Disc read error

Nowinki a la konsole, komórki, net, jak i problemy z nimi związane

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Disc read error

Post autor: Go Go Yubari »

No i stało się. Po 10 latach użytkowania bez problemów, moja PS2 się zbuntowała.
Nie czyta mi gier w ogóle.
Pytania mam takie:
1) Czy opłaca się szukać kogoś i naprawiać w ogóle?
2) Czy gry z PS2 i PSX (tu mam tylko FFy VII, VIII, IX...albo aż) chodzą bez problemów na PS3? I czy dodatki do PS2 jak np. karaoke tez działają? >>'

Jak już mam kupować nową konsolę, to bym wolała od razu PS3 zamiast PS2 Slim.

Jak ktoś ma jakiś pomysł, jak sobie poradzić z tym problemem, byłoby zacnie. Przywiązałam się do swojej PS2. -_-

Póki co wole chyba jednak kupić PS2 Slim. Nie mam kasy na Ps3 i nowe gry, gdy mam jeszcze tyle tytułów nieruszonych na półkach i FFXIV za 3 miesiące >>'
Awatar użytkownika
Oray80
Kupo!
Kupo!
Posty: 125
Rejestracja: sob 05 gru, 2009 20:09

Post autor: Oray80 »

pytanko - probowalać kalibrować laser??

Nie opłaca się naprawiać konsoli , no chyba że to jakiś banał...

PS2 - na allegro - dostaniesz za około 250 pln i to wersje slim.

co do wstecznej kombatybilność występuje jedynie w modelach ps3 gdzie na dzień dobry masz max 80GB twardego - z tym że zaznaczam że nie wiem co jest z wcześniejszymi modelami.


Rada - jeśli Cię nie stać na PS3 to kup PS2 - są tanie...i mają 100% wcześniejszą kompatybilność
www.ttadvance.ca - let's play
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Oray80 pisze:max 80GB
Rotflol.
Oray80 pisze:jeśli Cię nie stać na PS3
Nie opłaca mi się kupować nowej konsoli i gier do niej na chwilę obecną. wszystko czego mi potrzeba na razie, daje (dawała...) mi PS2.
Oray80 pisze:.i mają 100% wcześniejszą kompatybilność
Oh, rly...

Tak, to zapewne laser. Nie, nie grzebałam nigdy w mojej konsoli.
Awatar użytkownika
Oray80
Kupo!
Kupo!
Posty: 125
Rejestracja: sob 05 gru, 2009 20:09

Post autor: Oray80 »

Niestety Sony stwierdziło że wcześniejsza kompatybilność jest już nie potrzebna i dzięki temu PS3 z większą pojemnością niż 80GB nie daje nam radochy w granie w tytuły z PS1 , czy PS2.

Poszukaj na necie ' kalibracja lasera ' dla swojego modelu konsoli. Ta czynność jest naprawdę prosta , wystarczy dokręcić śrubkę :)

Powodzenia GGY.
www.ttadvance.ca - let's play
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Oray80 pisze:PS3 z większą pojemnością niż 80GB nie daje nam radochy w granie w tytuły z PS1 , czy PS2.
Gry z PS1 jeszcze działają, o ile mi wiadomo, tylko te z PS2 już nie.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Mimo wszystko, bardziej mi się opłaca na chwile obecna kupić nowa PS2. Nowa PS3 to ok. 1300 zł + gry... 2k na start. Nowa PS2 ile? 400 max. Gry już mam, wiec luz. Anyway, dzięki za dobre chęci. Nie będę się bawiła w rozkręcanie konsoli i grzebanie w niej. jestem antytalent.
Awatar użytkownika
mroczna sarna
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: ndz 31 maja, 2009 23:50

Post autor: mroczna sarna »

Go Go Yubari pisze:1) Czy opłaca się szukać kogoś i naprawiać w ogóle?
nie
Go Go Yubari pisze:2) Czy gry z PS2 i PSX (tu mam tylko FFy VII, VIII, IX...albo aż) chodzą bez problemów na PS3?
wersja PAL 60GB posiada możliwość emulacji - zarówno gier z PSX, jak i z PS2, z czego zresztą bardzo często korzystam (: niestety, od dawna jest już wycofana z produkcji,a dostępne modele z drugiej ręki często przekraczają (cenowo) wartość najnowszych modeli. Dlatego też chucham i dmucham na mojego chlebaka, bo w razie awarii (mam 5letnią gwarancję) nie mam pojęcia, na jaki model by mi ją wymienili ;/
Go Go Yubari pisze:I czy dodatki do PS2 jak np. karaoke tez działają?
działają ;>

EDIT:
Wymiana HDD w PS3 jest prostsza, aniżeli w zwykłym PC. Pojemność nie jest tutaj żadnym atutem. Sam już jakiś czas temu wymieniłem dysk na 500GB.

Yakuza 0 (PS4)
, World of Final Fantasy (PS4), Tales of Berseria (PC)&(PS4)
Zablokowany

Wróć do „Technologia”