Konsole...

Nowinki a la konsole, komórki, net, jak i problemy z nimi związane

Moderator: Moderatorzy

Która z konsol najpewniej kupisz?

PS3
57
53%
X360
9
8%
Wii
6
6%
Po co mi nowa konsola? oO
24
22%
Najpewniej PS3 + Wii lub X360
11
10%
 
Liczba głosów: 107

Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Konsole...

Post autor: Garnet »

Kiedys byl tu temat poswiecony wszystkim konsolom niestety przez pomylke zostal usuniety, wiec zakladam nowy, tym bardziej, ze E3 w pelni,a co za tym idzie nowe info :)

Jak w temacie tutaj rozmawiamy o wszystkich konsolach (stacjonarnych)...ktora macie zamiar kupic etc..etc...


do sedna:)

Sony announced the PlayStation 3 will launch in Japan on November 11 and in US on November 17, 2006. The prices of the system are as follow:

* PlayStation 3 w/ 20GB HDD - US$499 / CND$549 / 59800 yen / 499 euros
* PlayStation 3 w/ 60GB HDD - US$549 / CND$659 / open price in Japan / 599 euros

Sony expects to ship 4 million units of PlayStation 3 by the end of the year, and 6 million units by the end of March 31, 2007. PlayStation 3 will support both standard and high definition TVs, and can communicate with PSP via USB cable; and backward compatible with PSone and PS2 games through emulation.

The PS3 controller will inherit the basic design of the Dual Shock Controller, the controller will be wireless, and have built-in motion sensor, which have "six degrees of freedom". However the vibration function has been removed from the controller, the reason is that vibration itself interferes with information detected by the sensor.

http://www.the-magicbox.com/0605/game060508c.shtml

...500 euro..w sumie nie jest to jakas, az tak bardzo wygorowana cena :)
i jak widac pad jednak po staremu:]

btw. premiera w Europie tez 17 listopada...trzeba zaczac oszczedzac:)
Ostatnio zmieniony ndz 28 maja, 2006 21:21 przez Garnet, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Yay czarna wersja :D Będzie do Ps2 pasować ^^ Yay normalny pad <pada na kolana i dziękuje swiętej walniętej> yeeee. Eh tyle gier mam do przejscia a już myślę o Ps3 i FFXIII ><
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Hallelujah!!! Chwała Sony za jedynego słusznego pada :D Zamiast guziczka do włączania analogów tam jest teraz logo, czy jakiś guzik? Ale kolor srebrny mógł zostać (pewnie i tak PS3 będzie sprzedawane w różnych kolorach).

500 Euro czylo coś koło 2000. Czyli 600 = 2400. Czyli praktycznie tyle co PS2 na początku. Standardowo. A ja nadal się upieram, że kupie jak stanieje do 1000 ;)
chmiel

Post autor: chmiel »

No trzeba liczyć ze konsola około 2000 pln plus do tego telewizor z technologią HD, który mało nie kosztuje, ale pomarzyć dobra rzecz :)
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Cóż, po paru latach cena będzie na moje oko na stałe koło tysiąca, tak jak teraz Ps2 spadła do 500 i raczej niżej nie zejdzie... Anyway, ja tam poczekam troche, lepsze wersje, tańsze no i gier multum będzie od razu :D

[ Dodano: Sro 10 Maj, 2006 08:41 ]
ps. przeraża mnie troche ten postęp, czuję się jakbym znowu miał 5 lat i po raz pierwszy zobaczył pegazusa
glamorous vamp
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

:o a ja dopiero planuję kupno PS2 i mam jeszcze tyyyle gier do przejścia na PSXa...
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Boni pisze:przeraża mnie troche ten postęp, czuję się jakbym znowu miał 5 lat i po raz pierwszy zobaczył pegazusa
A ja nie... grafika nie robi na mnie już takiego wrażenia jak kiedyś: przesiadka z C=64 na Pegazusa czy Amige, a z tych na PC :] (w 2000 roku, czyli grafa już "powalała").

Co do kupna HDTV..... wkurza mnie jak wszyscy mówią: "Po co Ci konsola jak nie masz dobrego TV? Nie zobaczysz na co ją stać i będzie do d***...." Ja nie kupuje konsoli by się podniecać kolorkami, tylko żeby sobie pograć ;) A HDTV se kupie jak wyjdzie "Mega HDTV 2 plus" :P Z drugiej strony ciekawe, czy jakby PS3 i nowy klocek 360 obsługiwały tylko HDTV to czy by ceny nie poszły szybciej w dół....
Sogetsu pisze:mam jeszcze tyyyle gier do przejścia na PSXa...
Ja mam jeszcze zaległości na SNESie ;)
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Jaco pisze:Co do kupna HDTV..... wkurza mnie jak wszyscy mówią: "Po co Ci konsola jak nie masz dobrego TV? Nie zobaczysz na co ją stać i będzie do d***...." Ja nie kupuje konsoli by się podniecać kolorkami, tylko żeby sobie pograć ;) A HDTV se kupie jak wyjdzie "Mega HDTV 2 plus" :P Z drugiej strony ciekawe, czy jakby PS3 i nowy klocek 360 obsługiwały tylko HDTV to czy by ceny nie poszły szybciej w dół....
Ja tam się nie przejmuję brakiem takiego telewizora. Mam bardzo dobry i nie będę go wymieniac tylko dlatego, ze na nim grafika jest super, ale nie tak super jakby być mogła. Żal mi na to kasy. Jak gra bedzie kiepska fabularnie, to i grafika jej nie ocali (FFX-2 jako przykład).
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Jaco pisze:Ja mam jeszcze zaległości na SNESie ;)
no ba, i jeszcze mam na Megadrive, Master System, NESie, MSXie i Atari 800! nie wspominając o wszelkich możliwych Game Boyach!

wiecie, co jak dla mnie to wszystko idzie za szybko do przodu. jedna konsola za drugą, jeden model tej samej konsoli za drugim...
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Sogetsu pisze:jeden model tej samej konsoli za drugim...
Tu żeś walnął! Jedna PS za drugą? Wiesz ja mam swoja PS2 od 2000 roku, a PS3 bedę miec zapewne w 2007 wiec... LOL
A to, ze wychodza np. różne kolory, czy mniejsze wersje się nie liczy...
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Sogetsu pisze:no ba, i jeszcze mam na Megadrive, Master System, NESie, MSXie i Atari 800! nie wspominając o wszelkich możliwych Game Boyach!
Ja się staram ograniczać tylko do jRPGów :] A na powyższe systemy (poza NESem, czy GB) takowych nie kojarze ;)
Sogetsu pisze:wiecie, co jak dla mnie to wszystko idzie za szybko do przodu. jedna konsola za drugą, jeden model tej samej konsoli za drugim...
Ja wiem, nowe konsole wychodzą co 5-6 lat. Szybko czy nie, po prostu gier jest za dużo (wcale nie narzekam ;) ), a czasu by w nie zagrać za mało :/

BTW. Czy dobrze rozumiem - pad do PS3 będzie miał jakieś zdolności rodem z pada do Wii? Jak tak to sukces PS3 jest imo murowany! Sony zaszalało :]
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Jaco pisze:A na powyższe systemy (poza NESem, czy GB) takowych nie kojarze ;)
Megadrive/Genesis: Phantasy Star (seria), Beyond Oasis (znana też pod tytułem Story of Thor), Crusader of Centy (znany też jako Soleil), Dragon Slayer (seria), Fushigi no Umi no Nadia, LandStalker: The Treasures of King Nole (prekursor pierwszej Alundry!), Light Crusader, seria Shining, Super Hydlide, Wanderers from Ys: Ys III

Master System: pierwszy Phantasy Star, Golden Axe Warrior, Golvellius: Valley of Doom, Ys

MSX: Golvellius, seria Hydlide, pierwszy Dragon Warrior i Final Fantasy (jest tego na 200% od zawalenia ale dopiero zacząłem odkrywać ten system, stąd tak mało tytułów)

na Atari raczej nie ma JRPG. a szkoda.

no to tyle znam JRPG, na te systemy, mało? :)

edit: zapomniałem o Game Gear, na którego to handhelda tez jest troche ciekawych JRPG
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

co to te hdtv? czy jak tam :lol: ja chyba sie przekonałem że nie mam 'tego' jak włączyłem jakieś opcje w MGS i mi dźwiek zniknął :lol:
glamorous vamp
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Boni pisze:co to te hdtv?
to telewizory z tak wysoką rozdzielczością, że można piłkarzom włosy na nogach liczyć :lol:
Awatar użytkownika
The Sorrow
Kupo!
Kupo!
Posty: 195
Rejestracja: czw 31 mar, 2005 16:51
Lokalizacja: Tselinojarsk

Post autor: The Sorrow »

HDTV - high Definition TV - czyli telewizja wysokiej rozdzielczości.
Wersja standardowa rozdzielczości - 1024x720 dpi, czyli 720p i wersja z przeplotem 1920x1080, czyli 1080i.
...Battle brings death, death brings the sorrow.
The living... May not hear them... ther voices... Fall upon daef ears.
But make no mistake... Dead are not silent.....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Technologia”