Konsole...

Nowinki a la konsole, komórki, net, jak i problemy z nimi związane

Moderator: Moderatorzy

Która z konsol najpewniej kupisz?

PS3
57
53%
X360
9
8%
Wii
6
6%
Po co mi nowa konsola? oO
24
22%
Najpewniej PS3 + Wii lub X360
11
10%
 
Liczba głosów: 107

Awatar użytkownika
white raven
Kupo!
Kupo!
Posty: 130
Rejestracja: pt 14 kwie, 2006 23:59
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: white raven »

Nie zrozumiałeś mnie.... Nie obchodzi mnie złożoność, "piękana" (INHO wcale nie, ale o gustach się nie rozmawia) grafika, system walk, epicki poziom trudności (cokolwiek by to miało znaczyc ;) ) czy rozmach, jak widze zcreeny to nie mam ochoty w to zagrać. Bohater mi sie nie podoba (pod względem design'u), potwory też, lokacje jakieś takie dziwne. Gra poprostu nie trafia do mnie. Podobnie mam np. z ZACHWALANYM przez wszystkich Halo... Ja w tej grze nic szczegulnego nie widzę, ot shooter jak każdy inny. Tym bardziej że jest w klimatach futurystycnych a tego w shooterach nieznoszę.
100000 razy bardziej trafia do mnie Otogi z X-Boxa, Assassin's Creed z PS3 i X360, DMC z PS2 GoW z Ps2 i wiele innych.
Ty też na pewno tak masz, że jakaś gra do Ciebie nie dociera. Nieważne jakby ja zachwalali Tobie sie nie podoba. Ja tak mam z NG
Maybe I'm a Lion...
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Ok, spoko kapuję - ale jeśli by tak lekko się nawzajem nie drażnić, to czasem dyskusja by na pysk padła :wink: Co zwłaszcza ten topic dowodzi chwilami :D
white raven pisze:epicki poziom trudności (cokolwiek by to miało znaczyć ;) )
Noo, to znaczy mniej więcej to, że szacuje się, że grę na najwyższym poziomie trudności (po dodaniu obu Hurricane Pack'ów) będzie w stanie przejść około 500 osób na świecie. I nawet na normalnym poziomie trudności jest niesamowicie wręcz wredna. Np. walka z Almą, którą można powtarzać dobre 7 godzin... Z resztą, stara trylogia wcale nie była łatwiutka - wręcz przeciwnie, z naciskiem na część pierwszą.
white raven pisze:Gra poprostu nie trafia do mnie. Podobnie mam np. z ZACHWALANYM przez wszystkich Halo... Ja w tej grze nic szczegulnego nie widzę, ot shooter jak każdy inny. Tym bardziej że jest w klimatach futurystycnych a tego w shooterach nieznoszę.
Na Halo od początku patrzeć nie mogę... Ale po czterech bezskutecznych próbach, za piątym razem przeszłem i ba - nawet porządnie mi się spodobało. Tak od momentu walki na terenach Covenant jest nieźle, a zwłaszcza po uzyskaniu shotgun'a. A widzisz - ja jak widzę II Wojnę Światową to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera i wiem że w to za żadne skarby nie zagram, a z futurystycznymi jest wręcz przeciwnie.
white raven pisze:Ty też na pewno tak masz, że jakaś gra do Ciebie nie dociera. Nieważne jakby ja zachwalali Tobie sie nie podoba. Ja tak mam z NG
Rozumiem, pojmuję, jak zresztą pisze u góry postu - ale podyskutować można :roll:
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
kruger09
Kupo!
Kupo!
Posty: 62
Rejestracja: wt 06 gru, 2005 17:32
Lokalizacja: Malbork City

Post autor: kruger09 »

white raven pisze:jak widze zcreeny to nie mam ochoty w to zagrać. Bohater mi sie nie podoba (pod względem design'u), potwory też, lokacje jakieś takie dziwne. Gra poprostu nie trafia do mnie.


Kiedy czytam takie durne posty, z taką śmieszną argumentacją to chce mi się tylko płakać.
Oceniasz TĄ wielką grę patrząc tylko na jakieś denne obrazki, które nawet w 10% nie oddają klimatu tego arcydzieła biały kruku? Dobrze CI radzę: najpierw przejdż tą gre, nawet na poziomie normal, a potem wydawaj takie osądy. A tak poza tym, Gveir uwież mi: X-a warto kupić dla wielu innych gier, nie tylko tych z pod szyldu team'u Itagakiego-sana. Ja kupiłem klocucha z FORZĄ, cudnym COKEREM, DOOMEM no i z kilkoma innymi tytułami. Amen
Jestem macho mnie kobiety nie wybaczą
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Cóż... w wyścigi nie grywam oprócz GT i NFS, a w dowolne fps grywam tylko na kompie - jeśli mogę wybrać platformę. Ew., znajdzie się jeszcze kilka action adventure, czy chociażby Panzer Dragoon Orta, ale serio - nie ciągnie mnie za specjalnie do gier na X'a, oprócz tych od Team Ninja.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
white raven
Kupo!
Kupo!
Posty: 130
Rejestracja: pt 14 kwie, 2006 23:59
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: white raven »

kruger09 pisze:Kiedy czytam takie durne posty, z taką śmieszną argumentacją to chce mi się tylko płakać.
Oceniasz TĄ wielką grę patrząc tylko na jakieś denne obrazki, które nawet w 10% nie oddają klimatu tego arcydzieła biały kruku? Dobrze CI radzę: najpierw przejdż tą gre, nawet na poziomie normal, a potem wydawaj takie osądy.
TA "wielka" gra (lol, chyba obraziłem jakieś Twoje bóstwo teraz) mnie nie rusza. Jak screeny mnie nie są w stanie przekonać, trailery tym bardziej to wierzysz, że gra tak? Mylisz sie. A pomyślałeś o takiej opcji, że mogę np. nie przepadać za ninjami?
Poza tym nie każdy musi kochać Tą "wielką" gre tylko dlatego że dla Ciebie jest ona arcydziełem, żyjemy w wolnym kraju i nikt nie zmusi mnie do grania/lubienia/kupowania/testowania czegoś co mi się nie podoba, nawet jeżeli niepodoba mi sie tylko dla tego, że patrzylem wyłącznie na screeny. więc schowaj
kruger09 pisze:takie durne posty
Jeste na 1000000% pewien że Ty też tak masz z wieloma grami, ale skoro ktoś tak ma z TĄ grą to już jest źle. Masakra.
Gveir pisze:Panzer Dragoon Orta
czy to nie jest coś podobnego do Square'owskiego Drakengard i do zapowiedzianego na PS3 Lair od firmy Level 5 ?
Maybe I'm a Lion...
Awatar użytkownika
Thompson
Cactuar
Cactuar
Posty: 452
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 07:47

Post autor: Thompson »

No więc X360 wylądował oficjalnie w Polsce. Miło słyszeć. Reklamy w TV już są. Jedna reklamująca konsolę a druga PGR3 :) Mamy oficjalną dystrybucję, krok do przodu. Więc teraz opinie takie, iż MS zaniedbuje Polskę wydają mi się nieprawdziwe. Heh, jakoś tak nagle europejczyka w sobie poczułem.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Thompson pisze:Więc teraz opinie takie, iż MS zaniedbuje Polskę wydają mi się nieprawdziwe.
X360 jest w sklepach chyba ponad pół roku, a reklamy nie widziałam. Hyper nie posiadam, więc...

Dalej sądzę, że zaniedbuje. Że reklamą jest karton z napisem "X360" postawiony przy stoisku z grami? Plakat na ścianie? ROTFL
Thompson pisze:Heh, jakoś tak nagle europejczyka w sobie poczułem.
Ja poczułam się Europejką w Wielkiej Brytanii w sklepie z grami, gdzie wzdłuż ściany miałam setki gier na samą PS2 (na inne nie patrzyłam, ale tez była ich masa). Od gier na podstawie anime, po tamagochi 3D. Idąc do naszych sklepów w stolicy (sic!) czuję się jak z jakiegoś państwa na wschodzie, gdzie trzeba się w ogóle cieszyć, że pojawia się na półce KH2 _^_ Ale może to ja jestem zbyt wymagająca, po tym jak zobaczyłam na własne oczy co oferuje rynek gier na zachodzie. Tak, polska jak zwykle jest opóźniona, a wmawianie sobie, że MS o nas nie zapomniało i nasz rynek growy jest ok, to oszukiwanie samego siebie. Ponad to jeżeli przyjmiesz, że to co jest, Cię zadowala, to tym samym maleje nacisk na producenta, aby wydac grę szybko i w ogóle u nas w kraju. Mi to nie pasuje i nie pasuje mi fakt, ze przyjmujemy to jako zło konieczne. I co z tego, ze na jakimś konwencie będzie X360 i jakaś gierka, gdy 90% osób w pomieszczeniu będzie wolało grać w Soul Salibur czy śpiewać karaoke na PS2? Widziałam tłumy grające w SC3 i puste krzesło przy X360. Czyja to wina?

Się napędziłam. cdn :O
Awatar użytkownika
white raven
Kupo!
Kupo!
Posty: 130
Rejestracja: pt 14 kwie, 2006 23:59
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: white raven »

Thompson pisze:Więc teraz opinie takie, iż MS zaniedbuje Polskę wydają mi się nieprawdziwe.
Powiedz mi jeszcze kiedy była premiera ogólnoświatowa, a kiedy polska?
Maybe I'm a Lion...
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Nemesis pisze:Tak, polska jak zwykle jest opóźniona, a wmawianie sobie, że MS o nas nie zapomniało i nasz rynek growy jest ok, to oszukiwanie samego siebie.
Pfff, Mali Miętcy po prostu nas olali ciepłym moczem, bo polska nie jest jakimś wielkim rynkiem zbytu i znacznie bardziej im się opłacało włożyć te pieniądze, które mogły iść u nas na marketing w produkcję nowy X'ów czy cokolwiek innego. Pytanie tylko jedno - czemu Sony od samego początku paskuje kasę w nasz kraj i cieszy się niesłabnącą popularnością? Im się jakoś to opłaciło i to całkiem znośnie, bo jakiś z naszego rynku się jeszcze nie wycofali, ba - wręcz przeciwnie, cały czas starają się utrzymać rynek pod swoją kontrolą. Microsoft po prostu nas olał i tyle. Innej odpowiedzi nie ma. Pułku z grami jeśli gdzieś są to czego są pełne? Gier na PS2 - czasami jest ich naprawdę dużo, całe ściany, a do X'a? Mały regalik czy coś podobnego. A największym dowodem na olanie nas było nie wprowadzenie pierwszego X'a na rynek polski mimo wielokrotnych zapewnień. A gdyby się postarali - zawalczyli by z Sony i mieli z tego kupę kasy i nikt mi nie wmówi np. że nie mają na to środków - przecież to Microsoft - najbogatsza i najwięcej warta firma informatyczno - komputerowa świata... Po prostu nas olano, że powtórzę to po raz kolejny.
Nemesis pisze:I co z tego, ze na jakimś konwencie będzie X360 i jakaś gierka, gdy 90% osób w pomieszczeniu będzie wolało grać w Soul Salibur czy śpiewać karaoke na PS2?
To już nie czasy, że zapaleńcy na giełdach i rynkach i na konwentach reklamują sprzęt - niech się Microsoft weźmie, wyasygnuje troszkę funduszy i będzie miał efekt...
Nemesis pisze:Widziałam tłumy grające w SC3 i puste krzesło przy X360. Czyja to wina?
Microsoftu. Nikogo innego. Kropka.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Faka
Kupo!
Kupo!
Posty: 131
Rejestracja: wt 08 sie, 2006 10:20
Lokalizacja: Ostrów Maz.

Post autor: Faka »

http://xs308.xs.to/xs308/06454/DSCN0681.jpg

Szacun dla ludzi czekajacych na PS3 :D, a w tym czasie pogrywaja sobie w PSX'a :D
... thug life ...
Awatar użytkownika
Thompson
Cactuar
Cactuar
Posty: 452
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 07:47

Post autor: Thompson »

Ludzie! Ale narzekacie! KONSOLA DOSTAŁA OFICJALNĄ DYSTRYBUCJĘ A WY BYŚCIE CHCIELI JUŻ DRUGIEGO SONY. Chyba trochę czasu trzeba poczekać. IMO w Polsce idzie ku lepszemu. Nie ma może takich sklepów jak chociażby w Niemczech ale zamiast narzekać powinniście się cieszyć, że można cokolwiek kupić w takim kraju -_-" A konsola może i jest pół roku ale nie oficjalnie. Ech, tylko narzekać potraficie. Widać użyłem złego czasu. NO TO MOŻE INACZEJ - ZANIEDBYWAŁ . No i mam nadzieję, że nie użyje już "ZANIEDBUJE" bo nie będę miał ku temu powodów. Sony was rozpuściło i teraz oczekujecie już na starcie nie wiadomo czego. ;) Zamiast mówić, że to wszystko to ROTFL poczekajcie trochę to może się ruszy. Ja też mam wymagania i są one wysokie. "Jeden plakat i karton..." mi nie wystarczą co nie zmienia faktu, że na razie nie wyśmiewam MS bo IMO to chyba dosyć oczywiste. To tak jakbyście otworzyli restauracje i już w pierwszym dniu oczekiwali masy klientów bez jakiejkolwiek reklamy.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Thompson pisze:To tak jakbyście otworzyli restauracje i już w pierwszym dniu oczekiwali masy klientów bez jakiejkolwiek reklamy.
Właśnie - bez reklamy... Niech się o nią postarają, tak jak o wielki rozgłos, szum medialny, itp., to nie będzie pustych miejsc w ich 'restauracji' -_-"
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Thompson
Cactuar
Cactuar
Posty: 452
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 07:47

Post autor: Thompson »

Gveir pisze:Właśnie - bez reklamy... Niech się o nią postarają, tak jak o wielki rozgłos, szum medialny, itp., to nie będzie pustych miejsc w ich 'restauracji' -_-"
Lol, a niby co robią? Konsola weszła do Polski i reklamy już widać. -_-"
Gamertag: Szalony Szkot
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Thompson pisze:Lol, a niby co robią? Konsola weszła do Polski i reklamy już widać. -_-"
ROTFL, gdzie? Reklamują się na banerach w mieście? Mają bilboard'y? W prasie konsolowej też coś nie za bardzo ich widać. Spoty w TV? Sony też ich ma mało, ale są. Reklamy w supermarketach czy sklepach? Nie rozśmieszaj mnie - to ma być widoczne dla wszystkich, a nie tylko dla zainteresowanych :lol:
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Thompson
Cactuar
Cactuar
Posty: 452
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 07:47

Post autor: Thompson »

Gveir pisze:
Thompson pisze:Lol, a niby co robią? Konsola weszła do Polski i reklamy już widać. -_-"
Sony też ich ma mało, ale są.
No popatrz, ja jakoś dawno nie widziałem jakiekolwiek spotu Sony :lol:
Wy mieszkacie w dużych miastach - możecie sobie porównać ilość bilboardów. Ja mieszkam na malutkiej wyspie to żadnych bilboardów u mnie nie ma. Wiecie lepiej. Pozostaje mi tylko oceniać po tym co widzę u siebie. Są reklamy w TV, na wystawach z daleka widzę X360. Nie rozumiem czemu tak naskakujecie na MS. Może i faktycznie olali nas zwlekając z oficjalną polską premierą, może na razie nie oferują wiele ale pamiętajcie, że mieszkacie w POLSCE. Cieszcie się tym co macie. Na więcej musicie poczekać. Zresztą mnie to nie obchodzi aż tak bardzo bo jak coś to ja do Niemiec mam rzut beretem (nie wspominając o znajomej tam) więc prawdziwa Europa jest bardzo blisko mnie. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Technologia”