Telefony komórkowe

Nowinki a la konsole, komórki, net, jak i problemy z nimi związane

Moderator: Moderatorzy

hm?

pustelnik
4
8%
maniak
7
14%
zwykły użytkownik
31
63%
symbian
7
14%
 
Liczba głosów: 49

Awatar użytkownika
theodolit
Kupo!
Kupo!
Posty: 156
Rejestracja: pn 02 paź, 2006 12:00

Post autor: theodolit »

Ja tam tez z telefonu generalnie tylko dzwonie, ale i tak, przy służbowych zamiankach loajnosciowych co 2 lata, wybiera sie ten bardziej wszystkomajacy. Na razie skonczylem na Noki 6300 ... i taa dzwoni ;)

Szefuncio zaszalal na N65 i sam w sumie nie wiem - jakos wszystko co ma windowsy w sobie kaze sie zastanowic ;D

Jedno do czego jestem przekonany to Nokia. W mojej historii nokie wydaja sie bardziej mi przyjazne niz różne produkty konkurencyjne, ale to jak zwykle sprawa subiektywna.
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Go Go Yubari pisze:Imo telefon, ma być telefonem. Dzwonienie, smsy. I aparat, co by w razie czego coś śmiesznego pstryknąć.
Wychodzę z identycznego założenia, dlatego ciągle używam chyba 5-letniego Siemensa C45:

Obrazek

xD

Trochę z sentymentu, trochę z oszczędności - i trochę z lenistwa, bo nie chce mi się tyłka do salonu Ery ruszyć i wziąć sobie najtańszy abonament + Sony Ericsona za 1 zł <__<'

Tak czy siak - w najbliższym czasie muszę go wymienić bo uszkodzenie ekranu ciekłokrystalicznego po wypadnięciu na beton stale się powiększa i niedługo smsów nie będę mógł odczytywać :/
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Ja muszę sobie koniecznie wymienić telefon, bo mi biedaczek umiera >>".

Myślałem o tym:

http://www.carphonewarehouse.ie/shopima ... w380i_.jpg
http://www.carphonewarehouse.ie/shopima ... i_open.jpg

ze względu na to, że lubię taki design telefonów (taki ociosany xD), a poza tym uwielbiam telefony z klapką. No i ma odtwarzacz mp3 którego prawdopodobnie nigdy nie użyję.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Uwielbiam telefony z klapką, ale ich głównym problemem IMO jest to, ze są bardzo ładne z zewnątrz i koszmarne w środku :/ Nie widziałam ładnego "środka" w telefonie z klapką jeszcze...
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

No generalnie to fakt, są brzydkie ... ale ten co ja sobie wybrałem jest jeszcze dla mnie dosyć znośny bo wyglądem przypomina trochę zwykłe "ericsony". Zresztą mnie to tak bardzo nie przeszkadza - ważne, żebym mógł dzwonić x3.
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Haichi pisze:
Myślałem o tym:

http://www.carphonewarehouse.ie/shopima ... w380i_.jpg
http://www.carphonewarehouse.ie/shopima ... i_open.jpg

ze względu na to, że lubię taki design telefonów (taki ociosany xD), a poza tym uwielbiam telefony z klapką. No i ma odtwarzacz mp3 którego prawdopodobnie nigdy nie użyję.
Calkiem niezly design, pewnie bym sie na niego skusila gdyby byl akurat w abonamencie o2. Z klapkowych telefonow dostepna byla tylko Motorola Razor a to juz troszku starzejacy sie model.
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Ivy pisze:
Haichi pisze:
Myślałem o tym:

http://www.carphonewarehouse.ie/shopima ... w380i_.jpg
http://www.carphonewarehouse.ie/shopima ... i_open.jpg

ze względu na to, że lubię taki design telefonów (taki ociosany xD), a poza tym uwielbiam telefony z klapką. No i ma odtwarzacz mp3 którego prawdopodobnie nigdy nie użyję.
Calkiem niezly design, pewnie bym sie na niego skusila gdyby byl akurat w abonamencie o2. Z klapkowych telefonow dostepna byla tylko Motorola Razor a to juz troszku starzejacy sie model.
Ja mam telefon na speakeasy pre-paid, bo nie gadam aż tak dużo, żeby mieć już abonament. Chociaż były telefony które mi się marzą, a na abonament są tańsze, no ale cóż. Ten jest ok, i ten sobie kupię :). Muszę tylko sprawdzić jakie to karty pamięci akceptuje bo mam jedną od sony 1gb i fajnie by było gdyby współgrała :3.
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Haichi pisze:
Ivy pisze:
Haichi pisze:
Myślałem o tym:

http://www.carphonewarehouse.ie/shopima ... w380i_.jpg
http://www.carphonewarehouse.ie/shopima ... i_open.jpg

ze względu na to, że lubię taki design telefonów (taki ociosany xD), a poza tym uwielbiam telefony z klapką. No i ma odtwarzacz mp3 którego prawdopodobnie nigdy nie użyję.
Calkiem niezly design, pewnie bym sie na niego skusila gdyby byl akurat w abonamencie o2. Z klapkowych telefonow dostepna byla tylko Motorola Razor a to juz troszku starzejacy sie model.
Ja mam telefon na speakeasy pre-paid, bo nie gadam aż tak dużo, żeby mieć już abonament. Chociaż były telefony które mi się marzą, a na abonament są tańsze, no ale cóż. Ten jest ok, i ten sobie kupię :). Muszę tylko sprawdzić jakie to karty pamięci akceptuje bo mam jedną od sony 1gb i fajnie by było gdyby współgrała :3.
Ja niby nie gadam i nie smsuje za wiele, ale ciagle ladowanie karty za 10&#163; i oszczedzanie na smsach zaczelo byc meczace. W Polsce uwiazalam sie kiedys 2.5 rocznym abonamentem - nikomu nie polecam. Telefon dawno sie zestarzal. a rachunki nadal tak samo wysokie :lol: 1.5 roku bzmi rozsadniej, szczegolnie z nieograniczonymi smsami. Tylko tej klapki mi tak brakuje, musze sie znowu nauczyc korzystac z pokrowcow na komorki. Bo wyswietlacz jest ladny poki nie porysowany.
Awatar użytkownika
Nienormalny_PS2
Malboro
Malboro
Posty: 637
Rejestracja: śr 04 maja, 2005 03:16
Lokalizacja: Chronoles

Post autor: Nienormalny_PS2 »

theodolit pisze:Jedno do czego jestem przekonany to Nokia.
Również. Nokie są najłatwiejsze w obsłudze, proste menu. Model 3310, to nieśmiertelny klocek eh :?: Podobno kiedyś były zawody w rzucaniu telefonem i wygrał łepek co rzucał 3310.
Czasami przekombinują, gdzie przyciski wyglądają jak ptasia kupa i może dziewczyna paluszkiem wklepie wybrany numer, tak facet chce nacisnąć "4" a wyświetli się "354". Nie widzę kompletnie pomysłu z gałką, tak jak np w Sony Eryku. Kolega ma i wybór leci niezbyt dokładnie. A symbiany to też lipa.
Go Go Yubari pisze:Imo telefon, ma być telefonem. Dzwonienie, smsy. I aparat, co by w razie czego coś śmiesznego pstryknąć. Tyle.
Tak właśnie. Typ ostatnio kupił symbiana, zobaczyłem to i zniechęciłem się. Jakbym wziął zgniłego pomidora :? Jak będziemy starzy, ślepi, będziemy sikać i pierdzieć mimo woli, to już może będzie można wysłać zapach sms-em :?:
Awatar użytkownika
Arxel
Kupo!
Kupo!
Posty: 109
Rejestracja: wt 17 cze, 2008 19:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arxel »

Przyłączę się do pieśni pochwalnych dla Nokii, ale ta firma naprawdę na to zasługuje. Pierwszy telefon jaki kupiłem, to była Nokia 3410i w pierwszej klasie liceum, i byłem z niej naprawdę zadowolony - nigdy się nie psuła, nie nawalała, spadała z wysokich wysokości i nie marudziła itd. Jednak wokół zaczynała już szaleć "komórkowa mania", czyli kolorowe wyświetlacze, aparaty w telefonach, mp3, MMS i tak dalej... Skusiłem się i wyhaczyłem tanio w promocji Sonego Ericssona k700i. Na początku był czad - super design, aparat, wypas gierki, no mucha nie siada. Po krótkim czasie wyszła jednak bardzo poważna wada - bateria trzymała skandalicznie krótko w porównaniu do 3410i - 2, góra 3 dni, a czasami i codziennie trzeba było ją doładowywać. Na początku zrzucałem to na karb intensywnej używalności telefonu - zdjęcia, radio, muzyka itp swoją energię muszą pobierać. No ale minął jakiś czas, ze wszystkimi bajerami się "otrzaskałem", po jakimś czasie mi spowszedniały, a po jeszcze jakimś czasie używałem już telefonu tylko do dzwonienia i wysyłania smsów. No i co? No i bateria dalej trzymała tylko jeden dzień! Jako że sałata mi z tyłka nie wylatuje nie stać mnie na częste zmiany telefonów, musiałem się przyzwyczaić do cowieczornego podłączania fonu do ładowarki. Wytrzymałem tak dwa lata, aż w końcu dokumentnie zepsuł się joystick, który nawiasem mówiąc nawalał od roku. Co się okazało? Że moja stara nokia, którą oddałem mamie działa bez zarzutów po dziś dzień, a bateria trzyma tydzień. :) Teraz mam nokie 6230i o prostym disignie, bez cholernego joysticka :), ale również o sporych możliwościach, których jednak wcale nie wykorzystuję, bo nadal używam telefonu tylko do dzwonienia i smsów. :) I chyba już zawsze będę użytkownikiem nokii.

Choć słyszałem też bardzo sporo niepochlebnych opinni o modelach nokii "z klapką". :) No ale telefonu z klapką to bym już w ogóle nigdy nie kupił.
Awatar użytkownika
Squall24
Kupo!
Kupo!
Posty: 29
Rejestracja: wt 10 lut, 2009 00:13
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: Squall24 »

Ja zasypiam z telefonem przy uchu, do szkoły trzeba wstać, a budzik mnie nie budzi jak jest na szafce :P Ogólnie to mam do SMS'owania telefon, dzwonić to nie dzwonie.
A telefon mam Sony Ericsson K550i.
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

Squall24 pisze:Ja zasypiam z telefonem przy uchu
słyszałem, że to uszkadza mózg.
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
Squall24
Kupo!
Kupo!
Posty: 29
Rejestracja: wt 10 lut, 2009 00:13
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: Squall24 »

możliwe, ale nie ma innego sposobu :P nikt nie może mnie obudzić o 7.00, bo wszyscy śpią. Raz położyłam na szafke, to wstałam o 9.00 (a miałam na 8.00).
Awatar użytkownika
AUDION
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: czw 20 wrz, 2007 14:14
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: AUDION »

Ja zacząłem od Alcateli i naprawdę miło je wspominam. Później był jakiś Siemens, który okazał się totalną wtopą. Później Sony Ericsson, wieczne problemy z klawiaturą i baterią. Przyznam, że na sprzęt Sony mam uczulenie, zbyt dużo miałem z tą firmą do czynienia. Teraz Nokia 6070 i zero problemów. Telefom służy mi tylko do dzwonienia i sms-ów, więc technologie nie bardzo mnie "podniecają".
Schrödinger pisze:słyszałem, że to uszkadza mózg.
Ile rzeczy uszkadza mózg to nie masz nawet pojęcia :) .
Tak zupełnie serio, to gdyby zbadać wszystkie pola magnetyczne i elektryczne w mieszkaniu, to i bez telefonów trzeba by się w bunkrach pochować.
Brakujące ogniwo pomiędzy zwierzętami, a ludźmi, to właśnie my.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

AUDION pisze:Ja zacząłem od Alcateli i naprawdę miło je wspominam
Same here - bateria w One Touch Easy padła mi dopiero po... 7-miu latach. Do tego prosty interface i miły dla oka opływowy kształt. Jedyną wadą była duża waga telefonu ze względu na baterię.
AUDION pisze:Teraz Nokia 6070 i zero problemów.

Nokie w ogóle są niezniszczalne, chociaż te starsze mają drobną pzrewagę nad nowszymi - miały interface prosty jak konstrukcja cepa, że żadnej instrukcji do nich nie było trzeba.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Technologia”