Konsole...

Nowinki a la konsole, komórki, net, jak i problemy z nimi związane

Moderator: Moderatorzy

Która z konsol najpewniej kupisz?

PS3
57
53%
X360
9
8%
Wii
6
6%
Po co mi nowa konsola? oO
24
22%
Najpewniej PS3 + Wii lub X360
11
10%
 
Liczba głosów: 107

Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Boni pisze: A gry na nintendo... ciekawe, słyszałem ostatnio od kogoś, że tam tylko jest yoshi i mario i tetris... to prawda, czy też nintendo zmieniło taktykę i dało więcej różnorodnych gier?
Głupoty. Te oczywiście będa, bo to ludzie (czyt. Japońce) najchętniej kupuja i czekają na kolejne części. Ale wyobraź sobie gry, gdzie trzymasz takiego pada - pilota, machasz nim, a na ekranie Twój bohater macha mieczem i walczysz sobie z NPCami :] Ponoć starsznie czyły jest pen pad (czujniki ruchu są i w pilocie, i w tym analogu, co trzymasz w drugiej ręce). Poza tym do Wii można też zakupić pistolet i grać w różne strzelanki, o niebo lepsze od pradawnego Duck Hunt (który też ponoć doczeka się remake'u na Wii :D ). Szczerze mówiąc zaciekawił mnie ta konsolka. Jeżeli gry na nia wychodzące bedą mnie w stanie zachęcić do jej kupna to nie mieszkam tego zrobić :D Tylko mi nie chodzi o dobrą zabawę tylko o dobre gry :] Grafika na nich będzie pokroju PS2 i X'a, ale przynajmnie nikt nam nie powie, że potrzebujemy jakieś HDTV, żeby w pełni nacieszyć oko :P
Awatar użytkownika
Thompson
Cactuar
Cactuar
Posty: 452
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 07:47

Post autor: Thompson »

Go Go Yubari pisze:Za jakośc się płaci. Każdy by chciał najnowszego Mercedesa za 5 tys. złotych, ale tak się raczej nie da.
LOL! Teraz to mnie... conajmniej ździwiłaś. Chcesz mi powiedzieć, że Sony jest najlepsze a takie Wii i Xbox to kicha bo nie mają znaczka PS? Nie wiem o jakiej jakości mówisz. Chyba już sporo razy było wałkowane to, że konsole mają podobne możliwości. Xbox jest tańszy a niektórych to chyba bardzo boli, że opcjonalnie mogą sobie kupić HDDVD.
Sam na swoje PS2 nie narzekam. Ja nie obrzydam PS3. Mówie tylko co mi się podoba a co nie. Jak narazie to nie widzę powodów do kupowania PS3 skoro mogę kupić sobie za tą samą cenę Xboxa, który nie odstaje JAKOŚCIĄ od PS3 no i starczy mi na połowę Wii (jak nie lepiej) Więc po co mi PS3? Chyba tylko dla szpanu. Sony jak narazie nei pokazało nic ciekawego czym mogłoby mnie do PS3 przekonać i to jest taki mój osobisty żal do nich. Jak dla mnie pieniądze wyrzucone w błoto...
Go Go Yubari pisze:To nie czytaj
Racja, takich bredni to ja się już naczytałem od fanów Kutaragiego ^^ Chciałbym tylko zobaczyć jak dopieszczą swoje cacuszko. Na pewno nie ustrzeże się jakiś mniejszych czy też drobniejszych błędów.

Pragnę zaznaczyć, że ja nie jestem jakimś fanem Billa. Konsola po prostu podoba mi się bardziej co nie znaczy, że potępiam wszystkich co kupią sobie PS3. Wasza sprawa.

Pisane w pośpiechu i pewnie już zupełnie nie na temat. Coś mi się czuje, że drugie wirtualne piwo dostanę :)
Gamertag: Szalony Szkot
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Thompson pisze:Chcesz mi powiedzieć, że Sony jest najlepsze a takie Wii i Xbox to kicha bo nie mają znaczka PS?
Nie. Źle mnie zrozumiałeś. Nie porównywałam PS3 do Wii (bo o tej w sumie prawie nic nie wiem), ani do X360. Ogólnie miałam na mysli całą konsolę.
Thompson pisze:Xbox jest tańszy a niektórych to chyba bardzo boli, że opcjonalnie mogą sobie kupić HDDVD.
No nie wiem kogo to boli. Mnie nic nie boli lol. Mi chodzi jedynie o to, że IMO Ps3 bedzie lepsza niż 360. Poczytałam to i owo. Swoje zdanie mam. Nikomu nie narzucam. Do X360 nic nie mam, ale wolę PS3. To tyle. Nic więcej.
Thompson pisze:Jak narazie to nie widzę powodów do kupowania PS3 skoro mogę kupić sobie za tą samą cenę Xboxa, który nie odstaje JAKOŚCIĄ od PS3 no i starczy mi na połowę Wii (jak nie lepiej) Więc po co mi PS3?
No widzisz. Wolna wola, wolny wybór. Każdy się cieszy i tyle.
Thompson pisze:Pragnę zaznaczyć, że ja nie jestem jakimś fanem Billa. Konsola po prostu podoba mi się bardziej co nie znaczy, że potępiam wszystkich co kupią sobie PS3. Wasza sprawa.
Właśnie T. Więc tez sam o tym nie zapominaj. Sa ludzie, którzy (jak ja) zbyt ufają Sony i tyle. To zalezy od róznych czynników. Ja Ci zycze, aby Twój X360 służył ci jak najlepiej i jak najdłużej, bo chetnie pogadam z kims kto ma X360 (większośc osób, które znam kupi PS3 lub Wii).
Thompson pisze:Pisane w pośpiechu i pewnie już zupełnie nie na temat. Coś mi się czuje, że drugie wirtualne piwo dostanę
Nie tam. Nie chce Cię spić. Kubusia dostaniesz :P
Awatar użytkownika
Thompson
Cactuar
Cactuar
Posty: 452
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 07:47

Post autor: Thompson »

Nie no ja na konsole się narazie nie piszę - tylko porównuje :P Swoje spostrzeżenia już napisałem
Go Go Yubari pisze:Mnie nic nie boli
Nie mówię, że ma Cię boleć ^^
Go Go Yubari pisze:Kubusia dostaniesz
Niech będzie i Kubuś ^^
Gamertag: Szalony Szkot
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

http://gry.onet.pl/wia_item.html?DB=120&ITEM=1326467 - chyba Kutaragiemu troszkę bąbelki uderzyły do głowy. Te założenia są bardzo ryzykowne, a pomyłka może oznaczać dominację MS i X-boX 360 na rynku przez najbliższe 4 lata. To stwarzałoby z kolei szansę Nintendo, by odzyskać częściowo utraconą pozycję. Nie życzę Sonyu źle i mam nadzieję, że Kutaragi wyjdzie na swoje, ale dla dobra graczy niech zmądrzeje i wydusi chociaż jakąś startową grę. Szkoda by było patrzeć, jak X-box przejmuje pozycję lidera, za to chętnie bym widziała jak Wii (wole jednak starą nazwę - revolution) dogania obu konkurentów. Konkurencja 3-ch jest znacznie zdrowsza niż zmagania dwóch i korzystniejsza dla konsumentów.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Thompson
Cactuar
Cactuar
Posty: 452
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 07:47

Post autor: Thompson »

Sephiria pisze:wole jednak starą nazwę - revolution
Zdecydowanie revolution jest lepszą nazwą. ^^
Sephiria pisze:Szkoda by było patrzeć, jak X-box przejmuje pozycję lidera
Bo to konsola Gatesa?
Sephiria pisze:chyba Kutaragiemu troszkę bąbelki uderzyły do głowy
I potem mi się dziwicie, że ja takie odczucia do PS3 mam ^^
Gamertag: Szalony Szkot
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Thompson pisze:Sephiria napisał/a:
chyba Kutaragiemu troszkę bąbelki uderzyły do głowy

I potem mi się dziwicie, że ja takie odczucia do PS3 mam ^^
Ej, ale kto kupi PS3 od razu? A przynajmniej u nas? LOL. Ja tez poczekam pół roku, aż stanieje, więc... Najpierw kupiłam DoA2, a prawie 4 miechy później dostałam PS2 :lol: moge poczekać.
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Nie wiem, jak się sprawa będzie miała z dostępnością gier na różne platformy, ale jeżeli już kupię nową konsolę, to będzie to PS3. Dlaczego? Bo na nią ukażą się co ciekawsze jrpg, kolejny Silent Hill itd. Na Xbox'a zapewne wybór gier z mojego ulubionego gatunku będzie uboższy, więc cena albo poziom techniczny nie są już wobec tego tak istotne. Może się mylę i za kilka lat każda gra będzie dostępna od komórek po wszystkie konsole, jednak na dzień dzisiejszy takiej pewności nie mam. Nie polecę do sklepu zaraz po premierze,żeby przepłacać, ale poczekam pół roku, rok, albo i więcej..nie spieszy się. Xbox to pewnie fajny sprzęt, a Gates to niespotykanie miły , święty człowiek XD jednak nigdy nie kręciły mnie gry Microsoftu, ani tytuły, które wydawano na poprzednią ich konsolę. Zaznaczam tylko,że żaden ze mnie wszechwiedzący gracz- na PS2 mam zaledwie kilka gier, a oferty na poszczególne konsole znam jedynie ze sklepów w necie ;)
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

http://www.mcvuk.com/newsitem.php?id=1059

Famitsu reported that Nintendo's senior management director Yoshihiro Mori has confirmed the price of Wii, the console will cost 25000 yen (US$222) in Japan. The price is about 1/3 of PS3 and less than half of Xbox 360.
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Nieźle... ciekawe po ile będą gry (ciągle mam w pamięci ceny cartów na N64 :lol: )... IMO dobre posunięcie Nintendo z tą ceną :)

Jeśli w przyszłości coś kupie - to tylko PS3 - zaufanie do marki, nawet za wyższą cenę. Poza tym na tą platformę jRPGi zawsze będą w pierwszej kolejności dostępne - a przynajmniej będzie ich mnogo 8)
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Jak Wii bedzie naprawdę tak tanie (w porównaniu), to zastanowię się nad dodatkowym (bo PS3 obowiazkowo) zakupem Wii. I tak gier kupuje niewiele (tylko wybrane tytuly) więc w sumie mogłabym pooszczedzać. O ile X360 pod wzgledem gier nie różni sie IMO az tak bardzo niż PS3, to Nintendo nigdy nie miałam (serio) poza GameBoyColor... tak więc, czemu nie, skoro cena przystępna ma być ^^.
Awatar użytkownika
Izrail
Malboro
Malboro
Posty: 757
Rejestracja: pt 02 lip, 2004 14:20
Lokalizacja: Tartaros

Post autor: Izrail »

Margaryna też ma przystępną cenę.
A ta krzywa wieża <bo konsolą ciężko to nazwać> to chyba żart.

Pegasus roku 2006.
Foolish brother... If you wish to kill me, hate me, detest me and survive in some unsightly way...

Run and run and cling to life...
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Dla mnie sam pad jest beznadziejny. Jak to sie trzyma? Steruje? lol
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Wii oprócz pada pilota posiada też takiego normalnego, więc pewnie normalne gry też tam ujrzymy :]

Obrazek

Ciekawi mnie kwestia cen gier. Gry na X360 kosztują średnio 250zł O_O Sony będzie miało swoje gry na Blue Discach, czy jak się to zwie, a cena samych płyt zapewne nie będzie początkowo niska, więc i gry również mogą być drogie... A Wii ma chyba napęd DVD, z czego gry pewnie będą na DVD9 (dwuwarstwowe).
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Ja sam sie zastanawiam nad kupnem Wii ^^ z gier widzialem screeny z Raymana i Sonica _^_ wiecej nie udalo mi sie ujrzec, ale jak narazie wybor nie wielki :)

Jaco ten pad mi przypomina te stare z pegazusa z rynku ktorym operowal moj kolega :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Technologia”