Chrono Trigger i Cross

Mówi Ci coś Chrono Cross, Chrono Trigger? Wszystko o klasyce SE

Moderator: Moderatorzy

Która lepsza...(wiem ze trudny wybor ^_^)

Trigger
76
58%
Cross
54
42%
 
Liczba głosów: 130

Awatar użytkownika
Mischi
Cactuar
Cactuar
Posty: 264
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 23:11
Lokalizacja: Eggmanland

Post autor: Mischi »

Faris pisze:On uzywa chyba technik w podobie do konkretnego bossa- i ciągle się zmienia.
Tak walczy pierwsza, zewnętrzna forma Lavosa. Druga forma (wewnątrz skorupy) po zniszczeniu ramion używa ich w odpowiedniej kolejności (nie pamiętam za bardzo, ale chyba tak to szło: Shadow Doom Blaze -> Shadow Slay -> Oblstacle i od początku). Natomiast trzecia forma - Lavos Core też miała swój schemat atakowania (zależnie od otoczenia), ale nie była taka trudna (bo przez większość czasu używała słabych ataków, zamiast tych silnych)
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Mischi pisze:Natomiast trzecia forma - Lavos Core też miała swój schemat atakowania (zależnie od otoczenia), ale nie była taka trudna (bo przez większość czasu używała słabych ataków, zamiast tych silnych)
Ale schematu takowego nie było przecież. Ataki wychodziły raczej random (tak jak tła za nim). Najsilniejszym jago atakiem było jak walnął z ręki :D Postacie za słabą obroną (Lucca, Marle) były od razu dead. (mówimy tu o ok. 50 LV)
Awatar użytkownika
Mischi
Cactuar
Cactuar
Posty: 264
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 23:11
Lokalizacja: Eggmanland

Post autor: Mischi »

Tak, ale przy każdym otoczeniu używał tylko określonych ataków, co jest pewnym schmatem, bo Lavos nie użyje Dreamless, jeżeli w tle znajduje się Mammon Machine (używał będzie wtedy ataku Invading Light)
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Mischi pisze:Tak, ale przy każdym otoczeniu używał tylko określonych ataków, co jest pewnym schmatem, bo Lavos nie użyje Dreamless, jeżeli w tle znajduje się Mammon Machine (używał będzie wtedy ataku Invading Light)
No no...chodzi mi o to że np. poprzednie człony Lavosa używały ataków schematycznie (wiadomo było co puści następnego) a Lavos Core nie miał takiego schematu.
Awatar użytkownika
Mischi
Cactuar
Cactuar
Posty: 264
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 23:11
Lokalizacja: Eggmanland

Post autor: Mischi »

Jasne. No może nie jest to jakaś straszna schematyczność, ale dopóki tło się nie zmieniło, to wiedziałeś czego się spodziewać.
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Ja już nie wiem o kim mowa. Ja nie dałem rady z tym z rurami. Whatever. I tak raczej już w to nie zagram. :roll:

[ Dodano: Nie 31 Lip, 2005 ]
ps. jak przezyc te lasery ostatnie bossa? _^_
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

ps. jak przezyc te lasery ostatnie bossa? _^_
Popróbuj też różne kombinacje postaci - brałam chyba Marle, Crono i Luccę, bo reszta mi zdychała od razu po silniejszych atakach, mimo, że równy poziom :roll:
mandigal

Post autor: mandigal »

hi jestem wlasnie swierzo po przejsciu chrono triggera przeszedlem hyba wszystkie questy poza jednym wydaje mi sie ze dosyc waznym

hodzi o questa z moon stonem zdobylem kamien pokonujac son of sun i umiescilem na tej wysepce ale za hiny niewiem jak go odzyskac od tego skur....
z roku 1000 majora czy jak mu tam. (przeszedlem gre dosyc szybko bo w niecale 2 tygodnie a w momencie zastoju przy tym quescie niestarczylo mi cierpliwosci i ruszylem dalej)

jezeli ktos wie jak odzyskac moon stona help me plz bo niedaje mi ten quest spokoju.
Awatar użytkownika
Mischi
Cactuar
Cactuar
Posty: 264
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 23:11
Lokalizacja: Eggmanland

Post autor: Mischi »

mandigal pisze:jezeli ktos wie jak odzyskac moon stona help me plz bo niedaje mi ten quest spokoju.
W średniowieczu musisz dać jego rodzinie kawałek mięsa za darmo (dostaniesz go chyba od kucharza w zamku) - kobieta podziękuje Ci za hojność i powie, że będzie wychowywać swoje dzieci aby były tak hojne jak ty. Później tylko wracasz do 1000AD i idziesz do domu burmistrza odebrać kamień.
mandigal

Post autor: mandigal »

dzięki stary
co prawda ten kawalek miesa (jerky) nie dostaje sie od kuharza w zamku tylko trzeba go kupic w snailstopie(tam gdzie gra taki mis na pianinie)za 9900g
ale to jush szybko zalapalem.

no to teraz przeszedlem hyba wszystkie quest hehe i am happy:)
Awatar użytkownika
Mischi
Cactuar
Cactuar
Posty: 264
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 23:11
Lokalizacja: Eggmanland

Post autor: Mischi »

Faris pisze:ps. jak przezyc te lasery ostatnie bossa? _^_

Popróbuj też różne kombinacje postaci - brałam chyba Marle, Crono i Luccę, bo reszta mi zdychała od razu po silniejszych atakach, mimo, że równy poziom Rolling Eyes
Jak przeżyć lasery Lavosa - poradnik - częśc pierwsza (i pewnie ostatnia) :D
Według mnie to nie jest kwestia postaci, lecz raczej poziomu doświadczenia (minimum 50 level) i uzbrojenia. Trzeba dobrze podbudować obronę magiczną - u mnie postacie miały ją w granicach 85-95 i najsilniejsze ataki Lavosa (Doors of Doom, Shadow Doom Blaze, Crying Heavens i Dreamless) zabierały nie więcej niż 300-400 HP.
Ostatnio zmieniony pn 10 paź, 2005 22:35 przez Mischi, łącznie zmieniany 1 raz.
Shilen

Post autor: Shilen »

Chrono Cross cud OST szczyt mozliwosci graficznych psone po prostu bajka. Dla tych ktorzy ukonczyli obydwie gry polecam inny tytul rowniez powiazany z bohaterami CC i CT
Radical Dreamers
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Shilen pisze:Chrono Cross cud OST szczyt mozliwosci graficznych psone po prostu bajka. Dla tych ktorzy ukonczyli obydwie gry polecam inny tytul rowniez powiazany z bohaterami CC i CT
Radical Dreamers
Zaciekawiłeś mnie tym. Powiedz coś więcej!!! To eRPeG czy jak? Dziwne, że o tym nie słyszałem...
Awatar użytkownika
Mischi
Cactuar
Cactuar
Posty: 264
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 23:11
Lokalizacja: Eggmanland

Post autor: Mischi »

Jaco pisze:Dziwne, że o tym nie słyszałem...
Nic dziwnego, bo to wyszło tylko w Japoni

Kod: Zaznacz cały

Czytałem co nieco na ten temat, ale nie grałem. Gra była prekursorem Chrono Crossa. W sumie ograniczałeś się tylko do wyboru opcji dialogowych - twój wybór miał wpływ na zakończenie (podobnie jak w SH: Play Novel). W grze występowało trzech bohaterów: Serge, Kid i Magil (ponoć był to Magus). Celem drużyny było włamać się do posiadłości tajemniczego osobnika imieniem Yamaneko w poszukiwaniu Frozen Flame (jak widzisz wszyscy bohaterowie znani z Chrono Crossa). Urywek rozmowy pomiędzy bohaterami można było usłyszeć w Chrono Crossie, podczas wizyty w Chronopolis.  
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Google poszły w ruch ;) Trzeba to dokładnie sprawdzić :!: Swoją drogą CC kryje przedemną wiele niezrozumiałych wątków... Był wogóle Magus w CC??? Qrde... mogło by się Square + Enix pokusić o kolejną część Chrono....

EDIT:
Pierwsze wrażenia - pogrywa muzyczka z CC^^ (podczas walki). Gra textowa. Tylko już nie wiem czy to Viper czy Lynx Manor jest :P No to gramy dalej ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne tytuły S-E”