Konsole...

Nowinki a la konsole, komórki, net, jak i problemy z nimi związane

Moderator: Moderatorzy

Która z konsol najpewniej kupisz?

PS3
57
53%
X360
9
8%
Wii
6
6%
Po co mi nowa konsola? oO
24
22%
Najpewniej PS3 + Wii lub X360
11
10%
 
Liczba głosów: 107

Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Dlatego się śmieje z tych, którzy od razu kupili X360. Wiadomo było, że wydadzą nową, ulepszona wersję. Dodatkowo ma być ona czarna. Przyznam, ze to jest całkiem kuszące. Jak narazie Ps3 nie oferuje zbyt wiele jeżeli chodzi o tytuły, więc jak zobaczę nowego X360 w Saturnie, to się zastanowię nad kupnem. Nowe, ulepszone Xpudło może być całkiem całkiem /ujawnia się potrzeba nowej konsoli, nie daj sie go ></
Awatar użytkownika
soniq
Cactuar
Cactuar
Posty: 330
Rejestracja: ndz 31 gru, 2006 23:07

Post autor: soniq »

Co do X-360 to już zmieniłem zdanie o nim. Otóż ów konsola ma problem z napędem. Gra GTA 4 która cieszy się ogromną popularnością jak wiadomo została zapowiedziana na X360 i PS3. PS3 nie będzie miało z tym problemu ale X360 tak. GTA 4 nie mieści się na nośniku DVD i osoby posiadające X-y bez dysków twardych będą miały zonka(jeszcze nie podjęto decyzji w sprawie wydania tej gry). W grze typu GTA nie wyobrażam sobie zmiany płyty O_o. Jeżeli gra miała by liniową fabułę to żaden problem zmienić płytę ale w grze typu GTA (teraz wychodzi więcej gier w których jest duża swoboda ruchu) jest to kłopot. Blue-Ray jest jednak dużym plusem dla PS3...


P.S. 15 lipca - europejska premiera 120 gigowego dysku dla X-a (Cena waha się między 200-230 dolarów).
Mistrz polecił mi unikać niepotrzebnych walek!
Awatar użytkownika
Piotrek
Kupo!
Kupo!
Posty: 80
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007 16:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek »

Osobiście uważam, że nowy Xbox 360 Elite prócz 120 HDD i interfejsu HDMI podnoszącego rozdzielczość z 1080i do 1080p (no i czarnego koloru) nie wniesie nic nowego w porównaniu do poprzednich wersji tej konsoli, gdyż w konsoli nadal nie znalazł się jeszcze wbudowany napęd HD-DVD co moim zdaniem jest wielkim minusem tej konsoli. http://www.youtube.com/watch?v=bkFE6iwduM0
A co do cen konsol, to w Sony zapłaciłem mniej za PS3 niż gdzie indziej dałbym za Xbox-a z dodatkami.
PS3 kupiłem za 1999zł a w zestawie dodatkowo miałem: dwa pady, kabel HDMI, dwie gry (Virtua Fighter 5 i Motor Storm) i pilota.
"Kto dba o pierwszą w historii, intuicyjną prawą gałkę analogową oraz realistyczne odczucia płynące z poruszania nią? Twój kciuk. Ponieważ twój kciuk je psuje."
Awatar użytkownika
Thompson
Cactuar
Cactuar
Posty: 452
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 07:47

Post autor: Thompson »

aden pisze:sobiście nie zdziwię się jak FF wyjdzie też na X'a...
Bardzo prawdopodobne, że na X360 wyjdzie Last Remnant (ale się ich namnożyło ostatnio, Dissidia + XII International i właśnie Last Remnant)
Gveir pisze:Core nie opłaca się wcale kupować,
Dokładnie, brak dysku, headsetu oraz pad przewodowy. Za 300 zł więcej masz to wszystko, a co za tym idzie masz większe możliwości. Nie wyobrażam sobie grania bez headsetu (szybsze wiadomości można wysyłać), pad bezprzewodowy stał się już pewnym standardem. Bez dysku sobie nie pościągasz demek. Za konsolę Core z dodatkami zapłacisz więcej niż za Premium.
Go Go Yubari pisze:Xpudło może być całkiem całkiem
Fakt. Mimo wszystko posiadacze Premium raczej nie mają czego żałować bo mało kto będzie miał TV żeby wykorzystać HDMI, a poza tym to mi jakoś większy dysk nie jest potrzebny. Nic mi się nie stanie jak raz na kilka lat skasuje demo jakiejś gry sprzed roku.
Śmiać można by się z Core'owców. Zupełnie tego nie rozumiem. Tą konsolę to chyba kupili ludzie spragnieni nowej generacji nie myśląc o konsekwencjach. Core to jedno wielkie nieporozumienie i twórcy gier powinni się przestać tą konsolą przejmować bo Core'a aż tak dużo ludzi nie posiada. Większość się pewnie zepsuła ;P (Core jest ponoć bardziej awaryjny)
Hmm, na koniec ciekawostka. Xbox360 doczekał się POLSKIEGO DASHBOARDA
Niezaprzeczalnym faktem jest to, że kilka tłumaczeń jest jeszcze do poprawki. Np. mamy status z dala od komputera, a konsolę ZAMYKAMY. Mimo to uważam, że jest to bardzo miły dodatek, a jeśli kilka niedoróbek ulegnie poprawie będę w pełni zadowolony. Ciekawe czy zrobią Home po polsku....
Gamertag: Szalony Szkot
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Go Go Yubari pisze:Dlatego się śmieje z tych, którzy od razu kupili X360. Wiadomo było, że wydadzą nową, ulepszona wersję. Dodatkowo ma być ona czarna. Przyznam, ze to jest całkiem kuszące.
Przyznam że jak zobaczyłem nowy kolor obudowy, to spojrzałem na konsolę w nieco innym świetle ;]
Piotrek pisze:Osobiście uważam, że nowy Xbox 360 Elite prócz 120 HDD i interfejsu HDMI podnoszącego rozdzielczość z 1080i do 1080p (no i czarnego koloru) nie wniesie nic nowego w porównaniu do poprzednich wersji tej konsoli, gdyż w konsoli nadal nie znalazł się jeszcze wbudowany napęd HD-DVD co moim zdaniem jest wielkim minusem tej konsoli.
Co do dysku, to jest wielki plus dla wielu osób, znam swoje możliwości w kwestii zapychania dysków w bardzo krótkim czasie, więc IMO jest to bardzo dobra rzecz. Do HDMI też nie jestem aż tak sceptycznie nastawiony, bo w planach za kilka lat mam taki telewizor. Ale brak HD-DVD jest już wnerwiający. Swojego czasu pamiętam jak twórcy Oblivion'a strasznie bluźnili na MS za brak dysku w Core i ogólnie za zbyt mały nośnik... Ale z drugiej strony gdyby MS dał do nowej wersji HD-DVD to można być pewnym, że ludzie by się zdenerwowali, nawet bardzo. A MS nie lubi się przyznawać do błędów, a to byłoby właśnie to.
Thompson pisze:Śmiać można by się z Core'owców. Zupełnie tego nie rozumiem. Tą konsolę to chyba kupili ludzie spragnieni nowej generacji nie myśląc o konsekwencjach. Core to jedno wielkie nieporozumienie i twórcy gier powinni się przestać tą konsolą przejmować bo Core'a aż tak dużo ludzi nie posiada. Większość się pewnie zepsuła ;P (Core jest ponoć bardziej awaryjny)
No cóż, nic dziwnego że niektórzy pognali do sklepów po Core... Ale gdyby sytuację przemyśleli i poczekali na swoje Premium, to MS zostałby zmuszony do zastanowienia się na swoimi ruchami, a to by tylko na dobre wyszło. A tak mamy konsolę bez większości najważniejszych dodatków tak jak mówisz, która jest gorzej jakościowo wykonana i zwiększenie jej funkcjonalności kosztuje zdecydowanie za dużo... A twórcy do tej pory strasznie się plują na Core... Niedługo dojdzie do sytuacji, kiedy niektóre gry nie pójdą na tej wersji bez dokupienia reszty akcesoriów, a to będzie wielki błąd MS.
Thompson pisze:Xbox360 doczekał się POLSKIEGO DASHBOARDA
Wielkie brawa dla MS :] Bardzo dobry krok, który na pewno sprawi że wielu przychylniej spojrzy na konsolę. Oby tak dalej.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
aden
Kupo!
Kupo!
Posty: 160
Rejestracja: pn 12 lut, 2007 22:55

Post autor: aden »

Co wy macie z tymi kolorami obudowy? Dla mnie to raczej przede wszystkim funkcjonalność konsoli się liczy i tytuły wydawane na nią..
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Patrzę na kolor, bo biała X360 jest beznadziejna. Niby kolor nic nie znaczy, ale czarny XBox się lepiej prezentuje.
CePeN

Post autor: CePeN »

aden pisze:Co wy macie z tymi kolorami obudowy?
Imao z konsolami jest jak z samochodami, jeśli masz samochód wysokiej klasy i jest on koloru białego to wygląda na wersję ubogą, ale jeśli już będzie innego koloru (niekoniecznie czarnego) to od razu nabiera wdzięku i klasy.
Go Go Yubari pisze:Niby kolor nic nie znaczy, ale czarny XBox się lepiej prezentuje.
I to właśnie zmierza do tego co powyżej napisałem.
Awatar użytkownika
Cierń
Cactuar
Cactuar
Posty: 419
Rejestracja: pn 18 lip, 2005 22:25

Post autor: Cierń »

OMG! OMG! OMG!

http://xbox360.ign.com/objects/772/772077.html

W tym właśnie momencie XboX360 zyskał u mnie strasznie duuużo :D I od teraz szala przeważa się na stronę dziecka M$ w bitwie o palmę... (no może lepiej o moje pieniądze :lol: ) Tak, czy inaczej trafili w mój słaby punkt wydając taki tytuł... :twisted:

*naszła go ochota i chyba zaraz zacznie znów przechodzić Tenchu: Wrath of Heaven*

No bo aktualnie na dzieło, które przyczyniło się do powstania tego posta, nie ma szans ;)
"We carry death out of the village!"
Awatar użytkownika
Thompson
Cactuar
Cactuar
Posty: 452
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 07:47

Post autor: Thompson »

Akurat na Tenchu się narzeka. Głównie ze względu na słabą grafikę. Nigdy w tą grę nie grałem ale wygląda ciekawie :) Może się skuszę
Gamertag: Szalony Szkot
Awatar użytkownika
Cierń
Cactuar
Cactuar
Posty: 419
Rejestracja: pn 18 lip, 2005 22:25

Post autor: Cierń »

Po tym, co zobaczyłem na screenach nie wygląda to źle ^^ Wiem, że jak na możliwości next-genów nie jest to szczyt możliwości. Jednak biorąc pod uwagę to, ile czasu spędziłem przy Tenchu, Tenchu 2 mogę to przeboleć... szczególnie przy drugiej odsłonie grywalność miażdżyła wraz z wątkami fabularnymi (przynajmniej wtedy... nie ma co ukrywać młodszy byłem XD) pomimo tego, że poczciwy PSX jakością grafiki nie błyszczał.
Tak przy okazji, to właśnie Tenchu 3 przekonał mnie do nabycia PS2. Wtedy to dopiero zostałem oszołomiony jakością wykonania, grywalnością etc... do tej pory uważam tą grę za najlepszą odsłonę tej zacnej serii (bo o Tenchu: Fatal Shadows nie ma co wspominać... próba zrobienia kasy nic więcej -_-").

W sumie to jestem fanem gier, w których należy po cichu wykonywać misje unicestwiając po drodze na różne wyszukane sposoby przeciwników. A skoro już o tym wspominam, to ostatnimi czasy zaopatrzyłem się w grę Shinobido... miałem wielkie co do niej oczekiwania, ale po rozegraniu kilku misji dochodzi do tzw. modyfikowanego deja-vu... przez co zniechęciłem się do niej...
Thompson pisze:Nigdy w tą grę nie grałem ale wygląda ciekawie :) Może się skuszę
Szczerze polecam :) I jeżeli masz możliwość zagraj we wcześniejsze części bo naprawdę warto... Chociaż do Tenchu Z mam pewne zastrzeżenia. Z opisu wynika, że tworzymy postacie i będziemy wykonywać zadania dla Rikimaru... no i boję się, czyżby przypadkiem grze nie zabrakło mocnego wątku fabularnego, ale może to tylko złe domysły ;)
"We carry death out of the village!"
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

glamorous vamp
Awatar użytkownika
kay350
Cactuar
Cactuar
Posty: 216
Rejestracja: ndz 21 sty, 2007 16:25
Lokalizacja: Węgliniec

Post autor: kay350 »

też bym tak zrobił ;) - tyle, że katany nie mam- no ale i to, co mam bt się nadało :D
Czytanie opisów, szczególnie tych z gadu gadu, prowadzi do poważnych zwyrodnień mózgu.

http://musicshed.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Dyzio_USSJ
Kupo!
Kupo!
Posty: 162
Rejestracja: wt 22 sie, 2006 16:04
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Dyzio_USSJ »

Mały off kupił ktoś w końcu konsole czy nadal ciułacie kase i oglądacie trailery?
Awatar użytkownika
kay350
Cactuar
Cactuar
Posty: 216
Rejestracja: ndz 21 sty, 2007 16:25
Lokalizacja: Węgliniec

Post autor: kay350 »

Ja ciułam dalej i mam ogromne wątpliwości, czy uciułam- bo jeszcze muszę w jakiś magiczny sposób na tv uzbierac. Porażka :/
Czytanie opisów, szczególnie tych z gadu gadu, prowadzi do poważnych zwyrodnień mózgu.

http://musicshed.blogspot.com/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Technologia”