscie mam na myśli Xenogears,więc jeśli zatęsknisz za dobrymi,starymi gierkami Square to goraco polecam ten tytuł :)>
Yunie pisze:Jedyne, co mogę tej grze zarzucić, to jej długość
typowa dla survival horrów...tylko qrcze świetny system tygodnia :D
Boni pisze:obyś sie nie... zdziwiła
?
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
KAIN
Kupo!
Kupo!
Posty: 174
Rejestracja: śr 20 wrz, 2006 18:34
Lokalizacja: Baron

Post autor: KAIN »

Właśnie zacząłem grać w PE, jak narazie (gram ok 2 godz) gra mi się bardzo podoba, fajne filmiki, fajny system walki i w ogóle ciekawie się zapowiada nie grałem w tę grę za długo więc nie mogę się rozpisać. Utknąłem w jednym miejscu, a dokładnie w central parku, nie wiem co mam zrobić muszę znaleźć jakiś klucz do drzwi i nie wiem gdzie on jest możecie mi pomóc???
Welcome to these crazy times.
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

hhmmm...chyba chodzi o Zoo Key...(klucze do bramy), klucz ten znajdziesz w szufladzie biurka (w pokoju ze spalonymi zwlokami, przed ktorymi jest telefon) czasem klucz nie pojawia sie natychmiast, wtedy polecam troche pobiegac i tu wrocic;)
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
KAIN
Kupo!
Kupo!
Posty: 174
Rejestracja: śr 20 wrz, 2006 18:34
Lokalizacja: Baron

Post autor: KAIN »

Byłem pewien, że tam jest ale nie było nic dlatego się zapytałem. Wielkie dzięki :)
Welcome to these crazy times.
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

OMG! SE pracuje PODOBNO nad nową częścią PE na konsolę stacjonarną! *_*
^.^ na razie mam poprawiony humor na cały dzień xD ...teraz tylko, żeby okazało się to prawdą:]
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne tytuły S-E”