Konsole...

Nowinki a la konsole, komórki, net, jak i problemy z nimi związane

Moderator: Moderatorzy

Która z konsol najpewniej kupisz?

PS3
57
53%
X360
9
8%
Wii
6
6%
Po co mi nowa konsola? oO
24
22%
Najpewniej PS3 + Wii lub X360
11
10%
 
Liczba głosów: 107

Awatar użytkownika
Thompson
Cactuar
Cactuar
Posty: 452
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 07:47

Post autor: Thompson »

Go Go Yubari pisze:Dość dobra opcja imo
Bardzo dobra opcja :P
Kurczę, tak patrzę i patrzę a na PS3 nie ma nic takiego ciekawego. Tylko FFXIII mnie narazie interesuje.. ^^ No może jeszcze Assassin's Creed będzie fajne ^^
Gamertag: Szalony Szkot
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Ja najpewniej kupie PS3 ale to i tak jakies pól lub 3/4 roku po premierze, nad Wii tez sie zastanawiam, ale jak dalej beda takie gry ( chodzi mi o to , ze wiekszosc gier to narazie platformowki) to sie pewnie wycofam, ale pozyjemy zobaczymy :D
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Kimahri pisze:Ja najpewniej kupie PS3 ale to i tak jakies pól lub 3/4 roku po premierze
Wątpię, żeby w tak krótkim czasie cena tej konsoli spadła. Chyba, że kupisz nie dla tego, że liczysz na spadek ceny, tylko na więcej/lepsze gry. Ja se kupię PS3 2-3 lata po premierze :]
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

a ja kupie jak będą lepsze modele :>
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Jaco pisze:Wątpię, żeby w tak krótkim czasie cena tej konsoli spadła.
No moze masz racje, ale cena PS2 po 3/4 roku spadla o jakies 500 zl, i oki moze przesadzilem kupie pozniej ^^. Tak wstrzymam sie z kupnem ze wzgledu na cene ;)
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Oj oj Bill, z arogancją ci nie do twarzy - wygląda na to, że Twoje marzenia o podbiciu japońskiego runku właśnie spuściłeś w toalecie :twisted:

http://gry.onet.pl/wia_item.html?DB=120&ITEM=1330760

Imo, Gates właśnie zatopił X-Box 360 i jego nastęcpę na japońskim rynku :lol:
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Nie walczy sie z konkurencją w taki sposób, a pan Gates powinien o tym wiedzieć :> Ale nie sądzę,żeby to miało większe konsekwencje dla kogokolwiek, bo zadecydują gry wydawane na konsole i możliwosci sprzętu :]

Swoją drogą nie wiem, skąd te wnioski o niepraktyczności kontrolerów- jak chcę odłożyć pada, to pauzuję grę..też mi problem :P
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

hmm, ten pistolet do Wii przyjemnie się kojarzy z NES Zapperem:] coraz bardziej mam ochotę na tą konsolę.
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Bill Gates powiedział a nie pisze: kontrolery ruchu wcale nie są przyszłością gier, przynajmniej nie w obecnym kształcie.
I to mówi człowiek, który jako ostatni włączył się w "konsolową wojnę". Znaffca z niego :P Co z tego, że w konsolach Sony siedzi ponad 10 lat, a Nintendo..... jeszcze więcej. Juz same pokazy na E3 pokazały, że więcej uwagi ludzie zwracają na te "śmiecie" niż na jego konsolkę. Nie minie pół roku i Bill zamontuje podobne urządzonka w swoich padach :P
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

IMo Gates wyczuł, ze konkurencja może go rozgromić. Eh, ta zazdrość.
Jaco pisze:Nie minie pół roku i Bill zamontuje podobne urządzonka w swoich padach
Myslę, że jest zły, że sam na to nie wpadł :lol:

Jak pokazuje nasza ankieta, X360 ma marne szanse. Jednak zaufanie do Sony i Nintendo, a niechęć do Gates'a są widoczne.
Awatar użytkownika
Thompson
Cactuar
Cactuar
Posty: 452
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 07:47

Post autor: Thompson »

Sephiria pisze:Imo, Gates właśnie zatopił X-Box 360 i jego nastęcpę na japońskim rynku
Na samym starcie było wiadomo, że mu się nie uda nic zdziałać w Japonii więc nei ma się co dziwić.
Fajny news ^^ BTW imo ten pad Sony to śmieć. Wolałbym wibre niż czujniki. Nie będzie to taka sama frajda jak granie na Wii. Co z tego, że będzie jakaś malutka interakcja z otoczeniem w grze skoro to tylko część tego co oferuje Wii.
Gamertag: Szalony Szkot
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Thompson pisze:a samym starcie było wiadomo, że mu się nie uda nic zdziałać w Japonii więc nei ma się co dziwić.
Z jednej strony masz rację, ale Bill bardzo często zaznaczał, że definitywne wejście i ugruntowanie pozycji na japońskim rynku jest dla niego sprawą prestiżową, ambicjonalną, również priorytetową dla X-Box 360. Mając to w pamięci jednak mocno się zdziwiłam, gdy przeczytałam, jak Bill sobie użył na konkurentach. W sumie nazwać jakiegoś pada śmieciem to nic złego, ALE Japończycy mają inną mentalność i podejrzewam, że tym bardziej zewrą szyki kupując Wii i PS3.

Być może ta wypowiedź to faktycznie tylko marketingowy atak na konkurencję, ale można się też doszukać ukrytego podtekstu. A brzmi on: "Bill zrezygnował z Japonii i przerzucił się na inne cele". Nie dalej jak 2 m-ce temu dyskutowaliśmy tutaj o rosnącym zainteresowaniu M$ i X-B 360 Europą Środkową oraz Wschodnią, w tym także Polską. Jest to całkowicie naturalne, jako że inne fronty już praktycznie są podzielone - USA X-B (z pewnym procentem Wii i PS3), Azja to przewaga PS3 z obecnością Wii (być może dość wyraźną) i prawie pewne drugie miejsce X-B. Jedyne dwa niezdobyte/ niepodzielone terytoria to Antypody (Australia) i właśnie Europa Środkowa oraz Wschodnia. Dlaczego tylko wschodnie i centralne tereny? Bo te >wolne< rynki są stosunkowo młode (w Zachodniej Europie linie podziału też są dość wyraźnie określone), a więc jeszcze nie są wychowane i stanowią zbyt łakomy kąsek, by MS mógłby je tak po prostu oddać Sony. I szczerze mówiąc Bill bierze się do tego we właściwym momencie, bo Sony chwilowo nie prowadzi jakiejś agresywnej kampanii, a lepszej okazji by strącić Sony np. w Polsce z niekwestionowanej pozycji lidera po prostu przez najbliższe lata nie będzie. Gdyby Bill się teraz nami nie zainteresował, to PS jako jedyne na bardzo dłuuuuuuuugi czas kojarzyłoby się tutaj z terminem "konsola".
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

http://www.multikonsolero.de/zockerbuden/chocobo.htm
czy to jest poważne? ciekaw jestem czy z taką kolekcją gier można nimi naprawdę się cieszyć. wydaje mi się, że nie.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

http://gry.onet.pl/wia_item.html?DB=120&ITEM=1335901 - nie wygląda to najlepiej. Wygląda na to, że dominacja MS na rynku konsol staje się faktem, no chyba że Wii Nintendo zdoła odrobić przepaść, która dzieli go od konkurentów.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Rónie dobrze Bill mógł sobie wykupić artykuł ;)
glamorous vamp
ODPOWIEDZ

Wróć do „Technologia”