Game Boy, Nokia N-Gage, Dual Screen, słowem: kieszokonsolki

Nowinki a la konsole, komórki, net, jak i problemy z nimi związane

Moderator: Moderatorzy

Kto, wg. Ciebie, zawładnie rynkiem małych konsolek?

Nintendo Dual Screen
9
12%
Nokia N-Gage
4
5%
Sony PSP
39
52%
Nie wiem i mam to gdzieś
23
31%
 
Liczba głosów: 75

Awatar użytkownika
Markfrompoland
Cactuar
Cactuar
Posty: 350
Rejestracja: śr 10 sie, 2005 17:56
Lokalizacja: Watokice

Post autor: Markfrompoland »

Też na PSP postawiłem, choć nigdy tej machiny w akcji nie widziałem, a poza tym większym jestem entuzjastą Nintendo, choć jak DS może się z czym takim równać. Pozazdrościć wszystkim posiadaczom. :)
Ain't no sunshine when I'm gone.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

DS wcale nie jest taki bezbronny w walce z PSP wbrew pozorom. O ile PSP ma siłę w ekraniku i widoku gier, o tyle DS wojuje świat Stylusem. Mały plastikowy pisaczek już zaskarbił sobie miłość milionów ludzików na ziemi. Co do repertuaru gier - zależy co kto lubi.
Ostatnio zmieniony pn 12 wrz, 2005 23:32 przez Sephiria, łącznie zmieniany 1 raz.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
White SeeD

Post autor: White SeeD »

Markfrompoland pisze:Też na PSP postawiłem, choć nigdy tej machiny w akcji nie widziałem
Cóż, w moim mieście w Empiku można już zabawić się PSP za darmo na stoisku. PSP wkroczyło na rynek Europejski "z buta", nawet (!!!) w Polsce!
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Sephiria pisze:DS wcale nie jest taki bezbronny w walce z PSP wbrew pozorom. O ile PSP ma siłę w ekraniku i widoku gier, o tyle DS wojuje świat Stylusem. Mały polastikowy pisaczek już zaskarbił sobie miłość milionów ludzioków na ziemi.
No i jest o prawie połowę tańszy. Sony prowadzi dziwną politykę.... Mają jakąś manię wielkości jeżeli chodzi o ceny :P
White SeeD pisze:nawet (!!!) w Polsce!
Polskę narazie tylko M$ kiedyś olał... Tak wogóle całkiem zapomniałem o tej premierze. Nawet reklam w TV nie było <joke :lol: >

PSP może w jakiś sposób współpracować z PS2, czy tylko w przyszłości z PS3?
bard lynar

Post autor: bard lynar »

Ok, miałem już PSP w rękach i przez prawie całą jedną przerwę gapiłem się na reklamę tej kieszonsolki (kieszonkowa... dobre sobie), więc powiem tak...
Jakość ekranu i grafika są genialne, nie można zaprzeczyć. Ale konsolki nie dla samej grafy się kupuje...
Wdg. mnie design jest odrobinę paskudny i mało oryginalny. Dla niektórych może elegancki. Konsolka jest, że tak powiem, trochę za długa. Mogliby ją trochę pomniejszyć wzdłuż i powiększyć wszerz, o ile wiecie, o co mi chodzi.
A poza tym, to chyba urządzenie nie dla mnie. Nie przemawiają do mnie gry (są wyjątki oczywiście) i ogólnie Sony. Nic nie poradzę na to, że jakoś bardziej wolę Nintendo. Mam DSa i powiem, że rzeczywiście, jak się pobawi chwilkę PSP, jakością grafy w DSie można być rzeczywiście odrobinę zawiedzionym, ale cóż.
White SeeD

Post autor: White SeeD »

bard lynar pisze:przez prawie całą jedną przerwę gapiłem się na reklamę tej kieszonsolki
U mnie w liceum, na ścianie przy schodach widnieje także reklama PSP. Myślałem że zacznę śpiewać z radości gdy to zobaczyłem ^^

Jest jeden powód, dla którego PSP jest moim celem na najbliższe święta- MediEvil ressurection. W nowym PE będzie pewnie recenzja, mam nadzieję że artyści z Sony "dali radę".
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

bard lynar pisze:Wdg. mnie design jest odrobinę paskudny i mało oryginalny. Dla niektórych może elegancki. Konsolka jest, że tak powiem, trochę za długa. Mogliby ją trochę pomniejszyć wzdłuż i powiększyć wszerz, o ile wiecie, o co mi chodzi.
Coś w stylu GameBoya? -_- Duże, grube. Ja tam nie wiem czemu się rozmiarów czepiacie. Ekran duzy, to i konsolka musi być większa. Poza tym jak większe, to przynajmniej wiadomo, ze się coś trzyma. Moja komórka też jest wielka i dzięki temu zawsze ją wymacam w torebce czy coś.

White SeeD pisze:PSP jest moim celem na najbliższe święta
No, ja już powiedziałam, ze nie chcę skarpetek i innych zbędnych rzeczy i niech pozbierają na PSP X3.... Ciekawe co z tego wyjdzie :roll:
bard lynar

Post autor: bard lynar »

U mnie w liceum, na ścianie przy schodach widnieje także reklama PSP. Myślałem że zacznę śpiewać z radości gdy to zobaczyłem ^^
Chyba w większości liceów tak porobili, bo w szkole mojego znajomego też jest :]
Myślę, że PSP zdobędzie w naszym kraju większą popularność niż DS. Po prostu więcej u nas fanów playstation (znaczy się, w klasie miałem zwykle 1-3 osoby grające na tej konsoli, a co za tym idzie, mające zaufanie i sentyment do marki sony, a n64 czy gamecube'a nikt raczej z moich znajomych nie miał). No i ta akcja reklamowa w szkołach... oj, myślę, że PSP będzie trendy i w ogóle.
Coś w stylu GameBoya? -_- Duże, grube. Ja tam nie wiem czemu się rozmiarów czepiacie. Ekran duzy, to i konsolka musi być większa. Poza tym jak większe, to przynajmniej wiadomo, ze się coś trzyma. Moja komórka też jest wielka i dzięki temu zawsze ją wymacam w torebce czy coś.
Jeśli mam być szczery, to DS też jest jak na kieszonsolkę niezłą kobyłą, ale chyba ma bardziej wyważone rozmiary... Jasne, że taki kombajn jak psp i jeszcze z takim ekranikiem nie będzie wielkości Advance'a, ale hm... ta konsola jest dziwnie podłużna ;]
Awatar użytkownika
Eiko
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1498
Rejestracja: pn 10 sty, 2005 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Eiko »

Wow dopiero wczoraj przez przypadek w sklepie widziałam PSP :lol: Fajne to cuś XD Ale niestety nie było możliwości pogrania w coś, więc tylko dema widziałam... I musiałam iść...
"Na Boga, udawajmy normalnych, skoro nie możemy być normalni, bo inaczej nie wydobędziemy się stąd."
Awatar użytkownika
Olek
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 20:20
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Olek »

Mówiąc o reklamach to dodają broszurki z PSP do CKMów i tym podobnych magazynów dla twardogłowych samców :D widocznie chcą zrobić z tego gadżet dla prawdziwego mężczyzny. PSP ma szanse zrobić w polsce furore, jak zresztą wszystko co mozna zkroić i schować w kiermane.
bard lynar pisze:Mogliby ją trochę pomniejszyć wzdłuż i powiększyć wszerz, o ile wiecie, o co mi chodzi.
wiemy./. ale co wtedy z panoramą tak przydatną przy filmach umd? :roll:
Wakizashi

Post autor: Wakizashi »

Ja widziałem w niejednym EMPIKU PSP, i była możliwość pogrania, ale były takie tłumy luda, że odszedłem zrezygnowany... :evil:
Sądząc po wrzawie, jaka panowała w sklepie, doszedłem do wniosku, że wielu ludziom podoba się to "cuś". Nawet jakiś gostek kupował gierki na PSP :lol:
Awatar użytkownika
Olek
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 20:20
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Olek »

Ja ostatnio słyszałem niezłą historie od kumpla mieszkającego w cywilizowanym mieście (znaczy na tyle żeby byłtam empik), przy tym całym natłoku gapiów przy psp kumpel był świadkiem gdzie dwóch kolesi się kiślowało i nawalało teksty w stylu 'ale graafaa'.... kumpel nie wytrzymał i załamał im światopogląd oznajmiając że to film spiderman 2 :D :D
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Eiko pisze:Ale niestety nie było możliwości pogrania w coś, więc tylko dema widziałam... I musiałam iść...
w empiku w katowicach-tym na ul skargi ofkoz:] mozna pograc,sama wczoraj oblookalam..ale ludzie jeszcze bardziej glupio sie patrzyli :lol:

Wakizashi pisze:Nawet jakiś gostek kupował gierki na PSP
zobaczylam ceny i jak najszybciej ze stanowiska z grami sie oddalilam XD zreszta i tak meli same wyscigowki etc

Olek pisze:kumpel nie wytrzymał i załamał im światopogląd oznajmiając że to film spiderman 2
:lol:
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
bard lynar

Post autor: bard lynar »

Świetna IMO wiadomość... Final Fantasy III na DSa ma być w 3d. Co za tym idzie - to, co otrzymamy w efekcie, będzie na pewno czymś więcej, niż zwykłym remakiem zrobionym na odwal się. Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się tego po tej pozycji, byłem przygotowany na coś w stylu FF I&II: Dawn Of Souls na GBA : ] Ah.

Tak to rzekomo ma wyglądać:
http://ds-x2.com/index.php?id=4256
na zdjęciach za wiele może nie widać, ale screenshoty to tylko kwesia czasu.

Na konferencji prasowej pokazano trailer... szkoda, że nie ma tego nigdzie nagranego za bardzo.

Jeszcze odnośnie kieszonkowych finali można dodać, że w produkcji jest FFIV na GBA i rzekomo Square przymierza się do zrobienia na tą konsolkę również V i VI. Sweet.
Awatar użytkownika
kruger09
Kupo!
Kupo!
Posty: 62
Rejestracja: wt 06 gru, 2005 17:32
Lokalizacja: Malbork City

Post autor: kruger09 »

Może i Hi-tech'owe PSP jest super, ma fajną grafikę, możliwość oglądania filmów i słuchania MP3, czy przęglądnia zdjęć, ałe coż to w porównaniu do tego co oferuje NDS! PSP to zwyczjne ''portstation", na które ukazują się ubogie konwersje z PS2.(poza nowym GTA,Burnoutem,W:Pure i Lumines). Natomiast NDS stawia na nowe, przyjemne doznania płynące z grania.Nowa Castelvania rozwaliła motywem z rzucaniem czarów. Ciekawe co to będzie z FF3? Mimo wszystko i tak chciałbym mieć PSP, ale jeślibym miał na nie kasę to wolałbym kupić NDS-a i porządne 2 gry.
Jestem macho mnie kobiety nie wybaczą
ODPOWIEDZ

Wróć do „Technologia”