Konsole...

Nowinki a la konsole, komórki, net, jak i problemy z nimi związane

Moderator: Moderatorzy

Która z konsol najpewniej kupisz?

PS3
57
53%
X360
9
8%
Wii
6
6%
Po co mi nowa konsola? oO
24
22%
Najpewniej PS3 + Wii lub X360
11
10%
 
Liczba głosów: 107

Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

jednak nigdy nie dojdzie do sytuacji, że wszystkie gry będą multiplatformowe. wiadomo przecież, że gry Sony, Nintendo i M$ będą się ukazywały tylko na ich konsolach. ponadto weźmy pod uwagę upodobania twórców gier, np. Itagaki - ojciec DoA upodobał sobie XBOXa jako najmocniejszy sprzęt i tylko na tą konsolę robił gry.

ps. a DS ma Megamana i textówki <3
PączekzPiekieł
Kupo!
Kupo!
Posty: 50
Rejestracja: pt 15 gru, 2006 16:08

Post autor: PączekzPiekieł »

Go Go Yubari pisze:Pączek popadasz w skrajność. Mówisz o braku dobrych gier? Bo tak wnioskuję z
PączekzPiekieł pisze:jeśli nie ma dobrych gier
Co za bzdura.
Go Go, na dobry początek, czytaj ze zrozumieniem. Mówiąc a braku dobrych gier miałem na myśli gier tylko na jedną konsole. Jasne, że DMC4 nie przestanie być dobrą grą tylko, dlatego że została wydana na X-360. Poza tym użyłem trybu warunkowego, więc była to hipotetyczna sytuacja, bo na szczęście parę tytułów jeszcze Sony zostało.
gogo pisze: Cena, przyzwyczajenia, opinie innych graczy, kilka tych wyjątkowych "nie multiplatformowych" gier, brak wyboru (prezent)...Mam dalej wymieniać?
Cena- na niekorzyść sony, przyzwyczajenia- te mają tylko zatwardziali czciciele, których nie ma aż tak dużo, prezent- margines, o którym nie warto nawet wspominać, zresztą jak im się nie spodoba to ją najzwyczajniej w świecie sprzedadzą. Opinie graczy- nawet zwolennicy sony zaczynają kręcić nosem, nie wspominając o dużej grupie ludzi, którzy są niezadowoleni chociażby z powodu wadliwości konsol czy innych produktów sony. Tak, możesz powymieniać więcej, bo te argumenty są nad wyraz słabe.
GoGo pisze: A ja wybrałam Sony, bo ufam Sony i nie zważam na tytuły Oo Jak kupowałam PS2 nie miałam pojęcia o grach na ta konsolę. Twoja teoria pada, bo ludzi jak ja na pewno jest trochę.
Marka sama w sobie jest reklamą.
To argument, który mnie rozbawił. Po pierwsze, niczego nie obaliłaś ponieważ, to że ty kupujesz &#8222;na wiarę&#8221; to nie znaczy, że inni tak robią. Poczytaj sobie jakie kryteria stosują ludzie przy wyborze konsoli. Ja kupiłem ps2 z powodu gier, a nie dlatego, że spodobał mi się czarny kolor czy jej klockowaty kształt. Z tego właśnie powodu nie kupiłem X-boxa i pewnie nie kupie 360-tki. Po co jak większość gier, które warto zagrać wyszła lub wyjdzie PC? &#8222;Na wiarę&#8221; to ja mogę kupić bułki w sklepie ale nie cos co kosztuje jest 2400 zł.
Może jest parę osób takich jak ty, ale na pewno nie tyle żeby podnieść znacząco sprzedasz.
Marka może jest reklamą, ale w przypadku Sony trochę przyblakłą.

GoGo pisze:
Multiplatformowe gry powstają po to, aby firmy te gry produkujące zarabiały jak najwięcej. Poza tym popadasz w jakąś paranoję. To, ze coraz więcej gier jest Multiplatformowych nie oznacza, ze wszystkie takie są, a na pewno nie wszystkie takie będą. Sa tytuły specjalnie tworzone pod dana konsolę (jak na DS'a np, aby wykorzystać oba ekrany lub na Wii). Multiplatformowość to rzecz dobra moim zdaniem. Fajnie byłoby dostać na PS3 kilka tytułów z X360, a należy pamiętać, że to "przenoszenie" gier z jednej konsoli na drugą działa w obie strony.
Te parę gier może być za mało bo dla 3 gier nawet boskich i wspaniałych, nie wiem czy gracze się przekonają, zwłaszcza jak na inną konsole będzie takich gier 10 nawet jeśli będą &#8222;tylko&#8221; bardzo dobre.
Gry na ds to zupełnie co innego bo wykorzystują specyficzne właściwości tej konsoli. Ps3 nic takiego nie posiada a sisaxis (czy jak się to pisze) to za mało. Poza tym konsole przenośne to zupełnie inny rynek.
Multiplatformowość jest dobra z punktu widzenia takiego Capcomu czy innego Ubisoftu ale nie Sony czy Microsoftu. Poza tym powoduje ona, że gry są gorzej dopracowane bo idą naraz kilka wersji i nie mogą skupić się na jednej. Nie bez powodu większość hitów to tytuły jedno platformowe. Te &#8222;parę gier&#8221; zostanie wydanych na Ps3 ale co z tego jak i tak mogę zagrać w nie na Pc? Gry, które dostaje maszynka sony nie równoważą gier, które traci. Gdzie takiemu Oblivionowi do popularności dmc na kosole. Poza tym jak twierdzisz, że &#8222;exclusivy&#8221; nie mają znaczenia, to dlaczego wszystkie firmy tak o nie zabiegają?
GoGo pisze: Poza tym nie ma co mówić, ze PS3 się kiepsko sprzedaje, gdy w sprzedaży jest od niedawna (w porównaniu). Sprzedaż na pewno podskoczy jak już wersje PAL będą dostepne w całej Europie.
Ps3 sprzedaje się słabo, bo nie ma gier, w które warto by zagrać. Wszystkie liczące się na nią premiery są zapowiedziane na 2008 r. lub nie znamy ich wcale. A te które zostaną wydane w najbliższym czasie są multiplatformowe, czyli nie stanowią mocnego punktu przemawiającego za kupnem konsoli. Gdyby były jakieś mocne tytuły to Ps3 rozchodził by się jak woda i nikt by nie patrzył na cenę. Wydanie Ps3 w europie na pewno zwiększy ilość posiadaczy konsoli, ale nie aż tak mocno z powodu, który napisałem wyżej.

Więc GoGo najpierw pomyśl, poznaj lepiej temat, a potem wygłaszaj podobne, "rewelacyjne" opinie.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

PączekzPiekieł pisze:Mówiąc a braku dobrych gier miałem na myśli gier tylko na jedną konsole.
Hahahaha. Jeszcze lepiej. To znaczy, ze jak FF jast tylko na Sony, to jest zły? Mario jest do dupy, bo tylko na konsolę Nintendo? No, bo taki można wniosek wyciągnąć z Twojej wypowiedzi Oo'
Chyba, ze nie wstawiłeś "nie"... No cóż, przydaje się czytanie własnego posta, po jego napisaniu ;)
PączekzPiekieł pisze:bo na szczęście parę tytułów jeszcze Sony zostało.
A nawet jeśli zostaną mu 2? Ankieta mów sama za siebie, a "fanbojów" jest wieeeelu.
PączekzPiekieł pisze:Cena- na niekorzyść sony, przyzwyczajenia- te mają tylko zatwardziali czciciele,
Twoje wypowiedzi namiętnie dążą do wmówienia nam "Sony upada! Sony jest złe! Tylko X360 sie teraz liczy". To się robi nudne.
PączekzPiekieł pisze:ponieważ, to że ty kupujesz &#8222;na wiarę&#8221; to nie znaczy, że inni tak robią.
Widać, że nie chciało Ci się czytać tematu od pierwszej strony, pączek.
PączekzPiekieł pisze:Te parę gier może być za mało bo dla 3 gier nawet boskich i wspaniałych, nie wiem czy gracze się przekonają, zwłaszcza jak na inną konsole będzie takich gier 10 nawet jeśli będą &#8222;tylko&#8221; bardzo dobre.
Ja znam osoby, co kupiły PS2 dla FFX TYLKO (a że potem zaczęły patrzec na inne gry, to szczegół). Tak, gry sie liczą, ale nie same "only 4 PS3" etc.
PączekzPiekieł pisze:Ps3 sprzedaje się słabo, bo nie ma gier, w które warto by zagrać.
Widzisz tu Ci racji troche przyznam. PS3 jest na rynku dość krótko i dopiero gry są w "przygotowaniach". To jest błąd SONY, ktore mogło przecież przygotować kilka mocnych tytułów PRZED premiera konsoli. Jednakże wizja FFXIII to (mam nadzieję) tylko wierzchołek góry lodowej. Zresztą jak (w co wątpię bardz) zawiodę się PS3, zawsze można ją sprzedać :lol:
PączekzPiekieł pisze:Wszystkie liczące się na nią premiery są zapowiedziane na 2008 r.
Dlatego do tego czasu PS3 się sama podkopie, co nie ulega wątpliwości. Jeżeli potem nie wyjdzie z dołka, to koniec. Jednakże wydaje mi się, że Sony tak łatwo nie da za wygraną.
PączekzPiekieł pisze:Więc GoGo najpierw pomyśl, poznaj lepiej temat, a potem wygłaszaj podobne, "rewelacyjne" opinie.
Więc Pączku zauważ żem starsza i żem mod, wiec nie pyskuj, o piekielny.

Tak czy siak wreszcie jakaś rzeczowa dyskusja :!:
PączekzPiekieł
Kupo!
Kupo!
Posty: 50
Rejestracja: pt 15 gru, 2006 16:08

Post autor: PączekzPiekieł »

Go Go pisze: Mario jest do dupy, bo tylko na konsolę Nintendo? No, bo taki można wniosek wyciągnąć z Twojej wypowiedzi Oo'
Chyba, ze nie wstawiłeś "nie"... No cóż, przydaje się czytanie własnego posta, po jego napisaniu ;)
Eh, GoGo przeczytałem swój post wiele razy i mógł bym sobie zarzucić parę rzeczy ale akurat nie w tym miejscu. A to, że nie zrozumiałaś, bo ci się nie chciało (czy z innego powodu) to nie mój problem. Mario nie jest kiepski bo wychodzi na konsole Nintendo a jest wręcz odwrotnie. Jest powodem, dla którego wielu ludzi kupuje tą konsole (żeby była jasność, dlatego że to dobra gra, chociaż sam w nią nie grałem, ale wierze ludziom, którzy grali) . Gdyby zaczął teraz wychodzić na X-a to być może nie ci sami ludzie przestali by kupować konsolkę Niny, bo liczy sie gra nie konsola. To miałem na myśli, mówiąc o braku dobrych gier na wyłączność. Sony, pośród innych, straciło dwie gry, które były jej symbolami: VF i Dmc. Obie serie są wychwalane i stanowiły mocny punkt w programie Sony, mimo że sprzedasz światowa (zwłaszcza VF) nie była jakaś nadzwyczajna (wszystkie części dmc sprzedały się na świecie w liczbie ok. 6 mil kopi, co nie jest oszałamiającym wynikiem). Już teraz mówi się coraz głośniej o wydaniu Mgs, FF i nawet Tekkena 6 na platformę Billa.
GoGo pisze: A nawet jeśli zostaną mu 2? Ankieta mów sama za siebie, a "fanbojów" jest wieeeelu.

Widać, że nie chciało Ci się czytać tematu od pierwszej strony.
Mówisz o tych 37 głosach? No to teraz mnie przekonałaś, haha! A ilu jest &#8222;fanbojów&#8221; to wystarczy spojrzeć na wyniki sprzedaży.
GoGo pisze: Twoje wypowiedzi namiętnie dążą do wmówienia nam "Sony upada! Sony jest złe! Tylko X360 sie teraz liczy".
Tak, sony stoi na skraju przepaści, ale nigdzie nie napisałem, że jest złe, i nigdzie nie napisałem, że liczy się tylko X-box. Sony może się jeszcze podnieść zwłaszcza, że ta bitwa ma być prowadzona do 2012r (podobno) . Tylko nie może stracić żadnego tytułu więcej, a zwłaszcza, tych sztandarowych.

GoGo pisze: Ja znam osoby, co kupiły PS2 dla FFX TYLKO (a że potem zaczęły patrzec na inne gry, to szczegół). Tak, gry sie liczą, ale nie same "only 4 PS3" etc.
Nie twierdze, że liczą się tylko &#8222;exclusivy&#8221; ale to one są głównym bodźcem przy zakupie konsoli. I to, że ktoś kupił ps2 dla FF-X tylko potwierdza moją teorię (zwłaszcza, że dwójka ma ich dużo). Tylko jak inne konsole umocnią swoją pozycje, to te 2 które zostaną mogą nie wystarczyć (zakładając, że będą tak dobre).
GoGo pisze: Więc Pączku zauważ żem starsza i żem mod, wiec nie pyskuj, o piekielny.
Jak ten rok robi ci taką różnicę, haha. Poza tym, to ty pierwsza wyjechałaś z pozycji autorytetu o rynku konsolowym, która sprowadza &#8222; forumowiczów, którzy myślą, że coś wiedzą&#8221; na dobrą drogę. Więc nie narzekaj.
Awatar użytkownika
soniq
Cactuar
Cactuar
Posty: 330
Rejestracja: ndz 31 gru, 2006 23:07

Post autor: soniq »

Nawiązując do tego FF:XIII na inne konsole. Nie będę miał już żadnego powodu żaby kupić PS3 jeżeli te FF'y wyjdą na X'a. Ale równie dobrze mogliby je zrobić na PS2 :D dla obu stron najlepsze rozwiązanie ponieważ sprzedaż "dwójki" poszła mocno do przodu ostatnimi czasy. Fakt jest faktem że wiele osób domaga się tego na Next-Geny ale nie chodzi tu o samą grafikę. Jeżeli gra zrobiona by była jak XII to z pewnością sprzedała by się świetnie. Pamiętam też że gdzieś czytałem iż SE tworząc lokacje do XIII wzorują się na tych z XII więc lekko w grafie mogliby popuścić i mamy kolejne FF'y na PS2 ^^. Ostatnie lata były erą PS2 które miało o wiele większą popularność niż XBOX. Teraz raczej strony się odwróciły. No ale zobaczymy dokładniej za pewien czas ponieważ PS3 jeszcze się nie rozkręciło choć wątpię że przebije sprzedaż X360. Przyznam też że X360 nie jest taki święty i traci respect z powodu wydania jednej z najmocniejszych gier na inną platformę mianowicie Gears of War które zostało zapowiedziane na PC _^_. Lecz wersja X'owa ma być podobno trylogią a prace nad 2 częścią GoW już rozpoczęto więc sprzedaż X360 będzie utrzymywać się na wysokim poziomie.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Hmm... ogólnie to XIII była już przygotowywana na PS2, ale po zobaczeniu przez SE możliwości PS3 i zbadaniu ich w czasie robienia tech demo ze słynną sceną z VII podjęto decyzję o przeniesieniu projektu na PS3.
soniq17 pisze:Ostatnie lata były erą PS2 które miało o wiele większą popularność niż XBOX. Teraz raczej strony się odwróciły. No ale zobaczymy dokładniej za pewien czas ponieważ PS3 jeszcze się nie rozkręciło choć wątpię że przebije sprzedaż X360.
Mimo wszystko - nie sądzę. Sony ma światową bazę ponad 100 mln sprzenych PSX i około 100 mln PS2. X360 w Japonii zaczął się w końcu sprzedawać, ale nadal nie jest to to sprzedaż jaka mogłaby zagrozić Sony. Z resztą Japończycy mają długą i skutecznie kultywowaną tradycję olewania ciepłym moczem sprzętu zagranicznego, a w szczególności tworów Bill'a. Należałoby przypomnieć, że X360 na początku też nie schodził w zastraszającej ilości. Po prostu małe partie jakie schodziły na pniu, a tylko takie rzucano. To jest jednak rok przewagi. PS3 rzucone do sklepów teraz idą tak samo. No i jakoś jak pamiętam, to PS3 ma nieco więcej i nieco lepszych tytułów na launch niż X360, któremu nie można odmówić, że start miał pod względem oprogramowania świetny. Ale poczekajmy. Premiery FF XIII, MGS4, RE5, VF5, TK6 nadchodzą, używając wyłącznościowego myślenia - większość z nich nawet jeśli nie będzie całkowitym exclusive'm, to będzie czasowym. A to starczy. O sprzedaż PS3 nie ma co się martwić. Za wcześnie żeby po pierwszych wynikach wyrokować.
PączekzPiekieł pisze:Sony, pośród innych, straciło dwie gry, które były jej symbolami: VF i Dmc.
VF symbolem Sony? DMC na pewno, jak najbardziej, ale VF to raczej nie.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Thompson
Cactuar
Cactuar
Posty: 452
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 07:47

Post autor: Thompson »

Gveir pisze:No i jakoś jak pamiętam, to PS3 ma nieco więcej i nieco lepszych tytułów na launch niż X360
No ja mam mieszane uczucia. Launch na Xboxa był dla mnie beznadziejny. Większość to były multiplatformowce. Na uwagę to chyba tam tylko Kameo i Oblivion zasługiwały- co kto lubi. Na PS3 tak samo beznadziejnie - dwie gry - Motorstorm i Resistance. O ile Motorstorm to chyba niezła gra tak Resistance to wygląda mi na badziew. Jeśli chodzi o grafikę to PS3 na pewno ma launch lepszy. Nie licząc tego powiedziałbym, że launch zarówno PS3 jak i X360 był porównywalnie słaby. Teraz launchu obu konsol w Europie nawet nie ma co porównywać - PS3 dostało wszystkie multiplatformówki razem z Motorstormem i VF. Chyba wiadomo, która konsola miała lepszy launch.
Gveir pisze:360 w Japonii zaczął się w końcu sprzedawać,
Jeden Blue Dragon nic nie zmieni. No... może chociaż trochę Japonia się zainteresowała sprzętem Microsoftu. Dopiero premiera Lost Odyssey i Trusty Bella pokaże czy ten sprzęt ma szansę przeżyć w Japonii. (2 jrpg)
Gamertag: Szalony Szkot
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

PączekzPiekieł pisze:Poza tym, to ty pierwsza wyjechałaś z pozycji autorytetu o rynku konsolowym, która sprowadza &#8222; forumowiczów, którzy myślą, że coś wiedzą&#8221; na dobrą drogę.
Jedynie odpisałam na Twój brak jakiegokolwiek obiektywizmu etc. Ciągle tylko piszesz "Sony pada, to źle, to źle, tamto nie dobrze, OMG gry stają się multiplatformowe! ZUO!" Rzygać się chce. Wprowadzasz wyjątkowo kiepska atmosferę.
PączekzPiekieł
Kupo!
Kupo!
Posty: 50
Rejestracja: pt 15 gru, 2006 16:08

Post autor: PączekzPiekieł »

To nie moja wina, że nie masz żadnych przekonywujących argumentów. I nie zarzucaj mi braku obiektywizmu czy tworzenia złej atmosfery, bo to nie prawda. Forum służy min. do komentowania różnych zdarzeń, w tym wypadku ze świata konsol. A że te nie są pomyślne dla fanów sony&#8230; no cóż, nikt nie powiedział, że na forum musimy mówić same miłe rzeczy. I tutaj nie chodzi nawet, o to że Sony (na razie) przegrywa, ale o to, że przegrywa tak łatwo.
Awatar użytkownika
Thompson
Cactuar
Cactuar
Posty: 452
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 07:47

Post autor: Thompson »

No i stało się. Wszystkie next-geny (teraz to już current chyba ;) ) dostępne w Polsce.
A tutaj filmik - fajny pomysł mieli :D
http://www.maxconsole.net/?mode=news&newsid=15346
Gamertag: Szalony Szkot
Nico Robin
Kupo!
Kupo!
Posty: 41
Rejestracja: pt 09 mar, 2007 18:49

Post autor: Nico Robin »

Go Go Yubari pisze:Ja znam osoby, co kupiły PS2 dla FFX TYLKO
Zgadzam się z toba 100%! jestem jedną z nich!! I mówię Pączuś,
PączekzPiekieł pisze:I to, że ktoś kupił ps2 dla FF-X tylko potwierdza moją teorię
że się mylisz!! Ja od zawsze chciałem mieć PS2 nawet jak jescze nikt z nas tu obecnych nie miał pojęcia o FFX!! ten tytół przekonał mnie, (czyt. udowodnił mi to) że robie dobrze kupując PS2. tak jest ze wszystkimi "exclusivami"! One tylko utwierdzaja nas w przekonaniu o słuszności naszego wyboru! Ja sam mam bardzo duże zaufanie do sony - wszystkie sprzęty oprócz kompa, jakie mam w domu są właśnie Sony, i jeszcze ani razu mnie niezawiodły, czego nie mogę powiedzieć o Xp, który nieraz sprawiał, że przed komputerem dostawałem białej gorączki!!! I to jest argumęt dla którego X360 nie kupie, bo do Microsoftu zaufania nie mam!! Wole wydać 2300 na PS3 niż 1200(czy ile to teraz koszyuje) na X360!!! I znam wiele takich osób!! Mam wymieniać(moge od ręki wymieńic jakieś 30os....)
Awatar użytkownika
Thompson
Cactuar
Cactuar
Posty: 452
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 07:47

Post autor: Thompson »

http://gry.wp.pl/filtr;0,0;x;nowinki,10,33269;core.html
Ważą się losy? Błagam żeby to nie była plotka... Dajcie mi FF :) :) :)
Jeśli już ważą się losy to jest to dobry znak ;) Microsoft pewnie zrobi wszystko żeby dostać FF. To w sumie jedyny exclusive na którym mi zależy.
Nico Robin pisze:czego nie mogę powiedzieć o Xp, który nieraz sprawiał, że przed komputerem dostawałem białej gorączki!!!
Spytam dla formalności - masz ze sklepu czy od kumpla?
Gamertag: Szalony Szkot
Awatar użytkownika
aden
Kupo!
Kupo!
Posty: 160
Rejestracja: pn 12 lut, 2007 22:55

Post autor: aden »

Ano. Jesli zaczna wychodzic FFy to chyba nic mnie nie zmusic do kupienia PS3. Zwlaszcza ze na X'a teraz tez zaczyna tworzyc Hironobu Sakaguchi takze.... ; )
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

miałem dziś przyjemność zagrania w Motorstorm na PS3. OMG, jaki miód! poczułem się tak samo jak te 10 lat temu, kiedy pierwszy raz zagrałem na PSX w Toshindena. to rzeczywiście next-gen. i już mniejsza o rewelacyjną grafikę, za to jak się w to gra! sixaxis sprawdza się wyśmienicie. przedtem myślałem, że to musi być strasznie niewygodne cały czas kontrolować się, żeby trzymać dobrze pada. nic z tych rzeczy! wywijanie sixaxisem to najwygodniejszy rodzaj sterowania z jakim miałem do czynienia. wszystkie ruchy są bezbłędnie odczytywane przez konsolę.
dawno tak się nie bawiłem grając w coś. teraz jestem pewien, że prędzej czy później ta konsola zagości u mnie w domu.
Awatar użytkownika
aden
Kupo!
Kupo!
Posty: 160
Rejestracja: pn 12 lut, 2007 22:55

Post autor: aden »

A tak zbaczajac z tematu. Jeden z serwisow o konsolach a mianowicie spong opisal start PS3 w dwoch miejscach. Pierwsze miejsce opisane przez ich redaktorów to Syndey (austraila) a drugie to uwaga... WARSAW (polska :P) http://news.spong.com/articles/?cb=32

edit: standardowo wyszlismy na biedny narod etc. etc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Technologia”