Konsole...

Nowinki a la konsole, komórki, net, jak i problemy z nimi związane

Moderator: Moderatorzy

Która z konsol najpewniej kupisz?

PS3
57
53%
X360
9
8%
Wii
6
6%
Po co mi nowa konsola? oO
24
22%
Najpewniej PS3 + Wii lub X360
11
10%
 
Liczba głosów: 107

Awatar użytkownika
aden
Kupo!
Kupo!
Posty: 160
Rejestracja: pn 12 lut, 2007 22:55

Post autor: aden »

Dyzio_USSJ pisze:Dla mnie to już jest trochę paranoja, że konsola kosztuje 2500 zł + telewizor z odpowiednią technologią ok ja rozumiem że rynek droższy, postęp itd. ale za tyle to ja moge sobie kupić całkiem przyzwoity samochód sportowy na aukcji.
Za 5k przyzwoity sportowy samochod? no coz powodzenia. Poza tym ps2 na starcie cene mial podobno a nikt tak nie kwilil. A TV "z odpowiednia technologia" nikt nie kaze ci kupowac, na zwyklych tez mozesz jechac.
Awatar użytkownika
kay350
Cactuar
Cactuar
Posty: 216
Rejestracja: ndz 21 sty, 2007 16:25
Lokalizacja: Węgliniec

Post autor: kay350 »

aden pisze:na zwyklych tez mozesz jechac
W teorii. Nie wiem nie sprawdzałem jak to wygląda na "zwykłym" tv, ale ponoc grafika nie różni się zbytnio od tej z ps2 (wiem, zbytnio to uogólniłem, poza tym to nie jest moje zdanie tylko zasłyszane), dlatego imo kupowanie ps3 bez porządnego tv jest bez sensu.
aden pisze:Poza tym ps2 na starcie cene mial podobno a nikt tak nie kwilil
No właśnie, ale wtedy super-hiper-mega-wypasiony tv nie był aż tak potrzebny. Różnica w grafice pomiędzy starym Sharpem z wejściem tylko na chinch a nowym tv jest jedynie kosmetyczna (choc oczywiście ją widac).

Podsumowując- jak zawsze wszystko sprowadza się do kapuchy niestety :cry:
Czytanie opisów, szczególnie tych z gadu gadu, prowadzi do poważnych zwyrodnień mózgu.

http://musicshed.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

W teorii. Nie wiem nie sprawdzałem jak to wygląda na "zwykłym" tv, ale ponoc grafika nie różni się zbytnio od tej z ps2 (wiem, zbytnio to uogólniłem, poza tym to nie jest moje zdanie tylko zasłyszane), dlatego imo kupowanie ps3 bez porządnego tv jest bez sensu.
Dokładnie. Sam ostatnio mogłem się dłużej przyjrzeć Call of Duty 3 na X360 + jakiś tam HDTV i wymiękłem (tak to jest, jak się przez ostatnich pare lat grało na PS2). Można grać na CRT, tak samo jak można grać na czarno-białym TV.... ktoś chętny? o_O
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Telewizor telewizorem. Dla mnie PS3 do zaoferowania ma...nic. Nic, co by mnie zmusiło do pójścia i wydania kasy na tą konsolę. Poza tym mam świetny telewizor i żal mi się go pozbywać, dla hd, na który nie mam kasy. Może jak się za rok będę wyprowadzała -_-'
Tak czy siak nie ma co rozpaczać. PS3 można kupić w przyszłości, taniej i gdy będzie większy (ciekawszy) wybór gier. A jak nie...to nie. Mozna poczekać na PS4 ;)
Awatar użytkownika
Lady Luck
Kupo!
Kupo!
Posty: 22
Rejestracja: pn 13 sie, 2007 10:30
Lokalizacja: HT

Post autor: Lady Luck »

Dyzio_USSJ pisze:Poza tym skoro większość firm jak mówi Lady Luck zawaliło sprawe to może czas wziąść się i porobić remake starych gierek np. marzy mi się remake Battle Arena Toshinden ta gra mimo swoich lat jak dla mnie ma dużo lepszy system walki niż Soul Calibur.
Aha, to zapomniałam dodać, że S_E i Namury nienawidzę za remake`i? ^^

Niech lepiej stare i jare nim zostanie.
kay350 pisze:W teorii. Nie wiem nie sprawdzałem jak to wygląda na "zwykłym" tv, ale ponoc grafika nie różni się zbytnio od tej z ps2 (wiem, zbytnio to uogólniłem, poza tym to nie jest moje zdanie tylko zasłyszane), dlatego imo kupowanie ps3 bez porządnego tv jest bez sensu.
Mówi to każdy, kto sprawdzal jakość. Na zwykłych TV jakość grafiki gier spada, oj spada, a przecież w grafice głównie w moc next- genów siedzi*.








*Zapomnijcie na chwilę o Wii, kiedy mówi się o grafice, dobrze?
Heheheahehahehahehahehahehhehehehahhahyh
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

Jak pech to pech. Znowu Xbox daje czadu. http://www.xbox.com/en-US/support/syste ... trofit.htm Uważajcie na pożary.
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Taka ciekawostka....

Dorobiłem się 19" TV, który posiada taki fajny znaczek HD Ready (który chyba nic w sumie nie znaczy, ale...), firmy bliżej mi nie znanej, pewnie import z Chin... no i w sumie to pewnie długo mieć go nie będę (bro mi go kiedyś znów zakosi _^_ ). Ale jest to chyba TV, pod którym mógłbym spokojnie grać na PS3. A że go nie mam, to gram sobie na PS2jce... w gry na PSXa. I co widzę... OMG! W to się nie da grać! Gry wyglądają OKROPNIE! Tu już nie pomoże gadanie, że grafika nie jest ważna... szczególnie, jak nawet sobie co mniejszych... ba! nawet co większych literek nie przeczytamy! Zszokowany włączyłem gre na PS2, ale tam już było wszystko ok, a w sumie chyba nawet lepiej niż na CTR. Jaki z tego morał? Jezeli chcesz jeszcze kiedyś w przyszłości zagrać w gry na psx'a, to trzymaj swojego starego kineskopowca w pudełku na strychu, bo na HDTV (mówimy już o erze, gdzie będzie to standard) sobie nie pograsz.... Ja w sumie to obszedłem, podpinając Ps2 pod kartę TV w kompie, a kompa pod ten pod owego TV _^_ (można dużo łatwiej oczywiscie... od tego są emulatory, ale.... to nie to :P )

No.... też tak macie? :> Czy tylko ten TV jest jakiś inny? PS3 potrafi odpalać gry z PSX'a, right? Za pomocą jakiegoś emu... ciekawe, czy dzięki temu poprawia się jakość obrazu...

a może ja coś robię źle... nowy TV, nowa technologia... człowiek się gubi _^_
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

Plazma po prastu oddaje dokładnie każdego piksela (kontury) w przeciwieństwie do kineskopu, gdzie te same piksele są optycznie rozmazane, przez co może wyglądć o wiele lepiej. Jednak poszedłbym dalej w myślach: w czasach kiedy HD stanie się standardem, także może się pojawić jakiś programik, który idealnie nam zabluruje powierzchnię obrazu.
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
Lady Luck
Kupo!
Kupo!
Posty: 22
Rejestracja: pn 13 sie, 2007 10:30
Lokalizacja: HT

Post autor: Lady Luck »

Jaco pisze:Czy tylko ten TV jest jakiś inny?
Podobno własnie nie.
Często spotykam w necie wspominki o tym, że gry z PSXa (ponoc nawet czasem te z PS2 też) wyglądaja przepaskudnie na HDkach.
Jaco pisze:PS3 potrafi odpalać gry z PSX'a, right?
Lol, podobno (póki co) nawet nie wszystko z PS2 wchodzi _^_
Chyba że, jak wspominasz, za pomocą jakiegos "dopalacza".
Heheheahehahehahehahehahehhehehehahhahyh
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Lady Luck pisze:Często spotykam w necie wspominki o tym, że gry z PSXa (ponoc nawet czasem te z PS2 też) wyglądaja przepaskudnie na HDkach.
Chyba nietrzeźwy byłem, jak sprawdzałem gry z Ps2 ostatnio. Dziś sprawdziłem ponownie i faktycznie...
Schrödinger pisze:Plazma po prastu oddaje dokładnie każdego piksela (kontury) w przeciwieństwie do kineskopu,
Tak też się dzieje i przez to widzymy wszędzie te kontury. Do tego w takim FFX wszedłem na Sphere Grid, dałem najwyższy widok i to co zobaczyłem mnie przeraziło... piksel na pikselu! Obraz był w ogóle nie czytelny! ....

No i okazało się, że dużo też zależy od kabla, który łączy TV z konsolą. Ten standardowy się w ogóle nie nadaje. Obraz jest bardzo rozmazany, ale pikseli o dziwo tak bardzo nie widać _^_ Sprawdziłem też 2 kable RGB... jeden którego używam na co dzień ukazywał obraz jaki opisywałem wyżej... no w porównaniu z grami z PSXa to i tak źle nie wygląda... Drugi kabel miał podobny obraz, choć nieco gorszy i do tego ekran przybrał dziwny zielono-żółty odcień... ale to chyba jakiś stary kabel... (mój już też ma ze 3 lata zresztą...)
Lady Luck pisze:Lol, podobno (póki co) nawet nie wszystko z PS2 wchodzi _^_ Chyba że, jak wspominasz, za pomocą jakiegos "dopalacza".
Swego czasu w PE robili test japońskiej wersji PS3 i tam konsola bez problemu odpaliła Tekkena 2 bodajże. Tylko że tamta wersja konsoli posiadała jeszcze Emotion Engine, który to odpowiadał za odpalanie gier z PSX'a i PS2. Nam pozostają właśnie emulatory, ale nie wiem, czy Sony już je udostępniło czy to zrobi z kolejnymi update'ami... no i już wtedy mówiono o tym, że gry z konsol starszych generacji nie wyglądają za ładnie na HDTV (tylko jakoś wtedy nie zwróciłem na to uwagi ;p ).
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

tymczasem brutalna wojna Sony vs Micro soft trwa...
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

- Sony has officially announced the 40GB PlayStation 3 will appear in Europe on October 10, 2007 for £299. The 40GB model will have two USB 2.0 ports, no multi-memory card slots and no backward compatibility to PS2 games, but PSone compatiblity remains in the system.

- Sony will discontinue PS3 Starter Pack in Europe and replace with PS3 Value Pack for £349, which includes a 60GB PS3, backward compatibility to PS2, one Sixaxis controller and two games.
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

DivX Inc. announced the PlayStation 3 will soon be compatible with DivX video codec. DivX functions will be included in future PS3 firmware update.
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technologia”