Game Boy, Nokia N-Gage, Dual Screen, słowem: kieszokonsolki

Nowinki a la konsole, komórki, net, jak i problemy z nimi związane

Moderator: Moderatorzy

Kto, wg. Ciebie, zawładnie rynkiem małych konsolek?

Nintendo Dual Screen
9
12%
Nokia N-Gage
4
5%
Sony PSP
39
52%
Nie wiem i mam to gdzieś
23
31%
 
Liczba głosów: 75

bard lynar

Post autor: bard lynar »

Tak gwoli odświeżenia tematu - Nintendo urządza redesign DSa!

http://touch-ds.jp/news/lite/
http://www.swiatn.pl/index.php?p=newsy&id=2596
Pełna specyfikacja:

Model code:
DS Lite: USG-001
Original DS: NTR-001(JPN)

Body Size:
DS Lite: 133.0x73.9x21.5mm (when folded)
Original DS: 148.7x84.7x28.9mm (when folded)

Weight (including battery and stylus):
DS Lite: 218g
Original DS: 275g

Stylus Size:
DS Lite: 87.55x4.99mm
Original DS: 75.0x4.0mm

Upper Display:
DS Lite:
3-inch transparent TFT color LCD with backlight featuring four adjustable levels of brightness, 192x256 pixel resolution, 0.24mm dot pitch, 260,000 colors
Original DS:
3-inch semitransparent TFT color LCD with backlight, 192x256 pixel resolution, 0.24mm dot pitch, 260,000 colors

Bottom Display:
DS Lite:
3-inch transmissive TFT color LCD with backlight featuring four adjustable levels of brightness, 192x256 pixel resolution, 0.24mm dot pitch, 260,000 colors, transparent resistive touch screen
Original DS:
3-inch semitransmissive TFT color LCD with backlight, 192x256 pixel resolution, 0.24mm dot pitch, 260,000 colors, transparent resistive touch screen

Power and Battery
Original DS:
6-10 hours
Full Battery Recharge time: four hours

DS Lite:
Lowest Luminosity: 15-19 hours
Low Luminosity: 10-15 hours
High Luminosity: 7-11 hours
Highest Luminosity: 5-8 hours
Full Battery Recharge time: 3 hours
Krótko mówiąc - mniejszy, lżejszy, z lepszą baterią, z wieloma trybami podświetlenia. Szkoda, że ekranik nie zostanie zmniejszony. Jakoś nie mogę sobie wyrobić do końca zdania na temat designu, musiałbym chyba mieć w rękach. Ale mniejszy - to już duża zaleta, bo zwykły DS jest trochę za duży... pożyjem, zobaczym.
Spora wada - wystające kartridże GBA.
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

- Sony announced a US price drop of PSP to $199 on March 22, the new package will only include the PSP, AC adaptor and battery. Currently 15 million units of PSP were shipped worldwide, the PSP generated US$1.6 billion in 2005, more than both Xbox 360 and Nintendo DS combined.

- Sony announced that the PSP will support video voice over IP (i.e. video chat) in October 2006, a new mini EyeToy digital camera add-on will be released at the same time, which supports motion JPEGs.

- Sony is working on a new emulation software which allows PSP to play original PSone games, PSone games will be digitally distributed to PSP online.

- Ken Kutaragi announced that PSP will have an upgrade to allow the system to run games written in Macromedia Flash. Future firmware upgrade would also support RSS feeds and GPS locator functionality.

- Sony announced that more than 107 games and 347 films, TV programs and videos for PSP will be available in US by the end of March.
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Garnet pisze:- Sony is working on a new emulation software which allows PSP to play original PSone games, PSone games will be digitally distributed to PSP online.
*________* OMG OMG OMG

Eh tym bardziej się cieszę, ze mam PSP. E tam DS... pfff. Zmiana wyglądu...pfff. Na PSP gra się nadzywczaj wygodnie. No i ten ekran...uoh. Betaria dłuuugo mi działa, a co to za problem w przerwie czy na noc podłączyć ładowarkę?. Ja kochac PSP, ja polecac wszystkim ^^

btw. mam tą http://www.gamespot.com/psp/driving/wipeout/index.html wyscigówkę i spędziłam nad nią wieeeeeele godzin. Grafika powala (na powiekszonym zdjęciu wygląda gorzej niz na ekraniku PSP, wiadomo), grywalnośc jest świetna imo. Z czystym sercem polecam ^^
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Go Go Yubari pisze:Eh tym bardziej się cieszę, ze mam PSP. E tam DS... pfff. Zmiana wyglądu...pfff.
co do PSP a DS najpierw kupil bym sobie DS dlaczego?? otoz jest tam milion fajnych gier z GBA itd. "pokemony ^^" itp. oczywiscie graficznie ich nie porownujemy. PSP kupil bym Dla MediEvila super ze dali kontynuacje. ale jak narazie nie stac mnie ani na ta ani na ta konsolke
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Kimahri pisze:co do PSP a DS najpierw kupil bym sobie DS dlaczego?? otoz jest tam milion fajnych gier z GBA itd.
Eh. No właśnie dlatego nie lubię Nintendo. Praktycznie 3/4 gier to są "dalesze części" gier z GB. Ile już tych Mario i Pokemonów było. OMG. Moze i na PSP jest mniejszy wybór, ale... Mam GBC i mi starczy ;)
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Go Go Yubari pisze:Moze i na PSP jest mniejszy wybór, ale... Mam GBC i mi starczy ;)
az mi sie przypomnial moj kolega ktory ZNALAZL!! GBC :) tez tak mowi. Mario mam dosyc ale Pokow nie ^^ :) milo by bylo miec i jedno i drugie.... a ja muszie sie narazie zadowolic grami Java w telefonie.....
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Kontynuując wątek rozpoczety w temacie o konsolach stacjonarnych (dotyczący emulowania PSX na PSP), to pragnę zauważyć, że PSP ma z góry 2 przyciski: L & R. Dual Shock ma takowych 4. I w takim FF8 wszystkie 4 są w jakiś sposób wykorzystywane.... Ciekawe jak by to miało być rozwiązane..... inna sprawa, to ciekawe jakie gry będą dostępne i za ile. Napewno nie będzią tanie. Ale sam pomysł dobry.

Z tego co widzę (słyszę? czytam?) to narazie NDS sprzedaje się lepiej. Do niedawna gdybym miał wybierać PSP - NDs to wybrałbym to pierwsze. W tej chwili bym sie musiał powaznie zastanowić. NDS jest tańszy, kiedyś tam wyjdzie nań FF3, jest popularniejszy (narazie).... no ale nie śpieszno mi do handhelda ;)
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

a) Jaco coś mi się zdaje, że SE sobie z tym poradzi...
b) Co do ceny. Gry na PSP kosztują mniej więcej tyle co gry na PS2 (nie mówię o edycjach Platinum). Nie jest to aż tak dużo biorąc pod uwagę wiek PS2 i PSP. Ponad to UMD to nowa technologia wcześniej nie wykorzystywana, a zo to tez sie płaci.
c) No nie wiem gdzie. Jak chodze po sklepach to widze przewagę PSP, ale to u nas...
d) Każdy wybierze co zechce. Nie bedę przekonywac do PSP i przesadzac z wychwalaniem i ohami i ahami etc. IMO to znakomita konsolka, łatwa w obsłudze, z czytelnym menu, sporym wyborem gier (zastanawiam się czy nie kupic PoP3 pod PSP zamiast na PS2 <na której ostatnio w ogóle nie gram>). Cena wysoka, ale znając popęd do dodatków ze strony Sony, nie żałuję. Tak jak mamy na PS2 EyeToy'a, dodatki jak zestaw do karakoke i własnego teleturnieju, tak do PSP (juz pomine ewentualne zemulowanie starszych Finali) napewno też bedzie sporo ciekawych bonusów.

Nintendo ma przewagę, bo ma historię. Pierwsze co się kojarzy przeciętnemu graczowi z handheldem to GameBoy, a Sony jest na tym polu świeże. No i dobrze. Bo imo świeże powietrze jest potrzebne, a (jak juz pisałam) Nintendo leci imo na tytułach juz znanych i "kochanych" w nowej oprawie. Jasne, że nie tylko, ale imo głównie. I nowy design, grafika etc. nie zmieni mojego nastawienia do Nintendo.

Koniec wywodziku ^^'
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Go Go Yubari pisze:Jaco coś mi się zdaje, że SE sobie z tym poradzi...
W sumie to przypomniało mi się, że PSP ma jeszcze jednego analoga. Ewentualnie L1 będzie normalnie na L, a L2 tez na L tylko, że np. z wciśniętym Selectem :]
Go Go Yubari pisze: Co do ceny.
Ale mi chodziło o te gry z psxa na emu. Mają one być dostepne w sieci, udostepnione przy odpowiedniej opłacie.
Go Go Yubari pisze: No nie wiem gdzie. Jak chodze po sklepach to widze przewagę PSP, ale to u nas...
No oczywiści, że nie u nas :] Chodzi ogólnie, patrząc z perspektywy sprzedaży na całym świecie (z tego co piszą w PE to NDS przeważa w znacznym stopniu). A wyniki sprzedaży mogą mieć wpływ na to, na jaką konsoleę firmy będą dalej tworzyć gry (oczywiście nie ma takiej opcji, żeby przestali je robić dla PSP, tylko może gdyby się utrzymała mała sprzedaż PSP - co też jest imo nierealne - to tych gier było by z czasem mniej). Wiem, trochu przesadzam ;)
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Jaco pisze:Ale mi chodziło o te gry z psxa na emu. Mają one być dostepne w sieci, udostepnione przy odpowiedniej opłacie.
No tak, ale biorąc pod uwagę, iz to emu a nie gra zw pudełku na dysku UMD w sklepie, bedzie taniej niz zwykła gra pod PSP (za pudełko tez się buli jakby nie patrzeć ;) )
Jaco pisze:A wyniki sprzedaży mogą mieć wpływ na to, na jaką konsoleę firmy będą dalej tworzyć gry (oczywiście nie ma takiej opcji, żeby przestali je robić dla PSP, tylko może gdyby się utrzymała mała sprzedaż PSP - co też jest imo nierealne - to tych gier było by z czasem mniej). Wiem, trochu przesadzam
Lol nawet bardzo. We Włoszech też widziałam (i to zdecydowaną) przewage PSP. Europa (tak mi się zdaje) jest "pod urokiem" Sony. Co Sony zawdzięcza dobrej reklamie i w ogóle. W Stanach to róznie bywa (chyba złoty środek), a w Japonii i na dalekim wschodzie ogólnie -Nintendo, wiadomo. Co do zwykłych konsol to USA ma swoje XPudełko, ale to inna bajka. Na PSP wciąż widze nowe filmy (koncert Iron Maiden OMG!) i dodatków już teraz jest sporo....(bla bla bla).
bard lynar

Post autor: bard lynar »

Go Go Yubari pisze:Nintendo leci imo na tytułach juz znanych i "kochanych" w nowej oprawie.
Go Go Yubari pisze:Praktycznie 3/4 gier to są "dalesze części" gier z GB
Ale przecież podobna sytuacja z PSP. Kolejny Tekken, kolejny Syphon Filter, Mortal Kombat, Bust-A-Move, Dynasty Warriors, Ape Escape, Ghouls'n Ghosts + zupełnie odgrzewane kotlety jak Breath of Fire III, Tales of Eternia i tak dalej i tak dalej. Tak już jest po prostu z konsolami.
Co do tych całych serii, to nie dziwię się Nintendo, że wciąż produkują nowe części. Po prostu ludziom to się podoba i wielu dla takich właśnie gier kupuje konsolę. Ja też się zaliczam do takich ludzi - dla mnie nowa Castlevania, nowa Zelda, czy nawet taki Metroid, w którego wprawdzie nie grałem dużo, to dobry powód do zakupu konsolki. No i, trzeba wspomnieć, że oprócz swoich ulubionych tytułów, mam także możliwość zagrania w nowości.
Jaco pisze:c) No nie wiem gdzie. Jak chodze po sklepach to widze przewagę PSP, ale to u nas...
W Polsce akurat tak jest. Nawet na allegro w dziale DS jest ok. 70-80 produktów, w dziale PSP ok. 400. Po prostu PlayStation to u nas znana i ceniona marka (głównie dlatego, że wiele ludzi miało kiedyś psxa, a na przerobioną konsolę można było nie tak trudno dostać piraty). Poza tym PSP został wykreowany trochę na ostatni krzyk mody.
Ale sprzedaż w Ameryce czy Japonii mówi sama za siebie - DS sprzedaje się lepiej.

Co do emu PSX - słyszałem już to jakiś czas temu. Pomysł jest fajny. Gdybym miał PSP, byłbym zachwycony.
A tak w ogóle, to ostatnio kupiłem sobie GB Micro ^__^ I jestem zadowolony, bez trudu mieści się w kieszeni, można sobie szybko wyjąć, pograć na przystanku, w tramwaju, na okienku między lekcyjnym i w ogóle, i nie rzuca się w oczy tak jak cegła DS czy PSP. No i gry nie są takie drogie, ok 50 zł na Allegro. Na razie mam Zeldę Minish Cap (geeenialna, chyba najciekawsza część serii w którą grałem), Golden Sun, Golden Sun 2 (hyhy, dołączona do konsolki, nie muszę już kupować kontynuacji).
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

I jak się okazuje DS Lite w Japonii świetnie sobie radzi, a lada chwila wejdzie na światowy rynek. Naprawdę cieszę się, że byłam w tej mniejszości która twierdziła, że DS poradzi sobie z PSP :]. A większośc już prorokowała smierć DS z rąk PSP - FIGA :evilbat: (nie, nie jestem fangirl Nintendo, chociaż staaaaarego wielkiego Gameboya miałam [zanim go rozwaliłam :P]^^)
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Sephiria pisze:Gameboya
podłączałem zawsze do kontaktu... bateria i kilka godzinek grania, ehm ;]
glamorous vamp
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

zagłosowałem na DS. zapowiadją na niego sporo ciekawych gier (mnóstwo jrpg!) a te co już są, jak dla mnie są urocze (ja chcę Another Code!). cieszy też fakt, że jest kompatybilny z GBA. dwa ekrany i rysowanie według mnie nie są udziwnieniami wciśniętymi na siłe. to fakt, że na DSa jest dużo kontynuacji (co dla mnie nie jest żadnym minusem), ale PSP też ma się czym pochwalić pod tym względem. poza tym PSP to naprawdę 'portable' tyle portów, że hej. ja tam wolę sobie w te wszystkie gry, które konwertują na PSP pograć na moim ukochanym PSX.

przeczytałem z połowę tego tematu i znalazłem bardzo ciekawe wypowiedzi (nothing personal, Go Go):
Go Go Yubari pisze:Zamiast tak wychwalać DS, a gnębić PSP. Dostrzeż plusy i minusy obu konsolek. Ja u DS nie widzę plusów, bo sam wygląd mnie odstrasza
to dopiero argument. mi się nie podoba wygląd PSP, ale nie jest to dla mnie decydującym czynnikiem jeśli chodzi o wybór konsoli.
Go Go Yubari pisze:Grałam na GameCubie raz i ani pad, ani obudowa mi nie przypadły do gustu. Dla mnie to dość istotne, bo jak spędzam kilka godzin na graniu, to wygląd konsoli musi cieszyć i nie kaleczyć mych oczu
ja tam się patrzę na ekran jak gram, a nie na konsolę :smile:
Go Go Yubari pisze:Poza tym ekran dotykowy.... Chciałam taką komórkę, ela szybko mi przeszło. Bawić się z tym... Jestem zwolennikiem tradycyjnych przycisków
i takie przyciski DS też ma.
bard lynar

Post autor: bard lynar »

Sogetsu pisze:zagłosowałem na DS. zapowiadją na niego sporo ciekawych gier (mnóstwo jrpg!) a te co już są, jak dla mnie są urocze (ja chcę Another Code!). cieszy też fakt, że jest kompatybilny z GBA. dwa ekrany i rysowanie według mnie nie są udziwnieniami wciśniętymi na siłe. to fakt, że na DSa jest dużo kontynuacji (co dla mnie nie jest żadnym minusem), ale PSP też ma się czym pochwalić pod tym względem. poza tym PSP to naprawdę 'portable' tyle portów, że hej. ja tam wolę sobie w te wszystkie gry, które konwertują na PSP pograć na moim ukochanym PSX.
Hmm, trochę mię dziwi ta postawa. Z jednej strony twierdzisz, że rysowanie to udziwnienie wciśnięte na siłę, a Another Code jest właśnie grą, której większa część to właśnie mazianie po dotykowym ekraniku.
To, że ekranik jest dotykowy, zaowocowało wychodzeniem na konsolkę różnych popierdółek, ale (że tak po raz n-ty podkreślę), otwiera to nowe możliwości dla takich gatunków, jak strategie czy FPP. Nie jestem szczególnym fanem FPP (strategii też w sumie nie), ale taki Metroid mi się spodobał. Gra, swoją drogą, pokazuje naprawdę możliwości graficzne DSa - grafika, pomijając brak texture filteringu czy niską rozdzielczość konsolki, jest imo porównywalna z PSP (mówię o full version, a nie demku dodawanym przy zakupie ds, które też notabene było ładne).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Technologia”