Konsole...

Nowinki a la konsole, komórki, net, jak i problemy z nimi związane

Moderator: Moderatorzy

Która z konsol najpewniej kupisz?

PS3
57
53%
X360
9
8%
Wii
6
6%
Po co mi nowa konsola? oO
24
22%
Najpewniej PS3 + Wii lub X360
11
10%
 
Liczba głosów: 107

Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Gveir pisze:Niesławna PS2 bardzo zaniża całą statystykę
Moja działa od 9 lat i wciąż mam 1wszego pada <3 Więc może co komu się trafi. Stara, dobra czarna krowa rlz.

Za to mam coś takiego, że nie chcą mi się savy zapisywać. Znaczy gram, save point i dupos kwasos. Nie wiem czy to wina memorki, gdy czy konsoli, jako, ze nie włączałam PS2 od...grudnia chyba. Sprawdzić trzeba. Mimo, ze chcę inwestować w PS3, to żal by mi było PS2 :/ Jakiś sentyment mam do tej konsoli. Była ze mną w Szwecji i we Włoszech... XD
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

To nie sprzedawaj. Ja na PS2 gram tyle samo co na PS3, zostało kilka tytułów do nadgonienia. A i jeśli ślinisz się na upscale w PS3 to jest bez fajerwerków, można swobodnie żyć bez niego. Jednak niektóre gry na większych TV maja zębów, że rekina by przestraszyły.
Zasadniczo grając tez na grach z ps2 na ps2 oszczędzasz też nieco prądu, bo jak wiadomo, PS3 żre waty jak komp. Tak tylko wyliczam ; p
Ja swoje klasyki trzymam. Niektóre się kurzą, inne używam, ale jakoś nie chcę się ich pozbyć. Pewnie z tego samego powodu co ty, żal mi ;]
This post is... hay definition.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Go Go Yubari pisze:Moja działa od 9 lat i wciąż mam 1wszego pada <3 Więc może co komu się trafi. Stara, dobra czarna krowa rlz.
No właśnie - masz jeszcze starą krowę. Pierwsza jak mi padła to już była Slim, druga slimka trzyma do tej pory, będąc już dwa razy starsza od poprzedniczki trzyma się znacznie lepiej.
Go Go Yubari pisze:Za to mam coś takiego, że nie chcą mi się savy zapisywać. Znaczy gram, save point i dupos kwasos. Nie wiem czy to wina memorki, gdy czy konsoli, jako, ze nie włączałam PS2 od...grudnia chyba.
Kain ma podobny problem - savów nie chce robić. W jednych tytułach trzeba próbować kilka razy, w innych zawsze działa w innych chyba już wcale. Mam wrażenie, że to jest błąd chipu kontrolera kart pamięci. A usunięcie tej usterki to wymiana płyty głównej konsoli -_-"
hay pisze:Zasadniczo grając tez na grach z ps2 na ps2 oszczędzasz też nieco prądu, bo jak wiadomo, PS3 żre waty jak komp. Tak tylko wyliczam ; p
Ale dzięki ogólnej optymalizacji hardwareu z modelu na model ciągnie coraz to mniej - na Wiki jest taka fajna tabelka - faktycznie, zużycie prądu całkiem nieźle spada.
hay pisze:Ja swoje klasyki trzymam. Niektóre się kurzą, inne używam, ale jakoś nie chcę się ich pozbyć. Pewnie z tego samego powodu co ty, żal mi ;]
PSX już mi nie działa praktycznie (z wczytywaniem czegokolwiek jest poważny problem), ale stoi i stał będzie do końca świata ;] Po sprzedanym Pegazus'ie i pudle dyskietek został żal i zastanawianie się nad własną głupotą :<
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

Yup, znam tego niusa. Dobra wiadomość dla użytkowników bez BC. Ciekawe czy jest to zapowiedź nowej linii klasyków na PSN.
This post is... hay definition.
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

nie wiem. możliwe.
i tak pewnie dużo czasu minie zanim wprowadzą to w życie, jednak mnie to bardzo cieszy bo mam kilka jrpgów niedokonczonych. wtedy muszę tylko opanować sztukę scalingu (? - nie wiem jak to się nazywa; przyzwoite oglądanie PALowskich gier na monitorze hd)
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
Vaan
Cactuar
Cactuar
Posty: 408
Rejestracja: pn 19 lip, 2004 22:38

Post autor: Vaan »

Update dashboardu dla X360 jak to kogoś interesuje. http://www.youtube.com/watch?v=fA6Ca2MdFMU Podoba mi się to, że nie trzeba ściągać wszystkich elementów, tylko te które mamy zamiar kupić. Tak więc wygląda na to, że posiadacze MU mogą spać spokojnie.
Awatar użytkownika
Nienormalny_PS2
Malboro
Malboro
Posty: 637
Rejestracja: śr 04 maja, 2005 03:16
Lokalizacja: Chronoles

Post autor: Nienormalny_PS2 »

Pozbywanie się konsol i gier nie wchodzi w grę. To jak usuwanie tatuażu, znika ale blizna zostaje. I Gveir ma teraz taką bliznę duchową :lol: Biedny Pegaz, coś Ty najlepszego zrobił.... ;d
Też się łączę z Wami w sprawie zapisywania gier. Ja miałem tak, że napieram twardo w jakiś tytuł, dochodzę do jakiegoś save pointu i wielka radość i ulga. A na drugi dzień save znika ot tak sobie. Jakieś bonusy jak HP 9999999 i MP 9999, full super ammo extra giga i inne takie pierdoły nad którymi się zużyło z 5 kilo znikają i doopa.

Gveir pisze: PSX już mi nie działa praktycznie (z wczytywaniem czegokolwiek jest poważny problem), ale stoi i stał będzie do końca świata ;]
To tak jak u mnie. Jak już łorld wybuchnie albo się zapadnie albo ufo zrobi zapaexploimplozję, ustawimy się na jakieś rundki :sylwester:
Awatar użytkownika
Uleq_w_Sztyfcie
Kupo!
Kupo!
Posty: 56
Rejestracja: sob 25 kwie, 2009 11:52

Post autor: Uleq_w_Sztyfcie »

Jak już tak Nienormalny zaczął, po sprzedaniu konsoli, albo choćby akcesoria, czy też gry
zostaje "blizna duchowa", ale fizyczna też może zostać jak przy przekazywaniu spadnie nam kantem na bosą stopę...
Wracając do tematu:
Z Pegasusem spotkałem się w wieku kilku lat, i tego samego mam do dziś. Co prawda nie mam ani 1 pada, czy nawet zasilacza, to nie zamierzam się go pozbywać. Za to cartów jest całe pudło po butach (a stopy mam duże...).

Zaczęła się era PSX, to szło się za trendem. Wiadomo, że kolejki w sklepach bywają duże, ale czekać było warto. "Plejak" służył parę dobrych lat i niestety poszedł na śmieci :(.
Ostatnią rzeczą, którą z nim zrobiłem był dump bios'a, którego do dziś używam w emulatorze, więc jakaś cząstka wspomnień wala się gdzieś na dysku twardym mojego PC.

Aktualnie jedyną konsolą z jakiej korzystam jest PS3 w Media Expercie, ale to nie to samo, co mieć konsolę na własność.
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Czy ktoś na forum próbował odpalić na psp Chrono Crossa? Obecnie mam softa 5.00 M33 i się zastanawiam nad zrobieniem 5.00 M33-2 a następnie użyciem plugina do emulacji CC. W ogóle to jak to jest z tymi pluginami? Skoro to ma być emulator, to wystarczy, że na Memory Sticka zgram obraz gry w .iso i potem odpalę tego emulatora? Czy jednak muszę wcześniej obraz gry jeszcze skonwertować? Kurcze, kiedyś Finale i Residenty działały a po zmianie softu wszystko trzeba od nowa ustawiać :roll: Aha, i o porady proszę głównie tych co mieli PSP FAT, bo na tych nowszych jest trochę inaczej z tego co wiem...
Swoją drogą pytanie na PSPoland to ostateczność, wszyscy tam są naburmuszeni :roll:

[ Dodano: Sob 22 Sie, 2009 15:53 ]
lol, właśnie przeczytałem że jeszcze należy scalić pliki przed uruchomieniem cd2... rodzi się pytanie, czy mam je scalać od razu czy przy save'ie na końcu cd1 _^_
glamorous vamp
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

Jak wolisz. Ja lepiłem je od razu przy konwersji. Wtedy masz wygodną opcję z poziomu menu konsoli jak zmiana dysku. Proponuję użyć Popstation GUI. Nie zawiódł mnie jeszcze w porównaniu do innych tworów.

W skrócie:
1. Robisz sobie ISO z gry.
2. Pakujesz obie płyty do programu(będzie opcja wyboru ilości dysków)
3. Tworzysz sobie customowy eboot lub też jedziesz na wyjściowym.
4. Konwertujesz.
5. Wrzucasz do katalogu game(otrzymane pliki muszą być w osobnym podkatalogu)


Wracając do konsolowych gadek. Widział już ktoś PS3 Slima? Moim zdaniem wygląda kiepskawo, jednak świetne osiągnięcie techniczne. Upchać taki powerhouse w zasadzie prawie 40% mniejsze pudełeczko bez wyciągania zasilacza na zewnątrz? Dla mnie bomba.

Jednak zostanę przy swojej oryginalnej czarnuli. Piano Black bardziej do mnie przemawia niż ta matowa czerń.
This post is... hay definition.
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Używałem IceTea do konwertowania... wypróbuje to Popstation. Oby zadziałało ^_^
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Bahamut
Kupo!
Kupo!
Posty: 94
Rejestracja: czw 21 gru, 2006 18:37
Lokalizacja: 3 years ago

Post autor: Bahamut »

Wszyscy narzekają na dizajn, a ja sądzę, że Slim jest ładny (kojarzy mi się z PS2 Slim). Podoba mi się właśnie w nim ta prostota wykończenia, co do samego kupna to zobaczymy może trafię na jakąś mega okazję w USA to kupię.
Z większych minusów to chyba największym jest brak jakiejkolwiek emulacj PSX/PS2 i bye bye systemy operacyjne.
IceTea
To jest do picia a nie konwertowania xP
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

Z tego co wiem to Slim łyka PSX'a bez problemu. Zabiliby spory kawałek swojego PSN Store jakby wyrzucili ten element BC.
PS2 obsługiwały i tak tylko wczesne modele, więc żadna strata dla przeciętnego zjadacza chleba.
Systemy operacyjne były doinstalowywane przez mikroskopijną ilość użytkowników. Pasjonaci takich wariactw kupią sobie po prostu lśniącą czarnulkę.

Za to Slim jest bardziej przyjazny środowisku, posiada integrację z Sony Bravia oraz sprzętowy bitstreaming Dolby TrueHD i DTS-HD po stronie konsoli. Jednak to ostatnie to audiofilska sprawa... Dla drobnego odsetku użytkowników.
This post is... hay definition.
Awatar użytkownika
Bahamut
Kupo!
Kupo!
Posty: 94
Rejestracja: czw 21 gru, 2006 18:37
Lokalizacja: 3 years ago

Post autor: Bahamut »

hay pisze:Z tego co wiem to Slim łyka PSX'a bez problemu. Zabiliby spory kawałek swojego PSN Store jakby wyrzucili ten element BC.
No tak głupi ja, masz oczywiście jak najbardziej rację.
hay pisze:PS2 obsługiwały i tak tylko wczesne modele, więc żadna strata dla przeciętnego zjadacza chleba.
Jestem tym szczęśliwcem, iż posiadam tą wersję, jednak nie korzystam z tego bajeru :lol:
hay pisze:posiada integrację z Sony Bravia
Hmm w sumie to jest dobre tylko dla ,,wybranych" :P Sam używam Samsunga z HD ready i nie narzekam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Technologia”