Parasite Eve

Mówi Ci coś Chrono Cross, Chrono Trigger? Wszystko o klasyce SE

Moderator: Moderatorzy

Która część bardziej Ci podeszła?

1
24
71%
2
10
29%
 
Liczba głosów: 34

Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Parasite Eve

Post autor: Garnet »

<mam nadzieje ze teraz temat zostanie na troche dluzej-bo chyba drodzy admini wydluzyli zywotnosc topicow>

a jako ze zauwyzlam ze pojawili sie nowi ludzie ktorzy w to grali to warto temat odswiezyc (a pzoa tym mam do gry sentyment i chce zeby byl o niej topic tu 8) )

wiec mzoe pytanie podstawowe jest tu wogole jakas osoba ktora w ta czesc pykala?? (jedynke badz dwojke) (badjze jak kojazre to wczesnije tylko Boni pisal ze gral i Mastek ze troche ;) )

jak dla mnie to jest wrecz idelane poleczenie survival horroru z rpg-szcegolnie w czesci 1 ktora jest moja ulubiona ;]

a co tutaj mamy..no coz..piekna pania policjantke-Aye...tak panowie i panie :D ze starego forum pewno pamietaja :D ..poza tym swietna fabule-nie virus jak w RE ale mitochondrie i te sprawy ;] swietne wstawki fmv!! (gre robilo square to sie wie:]) ,swietny system walki z elemnetami rpg :)
w 1 chdozimy w nowym yorku w 2 los angeles i okoliczne pusytnie itd
wlasnie w 1 to sie podobalo ze odwiedzalismy autentyczne miejsca -carnegie hall,national museum czy tez dodatkowa lokacje-chrysler building-tam to dopieor hardkor jest :]
o ile w 1 grafika bardziej rpgowa o tyle w 2 juz ala RE-nie ma zadnych malych chopkow czy czego tam ;) ...ale Aya wg mnei ladniej wygladala w 1..pozniej jakas taka pulchna sie zrobila :D

no i pzrede wszystkim swietny czarny charakter a mianowicie Eve :)

poza tym kiedys tam mowili o jakies 3 pozniej remake czesci 1..i jak mowili tak tez skonczyli :/ i ze mial bcy podtytul rebirth...ja jednak wierze ze square powroci do jedenej z najlepyszhc swoich serii....

<za niedlugo moze wreszcie zobacze film opowidajacy o wydarzeniach sprzed 1>

nie bede sie tu zbytnio rozpisywac...serie polecam i tyle :)

a na koniec mala ankieta....<jak dla mnei ofkoz 1 >
Ostatnio zmieniony wt 28 cze, 2005 00:01 przez Garnet, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Darios

Post autor: Darios »

ja tam grałem tylko w 2 i do tego japońską wersje, fabuły ni rozumiałem nic a nic :( a szkoda, fajne były motywy z golemami. Najleprzy był koniec jak sie walczy z eve, ta przepiękna muzyka i klimat... mmmmm miodzio :) najbardziej przerażało mnie miejsce w kopalniach, jak sie walczyło z bosem tyche ceentaurów, wszędzie ciemno, niewiadomo kiedy zeskoczy ci na głowę :) ogólnie to bardzo fajna giera
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

heh ja tez 1 i 2 na poczatku gralam po japosnku...jeszcze do tej pory mam gdzie notatki z tego :D (wiaodmo tzreba bylo sobie zapisywac co dnay czar robi itp ;) )

co do eve ta z 2 nie dorwnuje tej z 1 nic a nic (imho) ..tam sie czulo klimat...gra trwa tylko 6 dni i musimy roziwazac sledzctwo naglego samozapalania ludzi i przemiany zwierzat tj ich mutacje :) a od czasu do czasu spotykamy eve :)


no w 2 juz wlasnie bardziej poszli w strone re...nie wiaodmo gdzie cos wyskoczy itp...ladzac mneijszy nacisk na fabule (ja jakso tez osobsicie wole nie zmehcnizowana mitochondrie-w 2 to byly wlasnie owe golemy)

Darios polecam pograc i to ze zrozumeiniem ;)
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
cronox

Post autor: cronox »

ja przeszlem cala 1 (nie bylem w chlyster building bo gra sie wiesza) a dwojke tez mam ale jakos nie mam oochoty sie za to zabrac bo aktualnie gramm w inne rpgi

ps w dwojce podobaja mi sie te piewrsze potwory (wygladaja jak likery w RE2)
Darios

Post autor: Darios »

Darios polecam pograc i to ze zrozumeiniem ;)

pograłbym sobie ale ni mam skąd wziąć :/
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

No mi "niestety" mimo wszystko bardziej 2 podeszla mimo, ze mam taka fajna kopie 1 od ciebie :D

Ale to glownie z powodu poruszania sie i tego jak latwo ginelem w pewnym stadium gry ;D
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

heh serio? :D ...no znowu widac jak ten czas szybko mija..zreszta jkbym miala tez wszystkich pamietac,kto i kiedy cosik zamawial ;)
pograłbym sobie ale ni mam skąd wziąć
jakbys tak naparwde chcial to na pw ;]
Ale to glownie z powodu poruszania sie i tego jak latwo ginelem w pewnym stadium gry
w jakim? ;)
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

No jeszcze prubowalas mi takie ladne logo zrobic na poczatku czy cos, ale jakos nie wyszlo ^^;

Hmmm... chyba 4 dzien to byl.... Warehouse czy inne Chinatown.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

:D hmm..zostalo to garnet milego grania zyczy michal? :lol:
chyba 4 dzien to byl.... Warehouse czy inne Chinatown
no tak dosc duzo pzreciwnikow tutaj mamy ale to i tak pestka w porownaniu do chryslera ;) jak jets jzu az tak masakrycznie to zawsze mozna uciekac z walki ...no nie mowiac ofkoz o bossach ;) <huh a co dopieor muzeum XD>
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Pisze ten post żeby mi tu ten wątek NIE WYGASŁ...
Wkrótce dam "co nieco" od siebie w ramach tego tytułu gdyż wymaga on głębszej analizy z racji tego, że po pierwsze jest raczej mało znanym tytułem po drugie to źle że jest mało znanym tytułem... więc czekajcie :wink:

P.S. GOSHH! Kiedy to pisałem cosik łomotnęło z dziwnym dźwiękiem na podwórzu GOSHH!
Jakby ktoś kota ze skóry obdzierał :shock:
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Pisze ten post żeby mi tu ten wątek NIE WYGASŁ...
tematy tutaj nie wygasaly,tlyko w offtopie :] <w innych dzialach po prostu jak to sama powiedziala pewna Pani-lubi porzadek;] > no ale teraz tematy maja zostawac wiec spokojnie PE nie zniknie :D

no zgadzam sie ze jest neidoceniana..ale co sie dziwic jedynka u nas wcale nei wyszla..xeno tez est nie doceniane bo i nie wyszlo..taa pzrez cenzure..
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Huh... Myślisz że to z powodu tych ukrzyżowań? no sam nie wiem... Spartakusa ukrzyżowali też...
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

nie wiem.. glownym powodem mogla byc cenzura i tu moze nei chodzic o same ukrzyzowanie ale poruszanie aspektow religijnych -_-
albo moze z powodu oytra nei mogli wydac :lol:...albo nei wydali bo pomysleli ze europejczycy sa za glupi na ta gre :D
...square maja juz tyle kasy ze juz moze nawet nei widzieli sensu wydawania tu xeno...bo to naparwde jest dziwne


swoja dorga co ma do tego spartakus? :) on zyl w swoich czasach i wtedy to nie bylo pzrecie nic dziwnego a tu jest mowa o grze
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Z tym Spartakusem to tak mi się powiedziało :lol: ahhh.....Xeno.... Mam tylko żal do keno za to że właściwie nie można pezypakować Elly... Ma się tam na pocz. Scream.... i to na tym się kończy właściwie......
Jeśli chodzi jeszcze o walki to co wam bardziej się podoba? Roboty czy postacie?
Ja wole postaci...
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

ehkem...nie zapominajmy ze to temat o PARASITE EVE ;]
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne tytuły S-E”