Konsole...

Nowinki a la konsole, komórki, net, jak i problemy z nimi związane

Moderator: Moderatorzy

Która z konsol najpewniej kupisz?

PS3
57
53%
X360
9
8%
Wii
6
6%
Po co mi nowa konsola? oO
24
22%
Najpewniej PS3 + Wii lub X360
11
10%
 
Liczba głosów: 107

Awatar użytkownika
Thompson
Cactuar
Cactuar
Posty: 452
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 07:47

Post autor: Thompson »

Ale świetny pad do PS3, Sony się postarało :lol: :lol: Ależ oni się boją wprowadzenia jakichkolwiek zmian... Przecież nikt ich nie powiesiłby za to, że pad będzie trochę inaczej wyglądał a i tak dalej byłby wygodny. Ten pad do PS3 imo nawet nie pasuje.Swoją drogą widziałem fajne zdjęcie - mieli puścić Dom latających sztyletów na Bluray DVD a wsadzili do czytnika zwykłą płytę DVD, tylko opakowanie wyglądało na blurayowskie. Nieładnie hehehe
Gamertag: Szalony Szkot
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Tak sobie czytam PE i wyczytałem, że tańsza wersja PS3 to nie tylko mniejszy dysk (20GB zamiast 60GB), ale też brak w niej będzie takich gadżetów, jak: wyjście HDMI (potrzebne do odpalania gier na najwyższych rozdzielczosciach 1080i), czytnika dla kart Memory Stick, Compact Flash, SD, no i może zabraknąć obsługi Wi-Fi...... :/ Ktoś jeszcze chce tańszą wersję? Fakt, nie są to rzeczy niezbędne, no ale.... Troche głupie posunięcie ze strony Sony...
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Jaco pisze:Ktoś jeszcze chce tańszą wersję? Fakt, nie są to rzeczy niezbędne, no ale.... Troche głupie posunięcie ze strony Sony...
IMo mozna się było tego spodziewać. Tańsze z reguły = gorsze. No, a różnica 40GB jest spora. Chyba pooszczędzam dłużej :roll:
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

40 GB więcej przeliczając na dyski do PC to wydatek rzędu 20zł, a Sony chce za to 100 euro o_O + ta reszta którą wcześniej wymieniłem. Czyli w sumie Sony chce sporo zarobić na tych droższych wersjach.....
Awatar użytkownika
The Sorrow
Kupo!
Kupo!
Posty: 195
Rejestracja: czw 31 mar, 2005 16:51
Lokalizacja: Tselinojarsk

Post autor: The Sorrow »

Ech Jaco!! Wcześniej wspomniałeś że te 100 ojro ;) to nie tylko 40 BG na HDku ale też inne rzeczy.
A co do pada do PS3 - wibracje zastosowane w Dual Shocku były pantentem innej firmy - Immersion Corp. bodajże - i za ten knif Sony miało tej firmie wypłacic ku..ie odszkodwanie - prawdopodobnie 91 MILIONÓW baksów, gdyz nie poszło na ugodę jak MS. 10 % zysków ze sprzedazy konsol.
Dlatego tego samego patentu nie zastosowano w padziezie do PS3 - vide bumerang we wczesnej wersji PS3. Dlaczego teraz wraca do DS3, nie wiem może Immersion przestało istnieć albo Sony poszło na ugodę. I chwała im za to.
AMEN :!:
...Battle brings death, death brings the sorrow.
The living... May not hear them... ther voices... Fall upon daef ears.
But make no mistake... Dead are not silent.....
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Ale dopisałem potem
Jaco pisze:+ ta reszta którą wcześniej wymieniłem
:]
No ale dla mnie to nadal za bardzo nie ma znaczenia, bo nie kupię konsoli na starcie.

Zresztą X360 wkrótce wprowadza do sprzedaży napędy HD-DVD, które predzej czy później trzeba będzie kupić. Co ciekawe Ci co dokupią będą musieli sobie je postawić jakoś obok konsoli, co mało estetycznie wygląda... ale to ich problem :]
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

The Sorrow pisze:Dlatego tego samego patentu nie zastosowano w padziezie do PS3 - vide bumerang we wczesnej wersji PS3. Dlaczego teraz wraca do DS3, nie wiem może Immersion przestało istnieć albo Sony poszło na ugodę.
Thompson pisze:Ale świetny pad do PS3, Sony się postarało
Sony nie jest jak Microsoft firmą, która kombinuje ile wlezie. Zapewne poczytali komantarze i/lub zrobili sondę i zrezygnowali z pada, który prezentowali na początku. Prawdopodobnie uznali tez, ze pad za kazdym razem sprawdza się tak samo dobrze, gracze go lubią etc. Ja się bardzo cieszę, ze nie beda z nim kombinować. Przecież nie będę biegać po Warszawie z bajeranckim padem, tylko bedę sobie w zaciszu mych 4ech kątów siedzieć i grać. Chodzi o wygodę, nie o udziwnianie na siłę.
Jaco pisze:Zresztą X360 wkrótce wprowadza do sprzedaży napędy HD-DVD, które predzej czy później trzeba będzie kupić. Co ciekawe Ci co dokupią będą musieli sobie je postawić jakoś obok konsoli, co mało estetycznie wygląda... ale to ich problem :]
Myslę, że opóźnienia w premierze PS3 stają się coraz bardziej logiczne. Pamiętamy jak XBox wyszedł po PS2. Juz lepsza konsola (przynajmniej wielu tak mówi). Sony dopieszcza PS3, kompletuje gry, które wyda razem z PS3 i cierpliwie patrzy jak Microsoft zauważa własne braki. Ci co kupili X360 i beda musieli teraz dokupywac dodatki, nie sa zapewne tym faktem zachwyceni (a kto by był). Sony wypusci konsolę już całkiem gotową, a potem pewnie bedzie wypuszczać dodatki w stylu EyeToy'a czy Singstara. ;) Taka mała teoria (żeby nie zwariować w oczekiwanie >.<)
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Powiem szczerze, że jak na ironię losu i wbrew temu co piszesz, wypuszczanie wersji z dwoma róznymi twardzielami wygląda mi wręcz na powielenie błędu Microsoftu. MS wydał Core i Premium, niby w zamyśle dania graczom mniej zamożnym wyboru, a i tak wszyscy po skalkulowaniu "za" i "przeciw" rzucili się na droższą wersję Premium. Dlaczego? - bo była sprzętem "bardziej kompletnym", oferującym pewne możliwości, >ważne dla graczy<, czego wersja Core nie zapewnia.

Teraz, gdy widzę wyliczenia Foxa, że przy rozmiarach jednej gry na PS3 dysk 20 GB starczy "ledwie" na jedną czy dwie gry, to mam natychmiast skojarzenia, że Sony chciało "przechytrzyć" porażkę MSa i samo strzeliło sobie samobója. Wręcz jestem przekonana, że znacznie więcej zejdzie PS 3-ek z większym dyskiem i brakującymi w uboższej wersji gniazdami. A wystarczyło dać tylko kompletną wersję za wypośrodkowaną cenę, powiedzmy 50-75 $ / E mniej, niż oficjalna cena pełnej wersji PS3.

Sony i MS powinni się z tego nauczyć, że nie daje się graczom wyboru na siłe, między "drogi kompletny sprzęt" a "tani z brakami", bo to się może obrócić tylko przeciwko firmom.[center][/center]
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Vaan
Cactuar
Cactuar
Posty: 408
Rejestracja: pn 19 lip, 2004 22:38

Post autor: Vaan »

http://www.ultima.pl/itemnfo.php?id=3897 mmm Nintendo Wii tylko 999zł :D sympatycznie, ale pewnie wiekszość i tak kupi PS3, suckers :D
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

http://www.ultima.pl/itemnfo.php?id=2319
Oooo Wii juz maja :D taniutko jak za taka konsolke :)

[ Dodano: Nie 21 Maj, 2006 12:55 ]
Kurde Vaan, uprzedziles mnie!! ;)
Smieszny pad, jakos nie wydaje mi sie , ze jest wygodny ^^ oglnie wyglad i cena jest super, poczekamy na gry.....
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

podejrzanie tanie ;] ;) A gry na nintendo... ciekawe, słyszałem ostatnio od kogoś, że tam tylko jest yoshi i mario i tetris... to prawda, czy też nintendo zmieniło taktykę i dało więcej różnorodnych gier?
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Jeszcze pokemonki i zelda ;) to sa takie typowo "nintendowe" gry :)
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

fuj... grałem w mario 64 mario kart... mam też waverace... i cóż, będąc małym lubiłem te gry, ale teraz jak to załączam to... cóż ;]
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Thompson
Cactuar
Cactuar
Posty: 452
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 07:47

Post autor: Thompson »

Pewnie Wii odsadzi konkurencję :)
Ja rozumiem, że Sony nie chce zmieniać tego co jest prawie doskonałe ale IMO ten pad do wyglądu konsoli nie pasuje. Poza tym już 3 raz dostaje to samo.. troche zalatuje nudą. Ja nudy nie lubię. Chciałbym dostać coś nowego.
Go Go Yubari pisze:Taka mała teoria
Poczekajmy, poczekajmy. Sony na pewno wszystko dopieści i da nam konsolę doskonałą. Słuchać mi sie już nie chce takiego gadania. IMO to się powinni zacząć bać. Cena za konsolę jest astronomiczna. No i mają już groźnego konkurenta w postaci MS (może to brzmi śmiesznie...). Założę się, że nie jeden europejczyk się w X360 już zaopatrzył a drugiej konsoli przynajmniej na razie nie kupi. Nie wspomne już o tym, że ponoć na X-a szybciej nowe GTA wyjdzie. Na xboxa wychodzi coraz więcej, coraz lepszych gier. I jak ta konsola ma się nie podobać. Jest tańsza, osiągi graficzne podobne, live (nie wiem jak to w PS3 ma się nazywać) zapewne będzie lepszy w Xboxie. O problemach związanych z przegrzewaniem się konsoli już nikt nie mówi. Dziwne? Ludzie chyba wreszcie zaczynają doceniać tą maszynę. Ciekawe jak się sprawdzi PS3, coś mi się wierzyć nie chce, że będzie bezawaryjne. Prawda jest taka, że najwięcej PS3 sprzeda się u fanatycznych skośnookich a tak naprawdę będzie liczyła się tylko Europa. Nie wiem jakby się Bill starał to i tak Japonii nie podbije. Sprzedał co miał sprzedać w USA i teraz jest na lepszej pozycji jeśli chodzi o Europę. Bo jest, bo ma coraz lepsze gry... i może nie ma gdzieś tam (m.in. u nas ) narazie oficjalnej dystrybucji to nie jest to problem dostać konsolę. A NIECH WKOŃCU POJAWI SIĘ WII I POKAŻE I SONY I MS. Całe te moje wywody bezsensu są, nie trafią do nikogo ale taką już miałem potrzebę. Swoją drogą Wii pewnie też jest przereklamowane. Chrzanie takie next geny - nie mam pieniędzy na granie. Kiedyś zacznę zarabiać i może wtedy moje stanowisko się zmieni bo jak narazie to nie mam warunków do grania. BTW nie jestem pewny ale jeśli podłączymy LCDka HDready i dużego kwadrata to z daleka nie widać różnicy. Więc po co te HDTV?
Ciekawe ile tych moich przypuszczeń się sprawdzi
Gamertag: Szalony Szkot
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Thompson pisze:Ja nudy nie lubię. Chciałbym dostać coś nowego.
To kup sobie innego pada :lol: albo zmien twarz, bo chyba Ci się znudziła? Po tylu latach wciąż ta sama ;)
Thompson pisze:Sony na pewno wszystko dopieści i da nam konsolę doskonałą. Słuchać mi sie już nie chce takiego gadania.
To nie czytaj :roll:
Thompson pisze:Cena za konsolę jest astronomiczna.
Za jakośc się płaci. Każdy by chciał najnowszego Mercedesa za 5 tys. złotych, ale tak się raczej nie da.
Thompson pisze:Założę się, że nie jeden europejczyk się w X360 już zaopatrzył a drugiej konsoli przynajmniej na razie nie kupi.
Wiesz nie uogólniaj. To, że u nas się kupuje jedna konsole, nie znaczy wcale, ze wszędzie tak jest. Jak kogos stać to kupi X360, Wii i PS3. W Polsce tez się pewnie tacy znajdą...Jasne, ze się zaopatrzyli, bo wyszła wcześniej, ale są tez pewnie i tacy (jak ja), co wola poczekac niż kupować, byle kupić.
Thompson pisze:Na xboxa wychodzi coraz więcej, coraz lepszych gier. I jak ta konsola ma się nie podobać. Jest tańsza, osiągi graficzne podobne, live (nie wiem jak to w PS3 ma się nazywać) zapewne będzie lepszy w Xboxie.
Blah blah blah. Poczekam aż się PS3 rozkręci. Tu nie chodzi o wojnę T. typu: "PS3 będzie gorsza, a X360 lepszy, bo wczesniej wyszedł i tańszy". Wydaje mi się czy na siłę chcesz obrzydzić PS3? Ja widziałam trailery gier pod X360 i nie powiem, fajne były. X360 w sklepie tez widziałam. Konsola napewno jest dobra, to po co się żreć? PS3 nawet nie ma daty premiery, więc...Tylko jak będziesz miał obie w domu i je przetestujesz, będziesz mógł okreslić, która jest lepsza.
Thompson pisze:Ciekawe jak się sprawdzi PS3, coś mi się wierzyć nie chce, że będzie bezawaryjne.
Pesymiści sux. Są ludzie, którym PS2 po roku się rozwala, a są tacy (jak ja), którzy NIGDY nie mieli ze swoją problemów. z każda konsolą tak jest. Zależy jaki się model trafi i jak się o niego dba.
Thompson pisze:Całe te moje wywody bezsensu są, nie trafią do nikogo ale taką już miałem potrzebę.
No. Tu się z Toba zgodzę. Nawet wirtualne piwo ci postawię, lol.
Thompson pisze:Ciekawe ile tych moich przypuszczeń się sprawdzi
Pewnie przypuszczenia każdego z nas w jakims tam procencie się sprawdzą. Nie ma jednak sensu bić konsol, które nie miały jeszcze swej premiery... To tak jak bic deszcz na pustyni... (boskie porównania c.d).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Technologia”