Kradzieże w internecie i piractwo

Nowinki a la konsole, komórki, net, jak i problemy z nimi związane

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Fjuczers
Kupo!
Kupo!
Posty: 61
Rejestracja: wt 08 sie, 2006 17:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Fjuczers »

Bzdura, myslisz, ze co ludziom bedzie sie chcialo chodzic od domu do domu i szperac po mieszkaniach
Kimahri, zdazaja sie kontrole, nie "szarym obywatelem" ale gdy sa podejrzenia o rozprowadzaniu na wieksza skale, to sa naloty, i nawet specjalnych papierow nie musi miec polica (jakis tam paragraf o podejrzeniach czy cos, co zezwala na rewizje bez nakazu).
Oni moga wejść bez nakazu, czytaliście ustawę ?!?! NIE !! a Ja czytałem i rozmawiałem na ten temat z moim kuzynem a on jest prawnikiem.....
otóż Mogą wejść do domu za okazaniem legitymacji jeśli sprawa jest: nie cierpiaca zwłoki... Wystarczy zgoda komendanta... Wieć gdy sie dowiedzą, że jesteś dilerem płytowym że tak powiem i uznają że sprawa jest niecierpiąca zwłoki informują o tym komendanta i robią CI WJAZD na chate a w razie oporów korzystają ze swoich przywilejów...
Gdy sie wpadnie na "gieldzie" na handlu trefnym towarem/zakupie trefnego towaru to paly maja Twoje namiary, a co im szkodzi wpasc do Ciebie i zabrac Ci sprzet ^^.

Nieraz tez donosy sie trafiaja, poszukajcie na forach innych, podal bym jedno gdzie kiedys o tym byla dyskusja ale jest to warez :twisted:.

I popatrzecie na zagarnice nawet dzis w newsach gry.wp.pl jest info o kims kogo zlapali, zagranica walczy z piractwem i my powoli tez zaczynamy.
"Do tej pory polscy Internauci nie musieli się obawiać najazdów policji na zlecenie organizacji antypirackich. Wcześniej dotyczyło to europejskich krajów, ale nasz zostawiano w spokoju. Dobre czasy jednak się skończyły.

We wtorek, o godzinie 10.00 rano lokalne jednostki policji odwiedziły 300 mieszań i biur, w takich krajach, jak: Niemcy, Austria, Holandia, Polska oraz Czechy. Po akcji aresztowano 30 osób, które rozprowadzały pirackie materiały.
Zamknięto także 20 serwerów FTP, służących grupom warezowym do rozprowadzania nielegalnych kopii filmów, gier komputerowych, muzyki oraz oprogramowania.

Karząca ręka sprawiedliwości uderzyła w takie grupy, jak: REOLADED, KNIGHTS, TFCiSCO, Cinemaniacs, German-Friend, ParadiseBech i Klapsmuehle. Według doniesień aresztowano m.in. szefa pierwszej z grup. To nie koniec działań policji. Rozbito też wiele innych grup: Unreality, DRAGON, Laboratory, Heaven, code talk, GTR, ECP, TRCD, AOS, MRM, SITH, GWL, Cine VCD, AHE oraz IOH.
Największy sukces odniesiono w Austrii, gdzie zarekwirowano 2 komputery, do których podłączone było 28 dysków twardych, na których znajdowały się 4Terabajty danych (4000 gigabajtów). Policja wzięła na celownik BitTorrenta, IRC, news grupy oraz sieć P2P." Portal WP
A jak masz jeszcze "zjebanego" Admina sieci, to on sam doniesie ze korzystasz z P2P, a paly Cie sprawdza ^^.

Prosze wpierw zapoznac sie z tematem, a potem sie wypowiadac ^^
To Odin we call – in his name we will fight
Riding on dragons through the waves
And the gods on our side
To Odin we call – in his name we will fight
Summon the valkyrs in the sky
On the wings of death we ride
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Przypomniała mi się historia, którą opowiadał nam facet od prawa. Policja w Łodzi miała w planach robienie nalotów i "bohaterską walkę z piractwem". Zapytali więc o opinię prawnika, bo chcieli mieć pewnosc,że mają podstawy do takich działań. Prawnik pochwalił ich zapał i w ogóle przytaknął całej sprawie, ale zaznaczył jedną rzecz- żeby zaczęli od sprawdzenia komputerów na komendzie.. Projekt upadł :lol:

Coś nie wierzę żeby nagle zaczęła się masowa walka z piractwem w naszym kraju, bo musieliby przymykać i skazywać na grzywnę co drugie dziecko ( które dostało komputer na 1 komunię i ściaga sobie "fajne gierki") i ludzi posiadających na kompie filmy, czy mp3. Te wszystkie doniesienia mają tylko na celu wystraszyć i zmusić nas do zakupów ^^' Jasne,czasem ktoś tam wpadnie, jednak w skali całego kraju to są pojedyncze przypadki ( nie licząc oczywiście firm i "przedsiębiorczych" piratów, sprzedających nielegalne kopie)
Mam nadzieję,że jeżeli już do poważnej walki z piractwem dojdzie, to ktoś pomysli też o drugiej stronie medalu i zadba o bardziej przystępne ceny programów, gier, czy płyt z muzyką :roll: (taaa, jaasne, bo to akurat kogoś obchodzi)
Awatar użytkownika
Fjuczers
Kupo!
Kupo!
Posty: 61
Rejestracja: wt 08 sie, 2006 17:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Fjuczers »

a kogo obchodzi ze dziecko sciaga, rodzic zaplaci 8)

na obnizke nie ma co liczyc ^^, trza wyjechac za granice "nachapac dolcow/funciakow" wrocic i szastac :].
To Odin we call – in his name we will fight
Riding on dragons through the waves
And the gods on our side
To Odin we call – in his name we will fight
Summon the valkyrs in the sky
On the wings of death we ride
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

IMO na zwykłych userów, co to ściągają mp3 czy jakies rare/ex anime DLA WŁASNEGO JEDYNIE uzytku, nie najadą.... Pewnie większośc posłów by poszła siedzieć za własne pociechy :lol:
Za to Ci, którzy piractwem zarabiają... a i owszem...niech robia naloty.
Awatar użytkownika
Ireth
Malboro
Malboro
Posty: 717
Rejestracja: pn 28 lut, 2005 15:03
Lokalizacja: Krop-Town

Post autor: Ireth »

Do tego prawo mamy wybitnie krzywe. Przykład mielismy w zeszłym roku jak "haker" z Polski okradł firme produkującą teledysk do "Precious" Depeche Mode -_-.... Koles po prostu miał szczęście, ze przez przypadek wlazł na niezabezpieczony serwer, a firma dała dupy bo niedopilnowała ...ale kto ci cos takiego udowodni?? nikt ....tak wiec kolesia od razu zatrzymali ....no i teraz zaczęło się dochodzenie, no bo przeciez skoro plik jest ogólnodostepny to każdy go moze ściagnąc ... a skoro jest to czy można ludzi ot tak sobie karać, za coś czego nie byli świadomi ....to tylko jeden z wielu przykładów naszego dziurawego prawa -_-

a co do piratów - jakbym miała kupowac same oryginały to bym zbankrutowała -_-
Większość płyt które ściągam to zespoły które gdzieś tam mnie zainteresowały, części nawet nie przesłuchałam, bo prostu wertuje w muzyce jak sie da i kupowanie płyty na jeden raz to bezsens ...co innego takie SWG którego słucham od 3 lat ...ta płyta np była warta swojej ceny ...

...z filmami podobnie- jak mnie jakis inetersuje i mi na nim zalezy - ide do kina i płace za duzy ekran, dźwiek dolby digital i inne bajery ..jak nie to ściagam i moze obejrze połowe ..i w tym wypadku racezj nie mam " wyrzutów sumienia" ...bo dostaje zaledwie namiastke tego, za co bym płaciła, bo nie mam ani krystalicznego obrazu, ani dźwieku itd ...płyt dvd nie kupuje, bo nie jestem na tyle fanką kina, zeby ogladac jeden film kilka razy ...pieniadze wydane bez sensu, przynajmniej dla mnie...< kase na filmy wydaje w postaci kina :p>

gry ....pół na pół ....póki co na ps2 ma same oryginały, cześć dobrych gier można dostac uzywane, w całkiem dobrym stanie ...komisy to fajna rzecz ^^.... ale pewnie długo tak nie pozyje, bo ceny za szybko nie spadaja ( przyajmniej do tych rozsądnych) ...


i to tyle ...i nie lubie pouczamia innych i wymądrzania sie jakie to piractwo jest ZUE - bo nie wierze, ze istnieja ludzi, którzy nie ściagneli w życiu ani jednej mp3 ...to tak na marginesie ...
&. - > kropek na rollercasterze
A. - > kropek na wieży Eiffla
+. - > kropek z procesją
|.| - > kropek w toi-toi'u ( by Cierń)
Oo. - > kropek uciekający przed lawiną ( by Cierń)
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

kilmindaro pisze:zainstalował mu nielegalną wersję windowsa
Heh i tutaj właśnie jest to "coś". Właściciele oryginałów, śpijcie spokojnie ><'
kilmindaro pisze:i nie wystawił faktury
wiesz... to się nazywa fart, kil :O Przez duże F.
Awatar użytkownika
Grzybek Z Octu
Moderator
Moderator
Posty: 583
Rejestracja: pt 04 sie, 2006 23:04
Lokalizacja: Z nasienia

Post autor: Grzybek Z Octu »

Nemesis pisze:
kilmindaro pisze:zainstalował mu nielegalną wersję windowsa
Heh i tutaj właśnie jest to "coś". Właściciele oryginałów, śpijcie spokojnie ><'
No własnie, a propos OSków..

Mam darmowy system operacyjny na tłoczonej płytce (Ubuntu), z którego jestem zadowolony. W zależności od potrzeb i upodobań, mogę też wybrać odpowiednią dla siebie dystrybucję, ściągnąć, wypalić i nie łamię przy tym prawa. Jest wiele różnic między Linuxem a Windowsem: ale te największe dotyczą kosztów finansowych i bezpieczeństwa, jakie serwuje nam posiadanie danego systemu :). Tu przyjmę trochę mentorski ton, ale poniższa wypowiedź i mnie dotyczy:

Ludzie zazwyczaj są zbyt leniwi, by poczytać o podstawowej obsłudze linuxa, konfiguracji, mało wiedzą o jego możliwościach. Tłumaczą się brakiem czasu czy umiejętności i wierzą, że system ten jest trudny. OK - wyma ga rozumienia i znajomości szeregu komend, procesów, ale jest tyle For tematycznych, grup dyskusyjnych, artykułów, kanałów irc, magazynów, podręczników, że wystarczy zajrzeć, wyszukać lub spytać kogoś z kręgu zaawansowanych o radę. Nie gram w FFVII na linuxa dlatego, że nie chce mi się - za przeproszeniem - ruszyć dupy i poczytać, jak skonfigurować odpowiedni do gier windowsowskich program czy sprzęt.

By nie naginać cierpliwości Nemezis, kończę 'manifest' i podsumowuję post w ramach poruszanego w tym wątku tematu:

Sam mam też na dysku Windowsa (jeszcze :twisted: ) i szanuję gusta innych ale jestem ciekawy Waszego zdania:

Czy warto płacić spore pieniądze za oryginalny system lub ryzykować przez posiadanie jego nielegalnej kopii ( o wysokiej możliwości infekcji trojanami i wirusami nie wspomnę :roll: ), podczas gdy można mieć niemal to samo legalnie i za darmo? I czy zwiększająca się migracja z Windows na Linuxa przyczyni się w końcu do znacznego zmniejszenia kosztów produktów Microsoftu? W tę czy inną stronę - zawsze jeden pirat na sumieniu mniej, co? ;)
Frankly my dear...I don't give a damn (because you haven't brushed your pubic hair for months) !
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Grzybek Z Octu pisze:Nemezis
sssssss

Ja mam oryginalnego Windowsa, bo mam ojca, którego na niego stać i który nie przyjmuje do wiadomości innych opcji, więc nie bedę marudziła. IMO lepszy linux niz pirat Windows... A wyżej mamy przykład, jak to nie fajnie mieć pirata. O.
Awatar użytkownika
Fjuczers
Kupo!
Kupo!
Posty: 61
Rejestracja: wt 08 sie, 2006 17:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Fjuczers »

a ja jestem zbyt leniwy aby babrac sie w konfiguracje jader czy ustawianie internetu - w windowsie podpinam wtyczke - net dziala, wkladam plytke i w 1h mam czysty windows gotowy do wszystkiego, a dodam do tego FireWall'a i Antywira i jestem bezpieczy od wszelkiego shitu z sieci...

moze kiedys sie skusze na Linuxa, ale opanowanie go zajmie mi napewno troche czasu - poki co wole wolny czas inaczej wykorzystywac...
( o wysokiej możliwości infekcji trojanami i wirusami nie wspomnę)
wszystko mozna polatac i dostosowac wtedy jest nie do ruszenie, tylko trza chciec :].
To Odin we call &#8211; in his name we will fight
Riding on dragons through the waves
And the gods on our side
To Odin we call &#8211; in his name we will fight
Summon the valkyrs in the sky
On the wings of death we ride
Awatar użytkownika
Vaan
Cactuar
Cactuar
Posty: 408
Rejestracja: pn 19 lip, 2004 22:38

Post autor: Vaan »

Ze tak troche tu powrócę, gdyż jestem ciekaw. Slyszalem od znajomego ktory panikuje ze na Sląsku robia masowo kontrole legalnego oprogramowania. Byc moze jest to troche przesadzone, ale czy powinienem sie bac o to co mam na dysku ? Znaczy sie "rare anime" i mp3, przeciez zebym sie jeszcze gdzies wlamywal, ale to po prostu jest dostepne. Tw. pewnie powinienem schowac wszystkie plytki w piwnicy za kartoflami :lol:

I druga sprawa nawiazujac do legalnego windowsa, po formacie i ponownej instalacji, okazuje sie ze mój Product Key jest juz nieważny i każą mi kupic nowy O_o Tak sie zastanawiam co to jakiś termin przydatnosci do uzytku jak mieso, czy jak ? Znaczy sie place ciezkie pieniadze za windowsa ktory bedzie nieprzydatny po 3 latach. :roll: gg
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Oh dzizas. Płytki z anime schowam u rodziców (bo kompa nie mają, to zero kontroli), a mp3 wywalę z dysku -_- To nawet nie jest śmieszne. Ja rozumiem kontrolować w firmach, ale prywatnych domach? Niech się lepiej zajmą pedofilami, mordercami i normalnymi złodziejami.... Przynajmniej Windowsa mi nie ruszą lol.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

http://wiadomosci.o2.pl/?s=261&t=305482

Jeśli to jest faktem to mamy przesrane przez duże "s". Co prawda muszą mieć dowody na to jakiekolwiek, ale zawsze strach jakiś jest. A i ja bym musiał teraz się Windę martwić, bo orginałka nie posiadam... Chociaż już kilka razy była taka kosmiczna panika, a okazało się, że to wyssane z palca było wszystko. I niech pilnują własnych komputerów w komendzie i w domach, bo np. u nas jest taki jeden policjant, który ma masę divx'owych filmów i jeszcze się nimi wymienia z ludźmi -_-"
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

"- Wiemy, że niemal każdy internauta (...) ma na swoim komputerze nielegalne pliki. Na razie w kręgu naszego zainteresowania są osoby udostępniające w sieci nowości, których nie można jeszcze kupić w sklepach. "

To ja się nie mam co martwić. Ani nie wrzucam, ani nie ściągam pirackich filmów, a mp3 ostatnio ściągałam z pół roku temu. Wszystkie mam na mp3 playerze jakby co... co tu wpadać w panike. Jak ktos nie przegina, to mu do domu nie przyjdą.
Awatar użytkownika
Vaan
Cactuar
Cactuar
Posty: 408
Rejestracja: pn 19 lip, 2004 22:38

Post autor: Vaan »

Według gazety, pierwsze efekty tej operacji już są. Dzięki współpracy z jednym z dostawców internetu, który przekazał funkcjonariuszom dane osobowe swoich klientów udało się namierzyć 25-letniego Pawła B. Policja twierdzi, że wkrótce za sieciowe przestępstwa odpowiedzą setki warszawiaków.
Wychodzi na to ze normalny czlowiek musi byc nienormalny, jesli godzi sie z tym ze jak wychodzi z domu to go okradną, zgwałcą, doprowadza do depresji. W domu siedziec to juz w ogole bron Boze, bo mu postawią zarzuty i wezmą do wiezienia, a i jeszcze kto wie gdzie mu zajrza by nie wiadomo co nalezc.
Awatar użytkownika
Sephir
Cactuar
Cactuar
Posty: 320
Rejestracja: ndz 13 lis, 2005 17:23

Post autor: Sephir »

Heh, znowu?Takie akcje były już organizowane tysiące razy i nie znam nikogo, nie słyszałem o nikim itd itp komu policja skonfiskowałaby komputer od tak sobie. Wg. mnie takie sprawy są tylko nagłaśniane aby przestraszeni internauci zaczeli usuwać wszystkie pirackie pliki żeby przypadkiem nie zabrali im komputera, a tak naprawdę to to lipa jest ;).

*przez okno wpadają marines, reflektory wszędzie, drzwi wyłamuje SWAT, odkażają komputer Sephira, delikatnie odłączają go z prądu, zabierają ze sobą, odchodzą*

Cóż...mogę się mylić...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Technologia”