Konsole...

Nowinki a la konsole, komórki, net, jak i problemy z nimi związane

Moderator: Moderatorzy

Która z konsol najpewniej kupisz?

PS3
57
53%
X360
9
8%
Wii
6
6%
Po co mi nowa konsola? oO
24
22%
Najpewniej PS3 + Wii lub X360
11
10%
 
Liczba głosów: 107

Awatar użytkownika
Majkel222
Kupo!
Kupo!
Posty: 150
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 15:25
Lokalizacja: Gold Saucer

Post autor: Majkel222 »

Jest pewna selekcja (po co? Nie wiem) każdy kraj ma inne "udogodnienia" związane z grami, dodatkami, filmami, płatnościami itp. Jak wiadomo Polska zawsze była jest i będzie w tyle i o tym każdy wie. Jeżeli płacisz za coś Sony to Twoje pieniądze idą do "Sony Poland"(czy jak to tam się zwie), a że oni nie udostępniają Rock Band to już panów z Japonii mało obchodzi.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

dark_raven pisze:Tak więc pytanie - da się to obejść? I drugie, nie mniej ważne - po co to? Czy ja chcę im zrobić coś złego? Czy Sony naprawdę nie chce moich 50 dolarów?
To dosyć skomplikowana sprawa... Sam się w tym za bardzo połapać nie mogę, ale wiem że na forum PSX Extreme goście kombinują składki na wykupienie gier i dodatków z różnych regionów PSN, mając pozakładane tam konta, sprawdź tam, bo po prostu nie rozumiem za bardzo tego ich mechanizmu - ale on działa, tak czy tak. W każdym razie Sony też chyba nie chce zarobić na wielu polskich użytkownikach, bo gardzi i min. moją kartą, mimo że krajowa i konto PSN na Polskę założone -_-"
hay pisze:MGS4 nie zajmuje całej płyty. Zgodnie z doniesieniami 46 lub 30-33gb. Zależy.
Ostatnio czytałem ciekawe stwierdzenie, że MGS4 po prostu posiada dosyć stary i niezbyt zaawansowany (jak na PS3) engine i sposób odczytu danych z płyty. Gdyby został poprawiony, to instalacja by potrzebna nie była (podobno Killzone 2 ma jej nie potrzebować - ale to tylko plotki). Kojima się nie popisał.
hay pisze:To na nośnikach z grami nie ma aktualki do firmware'u jak w PSP? Nie wiem bo zawsze mam aktualny...
Są, są, chyba tylko na płytach z grami, które wymagają jakiejś tam konkretnej wersji.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
mik999
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: pn 05 sty, 2009 14:07

Post autor: mik999 »

Gveir- z PSN i dodatkami działa tak
grupa 1- Europa oprócz Wielkiej Brytanii. Jest dość dużo dodatków,demówek,gier ale nie tyle co w pozostałych grupach
grupa 2- Wielka Brytania, tutaj jest dużo dodatków do naprawdę wielu gier, i wiele pełnych wersji.
grupa 3- USA, tutaj jest ogólnie bardziej chaotycznie, mniej dodatków niż w grupie 2 ale więcej demówek
grupa 4- Japonia i okolice- tutaj zdecydowanie dużo rzeczy i najnowocześniejsze PSN, da się tutaj ściągnąć parę rzeczy których nigdzie indziej nie znajdziesz np. Namco Museum Beta czy osobny dział Capcomu.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

mik999 pisze:Gveir- z PSN i dodatkami działa tak
Jeżeli chodzi o podział na strefy - to dobrze go znam (z resztą tak samo działa to w przypadku X360), chodziło mi natomiast o sposób jakim posługują się gracze przy udostępnianiu sobie gier za które zapłacili. Coś mam wrażenie, że tworzone jest specjalne konto użytkownika, na którym każdy z nich po kolei się loguje i sobie ściąga, a gra dostępna jest na konsoli na wszystkich profilach jako program zassany i zainstalowany na dysku. Sprawa do zbadania ;]
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
mik999
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: pn 05 sty, 2009 14:07

Post autor: mik999 »

Zgadza się, mam 2 profile, by właśnie ściągać dodatki na UK PSN do mojego profilu głównego (BTW na PL PSN). Poprostu ściągasz na dysk, to się instaluje i jak patch- na 2 profilach grając w tą samą grę nie trzeba 2 razy patcha ściągać bo Sony i tak zarobiło i tak.
Vivi714
Kupo!
Kupo!
Posty: 122
Rejestracja: wt 22 kwie, 2008 15:50

Post autor: Vivi714 »

Mam pytanie (na Krypcie nie znalazłem): czy mógłbym odpalić gierkę (PS2, KH2FM+) z regionem J-NTSC swapem 3.8 i zapisywać normalnie, na memorce 8mb?
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Vivi714 pisze:Mam pytanie (na Krypcie nie znalazłem): czy mógłbym odpalić gierkę (PS2, KH2FM+) z regionem J-NTSC swapem 3.8 i zapisywać normalnie, na memorce 8mb?
Tak, sama uzywalam Swapa zeby cholerstwo odpalic.
Vivi714
Kupo!
Kupo!
Posty: 122
Rejestracja: wt 22 kwie, 2008 15:50

Post autor: Vivi714 »

I znowu pytanie dotyczące regionów: czy mógłbym uruchomić FFIX NTSC na PS2 PAL? Przepraszam, jeżeli takie pytanie było już na Krypcie.
Awatar użytkownika
AUDION
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: czw 20 wrz, 2007 14:14
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: AUDION »

Raczej nie. Mam ten sam problem, jedyne czego nie próbowałem, to przeróbki chipem, ni diabła nie idzie odpalić.
Brakujące ogniwo pomiędzy zwierzętami, a ludźmi, to właśnie my.
Vivi714
Kupo!
Kupo!
Posty: 122
Rejestracja: wt 22 kwie, 2008 15:50

Post autor: Vivi714 »

AUDION pisze:Raczej nie. Mam ten sam problem, jedyne czego nie próbowałem, to przeróbki chipem, ni diabła nie idzie odpalić.
To swapem też nie idzie? Potrzebuję wiadomości na ten temat, ponieważ ceny starszych FF na allegro są kosmiczne, a na Ebayu idzie tanio, ale tylko w NTSC.
Awatar użytkownika
AUDION
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: czw 20 wrz, 2007 14:14
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: AUDION »

Swamp widzi tylko płyty NTSC wydane na PS2.
Brakujące ogniwo pomiędzy zwierzętami, a ludźmi, to właśnie my.
Awatar użytkownika
mroczna sarna
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: ndz 31 maja, 2009 23:50

Post autor: mroczna sarna »

Ok,póki co,nie mam zamiaru kupować żadnej nowej konsoli,ewentualnie sprawiłbym sobie czarnulę,bo mnie irytuje fakt,że na ps3 nie mogę sobie pograć w Xenosagę I i III;/
W posiadaniu mam:
PS3 wersja ze sprzętową emulacją starszych gier (czyli w sumie chyba pierwsza wersja,bo kupiłem jakoś tydzień po premierze)
Xbox360 Elite - póki co nie mam z nim problemów,jedynie denerwuje mnie ciężkość pada bezprzewodowego.Po dłuższym giercowaniu odczuwa się ból.
W szafie leży Atari Jaguar (niestety bez CD-Romu), Nintendo64 i Gamecube.
Z przenośnych - obie leżą zakurzone,mniej lub bardziej.czyli DS Lite i PSP.
Jeżeli miałbym jakąś konsolę kupić,to przemyślałbym jeszcze(oprócz czarnej) kupno Segi Saturn,ale tylko i wyłącznie w bardzo dobrym stanie.Jest tam kilka tytułów,w które z przyjemnością bym zagrał.

Yakuza 0 (PS4)
, World of Final Fantasy (PS4), Tales of Berseria (PC)&(PS4)
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

a ja odczuwam taki dziwny smutek. ps2 się kurzy. zaraz wyląduje na Allegro. odkąd gram na ps3 na hdtv już w stare gry na PALu nie da się patrzeć. zawsze uważałem, że grafika jest ważnym dla mnie elementem w grze, ale HD definitywnie zakończył jedną epokę. piękna grafika gier z ps3 po prostu mnie już tak rozpieściła i ta rozdzielczość jest wartością samą w sobie.
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

Popadasz w "graphic whore'ing" kolego. Ja zawsze byłem zwolennikiem miodności ponad grafikę, więc ostatnio nawet częściej grałem na konsolach poprzedniej generacji. PS2/DC/GC.

Starsze gry są IMO dużo lepsze niż dzisiejsze, graficznie wypasione gry. Tak naprawdę jest tylko kilka nowych tytułów, które mogą konkurować z zaj**istością klasyki.
Takich przykładów jest ogrom, mogę wymienić i wyargumentować na życzenie.

HD nie zakończyło żadnej epoki. PS2 nadal sprzedaje się dobrze, a są ludzie którzy nadal tłuką w starsze gry z przyjemnością.
Cokolwiek HD zrobiło to zaczęło nową erę, w której masa ludzi nie jest w stanie docenić gry za całokształt, gdy nie ma najlepszej grafiki. A to jest głupi pomysł. Grafika faktycznie wystrzeliła, ale to nie jest next-gen, który sobie wyobrażałem, a zwykłe pójście na łatwizne.
Nadal nie ma zaawansowanego AI. Jaka gra oferuje teraz multum zakończeń jak Chrono Trigger? Jaka oferuje ogrom postaci jak Suikoden?

Ja bym jednak preferował gorszą grafikę, ale by te blureje zapychali zawartością a nie teksturami, które nacieszą tylko oczy.
This post is... hay definition.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Ja się wstrzymywałam z kupnem PS3, bo jakoś wybór gier mnie nie powalał, a poza tym ma jeszcze wiele tytułów z PS2 nieruszonych.
Z drugiej strony, o ile w FFXI gram na PC, to jednak FFXIV chciałabym doświadczyć na PS3 i hd *_____* PS2 nigdy się nie pozbędę. Jest ze mną już z 9 lat, mam karaoke etc. LOL
Grafika jest ważna, dlatego (między innymi) mdli mnie na widok FFVII. Dajcie mi remake, a chętnie zgram. Poza tym częściej słyszę "gra śliczna, ale krótka i uboga fabularnie". Już wolę brzydsze gry.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Technologia”