Xenogears...Xenosaga...

Mówi Ci coś Chrono Cross, Chrono Trigger? Wszystko o klasyce SE

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

white raven pisze:niechce Cie martwic ale kukai fundation jest albo na 2gim krążku albo go w ogole niema ja jeste juz na Durandalu (na liczniku mam jakies 14h) i w kukai jeszcze nie bylem ;/ no chyba ze masz jakas inna wersje albo pomyliles sie z Second Militia.
yyy... jak tylko wbiłem na Durandal'a, to pojechałem do Kukai Foundation. Jedynie zamiast wsiąść od razu do tego pojazdu, co nas tam zawozi, to najpierw gadamy z NPCem który tam stoi (w sumie ja tak zrobiłem, nie sprawdzałem, czy można od razu wsiąść).
white raven pisze:głosy na samym poczatku wydawaly mi sie całkiem inne ale chyba nie są zmienione tylko aktorzy troche zmienili intonacje głosu bo barwa jest cholernie podobna.
To są zupełnie inni aktorzy, przynajmniej niektórzy (chaos, KOS-MOS).
white raven pisze:no i szkoda ze Ziggurat sie nie zmienił (a moze wszystko przed nim )
Powinni wszystkich zostawić bez zmian. A Ziggy będzie też tak samo wyglądał w XS3 (na jakiś screenie widziałem)
Awatar użytkownika
white raven
Kupo!
Kupo!
Posty: 130
Rejestracja: pt 14 kwie, 2006 23:59
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: white raven »

to po 5ciu h grania jestes na 2gim dysku na durandalu? ja zatrzymalem sie tylko na Dammerungu zeby potrenowac Shion i zajelo mi to jakas godzinke a tak to parłem do przodu nie spiesząc sie za bardzo ale tez nie utrzymywalem zolwiego tempa i dopiero mam save na elsie jak dokuje po raz pierwszy w durandalu (mniej wiecej to miejsce o ktorym ty mowisz) po Ormus Stronghold


niedało mi to spokoju i poszukalem solucji na gamesfaq i w kazdej byla z grubsza (roznily sie tym ze w jednej byla elsa wypisana za kazdym razem jak na nią sie wchodziło a w jeszcze innej zamiast Subcontious Domain był Encephalon) ta sama lista lokacji:

Kod: Zaznacz cały

 Old Miltia 
Second Miltia A
Second Miltia B
Subconscious Domain  <---  tu kończy się pierwszy krążek
Dammerung
Elsa
Ormus Stronghold
Durandal
Submered City
Labyrinthos
Omega System
Space-Time Anomaly
Maybe I'm a Lion...
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

white raven pisze:a co do tlumaczen to niemieckiego nieznam za bardzo (trzy lata nauki w ogulniaku to niwiele a na pewno za malo zeby poznac jezyk w stopniu srednio-zaawansowanym :P ) a poza tym o wiele bardziej wole angielski czy hiszpański albo francuski :]
:] takze nie przepadam za niemieckim, ale tutaj po prostu wystarczyła znajomosc tytułow dziel pana Nietzschego;)
Jaco pisze:Łapanie myszy i te sprawy :]
omg...pamietam ile czasu na tym spedzilam -_- no comment;)
Jaco pisze:Minus: nowe niektóre głosy, no i wygląd :/ Po co zmieniali coś, co było dobre? No ale treba się przyzwyczaić.
nowa ekipa,nowe zmiany...-_-
Jaco pisze:przynajmniej niektórzy (chaos, KOS-MOS).
a w 3 znowu dostaniemy Shion z glosem z X1..dobrze,ze Albedo wciaz ten sam :D
i tak najlepiej sie maja Japonce,gdzie aktorzy ci sami...
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

white raven pisze:to po 5ciu h grania jestes na 2gim dysku na durandalu?
Jestem cały czas na pierwszym dysku. A na Durandal'a dostałem się przez lotnisko w Second Miltii. Wszedłem tam i ogłosili, że loty do Kukai Foundation(czy tam Durandala) są teraz dostępne. Poleciałem sobie tam, mimo że nie musiałem ;]
Awatar użytkownika
white raven
Kupo!
Kupo!
Posty: 130
Rejestracja: pt 14 kwie, 2006 23:59
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: white raven »

no chyba ze tak ;] ja takie cos minolem
Maybe I'm a Lion...
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Ufff, ale mialem przerwe...
Komp mi sie skopal i narazie siedze na gruchocie matki, ale chociaz mozna forum odwiedzic :)

Co do Ep.3 coraz pozytywniejsze informacje wyplywaja :) Chociazby VA porzadny ;) I szybka data premiery - moze sobie nawet wersje jp daruje ^^ Jakby co to odwiedzac ciagle Labirynthos bo tam sa i nowe notki biograficzke dla naszych unmasked Testaments :) I nowe zdjecia wraz z tlumaczeniami i przypisami. Pewne ciekawe rzeczy o Shion i Jinie mozna wypatrzyc. Wlasnie tez jest nowy news co do E.S'ow - wraca customisation z XG/XS1 ! :) Aha i nodajze na glownej stronie so linki do tlumaczen pierwszych rozdzialow "Xenosaga II&III - Missing Year" - fajnie jakbysmy my to chociaz jako jakis dodatek dostali na DVD z Ep.3 czy cos bo tam tez pewne ciekawe rzeczy opisuja... Lemengeton, Nephilim...
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Ok, jestem przed Proto Omega (coś czuję, że to koniec...) i robię sobie misje globalnego samarytanina :] I tu moje pytanie: czy opłaca się spłacać dług Mathewsa? Bo ten milion będzie ciężko zdobyć :/ Inna sprawa, ze jakiś NPC zaoferował swoją pomoc, ale nie wiem, czy w późniejszej fazie coś naprawdę z tego wyjdzie :D
Awatar użytkownika
white raven
Kupo!
Kupo!
Posty: 130
Rejestracja: pt 14 kwie, 2006 23:59
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: white raven »

na ten dług to podobno jest jakis sposobik z kradnięciem jakis itemow od bossów które mozna baaaaardzo drogo sprzedac

a ja juz chyba z tydzien nie gralem w XE2 ;/ w ogole na PS2 nie gralem prawie tydzien... shit :!: trzeba to nadrobic :]
Maybe I'm a Lion...
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Opłaca sie chociażby aby zobaczyc Jin'a w jego swimsuit ;D
A co do sposobow...
Okradanie ostatniego boss'a - ale go mozna okrasc tylko raz, potem ogladac ending 30 min.... znowu przechodzic i zabijac i tak w kolko - maczace. Najlepsza jest podawana juz jakis czas temu przeze mnie metoda - okradanie Orgulli po kazdej zmianie "mode" przez nia, ale dla ciebie to juz troche za pozno ;(
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Napisałem milion, a dziś licze zera i wychodzi 10 milionów :D Inna sprawa, ze nie wytrzymałem i zajrzałem na gamefaq's, bo nie znalazłem pozostałych ludzi, a kilka misji mi brakowało. I co widzę.... po przejściu gry możemy grać dalej? o_O Heh... Nie wiem, czy się śmiać czy płakać, ale nie lubię takich sytuacji w grach :P Chyba sobie odpuszczę zabawe z pieniędzmi :] A w swimsuit to i tak tylko KOS-MOS i Shion ubieram :D

Btw. gdzieś tak od połowy gry w ogóle nie uczę nikogo żadnych skilli, bo nie widzę nic ciekawego... a jak już widzę, to za dużo punktów zabiera. Wyuczyłem tylko czarów leczących 3 postacie i jest dobrze ;] Może przed ostatnim bossem jakoś rozporządze te punkty.
Awatar użytkownika
white raven
Kupo!
Kupo!
Posty: 130
Rejestracja: pt 14 kwie, 2006 23:59
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: white raven »

w ogole skille w XE2 są lipne ;/ ja u wszystkich mam wyuczone te same skille i troche to glupie moim zdaniem. malo przydatnych i malo takich na które warto bylo by dluzej pozbierac.
Maybe I'm a Lion...
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Jaco pisze:I tu moje pytanie: czy opłaca się spłacać dług Mathewsa?
wszystko zalezy od Twojego dobrego serca :lol:
Jaco pisze:I co widzę.... po przejściu gry możemy grać dalej? o_O
XD wieczna grywalnosc:D


http://www.youtube.com/watch?v=-W3exv4jccI *_* czyli pamietna scena z X1 w wersji jap:) <w wersji ang. jak zwykle zadzialala..cenzura>
Albedo ^_^ ..ten jego smiech mnie zabija :D

btw.Luci,jak tam z Twoja X1?;P
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Xenosaga 2 skończona! Siedziałem wczoraj do 6:15 by tego dokonac :P Wprawdzie jeszcze nie odpaliłem save'a z Clear Data, ale dziś to nadrobię.

Jeżeli miałbym porównywać XS2 do XS1 to XS1, jest (imo) dużo lepsza! Fabularnie zresztą też mi się bardziej podobała, bo tak jakby wszystko było wokół KOS-MOS. Ale akurat fabułę z obu części stawiam na równym, wysokim poziomie.

Co mi się nie podobało w XS2:
- system walki..... długo nie wiedziałem "o so chozi jakby", ale gdzieś w połowie gry było ok. Fajnie, ze można zmieniać postacie podczas walki, głupio, że Skill points dostają tylko jej uczestnicy (na szczęście w XS3 już wszyscy będą dostawali, chociaż tamci z "tyłu" mniej... o ile tam w ogóle są skill pointy :] na screenach jakby były ;) ). Walki w XS1 były takie ładne, widowiskowe. Nie miałem nic przeciwko, jak długo trwały. Tutaj były jakieś nijakie. Wszystko sprowadzało się do stockowanie, i potem wybijamy przeciwnika w powietrze i naparzamy. Ether... ponoć jakieś comba są z tym związane, ale w ogóle nie używałem.... Jeden wielgachny + to oddzielne walki mechów! Powrót do korzeni, a i te walki były całkiem widowiskowe (co nie znaczy, że tutaj stockowanie nie było, bo było :P)
- brak ekwipunku (tja, tylko skille, o których później), brak sklepów.... argh... nie wiedziałem, że ostatni boss jest ostatnim i starałem się oszczędzać na itemach jak tylko się dało :D ledwo tą walkę wygrałem... za 1 razem ;)
- skille.... jak wspomniałem, że nie uczyłem od połowy, tak już nie wyuczyłem do końca :D Shion ma w zapasie 4000 class pointów, i coś koło 9000 skill pointów :] Jedyne przydatne skille to te lecznicze, lub jakieś z 4 lv.... które są "drogie" i/lub trudno dostępne :P
- misje globalnego samarytanina... przedłużały tylko sztucznie grę. Już nigdy więcej nie mam zamiaru pytać ludzi, czy się zaopiekują kotkami X_X. No sorry, ale gra w której musiałem gadać z KAŻDYM NPCem po parę razy potrafi nieźle wkurzyć :/
- czas gry.... stanowczo za krótki. Przeszedłem ją w jakieś 35 h (bez grania po grze, co chyba i tak już fabułą ma mało wspólnego...), z czego sporo czasu właśnie straciłem na kampanię GS...
- wygląd postaci... no kwestia gustu. Jednak mogli zostawić wygląd postaci z XS1. Chyba tylko Ziggy'iego zostawili w spokoju. Nie wspomnę już o innych gdzieniegdzie seiyuu.... Co najgorsze, niektórzy z nich zostaną w XS3 (np .chaos, wolałem jego dziecięcy głos, niż taki jakiś oziębły z XS2. Tylko jego "ashes to ashes" było gut :] )

No ale mimo wszystko nie było tak źle :] Fabuła nadrabia wszelkie braki. Świetna muzyka Yuki też. Sama gra wydaje mi się być łatwiejsza od XS1! Game Over widziałem może z 4 razy, z czego 3 to były w "normalnych" walkach. W XS1 musiałem nie raz powtarzać walkę z bossami, tutaj zdarzyło mi się to tylko raz (walcząc mechami, w Ormus Stronghold). Nie mówię, że walki były łatwe, bo praktycznie po każdej czułem ulgę :]

Spędziwszy wczoraj cała noc na czytaniu artykułów o Xenosadze, również tych o XS3 dołączam się do fanklubu Xeno na krypcie :] Bardziej wyczekuje 3 części sagi niż 12 finala ;] Ale i tak seria FF jest u mnie wyżej w rankingu :P

A teraz coś o XS3. Testamenty... ja wiedziałem, jeszcze w XS1 po tym jak

Kod: Zaznacz cały

Virgil powrócił
że

Kod: Zaznacz cały

Kevin też wróci, no a potem, że to czerwony testament! W końcu każdy testament jest kimś dobrze znanym ;&#93;
No i co do tego białego też się nie pomyliłem :] A zakończenie XS2,

Kod: Zaznacz cały

jego wniebowstąpienie i Kirschwassers ze skrzydełkimi &#40; &#58;lol&#58; &#41; było conajmniej dziwne ;&#93; 
Jin dostanie E.S.a podobnego do tego, co miał Citan :3 (że o stroju nie wspomnę). Cieszą też 3 nowe postacie, które jednak będą chyba tylko chwilowo grywalni... Ale przynajmniej wyżyję się na Alenie :twisted: Prędzej wyrzucę konsolę przez okno (4 piętro, sic!) niż go uleczę :twisted: Bardzo dużo oczekuję po XS3. Mam nadzieję, że będzie to takie połączenie XS1 z XS2, oczywiście wszystkich najlepszych cech obu gier. Sama gra musi być długa, jeżeli ma być ostatnią (co nie może być prawdą!!) z serii, bo fabuła ma jeszcze wiele wątków nie odkrytych.. Chyba, że XS3 ma być ostatnią z tymi bohaterami, albo coś w tym stylu (to tylko spekulacje) i następną część już zobaczymy na PS3 :]

Tak w sumie trochę głupio ze strony Namco, że już podali tożsamość Testamentów. Nie będzie żadnego zaskoczenia (no niby można było się domyślić...) ani nic... W sumie to mogłem sam nie szperać po sieci, ale co tam ;P Trailerów jednak nie oglądałem. Nie chce sobie bardziej spoilerowac gry.

A i szkoda, że Pied Pier nie wydali na nic innego jak komórki&#8230; no i w bardziej zrozumiałym języku&#8230;. Fak, ci Japończycy :/ Wpadli w jakąś nową manię robienia gier na komóry&#8230; argh&#8230; ale przynajmniej z leksza fabułę znam :P
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Zdradzili testamenty, ale trzymaja o wiele wiecej w rekawie :)
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
white raven
Kupo!
Kupo!
Posty: 130
Rejestracja: pt 14 kwie, 2006 23:59
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: white raven »

ja pierdziele jak ja dawno nie grałem... kupilem sobie na allegro ciekawe ksiazki i przez nie zaniedbałem XE2 dzisiaj chwilke pogralem (30 min) i dopiero jeste w Submerged City ;/
Maybe I'm a Lion...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne tytuły S-E”