Xenogears...Xenosaga...

Mówi Ci coś Chrono Cross, Chrono Trigger? Wszystko o klasyce SE

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

No wlasnie :) W sprawie tak skomplikowanej wogole bym sie PE ani innego takiego czasopisma nie sluchal, bo oni zwykle albo nie nadazaja za zmianami w informacjach, albo ich dokladnie nie pilnuja.
Rzeczywiscie w jednym z ostatnich wywiadow padly slowa, ze jest to zakonczenie tzw. "Shion's Arc" poniewaz tak rzeczywiscie jest no i to dokladnie chcial uslyszec pytajacy, natomiast nie padly slowa co do kontynuacji.
Ja jak juz powiedzialem - moim zdaniem chcieli kontynuowac, wreszcie udalo im sie zrobic porzadna gre, natomiast "widmo" Ep.2 i czesciowow Ep.1 nie pozwolilo tej grze sprzedac sie zbyt dobrze :(
Szkoda, ze nie wyjasnili pewnych rzeczy nadal. Mnie najbardziej caly czas denerwuje sprawa Maiden ** ***** bo nic prawie o niej nie wiemy :) Tylko domysly i strzepki informacji.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Pilnując domu rodzinnego, wyciągnęłam z nudów Xenosagę II... no cóż. Jako, ze nie znałam I, to włączyłam płytę z filmikami... odechciało mi się po 10 minutach. Nie wiem, może nastroju nie miałam... no i odpaliłam grę... Eh wszystko fajnie pieknie, ale jak narazie gra to: 10 scenek, 5 minut liniowego biegania, 10 scenek... na 20 minut gry, 15 to były scenki. No ludzie bez przesady -_-' A byli tacy, którym ilość takowych w FFX przeszkadzała. Po tych 10 scenkach, miałam kontrolę nad kolesiem, którm miałam wyjśc z budynku tylko po to, aby zobaczyc kilka kolejnych scenek. Potem na szczescie bieganie i walki... tja, wszystkie podobne, a bieganie super liniowe, ale przetrwałam. Potem mnie boss rozwalił i uznałam to za znak, że chyba mi Xeno na razie wystarczy. Ja nie wiem...może dziwna jestem, ale jakoś mnie to nie bawi... Mam nadzieję, ze potem robi się ciekawiej. Eh -_-
Ah tak, grafika miodzio i muzyka też. Fabuła też zapowiada się ciekawie, tylko ilość tych scenek mnie powala i wnerwia. I ta muzyczka w walkach mi się z Janosikiem skojarzyła O_o'
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Ta... zaczynając grać w XS1 miałem tak samo. Na myśl ciskało się co chwilę "wtf? to gra czy film?". Ale wystarczyło się wgłębić w fabułę i na kolejne filmiki się wręcz czekało XD Jak dla mnie Xenosaga (zaarówno 1 jak i 2) jako gra jrpg prezentuje się przeciętnie, a nawet słabo. Dodatkowo walki w XS2 wyglądają mizernie w porównaniu do tych z XS1.
Nemesis pisze:włączyłam płytę z filmikami... odechciało mi się po 10 minutach.
Jezeli nie chcesz bć do tyłu z fabułą to mimo wszystko zmuś się do obejrzenia tych filmików. Dodatkowo w XS2, na "lotnisku" (Space Port się to chyba zwało) znajduje się "budka telefoniczna" gdzie jest też krótko opisana fabuła z XS1. Ewentualnie możesz też się skusić na anime ;)
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Jaco pisze:Jezeli nie chcesz bć do tyłu z fabułą to mimo wszystko zmuś się do obejrzenia tych filmików. Dodatkowo w XS2, na "lotnisku" (Space Port się to chyba zwało) znajduje się "budka telefoniczna" gdzie jest też krótko opisana fabuła z XS1. Ewentualnie możesz też się skusić na anime ;)
Obejrzę, jak już nie będę miała nic lepszego do roboty. Kolejnośc szczerze jest mi obojetna. Grunt, zeby ułozyć te puzzle. Tyle, ze musze się przemóc...może kiedyś.
Ogólnie... przejdę to jak się uporam z faktem, że 80% gry to scenki...
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Nemesis pisze:Ja nie wiem...może dziwna jestem, ale jakoś mnie to nie bawi...
tak jak innych ff nie bawi;) dla kazdego inny zestaw panadolu^^"
ja ze swojej strony-polecam^^

ta sprawe z Ep I w pal nie ma co komentowac..zamiast wydac gre,to plyta z filmikami -_- w ogole to respect dla Luci...nawet pomimo nie grania w Xenogears skusila sie na gre i ba spodobalo jej sie, mimo samej plytki z filmikami z I ^^ respect, Luci:]


ja sobie ostatnio posiedzialam i niemalze cala database przeczytalam z 3 o.O :)
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Ana
Kupo!
Kupo!
Posty: 32
Rejestracja: śr 05 lip, 2006 10:31

Post autor: Ana »

Nemesis: nie wiem, nie grałam jeszcze w zadna częsc Xenosagi (i najwcześniej zagram w okolicy lipca- czerwca, heh :x ), ale co do cutscenek ostatnio przeraziła mnie ich ilosc w KH2, jesli masz porownanie Xeno i KH2 to w ktorej jest wiecej tego? (fakt faktem, ze Xeno ma na pewno bardziej rozbudowaną fabułe niz KH i tam bardziej sa potrzebne by ja wyjasnic, ale łatewa..)

Co do Xenosagi, od dawna apetytu mi na nia narobił moj dobry kumpel i naprawde hmm odczuwam nieodparta chec zagrania w to :) zwłaszcza, ze z tego co wiem to jest tam od groma nawiazan do reigii, a lubię pozniej wygrzebywac pewne sprawy (jak np. nawiazanie do filozofii Arystotelesa w systemie FF7 :) ). No i byc może troche nawiazan do Nietzschego, bo przeciez podtytuly sa tytulami jego ksiazek :) (jezeli sie mylę to wybaczcie :) )
Widziałam trochę screenów, specjalnie nie za duzo by sobie czegos nie "zaspoilerowac", ale wszystko prezentuje sie naprawde fajnie. Muzyka tez raczej nie zawiedzie skoro do ep 1 tworzył ją Mitsuda (heh, OST z Chrono Crossa) a Yuki Kajiura ponoc w 3 odwalila tez kawal dobrej roboty :)

Aha, jedno pytanko, przechodzić najpierw Xenosage czy Xenogears?
People have many things pent up inside of themselves. So many things they can never forget.
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Ana pisze:zwłaszcza, ze z tego co wiem to jest tam od groma nawiazan do reigii,
xenosaga to taki ...pseudokatolicyzm w jednym :wink:
Ana pisze:No i byc może troche nawiazan do Nietzschego, bo przeciez podtytuly sa tytulami jego ksiazek :) (jezeli sie mylę to wybaczcie :) )
sa,sa :] min. tez Zarathustra gra wazna role w 3
Ana pisze:Aha, jedno pytanko, przechodzić najpierw Xenosage czy Xenogears?
Xenogears, Xenogears i jeszcze raz Xenogears :)))
moj favoryt 4ever ^_^

[Gott ist tot :] ]
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Ana
Kupo!
Kupo!
Posty: 32
Rejestracja: śr 05 lip, 2006 10:31

Post autor: Ana »

Garnet pisze:
Ana pisze:Aha, jedno pytanko, przechodzić najpierw Xenosage czy Xenogears?
Xenogears, Xenogears i jeszcze raz Xenogears :)))
moj favoryt 4ever ^_^

[Gott ist tot :] ]
Włączyłam jakoś w połowie sierpnia na chwilkę Xenogears i zauroczyła mnie ta gra, tzn nawet nie gra, nawet jeszcze nie intro... Wystarczyły same początkowe słowa ("I am Alpha and Omega, the begining and the end, the first and the last"), świetne intro (muzyka^^) no i... urocza grafika :) Podrzucili mi pare tekstów z gry
[byc moze spoiler :wink: ]
"If god doesn't exist in our world, then... I will create god with my own hands!"
"Did you really think you were acting on your own free will? You are all just part of the system."
i inne takie ;)
[/spoiler]

BTW: http://allegro.pl/item134321600_xenogea ... szam_.html
People have many things pent up inside of themselves. So many things they can never forget.
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

spojlery,zaznaczamy za pomoca komendy

Kod: Zaznacz cały

, niektorzy tutaj uzywaja czarnego tła forum, wiec co ma byc mniej widoczne,az razi po oczach ;) ...ale uwazam,ze to tam zaden spojler nie jest...nio i widac znowu inspiracja Nietzschego (Krelian-my love:*), oprocz tego czerpanie z filozofii Freuda-ego,super-ego i id

[quote="Ana"]no i... urocza grafika[/quote]brawo :) ...bo w  dzisiejszych czasach slyszy sie marudzenie...'a nie bede w to grac,taka grafa -_-' ja wole Xenogeras zagrac,niz w 'pikne' ffx

swoja droga..nie wypowiadalam sie jeszcze na temat OST do X3 :]
no musze przyznac Kajiura odwalila kawal dobrej roboty:p polaczenie chorkow,orkiestry z elektronika wyszlo jej fantastycznie:)
takie kawalki jak 'godsibb','hepatica (kosmos),'Febronia','we've got to believe in sth','promised pain','testament' (ten zenski glos..cudo)..naprawde czuc emocje w nich,nio i piosenka koncowa...duzo lepsza od tej z 2;]
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Garnet pisze:swoja droga..nie wypowiadalam sie jeszcze na temat OST do X3 :]
no musze przyznac Kajiura odwalila kawal dobrej roboty:p polaczenie chorkow,orkiestry z elektronika wyszlo jej fantastycznie:)
takie kawalki jak 'godsibb','hepatica (kosmos),'Febronia','we've got to believe in sth','promised pain','testament' (ten zenski glos..cudo)..naprawde czuc emocje w nich,nio i piosenka koncowa...duzo lepsza od tej z 2;]
Ja też się nie wypowiadałam, bo zbyt leniwa jestem ostatnio, żeby pisać posty _^_, ale OST do trójki rzeczywiście jest boski. Chociaż muzykę robiła Yuki, klimat nawiązuje bardziej do jedynki niż do dwójki... tzn. wróciły chórki i cała reszta. ;) Osobiście kocham ten soundtrack, bo jest mroczny i depresyjny jak cholera, naprawdę czuję się w nim atmosferę patosu, beznadziei, końca świata, emocjonalnego bólu, etc, a z kolei kawałki z założenia bardziej 'przyjemne' nieźle relaksują. 'Godsibb' to po prostu mistrzostwo świata - Nem, do Ciebie też mówię! >.< - 'Hepatica' (chyba wszystkie trzy odsłony, ale KOS-MOS najlepsza), 'Maybe Tomorrow', cała reszta wymienionych przez Ciebie kawałków też. Dorzuciła bym jeszcze 'Fallout' i prawie każdy utwór z pierwszego CD. O ile normalnie nie mogę słuchać w kółko instrumentalnej muzyki, to akurat ten OST nieprędko wyniesie się z mojego odtwarzacza. *___*

Aaa, i piosenka końcowa z dwójki wcale nie jest zła, lubię i ją, i wszystkie jej remiksy. ;) No, ale czego się nie robi z fanowskiego zaślepienia. XD W tym zaślepieniu udało mi się nawet polubić cztery remixy 'Jr.'s Theme': normalnie pewnie bym nawet nie zwróciła uwagi na takie plumkanie na gitarze, ale udało mi się najpierw nauczyć tolerować, potem polubić. XD

EOT
Garnet pisze:w ogole to respect dla Luci
:lol: Nie przesadzajmy... :lol:
Awatar użytkownika
Ana
Kupo!
Kupo!
Posty: 32
Rejestracja: śr 05 lip, 2006 10:31

Post autor: Ana »

[quote="Garnet"]spojlery,zaznaczamy za pomoca komendy

Kod: Zaznacz cały

, niektorzy tutaj uzywaja czarnego tła forum, wiec co ma byc mniej widoczne,az razi po oczach ;)[/quote]
W takim razie wybacz, bede sie pilnowac :) 

[quote="Garnet"]nio i widac znowu inspiracja Nietzschego (Krelian-my love:*), oprocz tego czerpanie z filozofii Freuda-ego,super-ego i id
[/quote]
a propo: http://kontrfilozof.republika.pl/dziela.html e-booki Nietzschego jakby to kogos interesowalo :)


[quote="Garnet"][quote="Ana"]no i... urocza grafika[/quote]brawo :) ...bo w  dzisiejszych czasach slyszy sie marudzenie...'a nie bede w to grac,taka grafa -_-' ja wole Xenogeras zagrac,niz w 'pikne' ffx[/quote]
Nawiązując do tego, ale robiąc minimalny offtop:
Osobiscie uwazam, że taka grafika jest o niebo lepsza niz to co zaoferowalo nam FF10, nie nie jestem przeciwniczką "postepu" bo jednak pare scen z FF10 mnie zwaliło z nóg (chocby cala Macalania IMO jest przecudna po prostu). Wydaje mi się ze jednak taka grafika ogranicza Gracza, dokladniej: grajac w FF7 bardziej wysilalam wyobraznie, widzac na ekranie kwadratowe ludziki po prostu jakby przenosiłam sobie to do wyobrazni i tam kreowalam ich dokladniejszy wyglad (w czym pomagało troche FF:AC ;) ), moment koncówki pierwszej plyty i SAMI WIECIE CO tez tym bardziej przezyłam bo po prostu wyobraznia mocniej działała, wyobrazic sobie całą tą scenę, mimikę bohaterów a nie wszystko mieć podane na tacy... Dlatego tez jestem miedzy innymi jestem przeciwna remake`owi FF7 (i chwala wszystkim ze nie powstanie :) )
Dlatego tym bardziej cieszy mnie grafika w Xenogears, daje pole do popisu a poza tym jak wspomnialam jest kawaii, jak na razie bohaterowie pasuja mi w 100% (heh 15min gry :/ ) i mysle, ze to bedzie gra ktora przebije u mnie FF7 bo jak na razie FF10 nie daje rady ;)

Co do "nie bede w to grac, taka grafa" to mi sie juz tylko smiac chce :) W jRPGach grafika, jak juz wytlumaczyłam, dla mnie to najmniej wazny element. A jeœli ktos nie chce poznac fascynujacej historii bo nie chce mu sie     "psuc wzroku" na archaizmach to wybaczcie, jego strata. 

[quot="Garnet"]swoja droga..nie wypowiadalam sie jeszcze na temat OST do X3 :]
no musze przyznac Kajiura odwalila kawal dobrej roboty:p polaczenie chorkow,orkiestry z elektronika wyszlo jej fantastycznie:)
takie kawalki jak 'godsibb','hepatica (kosmos),'Febronia','we've got to believe in sth','promised pain','testament' (ten zenski glos..cudo)..naprawde czuc emocje w nich,nio i piosenka koncowa...duzo lepsza od tej z 2;][/quote]
[quote="Lenneth"]Osobiście kocham ten soundtrack, bo jest mroczny i depresyjny jak cholera, naprawdę czuję się w nim atmosferę patosu, beznadziei, końca świata, emocjonalnego bólu,[/quote]
Trzeba bedzie sie z nim zapoznac :D ale koniecznie po skonczenniu gry (morderstwem dla jrpgów oprocz spoilerów IMO jest sluchanie OSTów przed zagraniem :D )
People have many things pent up inside of themselves. So many things they can never forget.
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Ana pisze:Trzeba bedzie sie z nim zapoznac :D ale koniecznie po skonczenniu gry (morderstwem dla jrpgów oprocz spoilerów IMO jest sluchanie OSTów przed zagraniem :D )
ale i tak nic nie przebije ost do Xenogears (imho najlepszy ost Mitsudy...w ogole najlepsza muzyka jaka kiedykolwiek powstala do jrpg...bo ogolnie do gry...to mialabym trudnosc z wybraniem,Xenog. czy SH...ale to dwie rozne rzeczy^^)
<zainteresowanym polecam tez Xenogears Creid-Mitsuda wybral 10 utowrkow z ost i przerobil je,dodajac im celtyckie brzmienie:] ,oprocz tego Small Two of Pieces po jap....swietna płyta>

tak wiec,Ana koniecznie Xenogears najpierw^^
..ech..tak tu gadam i i dzisiaj wlaczylam sobie New Game w Xenogears...po uslyszeniu Stars of Tears (muzyczka na mapie swiata) lezki sie zbieraja w kaciku oka^^..pamietam,jak potrafilam po prostu wlaczyc gre,aby sluchac tej melodii...cudo...
Lenneth pisze:W tym zaślepieniu udało mi się nawet polubić cztery remixy 'Jr.'s Theme': normalnie pewnie bym nawet nie zwróciła uwagi na takie plumkanie na gitarze, ale udało mi się najpierw nauczyć tolerować, potem polubić. XD
XD
Lenneth pisze:Nie przesadzajmy... :lol:
coz za skromnosc:]
Ana pisze:i mysle, ze to bedzie gra ktora przebije u mnie FF7 bo jak na razie FF10 nie daje rady ;)
trzymam kciuki za to :wink:

<idzie dalej grac w Xenog.:)...chcac jak najszybciej dojsc do pojawienie sie KrelianaXD>
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
krzysiekbox4

Post autor: krzysiekbox4 »

czesc, potrzebuje pomocy z xenogersem...jest ktos kto pamieta jak przejsc wiezienie do ktorego trafia Fei?to z Champem i potworem w kanalach?blagam bo cisnienie jakie zlapalem w tym miejscu mnie dobija :(
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

nah..ten moment jest naprawde denerwujacy :roll:
ja grajac, ktorys raz, zawsze dostaje tam nerwicy ;]

...dlatego osobiscie polecam Gamefaqs, znajdziesz tam odpowiednia i dokladna solucje...i nie zniechecaj sie do gry z powodu tego miejsca;)
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Ponad 50h nowej części, a w ogóle koło 150h całej Xenosagi za mną. Grając w trzecią część chciałem zatrzymać czas, by tylko gra nie skończyła się za szybko :]

No, fani musieli nieźle nakopać Namco za drugą część sagi. W trójce było już wszystko jak należy: walka, dubbing, wygląd postaci i takie tam. Mimo to troche mnie wkurzało przeskakiwanie z dialogów w rameczkach, do tych cut-scenkowatych&#8230; m.in. dlatego, że trwało to jakieś 3 sekundy (że co? że się czepiam? XD) i trochę to dziwnie wyglądało. No ale w sumie dopiero pod koniec gry zaczęło mnie to irytować :P (pojawia się boss w cut scence, potem dialogi, potem cut scenka jak nas atakuje, potem walka&#8230; a tych bossów pod koniec trochę było -.-)

Fabularnie Epizod 3 jest tym, o czym marzył każdy fan Xenogears. Jest tam tyle odwołań do tej części, że aż głowa boli, a łezka się w oku kręci. Myślałem, że oszaleję ze szczęścia, pokonując kolejnych bossów w Abel&#8217;s Ark, w szczególności tego na końcu (normalnie orgazm ^__^). Zresztą sam wygląd&#8230;. Ahhhh _^_ Kolejny orgazm zaliczyłem walcząc z Omega Id&#8230;. A nie, tu się chyba ponownie popłakałem ze szczęścia XD No i mamy jeszcze Mai i Leopolda&#8230;. ;) Btw. przeglądając jeszcze wiki, skapłem się (lepiej późno niż wcale _^_), że te wszystkie Erde Kaisery to nic innego jak te &#8222;zabawki&#8221; zwane elementami na usługach Ramsusa z Gearsów :]

Sama fabuła jest&#8230; hmmm.. &#8222;bardzo dobra minus&#8221; :] Trochę za dużo tu Shion, a za mało innych postaci (MOMO mogła by w ogóle nie istnieć, a gra by się zbytnio niczym nie różniła :] ), no ale to w końcu, jakby na to nie patrzeć, główna bohaterka sagi, o czym mogliśmy zapomnieć podczas grania w dwójkę :P Cieszy mnie fakt, że w miarę fajnie opowiedziano historie Ziggi&#8217;ego, tak że bez Pied Pier dało się spokojnie obejść. Mogliby jednak nieco bardziej się wysilić na wyjaśnieniu tego roku między 2 a 3 częścią, ale od czego mamy flashe na necie (z drugiej strony obejrzałem kiedyś tam tylko ze 3 chyba&#8230; zapomniałem całkiem o tym_^_). No i pewnie wielu z nas ponarzekało sobie na znikomą rolę, jaką dostał w tej części pewien osobnik&#8230;.. A propo&#8230; mamy całą cześć poświeconą Shion, a ja nadal nie wiem, kim ona jest/była w tamtych &#8222;czasach&#8221;, o ile w ogóle była _^_

Jeżeli chodzi o sprawy techniczne to, jak już pisałem, Xeno 3 naprawiło to, co popsuła 2 część. Walki są teraz widowiskowe i ciekawe (mimo to chyba nadal system z 1 jest imo najlepszy). Praktycznie w ogóle nie używałem komandy &#8222;Attack&#8221;, bo mając tyle EP można spokojnie cały czas naparzać etherami czy technikami. Specjale za to są świetne! A jeżeli chodzi o walki mechami to system jest prześwietny, genialny, no i bardzo prosty zresztą. Ale wszystko wygląda prześwietnie, szczególnie Anima Awakening i ataki specjalne ^__^ Jedynie można się doczepić dosć prostych walk, szczególnie, gdy możemy się leczyć itemami w każdej chwili. Zresztą cała gra była dość prosta, jeżeli nie najłatwiejsza z całej sagi. Game Over widziałem chyba tylko raz&#8230; i w sumie z mojej głupoty :] Nawet dodatkowych bossów dość łatwo pokonałem (z Id się nieco namęczyłem, ale z Erde Kaiserem Sigma wygrałem za pierwszym razem, nie licząc pierwszej walki z nim, gdzie miałem koło 20 lvla i zabierałem mu 0 HP normalnymi atakami _^_ ). A samego Sigmy nie używałem potem w walkach z bossami, bo po co psuć sobie zabawę ;) Za to na aniołki jak znalazł XD (a Heaven&#8217;s Door to cudowny item jest :3).

Muzyka&#8230; cholera, czemu taka cicha >< Ale na Yuki się nie zawiodłem i dostaliśmy genialny soundtrack (który opisze kiedyś w osobnym topicu, jak już się z nim lepiej zapoznam). Fajnie, że mieliśmy parę utworków znanych z Xeno 2, m.in. &#8222;Fatal Fight&#8221;, czy (tylko&#8230;.) sam początek z &#8222;Chase&#8221; w XaKox (a propo&#8230; świetna gierka XD Ogólnie nie była za trudna <przynajmniej dla mnie ^_^>, ale za to bardzo przyjemna). Ponoć pojawiły się też nawiązania do utworków z Xenogears, ale ja akurat ich nie wychwyciłem :P Wspomnę jeszcze tylko, że Godsibb to cudo *___* (walkę, w której ten utwór leciał, specjalnie wydłużałem jak tylko się dało ;) )

No i docieramy do końca więc będzie teraz strefa spojlerów. Namco nam trochę wyjaśniło, trochę nam pomieszało w głowach. Sam motyw z

Kod: Zaznacz cały

Marią Magdaleną
jakoś tak średnio do mnie przemawiał. Cały czas próbowałem się doszukać związku KOS-MOs z Miang, ale to jako tako już legło w gruzach&#8230; chyba :P No i kim w końcu jest Yoshua?

Kod: Zaznacz cały

Wydawało mi się, że chaos to nikt inny jak sam messiah, a w cut scenkach widzieliśmy, jak stał gdzieś tam obok Jezusa
Zresztą ci z Namco są cwani i w tej całej Database umieścili nie raz, że &#8222;nie wiadomo, czy dana postać się odnosi do tej z rzeczewistości&#8221;, or sth like that ;) Poza tym, to planeta z Xenogears to nie jest Ziemia, right? Bo tak na początku myślałem, że

Kod: Zaznacz cały

oni &#40;chaos, Nephilim&#41; to wszystko przenoszą właśnie tam, ale potem przypomniało mi się, że początek Gearsów mówi co innego
Potem też zastanawiałem się skąd się w ogóle wziął Uzuki w Xenogears, ale Jin mi wszystko jako tako wyjaśnił XD (btw. Namco wykupiło już prawa od S-E co do Xenogears? Bo ciekawi mnie to, czy zrobią własną wersję tej gry, czy po prostu tylko pozostałe epizody, czyli jeszcze IV i VI&#8230; ) Inna sprawa, że skądś musiały się też wziąć na tej planecie Gears&#8217;y, anima relics i takie tam, a to chyba nie przybyło ot tak, razem z Deusem&#8230;. Hell&#8230; trza poczekać do IV cześci&#8230; Da się gdzieś w ogóle przeczytać &#8222;Perfect Works&#8221; w normalniejszym języku niż japoński? (btw. naumiałem się już hiragany ^_^) Albo czy w ogóle ktoś coś wie o czym tam piszą?

Grę skończyłem już jakieś 10h temu, ale nadal jestem pod jej głębokim wpływem&#8230; może na razie skończę już pisać i zajmę się świątecznymi porządkami&#8230; albo zagram w Xenogears XD
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne tytuły S-E”