Konsole...

Nowinki a la konsole, komórki, net, jak i problemy z nimi związane

Moderator: Moderatorzy

Która z konsol najpewniej kupisz?

PS3
57
53%
X360
9
8%
Wii
6
6%
Po co mi nowa konsola? oO
24
22%
Najpewniej PS3 + Wii lub X360
11
10%
 
Liczba głosów: 107

Awatar użytkownika
Bahamut
Kupo!
Kupo!
Posty: 94
Rejestracja: czw 21 gru, 2006 18:37
Lokalizacja: 3 years ago

Post autor: Bahamut »

W sumie mam to moje PS3 od około roku, więc czas stwierdzić czy naprawdę warto ?

IMO co zauważyłem, że mimo, iż byłem masakrycznie wielkim przeciwnikiem strzelanek na konsole mam trzy tytuły (Haze,Resistrance,Ghost Recon) które dają mi dużo radości z powodu grania na Split-Screen'ie, jedynie Ghost jest świetny w singlu i jest moją ulubioną grą w multi w sumie. Posiadam jeszcze takie cuś jak Eye of Judgement i muszę przyznać, że to naprawdę świetna gierka, ale trzeba poświęcić na nią sporo czasu (partyja trwa ok.1h szczególnie jak grasz podstawową talią z pudełka). Powinno się też zwrócić uwagę na dwa wybitne platformery Heavenly Sword i DMC4 no i taki o klasę niższy Genji : Days of Blade ;)

Więc jak szukasz takich doznań warto


Btw. W mnie WoW stoi i tylko myśle czy by sobie nie wpakować kasy na konto i nie ruszyć zwiedzać.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Ababeb pisze:PS3 - drogi odtwarzacz Blu-Ray, niewiele ciekawych tytułów, syfiaste usługi sieciowe.
Odtwarzacz będący jednym z najlepszych na rynku pod względem jakości i funkcji/opcji znajdujących się w menu, posiada takie, które mają tylko najlepsze odtwarzacze, wcale nie bijące go jakością obrazu. Gry z PSX od wersji 80 GB wzwyż - chodzą bez zająknięcia (testowałem na: FF VII, VIII, Legend Of Dragoon, Tekken 3, Soul Blade, Metal Gear Solid). Gry z PS2 prawdopodobnie będą chodziły w przyszłości na takiej samej zasadzie jak w X360 z pierwszym X. Tytułów jest coraz więcej - PS2 też na początku była taka pod tym względem - potrzebowała ponad roku żeby się rozkręcić, a wtedy podeptała wszystko. HOME - porażka. PS Store - wielkie dobro, coraz to większe na dodatek.
Ababeb pisze:X360 - produkt Microsoftu (to wystarczy), większość gier wychodzi również na PC.
Świetny XLA, bardzo dużo gier (multiplatformowe i exclusive), znacznie mniejsza awaryjność niż poprzednio z nowymi modelami (chociaż ciągle niesamowita - 33% konsol w śmietniku do tej pory - kosmos). Zero Blu-Ray niestety. Dobra konsola mimo wszystko.
Ababeb pisze:Jedynie Wii może bym kupił, gdybym miał więcej miejsca w pokoju i mógł prowadzić transakcje zagraniczne dla VC
Dla VC nie masz problemu - jeżeli jesteś w zasięgu karty z Inteligo, to nie masz najmniejszego problemu. Rejestracja na UK i masz co chcesz, na dodatek bez rżnięcia na kursie funta. Co przypomina mi, że muszę tam założyć konto, bo PKO BP jak zwykle jest w dupie i co bym nie zrobił - PS Store czy XLA nie przyjmuje mojej karty -_-"
Bahamut pisze:Haze,Resistrance,Ghost Recon
Haze jest bardzo kiepski, pierwszy Resistance średni (drugi już świetny), a GR dla tych co lubią ten tym rozgrywki. Trza poczekać na Killzone 2 - z widzianych trailerów i gameplay'a wynika, że gra będzie po prostu mordercza. Wrogiem FPS na konsole też byłem. Dopóki nie pograłem w Killzone i Black na PS2 - to dalej nie jest to co tygryski lubią najbardziej w temacie celowania, ale można się przyzwyczaić i grać naprawdę komfortowo.
Bahamut pisze:dwa wybitne platformery Heavenly Sword i DMC4
To nie platformery, a action adventure :P I faktycznie HS fajny jest, ale do wybitności brakuje mu wiele... Przy God Of War siada i kwiczy w kwestii rozgrywki (nie żeby było źle - po prostu GoW jest w tym temacie świetny... chociaż i jego zjada Ninja Gaiden, bez dwóch zdań) i do jasnej cholery - 6h single player? Grę skończyłem tego samego dnia, którego ją otrzymałem. Porażka totalna...
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
SomeThing
Kupo!
Kupo!
Posty: 53
Rejestracja: pt 11 kwie, 2008 15:08

Post autor: SomeThing »

Gveir pisze: Gry z PSX od wersji 80 GB wzwyż - chodzą bez zająknięcia (testowałem na: FF VII, VIII, Legend Of Dragoon, Tekken 3, Soul Blade, Metal Gear Solid). Gry z PS2 prawdopodobnie będą chodziły w przyszłości na takiej samej zasadzie jak w X360 z pierwszym X.
To znaczy, że na PS3 chodzą gry z PSX i PS2? Ja już mam mętlik w głowie.. Jedni mówią "nie", drudzy "tak" -.-
Awatar użytkownika
Bahamut
Kupo!
Kupo!
Posty: 94
Rejestracja: czw 21 gru, 2006 18:37
Lokalizacja: 3 years ago

Post autor: Bahamut »

Gveir pisze:Odtwarzacz będący jednym z najlepszych na rynku pod względem jakości i funkcji/opcji znajdujących się w menu, posiada takie, które mają tylko najlepsze odtwarzacze, wcale nie bijące go jakością obrazu.
Z tym się godzę PS3 jako odtwarzacz Blu-raya jest świetny mam już chyba 5 filmów i jestem gotów powiększyć tą kolekcję.


Z Haze to wiem że jest szitem niesamowitym, jednak te dwie traktuje jako 100% co-op, bo w singlu to powiem tak, w Haze jest żałośnie a w Res znośnie :P

Gveir pisze:To nie platformery, a action adventure :P
Ale gafa :P aż wstyd się przyznać ale zapomniałem jak się nazywa taki typ rozgrywki i najliżej mi było do platformera :lol: . HS wywnioskowałem tak bo grałem dopiero piersze 4 misje (dłużej nie, bo najpierw czekają na mnie FF VII-XII ). GoW u mnie leży n półce ale jakoś nigdy nie mam czasu się za niego wziąć.
SomeThing pisze:To znaczy, że na PS3 chodzą gry z PSX i PS2? Ja już mam mętlik w głowie.. Jedni mówią "nie", drudzy "tak" -.-
Można jak najbardziej tylko na tych większych pojemnościowo wersjach ;) .


Btw wie ktoś czym będzie się różniła nowa seria PSP od starej ?
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

SomeThing pisze:To znaczy, że na PS3 chodzą gry z PSX i PS2? Ja już mam mętlik w głowie.. Jedni mówią "nie", drudzy "tak" -.-
To zależy od wersji konsoli. Kompatybilność sprzętową z grami z PS2 posiadały modele 20 GB (NTSC), 40 GB (PAL, NTSC), 60 GB (PAL, NTSC), 80 GB (NTSC). Obecnie produkowane modele 80 GB i 160 GB (oba PAL i NTSC) tej kompatybilności nie posiadają. Kompatybilność w części modeli była programowa (emulacja), a w części sprzętowa (Emotion Engine na pokładzie). Teraz oba są wycięte, z powodów z problemów z emulacją i jakością - większość gier chodziła gorzej niż na PS2, część nie chodziła wcale (w tym najważniejsze tytuły). Gry z PSX na modelu 80 GB chodzą bez zająknięcia, tak samo na 160 GB. Savy na najnowszych modelach jeżeli posiadasz musisz przenieść za pomocą Adaptera, za złodziejskie 99 zł -_-" Do tego na dysku konsoli trzeba sobie utworzyć wirtualne karty pamięci (jest opcja w menu), wtedy możesz już grać bez problemów. Gry z PS2 może w przyszłości pójdą w wersji emulowanej, jak poradzą sobie z problemami technicznymi - po sprzęt jest tak mocny, że z mocą do emulacji najmniejszych problemów być nie powinno.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
SomeThing
Kupo!
Kupo!
Posty: 53
Rejestracja: pt 11 kwie, 2008 15:08

Post autor: SomeThing »

Gveir pisze: Obecnie produkowane modele 80 GB i 160 GB (oba PAL i NTSC) tej kompatybilności nie posiadają. Kompatybilność w części modeli była programowa (emulacja), a w części sprzętowa (Emotion Engine na pokładzie). Teraz oba są wycięte, z powodów z problemów z emulacją i jakością - większość gier chodziła gorzej niż na PS2, część nie chodziła wcale (w tym najważniejsze tytuły). Gry z PSX na modelu 80 GB chodzą bez zająknięcia, tak samo na 160 GB.
No i na moje nieszczęście mam właśnie 80 GB Pal.... Ale innych nie było :/ Trudno, raczej zadowolę się grami z PS3, bo chyba nie ma takiej na PSX która by mi się szczególnie podobała/tudzież była w sprzedaży xD
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

SomeThing pisze:No i na moje nieszczęście mam właśnie 80 GB Pal.... Ale innych nie było :/ Trudno, raczej zadowolę się grami z PS3, bo chyba nie ma takiej na PSX która by mi się szczególnie podobała/tudzież była w sprzedaży xD
Też taką mam i trochę ten brak emulacji boli też. Poszukaj w necie, sporo sklepów ma jakieś gry z PSX, czasami bardzo dużo, można się zdziwić.

No i właśnie wszedł Bundle Pack PS3 160 GB z kuponem na darmowe ściągnięcie Ratchet & Clank: Quest For Booty, The Last Guy, Super Stardust HD i GT5 Prologue. Za 1549 zł (dałem 50 zł mniej za 80GB). Po zobaczeniu oferty mało się w dupę nie ugryzłem...
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Bahamut pisze:Btw wie ktoś czym będzie się różniła nowa seria PSP od starej ?
Jest...hmmm....mniejsza?
SomeThing pisze:Obecnie produkowane modele 80 GB i 160 GB (oba PAL i NTSC) tej kompatybilności nie posiadają.
SomeThing pisze:Gry z PSX na modelu 80 GB chodzą bez zająknięcia
No więc chodzą, czy nie? _^_

*confused*

I czy opłaca się czekać na 160GB...komu tyle potrzeba i na co...
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Go Go Yubari pisze:No więc chodzą, czy nie? _^_
Z PS2 nie chodzą natomiast z PSX chodzą. Go, oślepłaś? :P
Go Go Yubari pisze:I czy opłaca się czekać na 160GB...komu tyle potrzeba i na co...
Instalacja MGS4 - 5.5 GB, instalacja Heavenly Sword - 2.3 GB, HOME - 3 GB, itp... Dema i trailery swoje ważą. Co prawda każdą instalację można sobie usunąć i potem znowu zainstalować, firmowo się nie traci savów, więc bez obawy, ale potem znowu trzeba patrzeć na te paski postępu... Po kilku latach masz już sporo miejsca na dysku zajętego. No i pełne wersje z PS Store. One dopiero ważą - sam plik do zassania ma przeważnie ok. 4 GB dla gier na PS3 dla gier PSX - około 700 MB. Je też można kasować, a potem pobierać znowu - ponieważ się już za nie zapłaciło i można to robić ile tylko się razy zachce. Tylko komu się będzie chciało takie ilości danych często ściągać? Duży dysk to dobra rzecz. Inna sprawa, że starczy sobie kupić dysk 2.5 cala, 5400 RPM do notebook'a i za pomocą Backup Utility i dysku zewnętrznego na USB przegrać całą zawartość starego na ten nowy i go wrzucić do PS3 - nie ma najmniejszych problemów z kompatybilnością, bo to standardowy dysk (nie to co odwalił Microsoft z X360 :lol: ) i można się cieszyć wielkim dyskiem za małe pieniądze, jako ze te dyski do PC są tanie. Tylko wtedy zawsze lepiej kupić coś lepszej firmy, żeby nie było potem płaczu i zgrzytania zębów ;]
Ostatnio zmieniony sob 13 gru, 2008 19:12 przez Gveir, łącznie zmieniany 1 raz.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Gveir pisze:Go, oślepłaś?
Tak XD
Gveir pisze:Z PS2 nie chodzą natomiast z PSX chodzą.
Porażka....

Reszty nie zrozumiałam. Nie znam się w ogóle na informatyce i sprawach technicznych >_>

To ja poczekam, aż na PS3 będzie wszystko zacnie działało.
Awatar użytkownika
Bahamut
Kupo!
Kupo!
Posty: 94
Rejestracja: czw 21 gru, 2006 18:37
Lokalizacja: 3 years ago

Post autor: Bahamut »

Go Go Yubari pisze:Bahamut napisał/a:
Btw wie ktoś czym będzie się różniła nowa seria PSP od starej ?

Jest...hmmm....mniejsza?
Mi bardziej chodziło o nową serie Slima :P


Ale wy macie problemy z tymi PS3, ja swoją czarnuszkę zostawiłem i nie mam problemów odtwarzaniem gier na PSX i PS2
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Nie zamierzam się pozbywać PS2. EyeToy, DDR, Karaoke...lol. Pytam tylko tak, z ciekawości. Moja PS2 ma prawie 9 lat. Martwię się o nią XD Choć jeszcze się trzyma.

Co do PSP:

zwykła
Slim@Lite

Nie widzę wielkiej różnicy.

http://forums.afterdawn.com/thread_view.cfm/563257
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Go Go Yubari pisze:Ale wy macie problemy z tymi PS3, ja swoją czarnuszkę zostawiłem i nie mam problemów odtwarzaniem gier na PSX i PS2
PSX i PS2 zostawiłem - i bardzo się cieszę, chociaż działanie gier z PSX na PS3 bardzo mnie cieszy - PSX mi pada, a PS2 chodzi świetnie. Żeby tylko ten Adapter do kart nie kosztował 99 zł -_-"
Go Go Yubari pisze:To ja poczekam, aż na PS3 będzie wszystko zacnie działało.
Podejrzewam, że w czasie najbliższego pół roku coś się w tej materii naprawi.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Mam dwa pytanka co do PS3:
1. Czy gry z PSX chodzą tylko w wybranym rejonie, czy można grać w gry importowane?
2. Ponoć niektóre gry (np. MGS4) wymagają instalacji na dysku konsoli, ponieważ czas odczytywania płyt jest mierny, czy to prawda?
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Ababeb pisze:1. Czy gry z PSX chodzą tylko w wybranym rejonie, czy można grać w gry importowane?
A tego nie wiem. Wszystko mam w PAL, więc nawet nie mam jak sprawdzić, a w instrukcji nie ma o tym słowa.
Ababeb pisze:2. Ponoć niektóre gry (np. MGS4) wymagają instalacji na dysku konsoli, ponieważ czas odczytywania płyt jest mierny, czy to prawda?
Instalacja jest po to, żeby nie było hałasu i było szybkie wczytywanie wszystkiego, tak jak na PC. X360 przed dodaniem tej opcji w nowym update'cie systemu straszliwie hałasował, słychać go było przy graniu. Głośniejszy od PC - a to już osiągnięcie, no i wiecznie mielił płytą. Loadingi były lekko za długi jak na next gen - teraz są szybkie (a mowa tu o HD DVD). Dzięki instalacji gry na PS3 ładują się szybko, konsola chodzi bardzo cicho i nie mieli płyty - no i jest to proces bezbolesny, bo wystarczy raz poczekać kilka minut (tu nie ma pół godziny jak na PC) i można o tym zapomnieć.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Technologia”