Parasite Eve

Mówi Ci coś Chrono Cross, Chrono Trigger? Wszystko o klasyce SE

Moderator: Moderatorzy

Która część bardziej Ci podeszła?

1
24
71%
2
10
29%
 
Liczba głosów: 34

Bajda

Post autor: Bajda »

Chyba tylko oczy, bo w FF7 postacie były w całości stylizowane na mange. W PE wyglądają jak normalni ludzie, tylko twarz jest "kreskówkowa" :-) Bliżej im już do VIII.
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Bajda pisze:Klimatem to PE dla mnie ni jak sie nie ma do FF
a czy ja mowilam o klimacie..bardziej m chodizlo o wykonanie...filmiki robili spece od ff8,a same lokacje przypominaja te wykonane z ff7,poza tym punkty doswiadczenia,poziomy,levele...
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Bajda

Post autor: Bajda »

Wykonanie tak, strona techniczna tych gier jest podobna. W końcu robiło je obie Square, obie są dedykowane PSOne. Ale poziomy, exp itp masz w każdym rpg. W PE w odróżnieniu od FF masz większe nastawienie na akcje, jest mniej "gadaniny", gra jest dynamiczniejsza i nie jest już rasowym jrpg jak FF, ale już action/jrpg. Fabuła (do momentu, do którego doszedłem) nie jest tak rozbudowana, ale nic to nie przeszkadza w delektowaniu się tymi smakowitościami spod znaku PE.
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Bajda pisze:Ale poziomy, exp itp masz w każdym rpg
Bajda napisał/a:
Taki SH + RE z kapką Sin City

ja bym dala lepiej porownanie ff+re,bo jednak sporo czerpie z jrpg n
ff podalam jako ogol,rownie dobrze moge sie doczepic twojego re,bo wg mnei powinno sie poronwnywac do aitd,w koncu to byl pierwszy survival horror :roll:
poza tym jak wyszlo pe nie bylo za duzo jeszcze rpg na psx,to sie porownywalo najczesciej do ff

Bajda pisze:W PE w odróżnieniu od FF masz większe nastawienie na akcje, jest mniej "gadaniny", gra jest dynamiczniejsza i nie jest już rasowym jrpg jak FF, ale już action/jrpg
i jeszcze raz siebie zacytuje
dala lepiej porownanie ff+re
rownie dobrze ja sie moge doczepic Twojego porownania..niby gdzie jest w nim miejsce na elementy rpg

<whatever>
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Bajda

Post autor: Bajda »

Zresztą, po co ten sparing w kisielu :-) Akurat PE jest takim mixem gatunkowym, że każdy mógłby sie doszukać elementów z różnych gier (Na upartego to nawet samochodówka jest, bo między niektórymi lokacjami jesteśmy wożeni przez Daniela :-) Szkoda że nie bardziej swojską nyską MO :-)
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Bajda pisze:po co ten sparing w kisielu
hieh :]

Bajda pisze:niektórymi lokacjami jesteśmy wożeni przez Daniela
wlasnie,bardzo podobal mi sie ten patent..fajne ujecie kamery tutaj :) w ogole mozna sie bylo poczuc jak glina :lol:

gdzie teraz jestes w pe? :]

[ Dodano: Nie 16 Paź, 2005 14:37 ]
a moze i ja sobie odswieze ta gre i budynek chryslera w najblizszym czasie
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Bajda

Post autor: Bajda »

Właśnie przed chwilą skończyłem (swoją drogą jestem niwyspany jak cho...a :-) Ostanie filmiki (tj. od końcówki muzeum) to jak dla mnie murowana nominacja do Oscara :-) Wszystkie wymiatają, ale te wg mnie są the best. Po skończeniu czuć niedosyt jak po FF, a to bardzo dobrze świadczy o grze. Odpaliłam 2 ale od samego początku mi już podpadła. Czemu? STEROWANIE!! :-( Po kiego grzyba je zmieniali jak w 1 było ok?

Co do wożenia sie radiowozem w PE1 to fajnie wygląda jak widać akcje z tylnego siedzenia, gdzie siedzi Maeda. Możesz się poczuć chociaż przez chwilę jak aresztowany :-)
Awatar użytkownika
The Sorrow
Kupo!
Kupo!
Posty: 195
Rejestracja: czw 31 mar, 2005 16:51
Lokalizacja: Tselinojarsk

Post autor: The Sorrow »

A ja utknąłem na królowej pszczół na 70 pietrze.
Powrót do muzeum w celu podbicia statsów wymagany. Erghhhhhhhhhh. I znowu całe 10 pięter trzeba przechodzić :( So sad
...Battle brings death, death brings the sorrow.
The living... May not hear them... ther voices... Fall upon daef ears.
But make no mistake... Dead are not silent.....
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Chrystler... Ech, to były cudne czasy, sto razy w kółko to samo XD

[ Dodano: Nie 16 Paź, 2005 ]
Z resztą nawet nie pamiętam czy ostatecznie to przeszedłem -_-' :wink:
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

chrysler...lol..mozecie sie ze mnei smiac czy co ale jak pierwszy raz gralam,bez opisow etc to nie wiedzialam ze nie mozna w ogole savevowac to wchodze i kurna co jest grane,nie ma save ,to podchodzilam do kazdego takiego telefoniku-na biurku byly :lol: a z nimi nic nie szlo zrobic :D i ja sie zastanawilam czy mam gre skopana czy co :lol:

anyway jakbym miala wskazac jakas najbardziej denerwujacych lokacji to chrysler palasowalby sie w czolowce :]

Boni pisze:Z resztą nawet nie pamiętam czy ostatecznie to przeszedłem -_-' Wink
chyba nie :]
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Chyba tak. :lol:

Pamiętam że na samym szczycie coraz więcej flaków było i na końcu z taką kobieciną się walczyło trudną. :P
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

nie zrozum mnie zle,po prostu bylam pewna ze pisales ze nie pokonales eve :]

jesli widziales filmik koncowy bez ognikow w oczach ludzi,no to pokonales eve :]
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

hm, a to Doja trzeba sie pytac, on mi bossów rozwalał :lol:
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Dojebon
Kupo!
Kupo!
Posty: 51
Rejestracja: wt 28 cze, 2005 10:50

Post autor: Dojebon »

Dojebon mówi..:
"Zabiłem tą SuperEve...nawet z 10 razy :P"
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Aaaa! Ale spoilery >.< My eyes!!!! Zaznaczam, ze nadal nie przeszedlem tej gry ; ; 2 dociagnelem az do ostatniego boss'a, ale jedynka mi narazie utknela, mimo, ze z checia bym kontynuowal jakbym mial swojego pada od PSX'a, bo porzyczylem i sie doczekac spowrotem nie moge doczekac ;P
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne tytuły S-E”