Game Boy, Nokia N-Gage, Dual Screen, słowem: kieszokonsolki

Nowinki a la konsole, komórki, net, jak i problemy z nimi związane

Moderator: Moderatorzy

Kto, wg. Ciebie, zawładnie rynkiem małych konsolek?

Nintendo Dual Screen
9
12%
Nokia N-Gage
4
5%
Sony PSP
39
52%
Nie wiem i mam to gdzieś
23
31%
 
Liczba głosów: 75

Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

bard lynar pisze:Z jednej strony twierdzisz, że rysowanie to udziwnienie wciśnięte na siłę,
Sogetsu pisze:dwa ekrany i rysowanie według mnie nie są udziwnieniami wciśniętymi na siłe
proszę o uważne czytanie.
bard lynar

Post autor: bard lynar »

Sumimasen. Niestety, zdarza mi się czytać bez zrozumienia.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Dla usystematyzowania, czy ktoś mi może przypomnieć kiedy wyszło BG Micro i jakie są jego warianty? Bo zdaje się że DS wyszedł pod koniec 2005, DS Lite w kwietniu tego roku, a Micro (i jego ewentualne reedycje)?
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

GB Micro wyszło jakoś pod koniec 2005 roku. Jest najmniejszą ze wszystkich GBA i nie mozemy na niej odpalić gier ze starszych Gameboy'i, co oferowały zarówno GBA i GBA SP.
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

http://www.the-magicbox.com/0606/game060612e.shtml padłam..i nie wiem czy powstane :lol:
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Powinni tego zakazać :P.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Wow... myślałem, że ten topic już umarł :lol:

Ja planuje wyciągnąć troche kasy od brachola i kupić se DSa, np. na święta. Głównie ze względu na FFIII, a później to się zobaczy (tyle że na obecną chwilę trza opłacać mieszkanko i takie tam, więc o ewentualnych nowych grach nie ma co myśleć... no i trza FFXII kupić ;) ). O ile się ie mylę to można też mieć emulatory na tej konsolce, więc chyba było by w co grać ;) (Sogetsu, moze mnie oswiecisz co i jak XD )

Z innej beczki.. brachol wrócił se z Anglii tydzień temu (i już pojechał :P ) i poprzywoził mnóstwo sprzętu m.in. GBA i GBC XD No to teraz będę miał co robić na nudnych wykładach :D (szkoda tylko, że gierki są jakieś takie mi nieznane, ale... )
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Jaco pisze:Sogetsu, moze mnie oswiecisz co i jak XD
akurat jeśli o to chodzi to niezbyt się orientuję. z tego co wiem, to takie emulatory były już na GBA i pozwalały grać w gry z na przykład NESa. podobnie pewnie jest w przypadku DSa. trzeba tylko mieć jakąś nagrywarkę i wtedy gierki się na flashromie nagrywa. sam DS jest kompatybilny wstecz z GBA (szkoda, że z GB/GBC już nie), więc do bibloteki gier na DSa można doliczyć też tą z GBA.
jeśli chodzi jednak o granie na DSie w gry z GBA, to niektóre gry są na DSowym wyświetlaczu zbyt jaskrawe (trawa w miastach w Golden Sun). spowodowane jes to zapewne tym, że większość gier jest przystosowana kolorystycznie do wyświetlacza zwykłego GBA. późniejsze gry (np FFTA) mają opcję dostosowania kolorów do sprzętu, z jakiego się korzysta (zwykły GBA, GBA SP, ekran TV)
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

No, kupiłem sobie locoroco i cóż, bardzo miła rozrywka w wolnym czasie, muzyczka... trudne zagadki i dziwaczny klimat :D Ale jeśli chodzi o fabułę... tego właściwie nie ma ^^ poprostu od levela do levela sobie wędrujemy, dostajemy bonusy bo upgradować naszą chatkę no i pare innych szczegółów... :) teraz se trzasne valkyrie i będzie super ;) no i trza skołować program do robienia filmów na konsolkę... polecam XD
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Jacek
Kupo!
Kupo!
Posty: 109
Rejestracja: sob 08 kwie, 2006 21:21
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Jacek »

Jeśli chodzi o kieszonkonsolki to tak: (uwielbiam formułować wypowiedzi w punkach :D )

1. Gameboy Advance SP- gdy go dostałem wraz z FFTA byłem młodszy i wogóle siódme niebo, lecz teraz dopiero widzę że ta konsola chyba z tych starszych jest najlepsza. Miała parę tysięcy gier, nigdy się nie psuła (najwyżej przy gej(m)sharku) a najlepsze jest to, że to ulepszona wersja wprowadzonego za szybko na rynek zwykłego advanca.

2. Nintendo Dual Screen- również świetna konsola, dwa ekrany robią niesamowitą reklamę :D a gry też niczego sobie. Góruje nad PSPkiem swoją niezawodnością (rzadziej się psuje) i co? Czy to mało?> Tak!! jeszcze Touchscreen!! Dwa ekrany, w tym jeden dotykowy, to świetna konkurencja dla PSP.

3. PlayStation Portable- to już nie konsola, mini komputer z wi-fi i świetnymi grami. Gry. Właśnie. Na NDSie nie ujrzymy takich gier akcji jak w PSP. UMD wieeelki ekran i mocny hardware - czego chcieć więcej?

Reasumując:
GBASP - Najlepszy klimat gier;
NDS - TouchScreen, Wi- Fi, dwa ekrany, lepszy do strategii;
PSP - UMD, Wi- Fi, USB, lepszy do gier akcji;
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

oto powód, dla którego warto mieć DSa

video - po prostu zajebioza, zajebioza i jeszcze raz oldskul.

a jako bonus mają być dostępne dwie pierwsze części do odblokowania!
Awatar użytkownika
trybit
Kupo!
Kupo!
Posty: 25
Rejestracja: pt 07 gru, 2007 16:16
Lokalizacja: Z domu...

Post autor: trybit »

Contra... aż mi się łza w oku zakręciła...

Do gierek na GBA wybrałbym N-Gage'a -> miałem, grałem i nie narzekałem :)
Zagłosuję jednak na PSP -> teraz w wersji po liftingu jest jeszcze lepsze i... tylko telefonu w nim brak :D
You complete my fate
The world unwinds inside of me
You complete my fate
The halo crawls away
You repeat my fate
Rewinding all we can
You refill my place
You refill my place

Come and save me
Come and save me
krzychu71

Post autor: krzychu71 »

Taa...mam takie szczęście,że mam mojego ,,en gejdża",ale i tak zagłosowałem na PSP (bo lepsze)
Wiem,wiem,to że nowoczesne i piękne nie znaczy zawsze najlepsze,ale to takie moje zdanie.
A GBA to nawet fajniusie,ale PSP mi się kojarzy z KH:BBS,najbardziej wyczekiwaną przeze mnie grę (no na miejscu drugim jest FF XIII).
A DS to dla mnie taki mini ps one,bo niczym się zabardzo nie wyróżnia oprócz małą ilością przycisków
trybit pisze:Contra... aż mi się łza w oku zakręciła...
Wolę Dizzy lol :P

PS.:Jak już ta mowa a N-gage to czy planują nowego (nową wersję)?
Awatar użytkownika
trybit
Kupo!
Kupo!
Posty: 25
Rejestracja: pt 07 gru, 2007 16:16
Lokalizacja: Z domu...

Post autor: trybit »

Nic mi nie wiadomo, ale przydała by się nowa Gadzina :p
You complete my fate
The world unwinds inside of me
You complete my fate
The halo crawls away
You repeat my fate
Rewinding all we can
You refill my place
You refill my place

Come and save me
Come and save me
ODPOWIEDZ

Wróć do „Technologia”