Konsole...

Nowinki a la konsole, komórki, net, jak i problemy z nimi związane

Moderator: Moderatorzy

Która z konsol najpewniej kupisz?

PS3
57
53%
X360
9
8%
Wii
6
6%
Po co mi nowa konsola? oO
24
22%
Najpewniej PS3 + Wii lub X360
11
10%
 
Liczba głosów: 107

Awatar użytkownika
Vaan
Cactuar
Cactuar
Posty: 408
Rejestracja: pn 19 lip, 2004 22:38

Post autor: Vaan »

Go Go Yubari pisze: Moja PS2 ma prawie 9 lat. Martwię się o nią XD Choć jeszcze się trzyma.
Moja ma równe 7 i trzyma się znakomicie, bo konserwowałem, czyściłem i z miłością tuliłem. ;] Mimo to od bardzo dawna ma problemy z odtwarzaniem nowszych filmów DVD i to raczej wina nośnika, ponieważ stare filmy DVD i wszystkie gry, porysowane konkretnie, czyta bez problemu.
Gveir pisze:Głośniejszy od PC
Na pewno nie od mojego, dźwięki jak przy Motocrossie.
Ostatnio zmieniony sob 13 gru, 2008 20:29 przez Vaan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Gveirosław pisze:A tego nie wiem. Wszystko mam w PAL, więc nawet nie mam jak sprawdzić, a w instrukcji nie ma o tym słowa.
Spróbuj później z Tacticsem.
Szuwar pisze:bo wystarczy raz poczekać kilka minut (tu nie ma pół godziny jak na PC)
Dlatego pytam - gdzieś słyszałem, że trwa właśnie tyle samo, jeśli nie dłużej niż na PC.
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Vaan pisze:Na pewno nie od mojego, dźwięki jak przy Motocrossie.
Współczuję.
Ababeb pisze:Spróbuj później z Tacticsem.
Będzie trzeba.
Ababeb pisze:Dlatego pytam - gdzieś słyszałem, że trwa właśnie tyle samo, jeśli nie dłużej niż na PC.
MGS4 instalował się chyba... 7 minut. Heavenly Sword ze cztery. Z MGS jest jeden problem. Duży. Ta gra doinstalowuje się przy każdym rozdziale - a jest ich pięć. Żeby tego było mało, czyści pliki z poprzedniego rozdziału w tym czasie - więc jeżeli masz save z końca gry i chcesz sobie załadować z innego rozdziału - to masz murowane od 1 do 3 minut instalki. IMO wielki błąd, ale to już wina Konami, któro odwaliło taki numer, zamiast dorzucić te z 3 GB do instalki i były spokój. Inne gry do tej pory tego błędu nie powtórzyły i wątpię czy to zrobią - Konami zebrało za to słuszne baty.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
SomeThing
Kupo!
Kupo!
Posty: 53
Rejestracja: pt 11 kwie, 2008 15:08

Post autor: SomeThing »

Go Go Yubari pisze: Co do PSP:

zwykła
Slim@Lite

Nie widzę wielkiej różnicy.
Ja też nie. A posiadam PSP "Slim&Lite". Od zwykłej wersji, czyli "Fat" różni się chyba tylko wagą (jest o ileś tam gram lżejsza). Zresztą wyszła nawet nowa wersja, kolejna, tym razem "Slim & Brite" (nazwy to oni chyba biorą z Wikipedii...). Sam nie wiem czym się różni, dodano mu kilka bajerów, ale jakoś każda nowo wydana gra na PSP Slim & Lite mi chodzi, więc różnicy pewno wielkiej nie ma ^^
Awatar użytkownika
Haseo
Kupo!
Kupo!
Posty: 21
Rejestracja: wt 21 paź, 2008 21:06
Lokalizacja: z internetu
Kontakt:

Post autor: Haseo »

Gveir pisze:360 przed dodaniem tej opcji w nowym update'cie systemu straszliwie hałasował, słychać go było przy graniu. Głośniejszy od PC - a to już osiągnięcie, no i wiecznie mielił płytą. Loadingi były lekko za długi jak na next gen - teraz są szybkie (a mowa tu o HD DVD)
Małe sprostowanie z tym HD-DVD. Otóż żadna gra nie wyszła na tym nośniku (może przez to przegrał wojnę formatów), faktem jest jednak, że napęd chodził jak wirówka do czasu (nielegalnego update'u konsoli, tak w Polsce NXE jest nielegalne). Teraz po przysłowiowej instalacji gier (a właściwie, to kopiowana jest cała zawartość płyty na dysk), widać zauważalną różnicę we wczytywaniu się danych.
Wracając do PS3, to podejrzewam, że instalacja gier nie byłaby przymusem, gdyby czytnik BD był szybszy (z tego co wyczytałem w google, to PS3 ma czytnik x2).
"Jeópvyvśpvr v cłnxnyvśpvr cemrq Cnarz, n avr jlfłhpunł Cna jnfmrtb jbłnavn v avr mjeópvł an jnf hjntv."
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Haseo pisze:Teraz po przysłowiowej instalacji gier (a właściwie, to kopiowana jest cała zawartość płyty na dysk), widać zauważalną różnicę we wczytywaniu się danych.
Ano widać - na poziomie PS3. Czyli ładnie i szybko. No i chodzi znacznie ciszej.
Haseo pisze:Wracając do PS3, to podejrzewam, że instalacja gier nie byłaby przymusem, gdyby czytnik BD był szybszy (z tego co wyczytałem w google, to PS3 ma czytnik x2).
PS2 miało czytnik DVD x4 na pokładzie, więc też nie było najszybsze. Podejrzewam, że sprawa rozbija się nieco z innej strony. Ilość danych na Blu-Ray jest olbrzymia... MGS4 to 50GB skompresowanych danych, z którymi miałby zapewne kłopoty znacznie szybszy napęd. Nie mówiąc o dekompresji w locie, co zajęłoby wielką część wydajności procesora, a ten jest w przypadku tej gry mocno wykorzystywany. Co oznacza spadek jakości i wydajności. Zrzucenie danych na dysk pozwala na szybki dostęp do 'czystych', rozkompresowanych bitów prosto z najszybszego nośnika, bez dodatkowego obciążania procka. Czyli - na logikę biorąc, słuszne wyjście. X360 otrzymał tą funkcję nie tylko IMO z powodu hałasu i mielenia płytą - w przyszłości to co będzie potrzebne do grafiki (a ta będzie coraz lepsza i co raz bardziej absorbująca konsolę) będzie szło na nią - nie na dekompresję. I raczej nie ma co tu liczyć na to, że gier nie będzie trzeba instalować mimo wczesnych zapewnień MS. Przy tym - Killzone 2 wygląda bosko, dzięki zastosowaniu przepuszczenia dużej części danych przez rdzenie procka, zamiast całkowitego zrzucenia wszystkiego na GPU. Stąd 128 źródeł światła na scenie, shadery, HDR, inne efekty i dobre tekstury na raz idące płynnie - to by raczej nie było możliwe, gdyby konsola musiała grę rozpakowywać w real-time. Cóż, trzeba się do tych instalacji przyzwyczaić na nowej generacji i tyle - i to na wszystkich platformach.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Haseo
Kupo!
Kupo!
Posty: 21
Rejestracja: wt 21 paź, 2008 21:06
Lokalizacja: z internetu
Kontakt:

Post autor: Haseo »

Nie zapominajmy, że tak na prawdę to wszystko zależy od programistów. Przykład The Orange Box na PS3 się ciął, wieszał itp, natomiast na xpudle chodził bardzo dobrze. Od tamtej pory programiści Valve nie chcą się babrać z PS3, bo po prostu nie idzie im z tą konsolą.
Kolejny przykład Crytek nie wypuścił Crysisa na konsole, co chwila coś pieprzył, że to konsole są za słabe, ale jak goście znają się tylko na programowaniu gier na PC, to cóż się dziwić głupim wymówkom.
Jedziemy dalej z koksem. DMC4 na xpudle działało dobrze, wczytywanie gry było w miarę dobre, a na PS3 konieczna była instalacja, kolejna wina twórców gry.
Nie jestem oczywiście żadnym fanboyem-onanistą xboxa, a tym bardziej PS3. Kupiłem xpudło, bo miał więcej jrpg na te czasy (chyba do tej pory fani nie mogą wybaczyć Sony braku Tales Of Vesperia), a że niektóre są słabe, to już inna kwestia.
Podsumujmy xbox - całkiem dobra konsola, ale tandetne chłodzenie i wcześniejsze wersje powodują, że stawiana jest w gorszym świetle.
PS3 konsola przyszłości, ale tylko przyszłości. Do tej pory programiści mają problemy z okiełznaniem jej możliwości, Sony drugi raz popełniło ten sam błąd co z PS2, które też nie było łatwe w programowaniu.
Wniosek: Obecna generacja konsol jest nie dopracowana, to nie to co chcieliśmy wszyscy ujrzeć, tak naprawdę każdy wyczekuje informacji o nowej generacji.
"Jeópvyvśpvr v cłnxnyvśpvr cemrq Cnarz, n avr jlfłhpunł Cna jnfmrtb jbłnavn v avr mjeópvł an jnf hjntv."
Awatar użytkownika
SomeThing
Kupo!
Kupo!
Posty: 53
Rejestracja: pt 11 kwie, 2008 15:08

Post autor: SomeThing »

Cóż... Po powyższych wypowiedziach aż zaczynam się bać xD Jak na razie gram tylko w TR : Underworld i śmiga całkiem dobrze ^_^ Instalując również wspomniał mi, że mam za stare oprogramowanie i że muszę zainstalować nowe - o dziwo sama gra je miała i zainstalowała. Zupełna odwrotność niż w PSP - tam samemu trzeba ruszyć dupsko do przerobienia softa.
Awatar użytkownika
Vaan
Cactuar
Cactuar
Posty: 408
Rejestracja: pn 19 lip, 2004 22:38

Post autor: Vaan »

SomeThing pisze:Instalując również wspomniał mi, że mam za stare oprogramowanie i że muszę zainstalować nowe - o dziwo sama gra je miała i zainstalowała.
Nie dziwne, jak płyta ma 50GB, to czymś muszą zapchac te 40GB. ;]
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

SomeThing pisze:o dziwo sama gra je miała i zainstalowała.
Gry które posiadają wymogi co do wersji systemu PS3 mają na płytach umieszczone (nie wiem czy wszystkie, ale najpewniej tak) właśnie to oprogramowanie. Z resztą istnieją dwie możliwości uaktualnienia - z netu lub z nośnika danych (ciekawe czy do Official PS3 Magazine dołączają te updat'y na płycie. Więc raczej nie ma się o co martwić. Np. Heavenly Sword też to posiada, ale dosyć starą wersję (1.X-coś tam, przy obecnej 2.53).
Vaan pisze:Nie dziwne, jak płyta ma 50GB, to czymś muszą zapchac te 40GB. ;]
Update ma około 100 - 200 MB za każdym razem, nie udało by się :P MGS4 zajmuje całą płytę - a i tak jest bardzo skompresowany XD
Ostatnio zmieniony śr 17 gru, 2008 14:10 przez Gveir, łącznie zmieniany 1 raz.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

MGS4 nie zajmuje całej płyty. Zgodnie z doniesieniami 46 lub 30-33gb. Zależy.
To na nośnikach z grami nie ma aktualki do firmware'u jak w PSP? Nie wiem bo zawsze mam aktualny...
This post is... hay definition.
Awatar użytkownika
Eiko
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1498
Rejestracja: pn 10 sty, 2005 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Eiko »

Mam pytanie... Bo zależy mi na szybkiej odpowiedzi... Jest w końcu kompatybilna wersja europejska czy nie? Bo mam teraz wybór czy kupić w zamian oddając ps2, czy nie... =( Bo jednak mam kh i ff i chcę se też pograć jeszcze w te gry... A tutaj jak czytałam już trochę osób ma ps3
"Na Boga, udawajmy normalnych, skoro nie możemy być normalni, bo inaczej nie wydobędziemy się stąd."
Awatar użytkownika
Majkel222
Kupo!
Kupo!
Posty: 150
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 15:25
Lokalizacja: Gold Saucer

Post autor: Majkel222 »

Z tego co wiem w wersji Europejskiej chodzi 1500 gier z poprzednich generacji. Osobiście nie gram na PS3 w gry z PS2 ponieważ posiadam jeszcze starsze konsole – dlatego mogę sie mylić, ale kompatybilność została już po części rozwiązana i niema większych problemów.
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

Zależy. Ale myślę, że się mylisz.
Europejskie modele 40, 80 i 160(pal/ntsc CECHK01, CECHP01, CECHG01, CECHH01) mają jedynie wsteczną kompatybilność z grami z PSX'a. Z kolei europejska 60(pal, CECHC01) posiada układ software'owy emulacji. Zostają nam tylko wersje ntsc(ntsc = import, CECHB01, CECHA01 - emotion engine, CECHE01 - software), które wszystkie łykają sporą część gier z PS2.
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Dobra, panowie (i panie) eksperci od PS3. Mam dziwny problem. Otóż Sony nie pozwala mi dać im zarobić.

Jakiś czas temu kupiłem Rock Band z USA na Ebayu (w Polsce nie ma, nie wiem czy kiedykolwiek będzie). No i chciałem ściągnąć kilka dodatków z PSN Store. A tu niespodzianka - jako że podałem polski adres podczas rejestracji, w sklepie (dla wygody?) mam pokazane tylko te gry, które wydane są w Polsce. Założyłem więc drugie konto, z jakimś losowym amerykańskim adresem. Tym razem znalazłem wszystko czego szukałem. Ale znowu dupa - zapłacić mogę tylko kartą kredytową, a przy podawaniu adresu, na który zarejestrowana jest karta, pole "Country" jest automatycznie wypełnione. Więc nie mam jak zapłacić.

Tak więc pytanie - da się to obejść? I drugie, nie mniej ważne - po co to? Czy ja chcę im zrobić coś złego? Czy Sony naprawdę nie chce moich 50 dolarów?
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
ODPOWIEDZ

Wróć do „Technologia”